Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Romantický
  • Animovaný

Oblíbené filmy (10)

Vzpomínky na lásku

Vzpomínky na lásku (2004)

Nejkrásnější a nejdojemnější korejský film? Ne, tohle je nejkrásnější a nejdojemnější film vůbec. A moment to remember dokonale vystihuje každičkou radost i bolest, co se skrývá za slovem "láska". Hlavní dvojice je jako pro sebe stvořená. Celé je to natočeno tak pěkně skromně, opravdově a neuměle. Nevěřím tomu, že existuje někdo, kdo u toho nádherného díla zůstane chladný. Pro mě dokonalé ve všech směrech...

P.S. Miluji Tě

P.S. Miluji Tě (2007)

Od první vteřiny až po poslední setinu sekundy jsem měla husí kůži. Aby taky ne, Gerard Butler, se kterým jsem bohužel dosud neměla tu čest, je jedním z nejlepších herců posledních let. Díky tomuto filmu jsem navíc začala nekonečně zbožňovat Hilary Swank. Role Holly v jejím podání byla neskutečně smyslná. Perfektně zahrála věkový rozdíl v jednotlivých částech. Při scéně, kdy leží v posteli a přehrává si záznamník s Garryho hlasem, jsem brečela fakt nahlas. P.S. Miluji Tě mě nepřestává okouzlovat a vždy mě rozpláče i rozesměje. Navíc překrásný soundtrack film dělá ještě emotivnějším.

Zrodila se hvězda

Zrodila se hvězda (2018)

Nemůžu to dostat z hlavy, prostě nemůžu. Úsměv a pohyby Lady Gaga a Bradleyho šíleně zamilovaný a opilý pohled. Ten okamžik, kdy spolu stojí na pódium nebo sedí u klavíru a nechávají se naprosto ovládat hudbou a láskou. To jak spolu zpívají a ladí, a má to neskutečnou sílu. V kině, pokud to jen trochu jde, nebrečím. Tady to nešlo. Zatím největší překvapení letošního roku.

Parazit

Parazit (2019)

Tohle se Korejcům povedlo po všech stránkách. Humor, který film provází je ostřejší a divák se snadno dostane do vnitřní rozepře. Má je nenávidět, nebo je milovat? Má jim přát, nebo je soudit? Tak či onak, takhle mistrovský scénář jsem dlouho neviděla. Zahrané to bylo skvěle, obsazení se do posledního povedlo a hudební doprovod zvedá zážitek ještě o stupeň výš. 5*

David Attenborough: Život na naší planetě

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

V podstatě to nejsmysluplnější a nejdůležitější filmové dílo, jaké jsem kdy viděla. Být Davidem, jsem na sebe a své působení na této planetě hrdá. Nedokážu si vybavit jiný dokument, který bych doporučila ke zhlédnutí celému světu.

Kafarnaum

Kafarnaum (2018)

Ach, Zaine, tys mi zlomil srdce. Svou nevinností, dospělostí a vytrvalostí. A to tě nikdo neučil. Režie, kamera, herecký výkon, uvěřitelnost příběhu, všechno je posazený přesně a tak, že vás to dojme, a zároveň "rozseká". Nepamatuju si, kdy mě naposledy film takhle emočně a nekontrolovatelně zasáhnul. Myslím, že za poslední rok to nebylo. Neumím lépe okomentovat něco tak křehkého. Smekám před Nadine za to, jak se dokázala popasovat s takovým obsahem, muselo to strašně bolet. 5*

Wanbyeokhan tain

Wanbyeokhan tain (2018)

Přestože Intimate strangers téměř kopírují italskou předlohu, a já tedy tušila, jak se děj bude vyvíjet a kdo jak skončí, dokázala jsem si film užít, jako kdybych originál neviděla. Italská verze se mi líbila moc, ale Korejci to podle mě poslali ještě výš. Občas jsem měla nutkání přát si, ať ten telefon nezvednou, ať si tu zprávu nečtou, ať už s tou zatracenou hrou skončí, ale věděla jsem, že je to teprve začátek. Nevím, co to o mně vypovídá, ale já ten námět prostě žeru. A konec mi vyvolal husí kůži.

Láska na druhý pokus

Láska na druhý pokus (2004)

Nemůžu to rozdýchat a u žádného filmu jsem snad nebrečela tolik, jako u tohoto. Pořád mi v hlavě zní ta krásná slova. Film, který pronikl hluboko pod moji kůži.

Pretty Woman

Pretty Woman (1990)

Miluji filmy s Julii Roberts a jsem ještě radši, když po jejím boku stojí Richard Gere. Nadčasová romantika, která se nikdy neokouká. Je to "vuittonka" mezi filmy... vydrží roky, miluje ji každý a snaží se jí napodobit... marně. Originál je vždy jen jeden. Perfektní hudba, scénář a styl. Film, který pobaví, rozpláče i nažhaví... nejlepší!