Epické drama zachycuje život francouzského císaře Napoleona Bonaparte, jeho vzestup k moci a vztah k životní lásce Josephine, a ukazuje jeho vizionářské vojenské a politické taktiky na pozadí nejdynamičtějších bitevních scén jaké kdy byly natočeny. (Falcon)

liebgott

Útok Kavalerie byl nezapomenutelný , jak se Žabožrouti hnaly na Kozáky nakládané v Lihu byl asi jeden z nejsilnějších momentů ve filmu , mohlo tam být víc války a míň kecaní s Josefínou . Navíc byl Napoleon vyobrazen jako ukňouraný ubožák , který si svoje osobní problémy kompenzuje na bojišti . Myslím že Skot Napoelonské války zvládl líp ve svém první filmu Soupeři Zkrátka víc bitev a míň kecaní a film by měl lepší hodnocení , závěrem  si myslím že kdo ještě film neviděl ať si počká na Prodlouženou verzi . ()

Chaospunx

WTF? Co to zase bylo? Opět v moderním trendu, negři tam, kde nemají co dělat (negr jako důstojník francouzké armády?) a moderní účes té Napolionovy štětky (v té době) je fuckt bizár. Navíc je to sestříhané jak leporelo a většinou divák ani neví na co a proč se na to kouká. Spusta komparzu na 10 minut bitevních scén za 2h a 38min? Neuvěřitelně promrhaný potenciál. Jediná linka filmu (natož bitva) není uzavřena a vše vyšumí do ničeho. Prostě nudná sračka, jako už je u nových "velkofilmů" pravidlem. ()

Nortizop

Co se kaskadérů, dobových kostýmů a speciálních efektů týká, nelze nic vytknout. Problém je, že tyto přednosti, stejně jako CGI, na které často nadávám, jsou doplňkové prostředky. Když nahradíte expoziční dialogy jakousi atmosférou mezi postavami, jejichž motivace nechápete, tak se na to blbě kouká a opravdu jsem se nudil. Mnozí pokládají za viníka nadměrný střih a leč tomu tak možná je a film by dával větší smysl s extra stopáží, musím hodnotit, co mi bylo naservírováno. V restauraci když vám naservírují nedopečené kuře a rozdrcené nevařené brambory (jedovaté btw.), tak opravdu nebudu filozofovat nad tím, jak by pokrm býval chutnal, kdyby jen šéfkuchař měl více času. Další věc ohledně kamery a střihu je i přehlednost u chaotických bitev, kdy jednou byl záběr na stejnou válčící stranu zprava a jindy zleva, a ztrácel jsem se místy kdo je kdo. Závěr? Možná je to současný trend, kdy je těžce investováno do uvěřitelnosti (v lepším případě, ne jak některé produkty Marvelu), ale jelikož film není schopen zajistit investici diváka indukcí empatie či averze, chybí to nejdůležitější - katarze. ()

Miroslav.Zac

Tak tohle mě neoslovilo. Těšil jsem se moc, ale zřejmě byly mnohem lákavější ukázky z natáčení, než film samotný. Nejvíc jsem se těšil na bitvy, které byly ale na stejné úrovni jako celý film a lepší měli snad dokonce i ve Vojně a míru z roku 2016. Pokud bude i režisérská verze, pustím si ji taky, ale budu už víc skeptičtější. ()

sdf1

Napoleon je novým historickým filmem, jež je po vizuální stránce skoro dokonalý. Skvělé bylo zpracování všech bitev, kde byla úžasná i hudba. Stejně tak i herecké výkony, zváště Joaquina Phoenixe. Film se někdy nedrží přesných historických faktů, avšak to dle mého názoru není žádný problém. Problémem filmu je samotný charakter Napoleona. Napoleon zde není ani zdaleka tak charismatický, jak bych si představoval císaře a neporazitelného vojevůdce. Naopak je spíše malomluvný. Film se snaží také ukázat vztah mezi Napoleonem a jeho manželkou Josephine, který za mě není ani moc přesvědčivý a je mu věnováno opravdu dost času, který by film mohl využít mnohem lépe. ()

Bogrant

Vykastrovaný historický opus bez nadväzujúcich súvislostí, nasilu zostrihaný a odprezentovaný v sterilnom móde, kde jedinú výnimku tvoria bombastické bitky. Všetci sa spoliehajú na plnohodnotnú režisérsku verziu, ktorá však tú prebytočnú vatu môže nepríjemné navýšiť. Cesta k nej bude ešte zdĺhavá. ()

