Hunger Games: Balada o ptácích a hadech

• USA The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes (více)

Začínají desáté Hladové hry. Osmnáctiletý Coriolanus Snow čeká jen na to, jak v nich zazáří. Tentokrát jako mentor jednoho z vyvolených. Tvrdě dřel, aby dokázal naplno využít svůj šarm, znalosti a dovednosti, které mohou dovést vyvoleného k vítětství. Bohužel, štěstěna mu není nakloněna. Dostal ponižující úkol. Trénovat největšího outsidera, dívčí zástupkyni chudého dvanáctého kraje Lucy Gray. V aréně bude probíhat boj na život a na smrt. Mimo arénu se v Coriolanovi ale probouzejí city... a tak se musí rozhodnout, zda bude dodržovat pravidla nebo se bude řídit pudem sebezáchovy, který mu radí něco jiného. Boj o přežití nakonec odhalí, kdo je nevinné ptáče a kdo had, čekající na svou příležitost zaútočit. (Forum Film CZ)

jokino

Za mňa je toto "dielo" dosť zbytočný kúsok. Chémia medzi hlavnými postavami je z môjho pohľadu len rýchla, umelá, nepresvedčivá. Naviac mi hlavná herečka prišla nevýrazná, nesympatická a liezla mi na nervy. Panem, po vojne, bol dobre ponuro zdevastovaný a zvládnutý, designovo zaujímavo poňatý. Avšak arená a zápasy prakticky iba jednoduché, rovnako, ako vyobrazenie distriktu 12. Film pre mňa nemal ani nejaký chytlavý drive, či nejakú hlbšiu emocionálnu rovinu k hlavným hrdinom, či celkovo k niekomu. Nevzniknúť to, myslím si, nič by sa nestalo. ()

13Maty13

"It's the things we love most, that destroy us."     /// Dobře napsaný a dobře vypadající snímek. Délka je podle mě trošku přepal, ale uteklo to. Herecké výkony jsou špičkové a chválím Rachel Zegler, která zazpívala všechny geniální písničky sama. Samotná hudba a písničky byli špičkový. Akce v aréně a vztah dvou hlavních postav byl úžasný. Nicméně se podle mě jedná o skvělý film a přírůstek do série Hunger Games.   / Hodnocení: 8,5/10. ()

PaTeXx

Unikátní pohled tentokrát z hlavního města totalitního Panemu nám ukázal pravděpodobně nejlepší film ze světa Hunger Games. Intenzivně pochmurná atmosféra vzbuzuje zamyšlení a obavy z politických systémů, romantická část naopak určitým způsobem vyvolává potřebné emoce, a to ať už díky sympatické hlavní dvojice se skvělou chemií či prostě kvalitním způsobem natočení. Od rakousko-amerického mága Lawrence poctivě odmakaná práce, jsem rád, že se na prequel nechal přemluvit. Chválím s kluboučkem dole. ()

matufran

Prequel, mapující období, které formovalo prezidenta Snow (nechám v  anglické verzi bez skloňování), byl pro mě velkým překvapením. Očekával jsem slaďárnu s nějakým twistem, a že v kině budu já a x náctiletých slečen, což se díky bohu nepotvrdilo. Dostal jsem poměrně hutný příběh o začátcích Hladových her s překvapivým závěr, který jsem vůbec nečekal. Díky bohu jsem film viděl v originále, tudíž pěkně vynikly dvojmyslné slovní hříčky se slovem “snow”. Líbil se mi náhled na dobu před Hladovými hrami a jejich počátky (vzhledem k tomu, že jsem nečetl původní trilogii ani tuto knihu) všechno mi pěkně zapadlo dohromady a pochopil jsem význam Hladových her. Dále musím vyzdvihnout, že žádný charakter není černobílý a často jsem se přistihl, že Coriolanovi fandím. Oproti původním filmům vidíme průběh Hladových her z druhé strany, což je osvěžující vhled. Co mě naopak neskutečně iritovalo byly songy - jeden, dva ok, ale občas jsem si připadal jako v Superstar. Každopádně potěšila interpretace Hanging tree, která mi zahrála na nostalgickou notu. Kombinaci akce v aréně, romantickou linkou, temné a světlé stránky budoucího prezidenta Snow a twistem na konci, který dal podnět chování Coriolanuse v budoucnu, hodnotím film velmi kladně. ()

Bakli

Nádherné zobrazení Snowa, jak se stal z empatického mladíka krutým mužem. Film skvěle vyobrazuje pocity a emoce hlavní postavy. Je to velkolepá podívaná ze série Hunger Games a rozhodně velká chlouba tohoto roku v oblasti kinematografie. (Na IMDb jsem dal 9☆, tady už jsem váhal, ale jsou to za mě 4☆ s velkou váhou) ()

blondboss

Osobne milujem túto sériu a preto som sa tešil aj na tento prequel zameraný najmä na mladého budúceho prezidenta Snowa a udalosti, ktoré ho viedli k jeho postojom a pohnútkam. Vizuálne tu nemám čo vytknúť, ale dejovo som asi očakával trošku zaujímavejšiu linku a tie súbory v rámci Hunger Games neboli nič moc. Výrazne potešila Rachel Zegler. Celkovo tento snímok teda vnímok skôr ako taký priemerný doplnok do kvalitnej série. 60 % ()

Facerr

Po tomhle prequelu mi zůstala spíš jen podivná pachuť a slova "teeeeen hazl". Za mě jinak nejslabší díl, který sice všechno hezky doplňuje, ale tak nějak nudně - nemastně, neslaně. Look, který mi ještě víc než v minulých dílech připomínal mojí megaoblínebou hru Bioshock Infinity byl velkým plusem. Na druhou stranu tu slabotu, která přišla ve druhé půlce filmu to prostě nevyváží. ()

cerdax2

Prvni tri ctvrtiny vcelku ubehly, ale pripadly me vcelku plytke, pak prisla posledni ctvrtina a vsechno dejove bylo jinak. Po filmu mam vic otazek nez odpovedi. 55% ()

Updated_Cake

Asi se přidám k několika lidem, když řeknu, že mě prequel velice příjemně překvapil. Hunger Games ve své podstatě ukázaly vše ale vždy mi vadilo, jak je to universum a příběh prakticky uzavřené v nějakých hranicích a příběh, alespoň mimo knížky, je tak trochu za oponou. Vždy tu byly nějaké hlavní postavy, příběh, poučky, pointa... ale dá se říci, že nějaká rozvitá logika unvierza se rozjela prakticky s končícím dílem, což byla škoda. Proto je prequel tak velké překvapení, alespoň pro mě. Je tu ukázán Capitol za starých časů, charakter Snowa měl plné 2.5 hodiny na vybudování a jsou tu jisté provázanosti s hlavními Hunger Games filmy. Nesouhlasím, že film staví pojítko prakticky jen na písničce, takový člověk asi ten film moc nesledoval... Musím spíše říct, že aspekt přetransformované písně mi po 50. už trochu vadil ve filmu a bylo to trochu předvídatelné. Snowův charakter tu ale podpořilo mnohem více věcí. Typicky to je jed, který byl zmiňován v sequelech, jeho dravost, jeho pohled na svět a také to, jak pozoruje všechny kolem sebe. Takže za sebe určitě nemůžu říct, že to byla fraška, která celé pouto se sequely stavěla na 1 jméně tady, 1 jméně tam a písničce, protože obsah byl rozhodně bohatší. Líbilo se mi i tempo vývoje jeho charakteru. Nesouhlasím ani s hejtem na délku filmu, která se prakticky sama obhajuje příběhem. Naopak bych spíše filmu vytknul herecký výkon některých vedlejších postav, které nebyly zas až tak emotivní a byly to spíše kameny... nebo i velmi malý prostor Casca Highbottoma, který působil na začátku jako zajímavá postava, no to se změnilo když dostal jen pár scének tu a tam po úvodní řeči. Nakonec z té postavy nešel strach, nešel respekt, prostě tam "byla". I tak film hodnotím takto a myslím si, že zaslouženě, sice vydřeně ale zaslouženě. ()

Sebule

Dobrý prequel se zajímavým příběhem, skvělou hudbou a pěkným vizuálem a taky spoustu narážek na trilogii. Mohlo to být o něco kratší a dynamičtější, i tak ale za mě spokojenost. Hodnocení: 7,5/10 ()

wowylgu313

Ten pocit když si týden po shlédnutí pořádně ani nepamatuji co se v tomhle filmu stalo ... Mluví asi za vše ne? Hunger Games měl skončit druhým dílem... Pak to šlo do.... A po x letech tady máme příběh před propadákem. No a asi takhle ... Pustit si to jako samotný filmek bez předchozích snímku tak možná ještě Ok no ... Průměr. Opět moc povídání a moc protahování a ničeho. Doufám že další díl už nebude. Dávám 40-45% za snahu a aspoň nějaké malé zlepšení oproti předchozím dílům. ()

Derseus

Kéž by to skončilo hned po ukončení ,,her", kousek za půlkou filmu. Do té doby to pro mě bylo 3-4 z 5. Poslední cca hodinu jsem měl velký problém to vůbec dokoukat, prostě naprostej odpad od ukončení arény, zabilo to celý film. ()

Plaque

No ja neviem, už pôvodné pažravé hry mi prišli také, že dobre, poďme sa na to pozrieť, aby sme neskĺzli z vlny mejnstrímu. Inak nič. A pri tomto mi napadá už len jediné slovo: zbytočné. ()

LindaVa

Jako film dobrý ale ta Rachel mě neskutečně vytáčí čímkoliv co dělá. Zpěvem, zjevem, výrazy... Kdyby tu byla sekce pro nejneoblíbenější herce, je na prvním místě. A ne, není to založený na Sněhurce... ()

