MARK RENTON je hrdina naší doby. Není hlupák, není s ním nuda, jen je někdy trochu pobledlý a jindy úplně mimo. Film TRAINSPOTTING, který se odehrává v Edinburghu, ve městě, které je vším, jen ne městem snů, vypráví příběh Marka a jeho kamarádů – zkrachovalců, lhářů, psychopatů, zlodějů a feťáků, kteří nenávratně míří vstříc sebezničení. Jediný Mark najde dost síly, aby svému osudu unikl. Pak si ale znovu položí otázku: „Chci si opravdu vybrat život?" (Bontonfilm)

Taio

Feťárna, lietajúce hovná, ultraretardovaný kníratý agresor a ekselentný McGregor v nie moc záživnom ale daťsa pozerajúcom chváliacom drogy filme. ()

venca163

Nechápu, jak si dneska ještě někdo může píchat herák, když si ho člověk může aplikovat zcela pohodlně pomocí análních čípků. (85%) ()

Ev.D.

Maximálně perfektní film. Nádhera. Vynikající hudba. Mám dost. Opravdu mě to dostalo. 7******* ,,Mít možnost vybrat si život, vybrat si práci, vybrat si kariéru, vybrat si rodinu, vybrat si zasraně velkou televizi, vybrat si myčky, auta, přehrávače kompaktů a elektrický votvíráky na konzervy... Vybrat si jídlo bez cholesterolu, zdravotní pojištění, pravidelný splátky úroků z hypotéky, vybrat si první dům, vybrat si přátele... Vybrat si víkendovej vohoz v barvě kufru, vybrat si sedací soupravu na splátky v síti posranejch prodejen, vybrat si sám sebe a v neděli ráno žasnout, kdo doprdele seš, vybrat si dřepění na gauči a čumění na oblbující soutěže, co ti vygumujou mozek, cpát si do huby ty hnusný sračky z bistra... A na konci toho všeho pěkně zplesnivět, pochcávat se v ubohým domku a bejt jen na obtíž sobeckejm zmrvenejm spratkům, který jsi zplodil, aby tě nahradili. Vybrat si budoucnost, vybrat si život... Ale proč bych měl něco takovýho udělat? Rozhod´ jsem se nevybrat si život, ale něco jinýho. A důvody? Žádný důvody nejsou. Kdo potřebuje důvody, když má heroin..." ()

Pedross800

2x kino 1x kinokavárna.....a teď po dvaceti letech opáčko této kultovní herácké megajízdy. Ty legendární songy jsou nesmrtelné a spousta hlášek a scén jakbysmet, nostalgie jako prase! Taky se ale za dvacet let vše tak kurevsky změnilo a pochybuju, že dnešním mladejm by ten film něco dal, to něco nepopsatelné co tenkrát nám....."Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin can openers. Choose good health, Choose a starter home, Choose your friends, Choose your future.......I chose not to choose life: I chose something else. And the reasons? There are no reasons. Who needs reasons when you've got heroin?" ()

Jaro.Krafcik

Dnes už klasika, ktorá sa neskôr dočkala aj skvéleho pokračovania. Film s dobrým dejom a hlavne témou, drogy su fakt zlé. Ewan Mcgregor predviedol ikonický výkon, dalo sa pozrieť aj po rokoch. Drámy ma väčšinou nebavia ale táto bola topka. 4* ()

Philoun1

Tak tohle byl úlet, samozřejmě v dobrym slova smyslu. Tvůrci zřejmě měli zkušenosti s fetováním nebo s někým takovým spolupracovali. Chvílema sem byl vážně v šoku. ()

BuryGol

Úžasný snímek ze života narkomanů a jejich slastí a strastí. Hltal jsem každej záběr už od prvních vteřin. U scény kdy má halušky a dítě mu ze stropu spadne na postel jsem se málem podělal. Kadžopádně kultovní film. ()

