Manželé Stodolovi

• Slovensko Manželia Stodolovci (více)

Jaroslav a Dana jsou mladý pár, který žije v poklidné vesnici, kde se všichni obyvatelé dobře znají. S vidinou snadno získaných peněz se rozhodnou okrást jejich osamělého starého souseda, kterého při tom Jaroslav zabije. K jejich překvapení policie přijme násilnou smrt důchodce skoro automaticky jako nešťastnou náhodu a dál se o případ nezajímá. To Stodolovi přivede k myšlence, že senioři jsou snadnými obětmi nejen pro drobné krádeže, ale i vraždy. Není cesty zpět, Daně se zalíbila moc nad jejími oběťmi a podivný dobrodružný pocit vítězství nad policií. Jaroslav se ocitá na křižovatce, kdy má šanci od Dany odejít, ale selhává a musí čelit následkům svých i jejích zločinů. Brutální vraždy úzce souvisely s jejich vztahem, jsou obrazem závislosti a vzájemné manipulace, z nichž ani jeden nemohl vyjít vítězně. (Cinemart)

John80

Kriminálny príbeh o dvoch psychopatických manželoch z Čiech, ktorý kvôli peniazom nielen okrádali ale aj vraždili 3* ()

Psycho.R

Oceňuji, že tvůrci netvořili na začátku žádné pozadí, které by bylo zdlouhavé a v případě tohoto bestiálního případu ani nechcete vědět, jací pachatelé jsou. Vrhneme se hned na vraždy a hned poznáme věrně zachycené chování hlavních postav. Jediny problém je v tom, že skutečný Stodola je ještě jednodušší a Stodolová v podaní Lucie Žáčkové je mnohem hezčí a sympatičtější, ne ten psychopat ze skutečnosti. Neni zo chyba herců, ale tim, že jsem predtim viděl dokumenty, tak mam trochu znalosti. Člověk, který ale nepamatuje co se tehdy dělo může být však překvapen. ()

ForGump

Velmi vydařené drama o vztahu, jehož toxicita vedle až k doživotí. Pozoruhodně zvolená forma, která asi leckomu zkazí očekávání. Film se v 95% času drží u hlav hlavní dvojice, které výborně hrají Jan Hájek a pro mě hvězda tohoto filmu Lucie Žáčková. Zkoumá jejich myšlenkové pochody, jejich vzájemný setup, jež udavá především ona svou řekl bych až přirozenou manipulací a dominancí, která pravda je krapítek přetáhlá, ale v rámci toho filmu to nepůsobí nepatřičně. Skoro vůbec nevidíme nějakou policejní práci, není to tedy žádná další variace na Případy 1.oddělení, policie je v tomto přístupu potlačena do ústraní, také poté scéna jejich zatčení, jedna z nejsilnějších celého filmu, má muže zákona jen v mlze, což naprosto koresponduje s tím, co tvůrci zamýšleli a po celý snímek je naprosto konzistentní. To je naprosto báječné. Navíc tento pro mě správně zvolený postup přináší daleko větší mrazivost a celkově atmosféru vytahuje opravdu do nebeských výšin, kdy to všechno podtrhuje správně zvolená neklidná hudba. Tudíž to vypadá, že máme prozatím nejlepší český film tohoto roku a ani bych se nedivil, kdyby i na konci roku byl mezi tuzemskou elitou. 75% ()

noizcore

Psychologické drama o vztahu brutální sociopatky a krále všech podpantlofáků. Většinu filmu se daří budovat hutnou a temnou atmosféru bez explicitních záběrů. Všichni herci hrají na výbornou a technicky snímek obstojí i ve světové konkurenci, režie též bez zaváhání. 8/10 ()

ANTYCHRYST

Páreček k pohledání..hlavně ta vyzobana slunečnice..jak se cejtila..tvl.. svine.. chlap očividně nějakej poloretardovanej celoživotní sub panic..udělal by pro ní cokoliv..každopádně oba dva narušení.. nechápu že někoho netrklo co se děje když v ty vesnici soused pak ta paní..chybí mi jakekoliv vyšetřování..takhle to vypadá jako by to nikdo neřešil a že si mohli dělat co chtěli...přeci musela fungovat kriminálka atd.. 60% si musím najít jak to ve skutečnosti bylo to mě zajímá.. ()

hrumsrt

Vysoká škola pro solidního dokumentaristu Petra Hátleho, který v celovečerním debutu dokazuje, že dokument není roven celovečerním filmům a po dramatické stránce je skoro nemožné ho pojímat jako filmový žánr a jde o kompletně jinou disciplínu. Proto tenhle pokus o tuzemské hrané true-crime nevychází dvakrát nejlépe.. Zruční a vyhraní tvůrci okouzlí vizuálem, jakým dokáží navodit retro atmosféru, anebo podtrhnout všednost vykreslených sériových vrahů, kteří se na první pohled od většiny v ničem moc neliší a na zastávce je s klidem obejdete.. Fascinaci příběhem Manželů Stodolových dovádí do takového extrému, že film postrádá jakoukoli neutrálnost, kterou by přitom mohli tvůrci vyřešit vlivnějším zapojením třetí strany, totiž policejních složek, jaká by nejen přinesla nepokřivený vhled na svět, ve kterém by i nadále zůstal prostor pro soucit, ale opět naopak vzal chování ústřední dvojice za něco zcela nepřípustného. Avšak bez silnějšího zásahu kriminalistů zbývá snímku pouhé noření se do subjektivně pochopeného vztahu o dominanci, ve kterém už je ale jasno od začátku a téměř nelze podat duo ve více černobílém světle.. Ústřední herecká dvojice zůstává poznamenána nastaveným paradigmatem vztahu, proto bude chladná Lucie Žáčková vynášena, zatímco na podřídivšího se Honzu Hájka se pomalu zapomene.. Mrazivá podívaná těžící z autentičnosti provedení jednotlivých zločinů a rozsahu hranice, jakou si tvůrci při jejich simulaci určili. Ovšem, aby se taková šance na české Bonie a Clydea vyprofilovala takhle povrchně a monotónně, to se někdo musel vyloženě snažit. Odvést příběh Manželů Stodolových standardním způsobem, třeba za doprovodu kolegů z Prvního oddělení, byla by to senzace.. 50% ()

oldy

Průměrný český krimi film. Ani na konci neřeknou jak to s něma dopadlo(asi si to každy najde na netu). Podle filmu to vypadá,že ta ženská si dělala co chtěla a chlap jen přisluhoval.  6/10 ()

Kebabkony

Vztahové drama, které sází především na hutnou atmosféru. Vyprávění je hodně komorní a moc nepřekvapí, ale svoji úlohu splňuje vlastně dobře. Hudba, která vždy podkresluje snímek tu vůbec není a je to škoda, protože by tomu dodala ještě silnější náboj. Pokud čekáte druhého Hojera, ale jako film, tak vás budu muset zklamat. Tohle je pomalé a částečně nudné. Nic víc nic míň. 6/10 ()

Arkagas1989

Tak já Vám nevím, jako milovník true crime mám samozřejmě o Stodolových načteno a nakoukáno co se dalo, ale ten film ve mě zanechal tak maximálně rozporuplné pocity. Herecké výkony skvělé, tady nemám co vytknout, ale jako celovečerák a ještě určený do kin to na mě prostě nefunguje. Vlastně jsem se u toho hrozně nudila a nevyvolalo to ve mě absolutně žádné emoce. U filmu, který zpracovává tohle téma a odráží se od skutečných událostí bych čekala, že mi nebude úplně dobře, místo toho jsem málem třikrát usla, což se mi třeba u krimi dokumentů na Netflixu, které jsou na jedno brdo nestává. Neberu nikomu to, že se mu to v rámci nějakého "artového" pojetí líbilo, ale já z toho nadšená rozhodně nejsem.  Moje hodnocení: 6/10 ()

RigorMortis

Jeden z tých lepších počinov českej kinematografie, hoci sa údajne tak úplne nedržal faktov a herecké výkony boli miestami na úrovni ochotníckeho divadla. Submisívny chlapík a despotická manipulatívna xantipa, ktorú som neznášal od prvého momentu. Akurát som kvôli exteríérom mal problém zaradiť si film do konkrétneho časového obdobia - to, čo pôsobilo ako z osemdesiatok alebo deväťdesiatok, bolo v skutočnosti zo začiatku nultých rokov ()

Oxymoron5 odpad!

Bože tohle byla sračka. Kdejakej true crime podcast s dobrým vypravěčem dokázal ten jejich příběh podat líp, než tahle osekaná verze. herecký výkony pro mě byly v jednu chvíly přesvědčivý a v jinou tak amatérský, že fakt nechápu tu adoraci tady v komentech. ()

polivka

Bohužel úplnej průměr - prostě odvyprávěný příběh s téměř žádnými odbočkami, které by nám ukázaly pozadí příběhu.  O postavách jsme se dozvěděli akorát to, že Dana byla svině a Jarek podpantoflák, navíc úplně vyjebanej. Minimálně u paní dominy by bylo fajn vědět, proč tomu tak bylo, když je vykreslena jako "hlavní postava", protože normální člověk jen tak nezačne vraždit lokální geronty, že. Lucie Žáčková jako sadistická manipulativní mrcha výborná, vyloženě vytknout se tomu taky moc nedá, ale jak byste řekli umaštěnýmu brigádníkovi pracujícímu v mekáči za minimálku u kasy, když vám nutí dvacátou omáčku k hranolkám - "nic navíc". ()

AgnesDee

Na tento film jsem se poměrně těšila - jednak jsem fanynka true crime žánru, a druhak jsem o manželích Stodolových viděla nespočet dokumentů a podcastů. Možná i proto jsem měla na snímek "přehnaná" očekávání. Asi nejvýraznější slovo, které mě při sledování tohoto snímku napadalo, byla "nuda". Film se strašně táhne, působí nevýrazně a bez energie. I když se zdá, že má jasnou strukturu, tak máte pocit, že se věci prostě jen dějí. Jediné, co je na tomto filmu opravdu výrazné, jsou herecké výkony hlavních představitelů - z Jana Hájka cítíte jeho nekonečnou lásku a oddanost k jeho až psychopatické ženě, zatímco z Lucie Žáčkové cítíte její bezpáteřnost, krutost a manipulativnost. Film má pár pěkných momentů, hlavně co se týče rozkrytí vztahu mezi manžely, ale když se filmaři snaží ukázat i jejich stinnou stránku, najednou to chtějí mít rychle odbyté a nechtějí tomu věnovat dostatek pozornosti. Přitom je jejich vraždění vlastně jediný důvod, proč se o nich ví a navíc je to následek jejich toxického vztahu. Nejzáživnější je však film až v posledních asi patnácti minutách, což je u 107 minutové stopáže poměrně bída. Určitě se dá analyzovat z hlediska psychologického vývoje postav, či z hlediska vývoje, resp. rozpadu jejich partnerského vztahu, ale jako celek je za mě film nezáživný a nudný. ()

Tominni

Známý příběh manželů Stodolových, kde psychicky narušená Dana ovládá jednoduššího Jaroslava a jejich terčem jsou důchodci. Z řady scén opravdu mrazí, Lucie Žáčková je výborná, na druhou stranu trošku hlubší sonda do jejich duší by nebyla od věci. I tak to na slabší 4 hvězdy stačí a to není u českého filmu vůbec málo. ()

Alden_Larson

Výborný film. Velmi dobře zpracovaný příběh s hodně nekonvenční tématikou. Jako studie hlavních postav funguje skvěle, jejich spád ke zlu a to, jak se k sobě chovají, obzvlášť to, jak ona jeho neustále manipuluje, bylo všechno skvěle zpracované. Herecké výkony byly fantastické, prezentace se mi moc líbila a hudba také. Celkově mi film místy přišel trochu moc dlouhý, ale jinak si nemám na co stěžovat. 9/10 ()

gabrina

Případ Stodolovi od Vaňury , dokument, krimi minisérii jsem viděla jako první a byl výborně zpracovaný. Film se mi též moc líbil ,dobré psychologické drama .Já jsem spokojená, ta šílenost toho vztahu byla dobře ztvárněna. Herecké výkony supr .7,5/10. ()