MARK RENTON je hrdina naší doby. Není hlupák, není s ním nuda, jen je někdy trochu pobledlý a jindy úplně mimo. Film TRAINSPOTTING, který se odehrává v Edinburghu, ve městě, které je vším, jen ne městem snů, vypráví příběh Marka a jeho kamarádů – zkrachovalců, lhářů, psychopatů, zlodějů a feťáků, kteří nenávratně míří vstříc sebezničení. Jediný Mark najde dost síly, aby svému osudu unikl. Pak si ale znovu položí otázku: „Chci si opravdu vybrat život?" (Bontonfilm)

Paity

Už si z tohoto filmu nepamatuju příliš, ale fet, chlastání tam bylo na denním pořádku. Rozhodně zajímavý snímek, který si ale určitě nepustím v neděli večer. ()

Kamiiik

Úplně nechápu vysoké hodnocení tohoto filmu. Všichni o něm mluví jako o perfektním filmu o drogách, tak by člověk čekal opravdovou pecku. Ale to, že tam stále jen leží na zemi, pak se jeden vyléčí a ukradne "kámošům" prachy, mi přijde jako sakra chudý děj, obzvláště k tomuto tématu. Tři hvězdičky jen díky McGregorovi a jeho obzvláště nechutné scéně se záchodem. ()

jakeer

Requiem za sen ma oslovil oveľa viac, v tomto filme je niekoľko hluchých miest. Takisto sa mi viac páči Aronofskeho drastické uchopenie tejto ošemetnej témy, ako Boylov tragikomický pohľad. Avšak unávam kvality tohto diela. ()

Scevola

Chapem ze poukazat na to ze drogy su zle sa da roznymi sposobmi. Preto ked porovnam tento film napr. s takym Basketball diaries tak toto sa na to ani zdaleka nechyta. Mna toto prevedenie vobec neoslovilo. 4/10 ()

kukuuuc10

Mám rád, možná doslova miluji takové žánry. Tvůrci byli velice tvůrčí, znázornili fetáky způsobem velice živým a k tomu důvtipným. ()

SpaceOdyseus

Absolutni klasika a filmove zlato. Trainspotting je velka vyhra Dannyho Boylea, kdy se mu z celkem banalniho pribehu par kamosu povedlo vytesat generacni vypoved jedinou sveho druhu. Tento film se musi uctivat. ()

bloodline

Smažka sem, smažka tam a odysea za hľadaním morálneho rozhrešenia akosi pokryvkáva na druhej koľaji. Pritom frajersky zahrané, režisérsky vypiplané a zmysluplne potiahnuté, hudobne na parádu sprostredkované. Hodnotiace popevy tiež doplácajú na žánrovú nejednoliatosť, ktorá kymáca od (ne)veselého nadhľadu komédie po nesystematickú líniu drámy. Trainspotting obsahuje na môj vkus pomenej ikonických scén pre opečiatkovanie pojmom klasika. Medzi nimi totiž šarapatí tuctová suchosť britského kalibru. ()

HonzysKISS

Snímek, který má koule a ukazuje, jak závislost na heráku opravdu vypadá. První polovina je umělecky přímo dokonalá, ale druhá mi už přišla krapet sušší (ale fakt jenom o maličko). Zvraty, atmosféra, soundtrack, herci, detaily (které obzvlášť cením), to všechno dokonalé, hlavně výborně procítěné. Musím nejvíc film pochválit za drastickou scénu, protože přímo tohle, co se stalo, se ve filmech vůbec nevidí. A u postelové nehody, která se stala Spudovi, jsem skoro chcípnul smíchy :D. Samozřejmě celkově ten prostříhaný sex se svlečnami byl geniální. Nebudu k tomu toho moc psát, protože je to kultovka. Tenhle snímek má toho tolik co nabídnout, že to musí vidět každý, koho baví téma s drogami. Možná tak poslední věc: "Choose life". ()

Krystalion

Žvanit, žvanit, žvanit a když už to nejde, tak si střelit a zase žvanit a takhle pořád dokola a dokola. Přesně to by šlo těmhle britskejm naspeedovanejm nemakačenkům. Radši, kdyby si vzali lopatu, rýč anebo třeba hrábě a šli třeba sázet stromy. Né, to né, to voni se radši budou honit za nějakým hnědým práškem, okrádat starý nemohoucí babičky a vymejšlet kraviny na který by střízliví ani nepomysleli. Tato britská fraška vystihuje celkem reálnej pohled na tuto problematiku a její následky a je navíc okořeněná příchutí černého humoru v té době s ještě né tolik okoukanejma ksichtama pozdějších celebrit stříbrného plátna. ()

kolemjdouc

tento film mám na DVD a divím se že jsem ho nehodnotila když jsem ho viděla nejmíň 10x.Gregor ze sebe vydal všechno na doraz.Nevím, že by mě v něčem ,co natočil v poslední době ,tak rozvohnil :-))) ()

Ahsoka

Hnusný filmový kúsok s drogovou tématikou poňatý čiernym humorom, ktorý ale pôsobí tak realisticky, že plní účel - odradiť, znechutiť. Výborná dynamika kamery, dialógov, McGregor hviezdil a do toho spot on perfektná hudba. Záver filmu už ubral tempo a bol už iba na dojazd aj s miernym odklonom od hlavnej myšlienky. ()

pjotr76

Takže asi tolik - námět filmu, jednotlivé postavy je velmi dobrý. Provedení je naturalistické a vzbuzovalo ve mě při některých scénách - hovna na snídajících lidech, "záchod" s opiovými čípky atd. silnou nechuť až quintessenci hnusu. Drogová sága o tom jaké to je hrábnout si až na dno a buď se odrazit nebo ne. Film je to dobrý, ale řekl bych až přehnaně nechutný, mohl být možná stejně dobrý při menší nechutnosti, nadměrná expresivita scén proto pravděpodobně kompenzovala buď slabší scénář nebo jinou vypovídací hodnotu filmu. IMHO subjektivní názor, připouštím, že právě ta nechutnost mohla a může být hlavní pointou filmu. ()

Bafo

Skvela fetacka odisea... Skvele natocena... Super myslenka a verim ze knizka bude este lepsi... Jenze v knizce nebudou ti skveli herci, tak skvela kamera a predevsim ta skvela hudba... Snad jen si k cetbe pustit soundtrack ()

Ještěřák

What are you guys talking about? --- Football! ___ Dneska (01/2009) jsem si tento super upřímný film pustil asi potřetí nebo počtvrté aniž by ztratil cokoli ze své vtipnosti, absurdity a pohody - vždyť minimálně první půlhodina je tak nějak nepřetržitě kultovní! I když, pohody, jak se to vezme... Ale možná za to může hlavně kratší stopáž. Možná. 90% ()

Piškotka

Není co dodat, film smutný i veselý o neveselém osudu feťáků, který mě obohatil o jednoduché moudro - nevěřit nikomu, pouze sám sobě, mezi feťáky to platí obzvlášť. Dávám 5 hvězd cool hrdinům a perfektnímu soundtracku. Rovněž také příběhu a nápaditým efektům znázorňujícím halucinace. ()

Káronoš

Humorně laděný, přesto velice drsný a uvěřitelný pohled do světa drog, světa pohádkových orgií i hrůzostrašných absťáků. Vážnost tvrdých drog tu byla mírně zlechčována za účelem lepšího pobavení i Markův příběh (hlavně tedy konec) byl přeslaďěn optimismem, avšak i po bouřce zasvítí slunko. výkony herců lze jen pochválit (Ewan rulezzz), scénář též a samotná realizace snímku, styl natáčení a výsledná podoba činí s "trainspottingu" kultuvní záležitost. Hodnocení: 9/10 (BTW: scéna "The worst toilet in Scotland" je naprostý masterpeace). ()

Ondis

Tahle banda věčně zfetovyných sraček mě nečekaně zabavila na necelou hoďku a půl, dík jim za to:-) ()

Schuldiner

Fet je fet a vždy fetem zůstane! Důsledky každý drogový závislosti (na heroinu především) jsou naprosto zdrcující a na život to má zásadní vliv! Vše ostatní jde kolem... Je téměř nemožný se toho zbavit.. A většinou to vede do zatracení a sebedestrukce.. A o tom je tento film! I když je pojatej se zajímavym až úsměvnym nadhledem. Ale i přes to je to dostatečně působivý.. Některý části tohohle filmovýho šlehu jsou přímo dokonale působivý... Parádní záležitost! ()

Ynés

Výborná hudba, scénář, obsazení..ale nemůžu se pořád zbavit dojmu že mě Trainspotting připomíná Johnovo Memento. ()

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

29.08.2018

Boyle opravdu natočí Bonda

Boyle opravdu natočí Bonda

25.05.2018

O tom, že by měl Danny Boyle točit pětadvacátou bondovku, se mluví už několik měsíců. On sám ale tvrdil, že to ještě není jisté, protože dělá na hudební komedii z pera Richarda Curtise (Láska nebeská… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu