Furiosa: Sága Šíleného Maxe

• Austrálie Furiosa: A Mad Max Saga (více)

Anya Taylor-Joy a Chris Hemsworth hrají ve filmu Furiosa: Sága Šíleného Maxe, který natočil oscarový režisér George Miller a který je očekávaným návratem do kultovního dystopického světa, jenž vytvořil před více než 30 lety ve velkofilmech o Šíleném Maxovi. Miller se nyní znovu vrací se zcela novým originálním, samostatným akčním dobrodružstvím, které odhalí původ mocné postavy z několikanásobně oscarového celosvětového trháku Šílený Max: Zběsilá cesta. (Vertical Entertainment)

Diskuze

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Tak takhle špatný jsem to opravdu nečekal. Vlastně jsem čekal, že to bude dobrý a zábavný film, plný krásného vizuálu, skvělé hudby, a fantastické akce. Bohužel z toho co jsem teď vypsal se splnil akorát ten vizuál, a ani ten díky přemíře CGI nedosahuje kvalit předchozího filmu. Hudba sice nebyla vyloženě špatná, ale absolutně ničím neoslnila.

Co však bylo vyloženě špatné je příběh. Nečekal jsem žádný magnum opus, ale že to bude takhle blbý, nesmyslný, bez emoční, několikrát si protiřečící a dohromady sešitý tou nejvíc horkou jehlou v celé pustině, jsem opravdu nečekal.
Po stránce akce je to bohužel zklamání taky. Dlouho trvá, než k nějaké akci dojde a když už k ní dojde je strašně průměrná. Vlastně mě v celém filmu pořádně bavila jen jedna akční sekvence.

To ale vůbec nejhorší na celém filmu je jeho stopáž. Naprosto nesmyslné 2 a půl hodiny plné nudy, které pocitově navíc působí jako minimálně 4. Absolutně nerozumím tomu proč bylo potřeba, aby úvodní část s dětskou Furiosou trvala hodinu. Ano skutečně Anya Taylor-Joy se ve filmu poprvé objeví až po více jak hodině stopáže. Slabé 2* 35%

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Bluntman

pds

pds (hodnocení, recenze)

SeTTi

v celom filme  stálo to cgi na poriadny kopanec do guli, jak keby to robili niekde v Prešove na základnej škole. otras.

SeTTi (hodnocení, recenze)

Hanver

Neuvolnila se ta motorka z jejího auta když se rozsekali? Tam bylo na facku spíš jak na ni následně jela.

SeTTi (hodnocení, recenze)

Teda to CGI ba začátku bylo jak z nějakého fandovskeho filmu. Ne že by nebyly chyby i ve zbytku filmu.

na příspěvěk reagoval pds

Uživatel Yoshitsune smazal svůj příspěvek.

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Narcis

Ano, lze, ideálně jako double-feature Furiosa první, Fury Road po ní. Akorát varuji, že v titulcích Furiosy jsou výjevy z Fury Road, které by někdo mohl považovat za spoileroidní. Skvěle to tvoří jeden celek.

Trilogii s Gibsonem si lze pustit nezávisle na tom, návaznosti jsou beztak dost zpřetrhané (druhý a třetí díl jsou pojaty jako mytická vyprávění, takže diskontinuity nevadí).

na příspěvěk reagoval Narcis

Hanver

Hanver (hodnocení, recenze)

Nejgeniálnější je schopnost jednoruké Furošky střílet z odstřelovačskýho kanónu z motorky jedoucí v dunách, bez držení, jednou rukou, přes 3 duny a přesto trefit dva bajkrpadouchy ženoucí se také ďábelskou rychlostí pouští. Kanonýr Jabůrek hadr. Nou trabl, Furoška si nakonec umí i utrhnout packu, druhou uvolnit kolo z monstrtraku a všechno to udělat nepozorovaně, jakkoli 3 metry od ní ji obklopuje kruh cca 150 bikerů. Hlavní postava, Dement, dělá vpravdè čest svému jménu. Neříkám, že to není jízda, co sr týká mašin, to spokojenost, Furošku by ale stálo za to pověsit hned po první scéně filmu za stydké uši a zbytek stopáže jí nepřipomínat.

na příspěvěk reagoval SeTTi

Blemstar

Blemstar (hodnocení, recenze)

Jsem to jenom já nebo i dalším lidem přijde, že tenhle film měl strašně špatně udělaný trailer?

na příspěvěk reagoval pds

cyphercz (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

ale je, "osmdesátkový" film je třeba onen Fury Road, avšak Furiosa je horší, čili by měla být přinejlepším "sedmdesátkový" film, kam věřím, že po pár měsících spadne;)

Uživatel Shakaar smazal svůj příspěvek.

Ham.and.eggs

Ham.and.eggs (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

To sis ale sám vytvořil teorii, kterou se sice snažíš vyvrátit, ale spíš ji živíš použitím screenshotů, které odkazují jen na tu povedenou část vizuálu. Taková kognitivní disonance. Níže v diskusi máš jasně popsané, které části CGI jsou ve filmu nepovedené...

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

pds

pds (hodnocení, recenze)

mne teda hodne vadilo to otrasné CGI. Každý záber zelené plátno. Predchádzajúci MAD MAX to bola aspoň reálna akcia, reálne mašiny. Tu nieje reálne skoro nič a ešte strašne odfláknuté.

DJ Obelix

DJ Obelix (hodnocení, recenze)

cyphercz

Tak logicky to spadne, tak jako u 99 % filmů, které si pak na internetu stáhnou lidi do mobilů a nadávají, že je to málo EPIC. :D

cyphercz (hodnocení, recenze)

Nakonec to není tak špatné, jak jsem se obával, avšak na 82% to nemá ani za nic, vážení;) Je to reálně takový ucházející 75% film a věřím, že za pár měsíců to k tomuto hodnocení pomaloučku polehoučku spadne. Na Fury Road to samozřejmě nemá, ale koukat se na to rozhodně dá. Za asi největší klad považuji absenci Anyi Taylor-Joy snad celou první půlku filmu, v té druhé si zase show ukradl Tom Burke, no a nejsilnějším článkem filmu je bezpochyby Chris Hemsworth;)

na příspěvěk reagoval DJ Obelix, Shakaar

MartCT

MartCT (hodnocení, recenze)

Ham.and.eggs

Když jsem viděl po konci filmu ukázky z FR tak efekty byly absolutně někde jinde. U Furiosy mi to hodně kazilo zážitek. A ten oheň, to byla tragédie😥. Fyzika vůbec nemluvím, to byla naprostá tragedie... A to rogalo twe.

Kincl

Kincl (hodnocení, recenze)

Ale jako ty bouře a honičky za mě super co se týče efektů :)

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

Kincl

Ale překvapivě docela málo, z trailerů to vypadalo děsivěji. Víc do očí bijící bylo spíš to klíčování do GS nebo Volume nebo co tam používali :O

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (více)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

25.05.2024

Večer v sobotu 25. května proběhl ceremoniál slavnostního zakončení 77. ročníku prestižního mezinárodního Filmového festivalu v Cannes. Na prosluněné francouzské riviéře tak skončil dvanáctidenní… (více)