Furiosa: Sága Šíleného Maxe

• Austrálie Furiosa: A Mad Max Saga (více)

Anya Taylor-Joy a Chris Hemsworth hrají ve filmu Furiosa: Sága Šíleného Maxe, který natočil oscarový režisér George Miller a který je očekávaným návratem do kultovního dystopického světa, jenž vytvořil před více než 30 lety ve velkofilmech o Šíleném Maxovi. Miller se nyní znovu vrací se zcela novým originálním, samostatným akčním dobrodružstvím, které odhalí původ mocné postavy z několikanásobně oscarového celosvětového trháku Šílený Max: Zběsilá cesta. (Vertical Entertainment)

Diskuze

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

dragon94 , dragon94

Vzhledem k tomu, že každý příspěvek do madmaxovské ságy se od předchozího odlišoval, je jaksi chyba očekávat, dokonce vyžadovat, něco jako Fury Road. Na místo dojmologie bez argumentace by to chtělo se zamyslet nad tím, proč je to třeba podané jako kronika s řadou výpustek a kdo že to vypráví, resp. skrz jakou postavu je to rámováno. (Vlastně všechny údajné mezery, zmiňované v souvislosti s Furiosou a jejími útěky-návraty, jsou dost dobře osvětleny, potažmo nějaké nedořečenosti jsou odvislé od vyprávění jako kroniky. A když se něco opakuje, je fajn si všímat variací anebo příčinného rozvíjení.) Na místo fanouškovských požadavků po nějaké strhující akci pozorovat, jak je tato choreografována a jak během ní dochází k vývoji postav. V případě hudby poslouchat, kde zaznívají ozvuky z Fury Road a proč, v jakém kontextu a k jakým významovým posunům dochází - a jak se třeba kombinují zvukové efekty s hudební kompozicí, kde je použit Shepard´s Tone a proč. V těch údajných výtkách nejsou jaksi argumenty, jenom základní neporozumění - a to bych neviděl jako chybu filmu, no.

na příspěvěk reagoval dragon94

SeTTi (hodnocení, recenze)

Nejvíc mě mrzí, že ten film tím jak je občas hloupý a nedotažený dost možná zabil další díly.

dragon94

Jo, to ano. Ta jeho argumentace úplně mimo. Navíc, jestli film odněkud schytával dementní kritiku, tak to rozhodně nebylo ze strany liberálů, ale právě těch druhých. To je tak nějak klasika dnešních dní. Konzervativci jsou nejubrečenější a nejpomatenější stádo internetu. (Ne všichni konzervativci, ale když už se dostanou do té určité bubliny... tak je s nimi většinou ámen)

TheDarKnig

To jsem pochopil. Vidím tu těch 81%. A jsem s tím v pohodě. Vůbec mi nevadí, že patřím k menšině lidí, které se ten film nelíbil. Na druhou stranu to úplně nelze říct o jeho příspěvku, ve kterém se snaží veškerou vinu za finanční neúspěch filmu svést na dnešní publikum, politiku a bůh ví co ještě. A dělá z filmu něco převratného co by mělo být vytesáno do dějin nejzásadnějších filmů, což film opravdu není.

Moje reakce na něj je sice trochu přehnaná, ale to byl můj záměr. Nastavit mu zrcadlo adekvátní jeho opačnému názoru.

pds

pds (hodnocení, recenze)

Cain(cz)

no hlavne že ty máš patent na múdrosť a kritické myslenie. ak sa ti tá cgi otrasná zlátanina páčila, tak asi chyba nebude v ostatných ľuďoch... oproti "prvému" dielu , kde bolo všetko urobené reálne, tu je všetko hnusne digitálne. čo by až tak nevadilo, keby to ale nebolo tak do očí bijúce !!! tak otrasne urobené cgi som snáď nevidel od Cčkových filmov typu Megažralok versus crocosaurus. ja som sa na tento film celkom tešil, keďže Fury road sa mi páčila veľmi, ale to čo som dostal ma šokovalo. neviem či to bolo tým IMAX formátom, kde každá chyba bola megavidieť, ale prebíjalo to všetko ostatné.

Cain(cz)

To víš, že jo... Je to nudná sračka, která je ve všem výrazně horší jak předchozí film, její děj nemá v mnoha ohledech hlavu ani patu, a která je ke všemu nesmyslně natáhnutá na 2 a půl hodiny, aniž by měla co odvyprávět.

Chápu že se ti film líbil, ale rozhodně to není žádné veledílo, které by před 20 lety utržilo 2x víc jak  Matrix.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Bluntman

Cain(cz) (hodnocení, recenze)

Být dnes publikum na stejné úrovni, jak před cca 20 lety, například, v době premiéry Matrix, film atakuje hranici jedné miliardy. Bohužel současný divák, je mladý idiot, čumíc na streamery na YT, volící piráty, progresivne slovensko, nebo Bidena a píšící za každou větu plejádu smajlíků. To že film je po finanční stránce neúspěch, není problém a vizitka filmu, ale vodoznak idiotů, co nepochopili ani postavu Dementuse, která je, mimochodem, zahraná famózné. Furiosa je v součtu, jeden z nejlepších filmu posledních III let, mnohem lepší, než například i druhá DUNA.

na příspěvěk reagoval dragon94, pds, mm13

SeTTi

Příšerná postava Dementuse, který se choval spíš jako dement.

Tohle chyba jaksi z logiky věci být nemůže.

SeTTi (hodnocení, recenze)

Když vezmu chyby filmu: 1) strašné CGI, 2) Příšerná postava Dementiuse, který se choval spíš jako dement 3) opakované logické kontrmelce scénáře 4)ve 2,5h toho film vlastně moc neodvyprávěl

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Uživatel mm13 smazal svůj příspěvek.

TheDarKnig

Souhlasím. Vzhledem k tomu jak všichni ostatní měli sotva pár vět, tak bych se nedivil, kdyby většina jeho prosluvů byla čistá improvizace. A podle toho to tak aji vypadalo.

na příspěvěk reagoval mm13

mm13

To už spíše ten Chris, kterého všichni vychvalují, mi někdy přišel až příliš přehrávající, resp. to by asi nevadilo, protože tak měl působit, ale přišlo mi, jako by se do toho musel strašně moc nasilu tlačit.

na příspěvěk reagoval mm13, dragon94

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

A ja zase kvôli nemu som tomu dal 4* a nie 5*... vlastne opravujem, na 5* to nie je... kvôli nemu som skoro dal len 3*.

Najhoršia postava celého Mad Max univerza. Akurát pekne umrel, dokonca som trochu aj čakal, že to prežije a konečne bude vyzerať k svetu... sa síce nestalo, ale film som nakoniec omilostil na tie 4*.

dragon94

Tom Burke se mi na tom omezeném prostoru líbil dost, nemusel ani mít nějak výraznou postavu, ale vyzařovala z něj charisma a tomu vztahu s Anyou jsem lehce uvěřil.

TheDarKnig

Nejhorší na tom je, že mě ta část s mladší Furiosou bavila asi taky nejvíc. Ovšem myslím si, že to bylo hlavně tím, že tou dobou jsem nad filmem ještě nezlomil hůl. To přišlo až později. Malá Furiosa si uteče a nikdo jí pořádně nehledá, pak se vrátí a nikdo jí pořádně nehlídá, pak jí ještě dají vozidlo k dalšímu útěku. Pak se vrátí a zasadí si tam strom do člověka, nechá ho vyrůst a uteče s ostatníma ženama...

Jediná akce, která mě fakt bavila byla ta na té cisterně a pak už to bylo totálně o ničem. Anya to hrála dobře a Hemsworth.. No docela ušel.. Tom Burke mě příjemně překvapil, né svou postavou, ale tím že tam hraje. Kdysi když tu točil Mušketýry, tak jsem ho potkal, takže bylo příjemné ho zase vidět. Přesto však mi to přišlo od té akce na cisterně neuvěřitelně úmorný a ničím, ale fakt vůbec ničím zajímavý.

dragon94

Ta část s mladší Furiosou mě bavila snad nejvíce. A pak ta skvělá silniční sekvence. A neortodoxní, nečekaně komorní závěr. A střih filmu jako několika záznamů z nějaké historické kroniky. Nebo Epos o Furiose.

na příspěvěk reagoval dragon94

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (více)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

25.05.2024

Večer v sobotu 25. května proběhl ceremoniál slavnostního zakončení 77. ročníku prestižního mezinárodního Filmového festivalu v Cannes. Na prosluněné francouzské riviéře tak skončil dvanáctidenní… (více)