Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ruská mafie na vzestupu, James Bond opět v akci. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. James Bond spolu s kolegou a přítelem, agentem 006 Alexem Trevelyanem, zlikviduje sovětskou továrnu na chemické zbraně. Alex však během akce padne do rukou ruského plukovníka Urumova, který jej bez váhání popraví. Po devíti letech zachytí britské špionážní družice zkázu sibiřského střediska kosmických zbraní Severnaja. To je zničeno jedním ze dvou bojových satelitů, nazývaných Zlaté oko. Satelit způsobuje elektromagnetický výbuch, po kterém přestanou fungovat všechny počítače. Bond se proto vydá do Ruska zjistit, kdo za celou akcí stojí. Bývalý člen KGB Valentin Žukovskij mu za tučný obnos zařídí schůzku s šéfem zločinecké organizace zvané Janus. Bonda čeká několik šokujících překvapení: pro Januse pracuje samotný Urumov, nyní generál a šéf vývoje kosmických zbraní. A hlavou Janusu je někdejší agent 006 Alex Trevelyan, jehož smrt byla před lety jen fingovaná. Trevelyan má nyní kontrolu nad druhým satelitem Zlaté oko. Má v plánu jej odpálit nad Velkou Británií a způsobit tak její naprostý kolaps... (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (655)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

První Brosnanovka má naprosto vše. Pro mě nejlepší Bond, badass Seana Beana, sympatickou a sličnou bond-girl a naprosto šílenou Famke Janssen, staronového Q a všechny atributy bondovek. Jestli se Martinu Campbellovi v kariéře něco povedlo, tak jsou právě jeho dva filmy s agentem s povolením zabíjet a ani po dvaceti letech neztratil snímek nic na kvalitě...90% ()

Psema 

všechny recenze uživatele

První a nejlepší Brosnanovka. Ohromná změna stylu oproti dílům s Daltonem. Opět se vrátil humor, který Pierce vkusně zkombinoval do své gentlemanské pózy. V Campbellově režii Bond získal mnohem větší švih, do 90. let přesně zapadl a především tenhle díl ještě stál trochu při zemi. Málo efektů, hodně old-school práce. Sean Bean na jedničku a James Bond v tanku se skutečně jen tak nevidí. Tahle scéna v Petrohradu je jednou z nejzábavnějších akčních scén, které jsem viděl (myšleno v dobrém smyslu slova). ()

Reklama

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

James Bond vstúpil do deväťdesiatych rokov pokračujúc v trende veľkovýpravnej akcie Daltonoviek pridávajúc efekty a grandióznu akciu a definitívne vytvára to, čo si dnes predstavujeme pod Jamesom Bondom. Na jednej strane už od úvodu cituje množstvo trademarkov (martini, naháňačka na snehu, naháňačka áut, "Bond, James Bond"...), ktoré ale inovuje post-modernizmom deväťdesiatych rokov (narážky na Bonda a spochybňovanie jeho kultového neohroziteľného statusu). Skvelá úvodná skladba, fajn bondgirls, celkom zaujímavý dej, potenciálny (ale nevyužitý) hlavný záporák, M a úžasný Brosnan, toť klady. Bohužiaľ tempo filmu je veľmi rozdrobené a medzi skvelú akciu a napínavý dej Campbell a spol. nepochopiteľne vkladajú až príliš veľa bla-bla scén. 7/10 ()

lesumir 

všechny recenze uživatele

Tak tímhle si Brosnan získal fanoušky na svojí stranu. Nasadil laťku vysoko a už ji nepřeskočil. Myslím, že to bude něco jako Craig, Casino Royale se zdálo byti propadákem,ale podle všeho to bude hit. Zlaté oko patří mezi ty lepší a z těch nových snad nejlepší. Nadupadé, efektní, prostě vynikající každým coulem. Souhlasím s tím, že je to už takové více modernější, ale nevidím to jako špatné. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak pro mě osobně jedna z top 5 Bondovek všech dob! Brosnan nastoupil jako nejvíc nahláškovanej elegán co se kdy v sérii objevil. Pravda místy je to fakt nehorázně přehnaný (třeba jízda tankem po Petrohradu) občas je ten humor fakt šílenej, ale já s tím nemám žádnej problém. K tomuhle filmu mám tak trochu srdeční vztah, protože jsem ho poprvé viděl když mi bylo 12 let v našem bývalém teď už žel bohu neexistujícím kině a na to se prostě nezapomíná. Holt stará láska nerezaví, ale i postupem času u mě takhle Bondovka z přehledem obstojí jako jedna z mých nejlepších a nejoblíbenějších a tudíž je moje hodnocení naprosto jasný.100% ()

Galerie (145)

Zajímavosti (88)

  • Film je venovaný Derekovi Meddingsovi, ktorý pracoval na vizuálnych efektoch mnohých predošlých bondoviek - vrátane Moonrakera (1979), za ktorého bol nominovaný na Oscara - a počas nakrúcania zomrel. (ash99)
  • Producent Michael G. Wilson nebol spokojný s hudbou Erica Serru a sekvenciu jazdy tankom cez Petrohrad nechal prepracovať Johnovi Altmanovi, ktorý zložil klasickejšiu hudbu (oproti Serrovým syntetizátorom). Wilson uviedol, že keby mal do premiéry viac času, tak by nechal Altmana zložiť hudbu pre celý film. Serrova hudba bola filmovými publicistami veľmi kritizovaná a do série sa už nevrátil, nahradil ho David Arnold. (Tvrdolín Veliký)

Související novinky

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner

24.05.2023

Přichází smutné zprávy pro svět filmu a zejména hudby. Ve středu 24. května ve svém domě ve švýcarském Kusnachtu zemřela ve věku třiaosmdesáti let legendární americká zpěvačka a příležitostná herečka… (více)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Mezi výborným Zlatým okem a ještě lepším Casinem Royale natočil režisér Martin Campbell taky moderní reboot (a pak výrazně slabší sequel) jiné slavný franšízy. Řeč je o Zorrovi z roku 1998, v němž si… (více)

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Gottfried John 1942 - 2014

Gottfried John 1942 - 2014

03.09.2014

Herec Gottfried John zemřel nedaleko Mnichova, kde dožíval svůj život po boku své ženy a kde prohrál svůj boj s rakovinou. Narodil se v Berlíně během bouřlivých dnů války. Otce nikdy nepoznal a… (více)

Reklama

Reklama