Children of the Corn

Film popisuje události, které vedou k masakru dospělých v malém městečku v Nebrasce jejich dětmi poté, co dospělí svou nezodpovědností zničí úrodu a budoucnost dětí. (bianci)

tron

Istým spôsobom by sa toto béčko dalo vnímať ako prequel legendárnej (legendárne zlej? Pritom poviedka je geniálna.) filmovej série, ale jednak sa odohráva v súčasnosti (čo by až tak nevadilo) a jednak sa neodohráva v Gatline, ale v úplne inom mestečku. Priznám sa, tomuto som vôbec nepochopil. Nezaslúži si to ani len 3*. Atmosféra je biedna, kasting vo väčšine prípadov omračujúco nevydarený (tie diabolské deti boli fakt mizerné), vôbec tomu nechápete a vinou toho je dej značným spôsobom wtf (chápem tomu dobre, že deti sa proti dospelým vzbúria prehnane povedané len kvôli tomu, že ich ponížili v kostole?) a triky by som z bezpečnostno-zdravotných dôvodov radšej nekomentoval (Ten, kto kráča medzi riadkami vyzerá ako slaboduchý nízkorozpočtový Ent). Občas z toho na vás dýchne sympatická poľnohospodárska atmosféra, gore je drsné (ale je ho málo) a niektoré scény nie sú úplne márne, čiže aspoň biedne 2* si to určite zaslúži, ale teda ako niekto, kto má túto sériu detailne napozeranú úprimne (a zrejme naivne) dúfam, že sa v najbližších desaťročiach dočkám aspoň jednej fakt kvalitnej adaptácie Kingovej skvelej poviedky. Temer žiadny z režisérov, ktorí sa okolo nej motali, zatiaľ nedisponoval jasnou a ucelenou nízkou (a rozpočtom) a tak skoro všetky časti pôsobia zúfalo a ťažkopádne. Tento žiaľ nie je výnimkou. ()

Morholt

X tá variace Kukuřičných dětí a ani tentokrát to moc nevyšlo. Pokud pominu laciné efekty kterých zase tolik nebylo, tak to mělo relativně slušnou technickou stránku. Celkem vyšel i casting, přičemž zlá holčička byla fakt na bombu a přál jsem jí vraždu, smrt, zabití pokaždé, když nasadila ten svůj samolibý ksichtík. Ale to je tak všechno. Jinak tu bylo příliš prostojů, které diváka nutí všímat si zjevných blbostí a idiotského chování dospělé populace, která se nechala terorizovat bandou harantů. Každopádně tahle látka je asi prokletá a jakýkoliv návrat k ní je podle mého zbytečný. 35% ()

*CARNIFEX*

V prvom rade si treba narovinu povedať, že ani originál z 84´ rozhodne nie je žiadnou kultovou záležitosťou v rámci týchto poľnohospodárskych hororov, pričom kadejaké rímejky, prekuele, sekuele a iné varianty lacných náhrad už tak lacného prvého pokusu, ťažko naplnia nejaké očakávania. Kým to nedostane grády v podobe poriadneho gore, alebo pochmúrnu, serióznu atmosféru, vždy to dopadne ako len ďalšia pičovina mimo plátna. ()

majo0007

Neviem, prečo majú tvorcovia neustále nutkanie vracať sa k tejto vonkoncom priemernej Kingovej poviedke. 14ročná pauza po megaultra braku Ultraviolet očividne Wimmerovi neprospela a tento film je ďalším dôvodom, prečo by mala táto sérka už konečne skapať. ()

JohnnyD

Prvý krát naplno vidíme "prequel" o vzniku Kukuričných detí, potenciál ale ostal nevyužitý. Remeselne je to celkom obstojné, na rozdiel od Runaway je tu požehnane kukurice, ale pravdaže je to každou minútou väčšia a väčšia konina. Odohráva sa to v mestečku (nie je to Gatlin), kde žije asi tak 30 ľudí, z toho polovica sú dospelí muži a druhá polovica deti, dialógy sú miestami spektakulárne zlé (zasadnutie v town hall) a mladá kňažka je smiešna a chýba jej vierohodná motivácia (Izák bol aspoň autentický fanatik). ()

• Film byl natočen už v roce 2020, ale vydán byl až po třech letech, tedy v roce 2023. (Kudly4)