Po akci, která se fatálně zvrtla, se nájemný vrah pustí do boje se svými zadavateli i sám se sebou a žene se přes hranice za odplatou. Není to prý ale nic osobního… (Netflix)

HellsAngel

S fanatickou precíznosťou natočený emočne chladný thriller o emočne chladnom zabijakovi operujúcom s fanatickou precíznosťou. Fincher síce tentokrát neboduje na všetkých frontoch – filmu chýba výraznejšia pointa, ktorá by silnejšie vtiahla do deja – no len veľmi málo režisérov dokáže z rovnakej látky stvoriť takýto remeselný skvost. ()

Accuphose

Tohle se mi bude hodnotit těžko. Oceňuju styl, jakým to bylo natočený, ale ten film nepřináší vůbec nic novýho pod sluncem. Je to takový profesorský, ani neurazí ani nenadchne... a po pravdě po úvodu jsem čekal větší kurvadoprdelecotobylo. Takhle je to za tři :-) ()

F2003F

Natočené pútavo, podané veľmi chladne. U mňa udeliť Fincherovi priemer je od postaty nehoráznosť ak nejde o chuti neprístojnú tému (Mank) čiže tvorcovský úlet do hĺbky dlhodobo úspešne nezrealizova(teľ)ných predstáv bez zámeru priniesť široko vnímajúci pôžitok na úkor vlastného uspokojenia. Killer má všetko čím kedysi oplývali rádovo záležitosti žánru pásovej výroby, v dobe keď to prestalo, avšak s ničím výrazne pôsobiacim. Nič zapamätateľné sa nekoná. Zážitok, ktorý okamžite vyprchá, sa nesie plynulým unášaním dejom očarujúcim presvedčivosťou Fassbendera a réžiou citeľnou v precíznosti snažiacou sa značne skúmať premýšľanie vraha v scenári ako od John Wicka. ()

aannemer odpad!

Nemohu si pomoct, ale Fincher se už zcela vyčerpal. Dal jsem tomuto "veledílu" celých 30 minut. A co jsem dostal - kecy jakéhosi zabiláka o tom, co a jak a kdy cítí, jak se na co dívá a tak vůbec. Prostě jen kecy v kleci, které diváka (a nejspíš ani opravdového zabijáka) nemohou nikdy zaujmout. Mimoděk jsem si vzpomněl na málem vítězný snímek fiktivního filmového festivalu režiséra a hlavního představitele toho veledíla Willema Dafoea z filmu Prázdniny pana Beana. No, prostě jsem tu kokotinu po půlhodině vypnul a už nikdy více! ()

tuctovychlap

zlatý leon z požehnaného roku 1994..to bol kúsok..!! niektorí komentujúci uvádzajú zabijakovu chladnokrvnosť..a kdeže to, kde..? chlapec viac improvizuje ako predvída, prešvihne správny okamih výstrelu etc...že dej vťahuje..? tak určiteee..za prvých 50 minút dokázal zabiť bezbranného chlapca za volantom taxíka..bezcitný..? túdle..stačilo počechrat jeho pinde chloupky na venušinom pahorku a bol vedľa..že toho veľa nenahovorí..? hovnooo..ak by jeho vnútornou rečou proklamované kydy nahradili pípaním, tak by to bola 90 minútová ária (jasne, boli tam aj nemonológové miesta..asi aby bolo počuť skúter, auto, psa....)..a ani tie "múdra" v podstate nedokáže dodržiavať..no a záverom by som remeselnosť, ktorú podaktorí vyzdvihujú, prirovnal k pracantovi za sústruhom..je dobrý, ale takých na zmene fachčí ďalších dvadsať (čo potvrdzuje aj hlavný hrdina svojimi záverečnými slovami :))..čakal som po štvor- a päťhviezdičkových komentoch nejaké to uaaau..nuž, nedostavilo sa..fandiť mu..? istee, od mala po inom netúžim..hlavne po mma súboji s Jirkem Procházkou (špatný barák, buzerante :)), kedy bolo jasné, že všetky vyzdvihované schopnosti sú viac o šťastí ako o zručnosti..a nehádžte to na komix..! film roku..? samozrejme, na malinu to nie je..proste priemer..myslím si, že tri päťcípe mu bohato stačia..aha, spoilery..soráč, možno koment nejaké obsahuje.. ()

SewekiX

Asi nejvíc relaxační film o nájemném vrahovi, co jsem kdy viděl. :D Určitě to nepatří k nejlepším Fincherovým filmům ale i tak jsem si tenhle precizně natočený film dokázal užít.. Škoda jen toho samotného scénaře, který se až na světlé vyjímky nedokáže vymanit z průměrného akčního thrilleru. ()

Rudolf.Benes

Fin -čro -vino -vi-na ..na entou.. .. těším se tu jak prvorodička už dva metry na prima biják a vono totok.A tak su docela zklamané,ne že by to bylo zase tak úplně blbý ale toho kecání vokolo toho ,toho kecání v tom ..a teď ještě budu kecat já tady .. no ty voe ticho..!! A to si právě myslím že by tomu slušelo daleko víc než hltat každý slovo a pak být v prd*li když zívneš a ztratíš nit.No a ke všemu tomu ten konec ..tak to byl konec a nechápu do teď co tím chtěl básník říct... Záchrana v podobě uchošťoura taky nepřišla a jediný kvalitní skeč s popelnicí ve výtahu je strašně málo.Mazlení a šperkování s každým záběrem je z toho cítit ale jaksi ..to nepadlo na úrodnou půdu..Jako skalní příznivce si to určitě najde ..já to ale nebudu ... Hm škoda tak snad příště Davide.. ..60/100 a to držím hubu.. ()

flyer.nick

Přesně tak by vypadal John Wick, kdyby ho natočil David Fincher. Takové komorní drama odehrávající se v jedné zabijákově hlavě. Celou dobu vás to drží v napětí a skutek utek. Není to vlastně ani akční film, protože to tempo je tak pomalé, že akce tam skoro není. Přesto, že je to samozřejmě skvěle natočené, Fincher to snad ani jinak neumí, tak je výsledek hlavně příběhově takový rozporuplný. ()

jirikzaboj

Takhle fádní a průměrný děj bych tedy ve spojení Finchera a Andrewa Walkera nečekal. Jasně, srší z toho nasáklá ponurá atmosféra thrilleru 20. století a má to precizně odvedený design. To ale nesmaže fakt, že se jedná o velice epizodní krimi příběh assasina, který se drží jasným kodexem a hlavou mu promlouvají repetitivní voiceovery o tom, jak se správně chovat, aby uspěl a přežil. Tohle je na filmařský kádr velice málo. Sladkokyselý Mank měl alespoň osobitější tvůrčí vizi. ()

JB001

Delší stopáž nebyla vůbec na škodu. Skvělý film po všech stránkách, který je mezi Netflixovými filmy nadprůměrná záležitost, která mne hodně bavila. S mnohými myšlenkami jsem dokonce i souznil. Po řemeslné stránce ten film nemá chybu ()

Enon

Nemůžu říct, že jsem jeden z těch největších fanoušků Davida Finchera, každopádně je asi bez debat, že se jedná o jednoho z nejlepších a nejvlivnějších režisérů naší doby. A tady to znovu prokazuje. Úvodních asi 15 minut, jsem jenom seděl a v absolutním klidu poslouchal monolog Michaela Fassbendera, tenhle monolog je to nejlepší z celého filmu. Dokázal bych to poslouchat klidně dvě hodiny, takže když došlo k onomu výstřelu, tak jsem si pouze povzdechl, že to už skočilo. Pak se rozehraje takový ten klasický příběh o pomstě, který jsme tu měli už mockrát, prvních 10 minut to vypadalo jako pouhopouhá náhražka Johna Wicka. Jenomže jak film postupoval, tak jsem si uvědomoval, že tohle není JEN kopie Johna Wicka, že to má svůj vlastní styl a vlastní srdce. To, jak je to celé natočené je přesně takový ten Fincherovský temný styl. Jsou dva typy filmů, kterým nedávám plné hodnocení, tudíž 5*, ty, které ve mně vzbudily negativní emoce (v tom špatném slova smyslu) anebo filmy, které ve mně nevzbudily žádné emoce. Jenomže, tady udělám výjimku, ten film to totiž tak chce, nechce vzbuzovat žádné emoce, jelikož ani naše postava defacto žádné emoce nemá. Fassbender nám během toho filmu hned několikrát řekne, že emoce člověka s jeho prací oslabují. A myslím si, že Fincher měl takový záměr, kdyby ten film nebyl tak bez emocí, nehrálo by to dohromady s fungováním a smýšlením hlavní postavy. Takhle se to krásně doplňuje. Zároveň to předává spoustu bohatých a obohacujících myšlenek ohledně společnosti, života a práce, ale zároveň je to celou dobu prostě chladné. Tenhle kontrast, je v tomto žánru filmu prostě perfektní. Připočtěte si k tomu Fassbenderovo brilantně chladný herecký výkon a máte hotový produkt. 82% ()

Frank2

No jako není to špatné...ale je to celé takové obyčejné, dobře možná se více pracuje s psychikou nájemného vraha než je v podobných filmech běžné ale stejně mi to přijde takové jednoduché, přímočaré a o ničem. ()

jizvoun

Mně se to líbilo. Mám rád Fassbendera i Fincherův styl. Uznávám, že ten konec mě trochu zklamal, ale jinak jsem se nenudil. ()

hephaestus

Ok, tak tu budeme oslavovat zlocincov... Keby sa to aspoň skoncilo jeho zastrelenim nejakymi tajnymi.... Navyse, nelogika, toho taxikara chudaka zabil a toho chuja na zaver nie, pritom kto by si tu smrt zasluzil, obaja vedeli kde byva a pod. Michael Fassbender je klasa, ale proste toto nevyšlo. ()

injoy

Do prvního výstřelu je to docela utrpení a svrběl mě palec na ovladači, pak to docela nabere obrátky. Odříkávání pravidel celým filmem mi vadilo. V podstatě primitivní příběh o pomstě, zabalený do nóbl hadříků, 55% ()

Krásné svátky a PF 2024

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (více)