BlackTom

Človek o svoj najobľúbenejší film "zakopne" väčšinou až vtedy, keď nemá čo robiť, keď sa mu zdá život nezmyselný a šedý, keď už by ho rozčúlilo hocičo. A v takej chvíli som pozerával Trainspotting aj trikrát za týždeň a stále som v ňom našiel čosi nové. Neuveriteľný, nadčasový, geniálny snímok režiséra, ktorý už nikdy nič lepšie nenatočil a asi ani nenatočí a spisovateľa, ktorý sa márne pokúša prekonať svoj bestseller. Postavy sú prepracované a je ťažké obľúbiť si len jednu (u mňa určite Sick Boy a Swanney), pretože každá má niečo do seba a každá má svoje svetlé a temné okamihy. K hudbe sa radšej ani nevyjadrujem, to je hotový orgazmus pre uši (Iggy Pop, Lou Reed, Blur...), a najlepší soundtrack od čias Forresta Gumpa. Niečo tak vtipné a zároveň tak tragické som naozaj ešte nevidel. Pri niektorých scénach ma až mrazí... Trainspotting možno nie je najlepší film všetkých čias, ale určite môj najobľúbenejší. Edit: Pre preplnenosť v TOP 10 (ehm, tak trochu nič nerieši) posúvam na 11. miesto :) ()

rubik1

Dosť hustý film. O tom že britská kinematografia je prosto úžasná som už písal predtým, takže dávam silné 4*. Myslím že takýto film je zároveň aj poučný , pretože určite odláka od drog (heroinu) veľa ľudí (including me). ()

P1tr

Film, který mě příliš nepobavil ani nedojal jen proplul mojí myslí a příliš dlouho se v ní zřejmě neudrží. Přitom to začalo tak slibně, ovšem postupem času už mě Trainspotting neměl čím překvapit, či přesvědčit o svých vysokých kvalitách. Jedná se o lehký nadprůměr, který získává body na hercích, režii a pár vtipných momentech, jinak jsem povětšinu času čekal na nějaký další dobrý moment. Škoda, čekal jsem víc. ()

VooDoom

Pro mě další kultovní snímek a také mi přijde, že je lepší než Requiem za sen.Výkony herců jsou opravdu luxusní :) nevím co bych víc dodal, prostě celý film je nadupaný od začátku do konce... ()

Mackin

Vysoká míra nadsázky, ale i krutá realita těch, kteří se ocitli v začarovaném kruhu drogové závislosti. Právem kultovní britský snímek s perfektně sestaveným soundtrackem. ()

HomeAlone

Je to velmi zabavny a uleteny film , ktory mi viac pripadal ako komedia a nie ako drama . No s tym postelnym pradlom to uz kapanek prehnali ()

spikey1

V podstatě jsem ten snímek ani nikdy pořádně nepochopil, něco mě na něm ale od prvního shlédnutí pořád víc a víc láká, baví a fascinuje. Hudba, McGregor, a scénář jsou dokonalí. ()

zahron

Příběh, který zaujme širokým a autentickým pohledem na svět, který tady byl je a pořád bude, na svět který by mohl být kdybychom udělali věci jinak. Jasný a zářící příklad toho že film dokáže dát i víc než jen prvoplánovou zábavu a záplatu na naši rozmarnost. Herecky výborný, tématicky správný, za mě pět hvězdiček a nejen protože Danny Boyle patří mezi mé oblíbené režiséry :-) ()

Beer Ceps

Nejlepší film o drogách, který byl kdy natočen. Plno nečekaných zvratů, humoru a scén, při které vám běhá mráz po zádech. Opravdu zlatá začátečnická léta Boyleho kdy překypoval nápady a originalitou. ()

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

29.08.2018

Boyle opravdu natočí Bonda

Boyle opravdu natočí Bonda

25.05.2018

O tom, že by měl Danny Boyle točit pětadvacátou bondovku, se mluví už několik měsíců. On sám ale tvrdil, že to ještě není jisté, protože dělá na hudební komedii z pera Richarda Curtise (Láska nebeská… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu