Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

dopita

Vesměs platí to, co jsem napsal k druhýmu dílu. Snad jen s mírným vylepšením co se týká akčních scén. Taktéž mě celkem nezklamal závěr. Obě dvě pokračování považuju za zbytečná, ale kdyby to Wachowští prostříhali a udělali jen jeden film, zřejmě bych v komentářích nebyl tak negativní. ()

wasillisa

čiré zlo si představuju nějak podobně -> N: "Mám strach, Trin." T: "Já taky. Trvalo mi deset minut, než jsem si obula jednu botu." ()

Milan25

Skvělé zakončení trilogie. Je to sice slabší než první Matrix, ale i tak je to pořád slušně našlapaný film. Se zdejším hodnocením 69% vůbec nesouhlasím. ()

Paity

Wachowští pokračují v nastoleném zběsilém tempu, které rozhodně nepoleví, spíše naopak. Sice trochu přitažený za vlasy souboj s roboty pod zemí, ale budiž. Celkově se to stejně točí kolem Nea a agenta Wavinga, který chce uzmout celý svět. Kvůli takovým filmům se rozhodně vyplatí investovat do domácího kina. ()

Hanys_

Ani po letech jsem si k těm dvěma navazujícím Matrixům nenašel cestu. Sion tady má ještě větší roli než posledně a fakt mě tam ty scény nebavily. Oba díly bych asi označil jako "akční filosofické scifi o lásce". ()

Adramelech

Film Matrix z roku 1999 byl dobrý, ba přímo znamenitý, ale měl jeden drobný nedostatek. Namontovali do něj esoterický motiv, ačkoli logika příběhu to nutně nevyžadovala. Ano, mám na mysli postavu vědmy. Nijak zvlášť tam ale nerušila a člověk tu trochu duchovních šplechtů dokázal přestát, za což byl zbytkem filmu bohatě odměněn. Matrix Revolutions bohužel vychází právě z tohoto slabého místa a občas se rozvíjí do trapnosti, která je pro mě na hranici akceptovatelnosti. Chci říci, že dialogy místy hraničí se slabomyslností. Úplný škvár to sice není, ale oproti původnímu Matrixu je to o hodně slabší. ()

Tadzi

Na úvod: Naprosto úzašný nářez. Film neodpovídá zdaleka na všechny otázky, které si divák v průběhu sledování trilogie položil, ale to se mi na něm právě líbí, že člověk si musí sám udělat jasno. Bohužel možná právě díky tomu nebude mít u diváků Revolutions takový úspěch, jaký by si určitě zasloužilo. Pokud bych bral Reloaded a Revolutions jako jeden film, takový, jak to tvůrci zamýšleli, pak se může směle rovnat jedničce. A teď již k samotnému filmu: první hodina ačkoliv je jen kecací uběhne rychle, protože všechny dialogy jsou poutavé a něco řeší. A k druhé hodině nemám absolutně co dodat, to se musí vidět!!! No a navíc ta skvělá hudba nejen u závěrečného souboje, ale všeobecně... ()

Cassandra

Kam se poděla celistvost původního Matrixu? OK, líbila se mi scéna v klubu, let Nea a Trinity plus dejme tomu ta bitva. Ale ty dialogy...kdybych jen měla spočítat kolikrát někdo řekl : "Dokážeme to", nedopočítala bych se. Souboj se Smithem celkem ušel, ale jinak byl závěr podle mě nedotažený, proč by stroje dodržovaly dohodu. Byla zde spousta klišé, u některých dialogů, které měly dojmout, se mi chtělo smát. Scénář a vedení herců je základ filmu, triky ho nenahradí. Osobně bych vůbec neřekla, že všechny tři díly dělali stejní lidé. P.S. Po druhém shlédnutí musím říct, že je to podle mě opravdu špatný film. ()

pjotr76

Zvyšuji hodnocení, radikálně měním svůj názor na tento film. A opět se mi potvrdilo, že u některých filmů nelze dát na první dojem. Při první shlédnutí v kině jsem byl znechucen neuvěřitelnou komplikací děje, upozaděním postavy Morfea, vlastně i částečným upozaděním postavy Nea, v tu dobu pro mě pseudointelektuálských výroků na téma láska, city, věř svému srdci a podobně....Teď jsem se náhodou k Matrixu 3. dostal ještě v Divx podobě, v klidu domova ( já a můj počítač) jsem si jej vychutnal ve slušné kvalitě a na 19" monitoru, a paradoxně právě toto značně zhoršené podání filmu (oproti kinu) mi dopomohlo pochopit, některé myšlenky bří Wachowských, totiž, že "trojka" vlastně vůbec není tak pokažená jak vstoupilo i pod tlakem kritik do podvědomí diváka, ale je naopak velmi zdařilým zakončením celkově povedené a originální sci-fi trilogie. Pochopil jsem některé myšlenky, které mi v 3d kině pod návalem bombastického zvuku a obrazu unikaly a pochopil jsem, že Matrix není potřeba příliš pitvat, brát ho takový jaký je a poddat se kráse fantazie a imaginárního světa. ()

blues

oproti druhému dílu ještě méně pochopitelnější a zmatenější, konečné sebeobětování jsem také nepochopil... ()

kwoky

Paradoxně se toho v posledním díle děje méně, než v předchozím. Vše směřuje k velkému konci a ten přijde. Velká očekávání z mé strany nebyla zcela naplněna. Přesto jsem spokojen (i slzička byla). Jen škoda eliminace vedlejších linek a nitek z Reloaded. Pochybuju, že ještě někdy vznikne něco tak stylového a našláplého, jako tato trilogie. ()

VonoXX

ÚCHVATNÉ !!! Asi nemá cenu nic dodávat k této bezchybné trilogii, kterou těžko ještě něco překoná. Takže ikdyž to pro někoho bude nerozumné a směšné, tak zde s klidným srdcem můžu říct, že jsem viděl nejlepší sci-fi film všech dob. (Platí pro celou trilogii) [100%] ()

jasiska

Trojke trochu chýba z filozofie Jednotky a z coolovosti Dvojky. Sion ma až tak veľmi nebaví, je tu dosť málo Matrixu a smrť Trinity je absolútne citovo sterilná (prisám vačku - ľudia v kine sa po preťahovanej chvíli začali smiať!). Zato však záverečný súboj s exagentom Smithom je parádny. Páči sa mi aj taký ten neistý a otvorený záver. ()

Prochy38

Závěrečná bitka neměla chybu. Ale celkově už to bylo lehce přehnané. Reloaded jsem ještě mohl, ale tohle už bylo, ač efekty nad úrovní, na mě moc. Celkově trilogie opravdu povedená. Ale stále si držím názor, že se mělo skončit po prvním dílu. ()

peetriss

Dokončení matrixovské trilogie pokračuje v sestupném trendu nastoleném již předchozím dílem. Především se, až na malé výjimky, vytratila designová audiovizuální vypilovanost, kterou bratři Wachowští tak bravurně prorazili. Matrixovská původní atmosféra se proměnila v klasický trikově našlapaný akční sci-fi spektákl připomínajícím spíše styl Jamese Camerona. Matrix Revolutions se rozjíždí poněkud ztěžka, první hodina je těžkopádná, málo zajímavá a bez jiskry, následující bitva lidí proti strojům je vizuálně naprosto mistrná a poutavá, závěrečný souboj Nea se Smithem mi za připadá pro změnu poněkud přitažený za vlasy, je přehnaný. Celkově se jedná o výborné sci-fi dílo, avšak co do atmosféry již původnímu Matrixu na hony vzdálené. 70% ()

Dyas

Třetí díl zachránil trilogii od horší dvojky. Opravdu výborné finále, které ukončí celé naše dobrodružství Matrixu závěrečným soubojem na život a na smrt, díky kterému Neo ukončí válku lidí a strojů, mezi kterými zavládne mír... Ohledně zhlédnutí obou dvou dílů za sebou souhlasím s golfistou. ()

TERRORDROME

Desivo škrípajúci a nekontrolovateľne hrkotajúci obludný hrdzavý kolos menom Matrix sa konečne doterigal do finále... UFFF! Tretí diel už do diváka nehustí to všetkými kritizované podozrivé filozofovanie svojho predchodcu a miesto toho postavy radšej prednášajú úžasné hlody typu, "vždy som ťa milovala, ale bála som sa to povedať", čo je ešte horšie. Z kedysi revolučného cyberpunkového scifíčka sa definitívne stal rozgebrený patetický blábol čo je dosť smutný koniec legendy. Tak ako Reloaded aj Revolutions disponuje dvomi zásadnými akčnými scénami. Súboj robotov s chobotnicami je ultragigamegalomanský až hrôza a po viacerých pozretiach aj taký nudný, zato tretie kolo súboja Neo vs Smith je úžasné a superštýlové nech to vidím x-krát. Keby sa celý film odohrával v takom štýle asi by som si v extáze ucvrkol do čiernych latexových tangáčov. Chcelo by to hlavne menej sa opájať svojou prevelikou dôležitosťou a radšej staviť na agresívnu psycho režbu tak ako nám to ukázali v závere. Ľudia by síce potom pindovali že je to nezmyselná samoúčelná rubačka, ale bolo by to lepšie než 2 hodiny vyplnené "hlbokomyselnou" nudou o sile ľudskosti, lásky a cool čiernych plášťov. ()

Teabag

Grandiózní závěr série? Ano i ne. Vizuálně je Revolutions naprosto skvělý. Děj se v něm ale poněkud propadává a nahrazuje ho někdy až nechutný patos a schématičnost. Logické trhliny se nadále od druhého dílu prohlubují, až se z původně dokonalého Matrixu stává trochu pohádka. Na druhou stranu, přestože je tohle můj nejméně oblíbený díl trilogie, tak si i přesto ponechává určité fluidum, které mě čas od času donutí se na něj podívat. Hodnocení celé série: 5*. ()

Itar

Ultra patetické finále, které potvrzuje, že zejména scenáristicky je potřeba Wachowské hlídat. Vizuál precizní (byť stejně jako u Reloaded, i tady (ne)funguje spousta čistě digitálních scén oproti prvnímu dílu), myšlenka zajímavá. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)