Furiosa: Sága Šíleného Maxe

• Austrálie Furiosa: A Mad Max Saga (více)

Anya Taylor-Joy a Chris Hemsworth hrají ve filmu Furiosa: Sága Šíleného Maxe, který natočil oscarový režisér George Miller a který je očekávaným návratem do kultovního dystopického světa, jenž vytvořil před více než 30 lety ve velkofilmech o Šíleném Maxovi. Miller se nyní znovu vrací se zcela novým originálním, samostatným akčním dobrodružstvím, které odhalí původ mocné postavy z několikanásobně oscarového celosvětového trháku Šílený Max: Zběsilá cesta. (Vertical Entertainment)

redsparrow

Vlastně takové průměrné béčko. Hraje si to na kdovíjakou postapo-epickou frajeřinu, ale moc krutopřísný to tedy není a s emocemi to pracovat neumí už vůbec. Pár akčních scén pěkných, ale jinak zoufalá nuda. Anya se mi vůbec jako ženská nelíbí, takže mi to dost pokazila, mohli dát nějakou "méně zajímavou" hlavní dospělou hrdinku. Jelikož tenhle film určitě o nějakém herectví všech zůčastněných zrovna nebyl, docela bych to ocenil. Nepochopitelně hyperobsazovaného Hemswortha už ani nehodnotím. Vůbec Hardymu a Theron tahle hlavní dvojice nesahala ani po podrážku sandálů. Jednička byla mhohem, mnohem lepší. Ve všem. ()

zurivymlok

Nejhorší na tomto filmu, který je vlastně dobrý, bylo, že jsem si téměř po celou dobu stopáže říkal: "Proč je to kurva tak umělé? Předchozí film měl v sobě jistě taky plno CGI, ale tam jsem to téměř nevnímal. Zde občas bylo vidět, že i vozy se chovají neskutečně divně - a to je přešlap, který si tento typ filmu prostě nemůže dovolit. ()

Dodagrad

Musím říct, že jsem od Furiosy očekával Bčkový charakteristický film ze světa šíleného Maxe a nakonec jsem dostal mnohem víc!Origin této postavy je opravdu propracovaný a promyšlený (teda trochu ještě přemýšlím nad tím uspěchaným závěrem, protože by se v klidu z toho dal udělat i 3-4 hodinový film). Zároveň se mi líbila i choreografie bitev, které z této ságy byli zatím nejlepší!Rozhodně se za mě jedna o film, který letos zařadím do kategorie výběru - Překvapení roku. ()

VashCZ

Je to velkorozpočtová sračička, která svým námětem ale dokáže zaujmout. Absence spoustu prvků, které činí film výborným, zamrzí, obzvlášť s určitě velkým rozpočtem. Více je někdy méně. 50% Jediná uvěřitelná role Chris Hemsworth. ()

gogo77

5/10 .... dalsi pribeh do zbierky tentokrat nieco ako prequel k poslednemu pocinu Georga Millera ... nie celkom chapem preco vizionarskemu lebo jedina vizia konca sveta a zivota o kapuste, zemiakoch a materskeho mlieka to asi byt nemala...ci?   no proste ako vznikla Furiosa, ako prisla o ruku a moznost vratit sa domov... o zaciatkoch vzniku Pustiny a boja o jej ovlasnutie.... Chris Hemsworth - zaporak ako vysity (asi jedina fajn postava) aj ked hral odporaka ale nastastie Thora nepripominal ani trosku .... noc by sa nestalo keby som to nevidel ale ani mi nevadi ze som to videl ()

Petak3

Hezkej vizuál, jinak je to mnohem nudnější a blbější než původní film, kde vlastně byla jen nekonečná honička a nikdo nám necpal postavy, co nejsou nijak zajímavé a to bylo vlastně super. Čekal jsem alespoň kvalitu původního filmu, škoda. Už jen začátek, kde nasraná matka vystřílí gang motorkářů napovídá, že to bude sračka. A ani sympatickej Hemsworth to nezachrání. Film má spoustu skvělejch a efektních scén, prepadeni kamionu, když jedou do toho nábojova a vyleze ten pes s nohou, každá scéna kde hláškuje Chris a našlo by se jich i víc. Každopádně ve chvíli, kdy má jít film do finále( hořící gastown a nájezd na citadelu) se najednou něco stane a člověk dostane vlastně místo epického finále jen pár prostřihů, a pak stejnou píčovinu jako na začátku. Pokud mám hodnotit film jako celek, kde to celý sráží příšernej začátek a snad ještě horší finále nemůžu dát víc jak 2*. Škoda. Pořád ale asi tak MILIONKRÁT LEPŠÍ NEŽ OBĚ DUNY. ()

jarmil8

Předchozí film byl jedna velká akční jízda a film působil jako zjevení. Furiosa má bohužel i nějaký příběh a celé se to rozpadá do několika scének, přičemže nejzajímavější na celém filmu jsou opět jen ty akční. ()

thekalli

Furioso!.. Měla by sis dávat větší pozor a místo přešmikávání hadiček u bajků se radši s kamarádkou nepozorovaně vytratit. Mohlo by ti to zásadně ovlivnit život. Každopádně dlouho očekávaný návrat do Pustiny je vlastně docela pecka. Mně osobně se první zhlédnutí líbilo o něco víc než první Mad Max, asi protože se vyprávělo něco víc než jen jedna honička, ale tentokrát jsme se fakt ponořili do světa George Millera a zjistili jak vlastně funguje. 8/10 ()

Thalin

Origin Furiosy mě zajímal už od prvního momentu, kdy se objevila v předešlém filmu a tak jsem se docela těšila. Ale výsledek mě až tak neuspokojil. Nepovažuju ho za špatný, ale není nijak lepší než předešlý Max. Vizuál by byl super, kdyby mi to tam nekazily ty efekty. Místy mi přišly podivné trhavé a trošku mi to kazilo dojem z těch akčních scén. Sama Furiosa byla zahraná dobře, i když mi přišlo, že její  příběh má pár logických děr. Hlavně pak při jejím dospívání v citadele. Vlastně mě to až do toho bodu moc nebavilo, přišlo mi to natahované a bavit jsem se začala až v momentně, kdy se konečně objevila na cestě s tahačem. A taky jsem měla trošku problém s postavou Hemswortha, který mi zkrátka na toho záporáka přišel lehce parodický a moc jsem mu to nežrala. Ale jinak mě to vcelku bavilo, má to super lokace i vizuál toho světa mi sedl. Jen to zkrátka mělo na můj vkus zbytečně dlouhou stopáž a pár scén, které moc nefungovaly. ()

jizvoun

Slabší 4 hvězdy. Byla to opět parádní audiovizuální honička, nicméně už ne taková bomba, jakou byl fury road. Pořád oceňuji šílenosti, na kterých se tu nešetřilo. ()

The.Sentry

Furiosa: A Mad Max Saga (2024): Celkem povedený prequel, avšak příliš se vlekl. Tento film by mohl být alespoň o 30 min kratší, často kvůli tomu ztrácí tempo a mnoho scén natahuje! Herecké výkony byly dobré, ale přišlo mi, že postavy postrádaly větší hloubku a mnohdy se nedokázaly zcela odtrhnout od řetězu – chyba by mohla být i v editu jednotlivých scén. Také hudba mi neseděla k žádné akční scéně. Největším zklamáním bylo finále, kde film zcela přeskočí válku a nenabídne něco zajímavějšího. 3/5 ()

skyfire

Jestli tohle nemá v dnešní době, kdy se točí neskutečné sračky a slátaniny dostat 5 hvězd tak už nevím co. Pro mě neskutečný zážitek. ()

Kamil111

To nejlepší po dvaceti letech paběrkování ze sebe Miller dostal už v Zběsilé jízdě (2015), bylo by však chybou podceňovat jeho následující počiny. Ve fantasy romanci Tři tisíce let touhy (2022) – výsostně autorské, ovšem diváky i kritiky ztěžka přijímané adaptaci obsáhlé povídky Džin v oku slavíka (1994) od A. S. Byatt – předvedl neuspěchané vyprávění v duchu nejlepších orientálních narativních tradic, převážně pohádkových, a kromě síly příběhu nezapomněl ani na sílu obrazu. V nejnovějším, příspěvku z madmaxovského univerza se zase rozjíždí až příliš kostrbatě, když ale nabere rychlost, v dlouhých akčních scénách je to opět ten starý dobrý Miller, o signaturním vizuálu ani nemluvě. Škoda jen, že občas neuhlídal uvěřitelnost CGI. ()

Bohdy67

Svět Mad Maxe dostal zběsilou cestou úplně nový nádech a řekl bych že moc z původní Gibsonovské trilogie moc nezbylo. A i Furiosa jde tím směrem. Svět jako takový má zajímavý potenciál, kde se může člověk fakt vyřádit v představách postajaderného světa se všemi těmi divnolidmi a bůh ví čím...Ve Furiose sme zase dostali malou ochutnávku. Hemsworthův Dementus (jako fakt by si něk do nechal říkat Dementus? :D ) celkem bavil. Trochu bych tam viděl inspiraci v Ledgerově Jokerovi, kdy prostě ten borec je totál crazy maniak, ale zároveň tam někde je hloubka té postavy vidět. Co se asi chudáčkovi muselo stát když s sebou furt tahal toho medvídka? :) Příběh Furisosy jako v podstatě druhé hlavní postavy z Fury Road beru jako zajímavý, ale bohužel i díky tomu životopisu první půlka filmu vcelku nudila. Až když dospěla a dostala se do tahače, začlo to být vcelku fajn a podobná jízda jako v jedničce. Paradoxně i Immortal Joe tu působil jako klaďas a fakt bych se rád kouknul na jeho film o jeho vzestupu a vybudování říše Citadelly... Takže celkově. Jelikož se mi Fury Road fakt dost líbila a je to přesně ten film co má fakt "koule", tak Furiosa je mírným zklamáním. Respektive, pokud se bude svět dál rozvíjet a přijde další díl, tak to bude v celku hodně dobrá část ságy.. Samostatně, nebo i jen jako pouhé pokračování mad maxe to prostě není úplně ono a pro mě horní hranice 4* a 79% ()

mire.k

Miller drží svůj styl. Má to šťávu, prostě klasika. I když ty honičky jsou už trochu na jedno brdo, pořád je to dobré pokoukání a odreagování od skutečných problémů života. Mám trochu obavu, že dnešní mládež už to tolik neocení. ()

Zevluska

Jako parodie na Šíleného Maxe to funguje skvěle... jako starší osoba, pro kterou byl Šílený Max kultovní postapo dětství a Šílený Max zběsilý přijemný dortíček, je pro mě tohle .. ani se nedokážu vyjádřit- žumpa to není, ale absolutně nechápu tady ty oslavný komentáře.. ()

holtis

Další Mad Max :). Pošahaná drsňárna plná násilí, řevu motorek, ujetých kostýmů a kaskadérský kousků v kombinaci s kouzlem počítačové magie. V domově důchodců bych to asi nepouštěl ( to ani zběsilou cestu ).  Nejsem sice vyznavač toho dle kultu, ale klidně bych dal 70%. ()

Miroslav.Zac

Furiosa si jako významná postava prvního Maxe zasloužila vlastní film a i když to nebyla "zběsilá jízda" jako jednička, pořád to byla skvělá akcí nabitá pařba. ()

Sukdolakus7

Naprostý zklamání. Vlastně vůbec netuším, proč dávám tři hvězdy. Za co? Rozhodně ne za absenci toho, co dělá Mad Maxe tím, čím je, tedy za absenci akčních scén. Mad Max: Fury Road byla, jednoduše řečeno, mistrovsky ztvárněná extrémní, strhující a akcí překypující jízda. Furiosa bohužel není nic víc než jeho utahaná a generická kopie. Návštěva IMAXu byla absolutně zbytečná, jedna kvalitní a poutavá scéna je opravdu málo. A co se týče Millerovy snahy o vybudování koherentního a zajímavýho příběhu, tak ta se ukázala být velmi chabá. ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (více)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí