Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Poslední recenze (7 791)

plakát

Nic ve zlým (2023) 

Když jsem si přečetl anotaci, tak jsem se okamžitě zaradoval. Dočkal jsem se totiž přesně toho typického amerického komediálního koktejlu, který jsem dlouho neviděl. Přesně ten zábavný námět, který je komediální už z podstaty. Pak tedy záleží, jak to tvůrci zapracují. A musím říct, že zde se povedlo! A to i přesto, že jsem se toho tu dle zdejšího hodnocení trošku bál. Nakonec jsem ale vůbec nemusel. Jennifer Lawrence se ze sebe doslova vydala. A to i přesto, že tu pořád mluvíme o komedii. Asi pochopila, že na internetech se o ní dá nalézt úplně všechno a tak do toho dala úplně všechno. Doslova. Kdo uvidí, pochopí a bude ji mít ještě radši.

plakát

Němá tajemství (2023) 

Jedno z nejzajímavějších a nejemotivnějších dramat, které v Česku za posledních několik let vzniklo. Realistické, herecky výborné (na Janičku Plodkovou prostě nedám dopustit, ta její uvěřitelnost je až hmatatelná), perfektně a hlavně uvěřitelně napsané. A především s tématem, které působí, jako by to mohlo potkat každého z nás. Tak uvěřitelné a dobře natočené české drama jsem opravdu dlouho neviděl.

plakát

Barvy zla: Červená (2024) 

Poláci naprosto sebejistě po Skandinávii přebrali krále evropských kriminálek. Na Netflixu se totiž objevil další kousek, který opět pracuje s vydatně ponurou vraždou v polských reáliích a opět je to v mnoha ohledech super. Prostředí Trojměstí je neotřelé a i když nepracuje tolik s architekturou měst, pořád pracuje s faktem, že města se nachází u Baltského moře. Takže tu máte vraždu, atmosféru nasycenou mořskou solí a více než solidní herecké výkony, kterým dominuje standardně výborný Jakub Gierszal. No a když už si budete myslet, že jste na konci vyšetřovačky, připraví si na Vás adekvátní fuck up, který stvrdí kvalitu samotného námětu. Vysloveně povedená záležitost.

Poslední hodnocení (9 744)

V letu (2024)

16.06.2024

Ambulance (2022)

15.06.2024

Žraloci v Paříži (2024)

15.06.2024

Vrah naoko (2023)

11.06.2024

Bionic (2024)

09.06.2024

Manželé Stodolovi (2023)

08.06.2024

Nic ve zlým (2023)

06.06.2024

Němá tajemství (2023)

05.06.2024

Barvy zla: Červená (2024)

04.06.2024

Reklama

Poslední deníček (202)

Zaměřeno na...French 79 - Life is Like

Mám čistou elektroniku tuze rád. Na té totiž nejde nic zkazit. Buď je dobrá nebo je špatná. Potažmo alternativní. Potažmo špatná...takže dejme tomu, že dnes mluvíme o té dobré. O té, které kvalitou odkazuje na ty nejlepší hudebníky jako jsou Daft Punk (samozřejmě), Fatboy Slim nebo The Chemical Brothers.

Ani už nevím, jak je to možné, ale jednou jsem se, a asi na to bude mít vliv Youtube (což je vlastně i dost neobvyklé), dostal k francouzskému (jak jinak) hudebníkovi, který všechny ty muzikanty nahoře adoruje a zároveň přichází s něčím naprosto novým.

S něčím, co už vím, že budu mít důvod se k tomu vracet. Life is Like je asi nejzajímavější kousek z toho všeho, co od něj už mám rád. Nechci říct nejlepší, protože by to nebyla pravda. A Vás by to nemuselo tak nalákat. Nicméně ten klip je boží. A hudba vlastně taky, protože je v rámci elektroniky aktuální....a hodně originální.

A to já vždycky moc rád ocením. 

French 79 je tak producent dnešní doby, který odkazuje na ty nejlepší jedné generace, kteří, jak to vypadá, už jsou nenávratně pryč...až teda na The Chemical Brothers, kteří budou boží asi až do skonání světa.