DavePave

Jeden z unikátních úkazů, kdy je film pocitově moc dlouhý, a zároveň si všímáte, že místy strašlivě spěchá. Když mezi vyhnáním Napoleona na Elbu a jeho větou "Už jsem tu 300 dní, vrátím se zpátky" uběhnou asi dvě minuty, je něco blbě. Bitvy jsou epické, Phoenix a Kirby skvělí, ale ve dvou třetinách stopáže je to něco, co by film o nejslavnějším vojevůdci všech dob být neměl - nuda. ()

Prochy

Mám rád historické filmy. Ridley Scott je môj obľúbený režisér a ako bonus natočil dobrý film o výraznej historickej postave aj dobe. ()

pichta

Zaujímavý kus histórie. Bolo tam niekoľko chýb... Aspoň ten nos Sfingy mohli vyriešiť. Akosi to urobili tak jemne, aby neukázali jeho zle stránky. Boje boli autentické,strategia tiež, no vzťahové veci moc nie a tie ho formovali. Takže z tejto stránky bolo zamlcane. Ale celkovo dobrý film ()

Shifty86

Excelentní vystoupení Joaquina Phoenixa. Ze začátku byl film utahaný s hluchými místy, ale později se rozproudil. Působivé zpracování bitev ikdyž by si zrovna takový vojevůdce jakým Napoleon byl, zasloužil jistě větší detail. Zajímavý kontrast postavy na jednu stranu v neutuchající lásce k Josefíně, na druhou stranu byl schopen střílet z kanónu do demonstrantů. ()

zurivymlok

Dát tři hvězdičky filmu, který má takové herce, neskutečnou výpravu a jistou režii mi přijde až hřích. Ale nemohu jinak, protože jako film to nefunguje. Hlavní problém je, že si Ridley prostě ukousl až příliš velké sousto, kdy zmapovat celý život napěchovaný událostmi je prakticky nemožné (toto neměl být kino-film, ale spíše televizní minisérie). Chvíli se film věnuje vztahu Napoleona a Josephine, pak se chvíli někde bojuje. Problém je, že obojí je děláno napůl, protože prostě není čas. Za celý film jsem vlastně nepochopil a neprocítil, co byl Napoleon zač (např. tolik kritizovaný Alexander Veliký Olivera Stona v tomto odvedl mnohem lepší práci) a jen obtížně jsem chápal jaký vztah byl mezi ním a Josephine. Ve vztahu chyběla dynamika a vývoj napříč lety - vše je jen lehne naznačené. Politika a kontext bitev je na tom ještě mnohem hůře. Neznat trochu historické souvislosti, vůbec bych netušil, co se na plátně děje. Politika je jen rychle naznačena, abychom se dostali k bitvě. Nepomáhá ani to, že v ději jsou obrovské časové a prostorové skoky. To je cítit i na konci: Waterloo - loď - St. Helena - smrt (zde zase mnohem lépe funguje konec filmu 1492 Dobytí ráje, který má v sobě neuvěřitelné emoce). Po technické stránce bych vytknul akorát hodně nevýraznou hudbu a absolutní rezignaci na to pokusit si Phoenixe alespoň trochu omladit v počátcích jeho kariéry (herec se blíží padesátce a za mě na dnešní dobu působí navíc starším dojmem). Celkově je tedy hodně co kritizovat. Na druhou stranu musím pochválit technickou stránku bitev, která je neskutečná. Ridley Scott má prostě problém s příběhy (natočí komplikovaný film, aby z něj pak dvě třetiny skončilo ve střižně), ale režii akčních scén a historických filmů má v malíku jako málokdo. Mrzí mě, že to neskončilo lépe, protože do tohoto se vložilo ohromné množství kvalitní práce. Pořád doufám, že má Ridley v rukávu ještě jeden po všech stránkách velký film - tenhle to být mohl, ale bohužel není. ()

endymion

Průřez Napoleonovou vojenskou kariérou a třaskavým vztahem s Josephine jako výběr od Reader´s Digestu. Velký spektákl, který je ale až moc zkratkovitý. Čtyř a půl hodinový režisérský sestřih snad bude konzistentnější. ()

DANJELKO

Som nasrany.  Film 2h38min. Z toho sex a rodinné vzťahy a úchylky 2h10min. Bitka pri Slávkove 5min. Waterloo až 10min. Tak sme sa dozvedeli že Jozefínu obrábal pod stolom na stole pri krbe, a že Jozefínu obrábali keď bol v Egypte a Korzike, No a čírou náhodou bol pri tom najlepší vojvodca tisícročia ale to je nepodstatnejšie ako jeden pár natriasajúcich sa ciciek. Samozrejme Honorable mention černoši v novovekom Francúzku ako: Generál, poručík, šľachta pri korunovácii, miništranti pri korunovácii, vojaci atď. Proste z filmu vyplýva že sa snažil rozmnožiť a že bol pritom akýsi cisár a bol kdesi v Rusku či kde už ani neviem..... ()

janececek

S tímhle filmem mám tak trochu problém, řemeslně a herecky je to precizně odvedená práce, ale to je asi tak všechno. Plochá dějová linie zkrátka promarnila potenciál stát se kinozáležitostí roku. Chybí tomu jakákoliv zapamatelná scéna, bitvy jsou chladné, nikoliv epické, to samé Napoleonův vztah s Josephine. Charaktery hlavních postav jsou zcela nevykreslené, jejich chování postrádá hlubší význam, velké události patřičně negradují a “komické“ prvky? Ty mi tam neseděly vůbec, vlastně mi mnohdy přišly až téměř parodické (možná to tak mělo být), což bych u filmu takového žánru nečekal. Škoda, že se Ridley nezaměřil na jedno konkrétní Napoleonovo období a tomu nevěnoval náležitou péči. Takhle je to rychlý souhrn významných událostí, které si ale přes formu vyprávění nelze pořádně užít. 60% ()

drbimbo

2 hodiny z 2,5 Napoleon a Josefina - a pořád dokola to samé. Bitva u Slavkova podle Scotta proběhla v dolíku ve vesnici a Napoleon ji pozoroval z lesa a ne ze Žuráně. Kde bylo pověstné slavkovské slunce a franouzské šiky vystupující z mlhy na Pracké výšiny? Přes zamrzlý pracký Žatčasnký a Měnínský rybník neutíkali Rakušáci, ale Rusové a rozhodně se jich tam neutopilo tolik.....trapnější zobrazení bitvy u Slavkova jsem neviděl a o bitvě u Waterloo škoda mluvit - tam se jí podobalo snad jen pokus těch "pár" koní dobýt anglická karé. A Napoleon na koni uprostřed bitevní vřavy u Waterloo jak kosí protivníky :)) Triky a kulisy tak z 80tek. Samozřejmě si neodpustili obléct do fancouzské důstojnické uniformy černocha a dalšího obsadit do role jednoho z mladých anglických kadetů v závěru filmu na lodi s Napoleonem.  Skoky v ději a nedopovězené dějové linky už mě ani nepřekvapily. ()

Broomen

FUCK! Tady to vážně smrdí zkracováním. Film je v podstatě trailer na director's cut. A to jsem myslel, že delšího prodloužení než u LOTR už se asi nedožiju. A hele 112min, ty vole. ()

IronBalu

5,5/10 Uspechane, neusporadane. Zbytecne moc rodinneho deje. Pustte si Gladiotara, useknete ho o hodinu a mate Napoleona. Scott se mel soustredit jen na vybranou historickou pasaz, pojmout celeho Napoleona do teto minutaze je nesmysl. ()

horskejvlk

To nebyl film ale přelet stíhačkou. Na “vivat la imperator” jaksi nezbyl ve filmu čas…Kde byl velký Císař Bonapart když promlouval ke svým vojákům jeho milované “Grande Armee”? Jednotlivé vojáky oslovoval jménem, vzpomínal jejich činy-čímž je uváděl v úžas a získával jejich nehynoucí oddanost. Bohužel Joaquin Phoenix neměl, díky neexistujícím scénáři, co hrát, ve filmu řekl pár vět, vše zachraňoval jen podobou. Samozřejmě natočit obšírně film o Bonapartovi jak se o to režisér pokusil je nemožné, to je námět na NETFLIX : 3 řady po 10 dílech. Zde si ukousl velké sousto a to ho zahltilo. I Veleznámou repliku : “Tak velký muž a tak Hrubá slova” si mohl odpustit, tu nepronesl Anglicky vyslanec ale ministr zahraničí Tallerand. Ve filmu mi chybí Napoleonův filosoficky přesah i odkaz. Ta “nejsugestivnějši” scéna je pouze ta “první” záběr: na hrdou Marii Antoinettu kterou vezou na popravčí káře skrz rozběsněnou lůzu a mladý Bonaparte vše sleduje s opovržením. V té scéně je vše i skutečná povaha budoucího  “Císaře Francouzů”. Bohužel ve zbytku filmu vidíme již jen drahé Leporelo. Nikoliv charismatický, magnetický Napoleon. Vzpomenu-li na skvělého Rudolfa Hrušinskeho v TV inscenaci “Waterloo” tam mě donutil, díky námětu i scénáři, zvolat: “Vivat la Imperator” ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům