Na tajemné planetě začne tajemným rituálem tragická cesta dvou sester. (Disney+)

Petak3 odpad!

ABSOLUTNÍ HUMUS!!! Hodnocení tady je ještě hodně mírný, tohle má mít do 10%. Tohle už není ani parodie. Pokud první dva díly byly alespoň trochu koukatelný po dvou pivech a při přípravě večeře, kde chce člověk po práci jen nějakou totální tupost s hezkým vizuálem, tak tady veškerá legrace a parodie na star wars končí a dostáváme totální woke odpornost. Tvůrci by měli skončit minimálně na ulici a kapat hlady, v lepším případě někde v pracovním táboře kopat uran na dosmrti. Takhle přece nikdo nemůže znásilňovat star wars humusáckou woke propagandou, tohle je už moc. Dejte tam místo zajímavých mimozemšťanů víc směšnejch ne*rů nebo jinejch ci*ošů, chybí tam ještě aby každá z těch trapnejch a ubohejch postav byla homosexuál, pak budou kvoty splněný ne. Nejhorší star wars vůbec. Pusťte si to jen na vlastní nebezpečí. ()

Lima

Dear Hollywood, we are sick of this! O důvod víc ušetřit za předplatné Disney +. Co začalo stupidní 9. episodou ´Vzestup Skywalkera´, pokračovalo přinejmenším rozpačitým seriálovým Obi-Wanem, vrcholí touhle hrůzou, s cringe odérem na maximálním levelu. Neříkám, že Kathleen Kennedy je hrobařkou Star wars značky, něco málo se jí povedlo, ale Leslye Headland (která dle jejích vlastních slov původní Star Wars vlastně ani nemá ráda) v pozici showrunnera je obrovský, obrovský omyl, což si po aktuálním 14% audience skóre na RottenTomatoes a obrovskou vlnou znechucení od všech, obyčejných fandů, přes lidi z branže, začínají v panic módu uvědomovat i samotní pohlaváři Disney studia. Třeba se už třesknou do palice a do budoucna budou zvát opravdu šikovné řemeslníky (Andor, Rogue One, Mandalorian), kteří nenechají tuhle franšízu chcípnout v přímém přenosu. S tímhle audiovizuálním sado-maso bičíkem končím 4.dílem. ()

sepp odpad!

SPOILER ALERT  Tak spratek Mae se nepohodne se sestrou a hned podpálí barák (ze šutru), ale v poslední epizodě nám jistě tvůrci vysvětlí, jak jí máme litovat, soucítit s ní a že za nic nemlže, že to všechno ti zlí Jediové - a z nich nejspíše stejně vinu ponesou jen bílí humanoidi. Už se nemůžu "dočkat"... Jo a jak se tam zničehonic v té teplárně v té jeskyni (pun intended) objevil Sol, he? A jak to, že chce trénovat tak odrostlé dítě jako Padawana, když to učení jediů výslovně zakazuje? I u Anakina s tím byl megaproblém, a to se jednalo o vyvoleného. Ale tady najednou nic neplatí očividně. V tomhle vidím největší výsměch světu SW v tomto dílu... Že někteří jediové dokáží být s etikou trochu na štíru nám už mimochodem představily prequely, ale tady už máme jedie jako únosce dětí a utlačovatele menšin (jak jinak, že). A ti pisálci, co tuhle kravinu vyplodili, asi mají za to, že na jejich dílko budou koukat jen naprostý retardi, proč by jinak dětským verzím postav Mae a Oshy dávaly stejné účesy? To jako ty vlasy nosí stejné po celý život, lol? No ale když vidím některé ty oslavné komentáře zde tak ano, retardů se najde hodně mezi SW "fans"... Co ta scéna kde má ta hlavní matka prezentovat, že síla dvou je více než síla jedné - ta scéna nedává absolutně smysl. A proč se ti holky perou za jejími zády v takovém momentu? No protože jsou to spratci, proto. A nakonec jim hlavní matka vypráví, že na individualitu není v dospělosti prostor a že musí splynout s kolektivem - wow. Co nám to asi jen tvůrci chtějí říci... Mimochodem, už léta tu máme spoustu důkazů o tom, že v Disney pracují groomeři, no a zde to potvrzují a dokonce dávají i zcela ostentativně najevo - jak nutí Oshu do něčeho, co nechce, tedy připojit se k jejich kultu. Chce se mi zvracet z téhle odpornosti. Tak spratek Mae se nepohodne se sestrou a hned podpálí barák (ze šutru), ale v poslední epizodě nám jistě tvůrci vysvětlí, jak jí máme litovat, soucítit s ní a že za nic nemlže, že to všechno ti zlí Jediové - a z nich nejspíše stejně vinu ponesou jen bílí humanoidi. Už se nemůžu "dočkat"... Jo a jak se tam zničehonic v té teplárně v té jeskyni (pun intended) objevil Sol, he? A jak to, že chce trénovat tak odrostlé dítě jako Padawana, když to učení jediů výslovně zakazuje? I u Anakina s tím byl megaproblém, a to se jednalo o vyvoleného. Ale tady najednou nic neplatí očividně. V tomhle vidím největší výsměch světu SW v tomto dílu... Že někteří jediové dokáží být s etikou trochu na štíru nám už mimochodem představily prequely, ale tady už máme jedie jako únosce dětí a utlačovatele menšin (jak jinak, že). A ti pisálci, co tuhle kravinu vyplodili, asi mají za to, že na jejich dílko budou koukat jen naprostý retardi, proč by jinak dětským verzím postav Mae a Oshy dávaly stejné účesy? To jako ty vlasy nosí stejné po celý život, lol? No ale když vidím některé ty oslavné komentáře zde tak ano, retardů se najde hodně mezi SW "fans"... Jo a nedáme si vesmírnou zmrzlinu? Můžeme ji jíst vesmírnými lžícemi a česat se navzájem vesmírnými hřebeny...  Co ta scéna kde má ta hlavní matka prezentovat, že síla dvou je více než síla jedné - ta scéna nedává absolutně smysl. A proč se ti holky perou za jejími zády v takovém momentu? No protože jsou to spratci, proto. A nakonec jim hlavní matka vypráví, že na individualitu není v dospělosti prostor a že musí splynout s kolektivem - wow. Co nám to asi jen tvůrci chtějí říci... Mimochodem, už léta tu máme spoustu důkazů o tom, že v Disney pracují groomeři, no a zde to potvrzují a dokonce dávají i zcela ostentativně najevo - jak nutí Oshu do něčeho, co nechce, tedy připojit se k jejich kultu. Chce se mi zvracet z téhle odpornosti. EDIT: Tak se už navíc i ukazuje, že Lesley opravdu nejspíš uctívá satanismus (jako ostatně mnoho kalifornských queerů): https://www.youtube.com/watch?v=nLElFNPthEk () (méně) (více)

HAL

Bože co to píše za mongoly? To je hrozně pitomé, ty dialogy psalo snad desetileté dítě, a režie taky na úrovni útěku desetileté Leiy v Kenobim. A hlavně je to nuda k posrání, u předchozích dvou dílů jsem byl ještě smířlivý, u tohohle ale fakt usínám, po půlhodině jsem měl pocit že uběhly tak dvě. A pak to finále! ROFL, co to bylo za ochotnické divadlo? Tohle mi vyloženě připomnělo první díly Star Treku ze šedesátých let, s jejich papundeklovými kulisami, toporným herectvím a statickou kamerou. Akorát že tam měli ty příběhy mnohem lepší, a taky bych doufal že za šedesát let se filmová řeč už dokázala trochu posunout. No evidentně ne u Disneyho, jalovější režiséry a neschopnější herečky by nenašli ani kdyby se snažili. U předchozích dvou dílů jsem byl jen lehce znuděný, tohle ale... teď začínám mít pocit že jak se sequelovou filmovou trilogií zvedli reputaci kdysi vysmívaným Lucasovým prequelům, tak tady s Akolytkou se bude zachraňovat rovnou Holiday Special. ()

AllShallFall

Už to chápu. Tento příběh není o létání z planety na planetu. Není o cestování po galaxii. Není plný různých galaktických ras. Je plný pouze lidských ras. Ano, převážně černých. A zrovna tady mi to ani nějak nevadí. A vlastně mi ani nevadí, že tu nevidím vesmír a manévrování lodí. Nějak mi ani nevadí, že tu zatím nejsou, a třeba ani nebudou, souboje světelných mečů. Zkrátka to, na co je a byl každý zvyklý, tu prostě není. Ale mě to prostě nevadí. Mě zajímá příběh dvou, kde jedna uvažuje temně a druhá světle. Jasně, budeme si říkat, jakto, že Jediové navštěvují planety a sbírají děti do chrámu a trénují je? A klidně i starší. Anakin byl uz veliký a nechtěli ho také trénovat. Vše je to celé na hovno a zvláštní. No jasně že je to zvláštní. A bude. Protože tohle he doba cca 100 let  před skrytou hrozbou. A kdo vůbec ví, jaký vůbec byl řád Jedi tehdy? Nikdo. Já s tím problém nemám. Ve Star Wars, dnes již Legends, existoval příběh cca 300 let po pádu Palpatina a tam figurovalo Impérium s rytíři Jedi v uniformách. Fungoval řád jednoho Sitha. Ano, pro někoho blbost. Pro mě zkrátka oficiální Star Wars příběh. Buď se to někomu líbí, nebo ne. Jasně že Mandalorian nastavil hranici SW hodně hodně vysoko. Proto už každý další seriál, příběh, klesá s úrovní dolů. A sbírají více a více kritiky. Roztrhl se pytel se seriály. Disney totiž zjistil, že díky Mandalorianovi sledovanost a popularita značky Star Wars stoupla a tak chrlí jeden seriál za druhým a ty se bijí a předhánějí v počtech sledovanosti, protože zvědavých fanoušků, kteří to chtějí vidět a následně se stanou platící Disney+ je více a více. A ta rozmazlenost platících fanoušků je teď obrovská a nároky rovněž. Jasně, že dementních scén tu bude požehnaně. Jako třeba zapálit  chrám z kamene a ten se následně rozpadne. No, ale není to o nic víc dementnější, než když Luke Skywalker s Leiou v Episodě IV se zhoupnou na lanku 2 mm a Luke se drží za 1 ruku (váha dvou lidí)😉 Zkuste si tohle v realitě. Nebo když Luke spadne na Bespinu do větrací šachty xxxxx metrů a čirou náhodou spadne do jednoho z průduchů a tam, bez ruky, se stejně zachytí a visí. V podstatě se mu po pádu z několika desítek metrů vůbec nic nestane. Nebo když Darth Vader na konci Rogue One stojí na hranici lodě, v podstatě ve vesmíru, vlaje mu plášť. Dýchá? Nedýchá? Vesmírný vítr? Poražený Obi-Wan v Episodě I, úplně v pohodě vyskočí z díry, ve které ještě před pár okamžiky visel, sebere Qui-Gonův meč a rozpůlí absolutně, jak kůl  v plotě, stojícího Darth Maula. Zajímavé. A co Anakin a Obi-Wan v Episodě III na Mustafaru spolu bojují cca 1-2 metry od žhavé  lávy. 1200°C vedro, taví to mam konstrukce a oni se lehce potí. Padmé v Episodě  II v aréně skáče na hřbet zvířete z minimálně 7 metrů, rozkrokem přímo na tvrdý hřbet. Při dopadu ji vůbec nic nebolí. Chtěl bych tohle vidět v realitě. Chápete? Mohl bych pokračovat dál. Protože ve Star Wars se tohohle najde opravdu hodně. A koho to sralo? 80-90% lidí se rozplývalo blahem a byli jim všechny tyhle věci u konečníku. Proto mě ani nezajímá názor puntičkáře. Nestarám se o tyhle "chyby". Nepohrdám jiným příběhem, byť možná hloupým a plochým. Tohle jsou sci-fi pohádky. A tak k nim přistupuju. Smůla je, že všichni se těšili na zrození Sithů, jak bylo na začátku představováno. A ono to tak není. Ani nemůže být. Podle rady Jediů v Episodě I, Sitha neviděl nikdo přes milénium. Tady jsme 100 let. Temná strana tu bude z řad Jediů dost možná, dost možná od čarodějek. Kdo ví. Ale v každém případě je tohle čistě soukromý příběh. Absolutně nový a neznámý. Neprotiřečí si. Není s ničím v rozporu. Protože je to zcela nové. Není to kvalitní, ale já s tím vážně nemám problém. () (méně) (více)

