V nitru norské hory procitl prastarý troll a nesourodá parta hrdinů musí spojit síly a zastavit ho dřív, než stačí zpustošit všechno kolem. (Netflix)

TheEvilTwin

Klasická trollí fantasy blbina. Příběh je typicky šablonovitý - objeví se troll, povolají se experti, útočí se, znova se útočí, opět se útočí a nějakým způsobem se dojede do finále. Ze scénaristického hlediska tedy rozhodně nenadchne, herecky je film nezajímavý a vizuál trolla je taky poměrně obyčejný. Armáda se chová jako klasicky banda kreténů s dvouciferným IQ a mytologie okolo stvoření filmu nikterak výrazněji nepřidává, ačkoliv pár zábavných prvků by se v ní jistě našlo, ať jen nehejtím. Severské prostředí vídáme často, a tak ani tento prvek filmu bohužel nevysloužil body navíc a suma sumárum je to nudná a nezáživná generická hovadina, o kterou jsem od půlky ztrácel zájem a sám se divím, že jsem ji statečně zvládl až do konce. Obdiv by měl tedy patřit nikoliv tvůrcům, ale mě samému, že jsem byl dostatečně mentálně silný, abych do závěrečných titulek neusnul. ()

Stanislaus

Kdysi dávno jsem viděl Lovce trolů, který mě zaujal svým vizuálem i samotným nápadem, takže jsem se na další norské trolí dobrodružství celkem těšil. U Trola je cítit všudypřítomná inspirace kaiju filmy s Godzillou a King Kongem, zároveň si ale film, alespoň tedy v první polovině, zachovává onen mytologický, folklórní nádech. Je škoda, že (jak zmínili už jiní uživatelé) nenechali Trola spíše v horském prostředí, a že ho museli táhnout do Osla, čímž se film přiblížil hollywoodským blockbusterům a zanevřel tak na přírodní krásy Norska. Vykreslení postav bylo v rámci žánru nepřekvapivě ploché a klišovité, přičemž v závěru už to trochu bilo do očí - ale budiž. Slabší tři hvězdičky! ()

Martrix

Opět nemohu Roar Uthaugovi upřít řemeslnou zručnost, ale i potřetí nafasoval strašný scénář, takže to přišlo vniveč. Troll je totiž Emerichovsky debilní.; tvůrci šli cestou norského King Konga se vším klišé, které k tomu patří. Patos, pitomé postavy....speciálně politik, který chtěl za každou cenu použít bombu...často to vůbec nedávalo smysl, jako ve starých amerických blockbusterech. Přitom zrovna v Norsku bych čekal, že by trolla zařadili na seznam ohrožených druhů. Hold za americké prachy, americké krvelačné sračky. Ale abych jen nenadával. Bylo tam i pár zajímavých námětů, které by se daly po kompletním přepsání scénáře použít. A občas jsem podezřívavě uvažoval, jestli nejsou některé okamžiky na hraně parodie (proslov k vojákům etc.), spíš chtěné dloubance do současné norské vlády a do amíků. Jako kdyby jste dostali od mizerného zákazníka lukrativní nabídku reprodukovat Warhola a pod konzervu Campbell's Tomato soup, by jste zakomponovali Troll for dogs. Pokud ano, palec nahoru, ale pořád je to jen další Netflix. Nicméně hodinu po filmu, už si většinu těch blbých žgryndů nepamatuju, ale obraz smutného trolla ano. Takže díky počínajícímu Alzheimeru, odrbané 3*. PS: vysloveně se nabízí crossover s Monster universe, ke kterému ovšem z důvodů licencí nedojde. Ledaže by Asylum :-) ()

Nach

Strašná slabota. Doufal jsem, že dostanu druhého Lovce trolů a místo toho jsem dostal nevýrazný, k uzoufání předvídatelný a hloupý příběh s postavami tak otravnými, že jsem celému Norsku přál dopad meteoritu, aby tu de....tu vyhladil. Jednu hvězdu dávám za snahu nemít zlého trola a druhou za počítačové efekty. Vy se tomu prosím vyhněte obloukem. 50% ()

pornogrind

Z kamenů a zeminy přišel z hor, ze země se zvedl obrovitý tvor... Takovýhle filmy nejsou zrovna šálkem mýho čaje ale Trol nedopadl vůbec špatně. CGI efekty jsou vydařený a i samotnej Troll je povedenej. Líbil se mi i fotřík houmlesák. Napínavý a atmosferický je to spíš ze začátku než se Troll ukáže v celé své kráse. Pak už je to spíš o akci než nějakým napětí. Místy tam jsou i vtipný hlášky. Ikdyž filmy tohohle typu zrovna nevyhledávám tak za mě určitě lepší jak Godzilla či King Kong. Takže proto se přikloním ke slabší 4 hvězdám. PS: Příběh mluvčího premierky o mnichovi bych klidně uvítal ve filmový podobě. To by mohla být dobrá chujovina. ()

• Film sa natáčal v Oslo a Åndalsnes (Nórsko). Obdobie natáčania trvalo od septembra 2021 do 20. januára 2022. (Arsenal83)
  • Mezi závěrečnými titulky se nachází ještě jedna scéna. (pornogrind)