Před pěti lety Superman odešel ze Země, aby ve vesmíru hledal ztracené pozůstatky planety Krypton. Během jeho nepřítomnosti byl z vězení propuštěn zločinec Lex Luthor, který se oženil se starou bohatou vdovou, aby po její smrti získal majetek astronomické hodnoty. Jeho životní žena Lois Lane získala Pulitzerovu cenu za článek Proč svět nepotřebuje Supermana. Lex nachází na své expedici do Arktidy Pevnost samoty a ukradne tam krystaly, aby je použil pro experiment, který způsobí výpadek proudu na východním pobřeží. Poruchy vyřadí i probíhající test nového raketoplánu. Jeho motory se zažehnou, ale nedojde k oddělení od nosného stroje, ve kterém pokus sledují i novináři, mezi nimiž je i Lois Zcela jistě by došlo ke katastrofě a ztráty na životech by šly do tisíců, ale Superman včas zasáhne a všechny zachrání. Svět je jeho návratem nadšen, on ale trpí tím, že jeho Lois má snoubence Richarda a k tomu pětiletého syna Jasona. (TV Nova)

cici24

Kdybych měl hodnotit podle vizuální stránky, tak by to bylo za pět hvězdiček, bohužel ale nemůžu. Od novýho supermana jsem čekal, že bude lámat skály, že tam bude nějaký pořádný záporák, se kterým bude plno práce, aby se zachránila planeta, ale nebylo tam nic...Námět s tím, že se superman vrátí po nějakých svých osobních problémech je dobrý, že tady nechal těhotnou ženu, taky dobrý, ale proč to celý bylo o vztahu Lois a Supermanovi?...Lutor takto podaný dnes už není vhodným konkurentem resp. hlavní zápornou postavou, spíš by to chtělo se inspirovat v kresleném supermanovi a vypustit proti němu nějakýho toho Atommena nebo tak něco... ()

spawnxp odpad!

250 mega rozpočet je na film jeden film dost. Ale přímá úměra chechtáky-kvalita tady rozhodně nefunguje. Brandon Routh působí dost přitepleně, jedinej kdo ve filmu hraje je Kevin Spacey jako ne až tak vtipnej, ale skoro ďábelskej Lex Luthor (stejně mám radši hodně vtipnýho Lexe od Gene Hackmanna). Kate Bosworthová kdyby tam nebyla tak by se nic nestalo. Připitomělej, snad romantickej (!?) pokus o návrat Supermana. Nepovedenej. ()

djtotal

Tento film je urceny podla mna pre mladsie publikum, pre tych, ktori veria v dobro a este podliehaju iluzii, ze mozu zmenit tento svet k lepsiemu. Da sa tomu v tomto filme aj uverit, ale len na 154 min. Potom uz prichadza kruta realita. ()

tatka

154 minút nudy. Nie síce absolútnej, ani kryštalickej, ale predsa len. Myslím, že keby sa to zostrihalo na 90 minút, určite by som si to nevšimla. Vraj to stálo dokopy 260 melónov : 154minút = 1 688311USD za minútu. Bohužiaľ tie prachy nikde nie sú vidieť. ()

Hookins86

Jak jsem se na to v té době těšil, tak jsem byl hodně překvapenej. A to se nestává jen tak. Příběh, postavy, klasická hudba ( což je velký plus ) a hlavně scény typu, když Supermuž chytí letadlo a lidi nejdřív čučí a pak se rozeřvou, rozpískaj a roztleskaj ( a to je asi nejhlavnější scéna, na kterou jsem koukal jak péro z gauče a pouštěl si jí minimálně 100x bez nadsázky ), nebo kulka střelená do oka, záchrana lidí při zemětřesení a hodně dalších, mě bez keců donutily dát maximum hvězdiček a těšit se na dalšího Supermana. Dnes už jsem teda viděl video z nového dílu a tam se klasicky změnilo vše - od rejži až po herce ( v dnešní době nic neobvyklýho) . Jen je štígro, že Muže z oceli, se ujal Snyder a tomu věřím, tak at už to vyjde... ()

sankacoffee odpad!

Production Budget: $270 million ......WTF?! Za sebe říkám, že ten film je vyloženě špatný, co mi ale hlava nebere, kam se poděly ty miliony...na efekty rozhodně ne, honoráře taky asi těžko, že by catering, produkce...? Když si to porovnám s takovým District 9, kterej stál 30 mega....no prostě je tento film mega úlet, Superman topornej, Luthor hloupej jak mý ponožky, Lois otravná se svou melancholií a nostalgií, Marsdena tu je škoda, a to děcko tu je jen proto aby si člověk řek, hmmm to jsem nečekal...hmm jsem stejně blbej jak celej tento film...hmmm Supermane neumírej!!! Superman není celkově zajímavý charakter, ale ten příští je v rukou Zacka Snydera, takže se asi nebudu bát toho, že bude opakovat chyby tohoto dílka. Zacku, zachraň ho!! ()

Element2

Jednou do roka se k tomu vracím s natěšením, protože komiksy mám opravdu rád a rok od roku si říkám, že mě snad ten film jednou natchne, že jsem na to v minulých letech nebyl vyspělý, bohužel jsem tomu ještě asi nepřišel na chuť ()

Muf911

Vizuálně samozřejmě velkolepé, ale obsahově slabší. Musím říct, že jsem nečekal, že mě ultimativní komiks bude až tak nudit. Na jedné straně je superman naprosto nezničitelný (nuda), ale na ostrově utvořeném pomocí krystalu z jeho vlastní planety je z něj úplný chcípák, kde si do něj surově kopne kdejaký bídák (trochu moc naturalistické na tento druh filmu, kde mimochodem v podstatě nezemře skoro nikdo, ani jediný prachmizerný dělník padající z posledního parta mrakodrapu). A záporák má protivně pitomou partnerku. Mimochodem, pěkná čivava či co (nebyli ti psi dva? :-) ()

SvobiQ

Já nevim no, Singera mam hrozně rád a i když jsem nikdy Supermanovi neholdoval těšil sem se na to, Kevin Spacey jako vždy dokonalej. Avšak, superman, kterýho nezabije kryptonit už neni superman, a celkově herecký výkony nula takže 3 hvězdičky čistě za Kevina :( celkově sem zklamanej ()

brasek

Superman... milovaný i nenávidený. Tento snímok je modernejší, graficky krajší alebo nudnejší ako originál. ()

Optical

Singer pokračuje tam, kde Superman od Donnera končí a skončit měl nadobro. Tohle není Superman pro nové milénium, tohle je čistá staromódní nuda. Řemeslně je film na dobré úrovni a jsou zde zastoupeny všechny aspekty, které jsem na předchozí verzi jako dítě miloval, jen už bohužel působí nudně. Co mě nejvíc na příběhu rozčarovalo, bylo nulové vysvětlení početí Supermanova potomka, což do Donnerovi verze vůbec nezapadá. Celý scénář má dost děr, alespoň casting se povedl. Brandon Routh si je nejen se svým předchůdcem (Christopher Reeve) podobný fyzicky, ale i herecky. A sám si nejsem jistý, jestli je to dobrá věc nebo špatná. Kevin Spacey jako Lex Luthor je výborný. Tam kde mi Donner ukázal, že tenhle chlapík umí létat. Mi stejně tak Singer ukázal, že umí být i neskutečně nudný. ()

PeteBuck

Predražená haluz. Ak pominiem fakt, že to bola v určitých veciach v podstate vykrádačka prvého dielu (vrátane titulkov), tak je tu klasické klišé s nejakými novými prvkami. Clark Kent je hotový z Lois Lane, ale tá je hotová zo Supermana, ktorý je Clarkom Kentom. Na oživenie, Lois má decko a ešte aj chlapa. A tak zatiaľ čo Lex Lutor (ktorého fakt pekne zahral Kevin Spacey) vymýšľa svoj šialený plán, tak Superman nevie čí je, ale keď ide do tuhého, tak robí to, čo treba. A tak keď Lexa je konečne vidieť, je príliš neskoro, Superman je zranený, potom sa vracia do akcie, potom zasa zranený a zasa.... Možno keby ten film bol kratší a bolo to nejako zostrihané, ale inak sa to moc nepodarilo. Herecky nijak zvlášť extra, okrem už zmieneného Kevina S. Nie že by sa tam niečo vkuse nedialo, ale je to nejaké rozvláčne a proste to nefunguje ako poriadne namakaný film. Niečo tomu chýba. ()

dr.Holofaust

Lítací buzík v elasťákách žongluje s letadly, tahá jachty ze dna oceánu a hází ostrovy do vesmíru. A jako třešničky na hovně se nám na konci dostane trapně prvoplánové biblické metafory a dokonce i drobné protikuřácké agitky. Jediné, co mě trochu zaráží, je existence Supermanova syna. Při jeho tělesných funkcích by Lujzu Lejnovou ty spermie měly prostřelit skrz naskrz a vyletět jí temenem až někam na oběžnou dráhu. ()

HellsAngel

Menej je niekedy viac. Singer nepotrebuje obrovský rozpočet, aby natočil skvelý film, to dokázal už mnohokrát. Rovnako dokázal aj svoju schopnosť pracovať s komiksovou látkou a pretaviť ju na niečo nezvyčajné. Tak prečo to neobsahuje jeho Superman? Kam sa podelo psychologické rozpitvávanie postáv? Vykreslenie ich motívov? Nie nie nie vážení, nestačí ak ten film dobre vyzerá. Ono by to malo diváka zaujať, no v tomto u mňa osobne zlyháva na celej čiare. 150 minút nudy z ktorej ma občas vytrhla dobrá scéna (sem a tam sa nejaká vyskytuje). Ale v celku ide o priam až trestuhodne nezvládnutý scenáristický shit, ktorého príbeh by možno fungoval tak v 80-tych rokoch (napísať postavu Lexa Luthora tak, že to nezachráni ani Kevin Spacey je fakt umenie). Voči Routhovi výhrady nemám, je sympatický a na plátne pôsobí dobre v kostýme, ako aj bez neho. No zvyšok filmu je jeden veľký exemplárny príklad toho, ako sa pri veľkých rozpočtoch ľahko skĺzne od podstatných vecí k pozlátku. Od Singera by som to nečakal a o to viac to zamrzí. ()

Radek273

Přijít s něčím novým je chválihodné, nicméně pokračování Supermana je prostě navíc. Efekty jsou fajn, někteří herci také, ale zázrak nezvládnou! ()

david141474

No tenhle film jsem už jednou viděl, akorát jsem si ho vůbec nepamatoval. No a musím říct, že to je kvalitní film, i když ho většina uvrhla do sedmi pekel, tak mě se tento film líbil i napodruhé. Brandon Routh zahrál Supermana opravdu dobře a já se na tento film podívám vždy rád, je to lepší než všechny díly s Reevem dohromady. Sice je CGI na stejné úrovni jako u prvních dvou dílů s Reevem, ale tentokrát se to dalo překousnout. Skoro tříhodinová stopáž absolutně nevadila, nenudila, právě naopak. Soundtrack je božskej a úplně stejnej jako ve všech čtyřech s Reevem. Lex Luthor byl lepší než u filmů s Reevem. Hlavní zápletka je sice taková nic moc, ale dala se. Představte si, že byl Superman v nemocnici. Že to je blbost? No přesvědčte se sami a podívejte se na tento film. No tak když už mám tady těch 5 dílů za sebou je čas na DCEU na Muže z oceli. 8/10 Skoro tříhodinová stopáž nedělala problém. ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

06.08.2019

Nicolas Cage namluví Supermana

Nicolas Cage namluví Supermana

15.03.2018

Určitě jste slyšeli o Supermanovi Tima Burtona, v němž si měl Muže z oceli zahrát Nicolas Cage. Film měl scénář od Kevina Smithe a v 90. letech se málem začal točit, nakonec z něj však sešlo a… (více)

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013