Lenka.Vilka

Skvělá epizoda. Ok, nenapadlo mě, že to bude už v třetím díle, ale celkově je to vlastně jedno, ničemu to nic neubírá, a obsahově moc fajn. Jasný, je to něco, co by se mohlo shrnout ve vyprávění dvou postav během pěti minut. Ale proč jako? Koukám se na seriál, ne na film, tady je prostor. Ale kdo chce, tak si problém najde i tam, kde není. Jestli někdo nechápe, jak je možné, že začalo hořet, tak ať si sedne do obýváku a udělá si jako experimet táborák ve svém paneláku. Ale pokud to chce pořádný, ať použije tu stejnou směs jako Mae, ať to má zajímavější  ;) hodnocení dílu ale  chápu. Po světě chodí hodně smutných lidí  :( tak jsem zvědavá na zbytek, protože je evidentní, že se do toho dne ještě vrátíme  :) ()

Chen

Obecně nejsem fanoušek flashbackových a podobně laděných epizod, ale tohle byla výjimka. I když jsem milovník Jediů, tak se mi líbí, že byli prezentováni jako ti, kteří si jdou tvrdě za svým a často bez ohledu za následky. Je pravda, že motivace Mae může působit jako nelogická, ale je očividné, že není zrovna psychicky vyrovnaná, takže nakonec to, co ji žene kupředu je svým způsobem pochopitelné. A rozhodně si cením toho, že bylo k vidění víc z mytosu čarodějek. ()

Šimpy

Bál jsem nějakého toho moderního čarodějnictví ve woke a Lbgtzeiofioef stylu a ono čarodějnictví tu je, ale dá se to zvládnout. :-D Zvěsti o tom, že tenhle díl překope vnímání Síly jsou úplně o ničem. SPOILERy. V podstatě jde jen o jakýsi čarodějnický lesbický kult, který vnímá a používá Sílu jiným způsobem, než jsme zvyklí...možná trochu kacířství v Republice, kde jsou Jediové strážníky Síly. Ono ani ty woke věci se tu nějak neřeší...aspoň ne v originále, titulky to místy dost zkreslují. A že se holky narodily bez otce? Holt matka toho kultu asi používá temnou magii z oddělení s omezeným přístupem...a je velmi naivní si myslet, že v celé historii vesmíru byl jen Plagueis tak mocný, že dokázal ovlivnit midichloriany a stvořit tak život. Takže za mě pohoda, docela mě to natáhlo na další díl, jen mi nesedělo, jak rychle ten chrám shořel (co použila Mae za tu hořlavou substanci) a jak vlastně došlo k výbuchu, který zabil ostatní ty čaroďky. ()

Martrix

Flashbacková epka ve které se tvůrkyně (bohužel) nespokojily s pouhým vysvětlením, co stojí za rozdělením dvojčat, resp. nenávistí Mae k Jediům. Rozhodly se jít do hloubky...jenže do míst, kam se jen málo SW fanoušků touží nořit. Nejsem tiktok generace, která vše potřebuje instantně a zrychleně, ale tohle bylo i na mě zbytečně rozvláčné. Ten vztah/rozdíly mezi děvčaty... to šlo divákovi zprostředkovat méně doslovně. Kdyby se scénáristky spíš než vztahovými kotrmelci pověnovaly logice... . Že by ten požár působil moc věrohodně... . Z jednoho spáleného sešitu shoří kovová, kamenná budova a silou obdařená tlupa čarodějnic se otráví kouřem? I když se to v rámci příběhu servírovalo malé Oshe a prostoduchým divákům...je to přeokatě naivní. I ti nepředvídaví diváci tuší že výjde najevo, že požár i povražděný coven má na svědomí někdo další...nejspíš postava v pozadí...mistr Mae. Možná tvůrkyně podceňuju, ale zatím mi k tomu dávají spoustu příležitostí. Jediné co považuju za pozitivum je, že se na scéně (byť asi jako slepá ulička) objevily čarodějnice a že se rozmlžil původ dvojčat. Nicméně pořád je to velká slabota. Tahle epa měla být zdrcnutá do patnácti minut a měla být úvodník první epizody. Pokud to bude i nadále takhle nedynamické, tak půjde o další SW průser. ()

majo0007 odpad!

Čůzy v čiernych županoch šibrinkujúce rukami spievajú a tancujú... pre toto milujeme StarWars. Konečne sú tu Jediovia vykreslení ako pekné pokrytecké svine. ()

fabecc1222

Tak tohle ne. Jestli něco vážně nepotřebujeme, tak je to dětská epizodka o dvou spratcích, kteří mají problémy se závistí. Dětské charaktery jsou často problém a tady opravdu nejsou tvůrci natolik šikovní, aby je dokázali prezentovat nějak víc sympaticky. Aspoň, že se vrátila Carrie-Anne Moss, a nebyla tak jen lákadlo do jedné scény. Je teda jasný, že tvůrci pořád kamuflují, co se stalo, a že za to dost možná nakonec bude moct maskovanej týpek, takže se nabízí taková paralela Anakin - Palpatine, což by bylo tak neoriginální... ()

f7r odpad!

A zase ty flashbacky... jako by se nic nedalo udělat lineárně... Dospělé sestry mohla hrát jedna herečka. Mladé sestry ne, takže už nejen, že nevypadají jako dvojčata, ale skoro ani jako sestry... a kámen hoří. ()

gumolit odpad!

Toto snáď nemyslia ani vážne? Nikdy by ma nenapadlo v živote že sa mi zhnusia raz aj príbehy zo sveta Star Wars. Akolytka to dokázala. A podotýkam nie je to vôbec kvôli čiernej pleti, či LGBT na to úplne kašlem. Je to hlavne kvôli blbemu scenáru, zlým hercom a plytkemu príbehu. ()

Ahsoka

K čomu vlastne táto epizóda bola? 90% jej obsahu už stihol byť prerozprávaný v predchádzajúcich dvoch epizódach. Zvyšných nových 10% sa týka pôvodu dvojčiat. Čarodejnice k SW patria, takže prečo nie. Vyzdvihnem opäť pekný vizuál, v tomto prípade masky a kostýmy, niečo čo v priebehu seriálu asi štandard nestratí. Podrobnosti záverečnej udalosti v epizóde sa ake ďalej mlžia. Pridáva to však na deji alebo na jeho mysterióznosti? Vôbec, keďže sme tam, kde sme aj boli. Túto epizódu si viem predstaviť buď ako hneď prvú, alebo ako flashback v záverečných častiach aj s patričným odhalením chýbajúceho zbytku. Ako E3 nedáva zmysel a tým pôsobí skutočne len ako zneužitie značky na inú propagandu. ()