W.Goldfinch

Nenapadlo by mě, že si jako film k desetiletému výročí od založení svého csfd účtu pustím poslední Hunger Games, ale co už, mezi nakoukáváním artových věcí ke státnicím jsem si chtěl pustit něco lehčího. A v rámci žánru jde vlastně o neškodnou podívanou s poměrně zajímavou ústřední dvojicí a občasným problesknutím réžisérovy dřívější hravosti. Jenom je mi trochu líto, že tím uvázáním se k průměrné teen sérii se z Francise Lawrence pomalu stává David Yates. Jo a je to vážně nelidsky dlouhý. ()

PenelopaW

Knihu jsem četla v době, kdy vyšla, takže některé podrobnosti se v mé paměti setřely. Co si ale pamatuji zřetelně bylo, že se mi to líbilo a to hodně. Většinou jsou pro mě prequely zklamáním, takže i zde jsem čekala slabý výluh z Hunger Games, aby se mi dostalo samostatného příběhu, v mnoha pasážích mnohem syrovějšího než trilogie. Konec mi přišel uspěchaný a kniha vyvolala několik otázek, na které ale nepřinesla odpovědi. (Což není na škodu.) Trailer adaptace vypadal dobře, tak jsem si řekla, že to risknu a vyrazili jsme s kamarádem do kina. Když Coriolanus začal cukrovat na Lucy Grey, zklamaně mi pošeptal, že to bude milostný příběh a použil hlášku Homera Simpsona: "Kdy už se ty děti začnou vraždit?" Ač jsou např. scény z arény upravené (Lucy Grey zde působí jako mnohem větší klaďačka a nevinná oběť systému her), líbilo se mi, že film respektoval i členění knihy na části. Představitelku hlavní hrdinky jsem si sice při čtení představovala hezčí, ale na mladého Snowa se koukalo moc hezky :-) a potvrzuji, že když byl na plátně, kradl pozornost pro sebe. Ani mi nepřišlo, že to má tak dlouhou stopáž, coby znalec předlohy jsem se nenudila a spíše byla zvědavá, co vše z příběhu zůstane zachováno. Film obsahoval všechny narážky, v knize leckdy trochu ukryté, a pro fanoušky HG přinesl mnoho easter eggs, ať šlo o reprodrozdy, píseň o oběšenci nebo rostlinu šípatku (v originále Katniss). A Vy se divíte, že prezident Snow tolik nenáviděl 12. kraj?? :-) Knižní Lucy Grey na mě působila jako větší mrcha, Snowa v knize i ve filmu jsem vnímala obdobně: jako někoho, kdo se snaží přežít v systému, který je sám o sobě špatně, dělá různá rozhodnutí, aniž by si v tu chvíli uvědomil, jaký v celém soukolí přinesou výsledek, a je nucen se s tím vyrovnat. Suma sumárum: I když asi větší radost přinese fanouškům Hunger Games, film obstojí i jako samostatný příběh. Tak, jako se mi líbila kniha, za mě se velmi povedl i film. Postavy, vizuál i hudba - píseň o oběšenci jsem si dnes broukala celé dopoledne. ()

Jaroslaw

Prequel k Hunger Games není vůbec špatný,je dobře natočený se sympatickým castingem,ale je velká škoda,že je tato adaptace doslova 1:1 stejná jako kniha,jako by se tvůrci báli udělat pár změn.Nejvíce jsem měl problém s poslední třetinou snímku,kdy se ocitneme ve 12.kraji a vše co celkem doposud fungovalo se začíná rozpadat,což je škoda.I přesto si myslím že nedělá vůbec ostudu svým předchůdcům a klidně bych si dal další příběh z tohoto světa. ()

CYP3A4

Kupodivu pro mě nejlepší díl Hunger Games. Postavy mají vývoj konečně, není to jen pohádka. Kdyby nebylo Jennifer Lawrence, tak by mně přidaly vlastně úplně zbytečný. ()

HrubyLada

Snímek Hunger games balada o ptácích a hadech, co k tomu říct… Je to snímek plný zajímavých a smysluplných dialogů, který nám vypráví příběh prezidenta Snowa. První polovina filmu ubíhá rychle a je tam plno zajímavých nápadů. Bohužel samotné hladové hr mi přišli trochu odfláklé upřímně a přál bych si i pohled na věc od dalších účastníků a ne pouze od hlavní hrdinky a kapitolu jako takového. Po hladových hrách mi přijde děj zdlouhavý a až na úplném konci začne dávat vše smysl. Upřímně bych si odmyslel některé scény v druhé polovině, přidal více hladových her a mohl bych dát plných 5 hvězd. Samozřejmě studio může být hrdé je to luxusní film, který má bohužel pár chybek. Každopádně je to film, který se nebudu stydět doporučit a to každému. ()

Nové Hunger Games jsou v přípravách

Nové Hunger Games jsou v přípravách

10.06.2024

Čeká nás opětovný návrat do dystopického světa Panemu. Bylo to jasné už po úspěchu loňského snímku Hunger Games: Balada o ptácích a hadech, který měl premiéru v polovině listopadu a s rozpočtem 100… (více)

Warneři už zvažují odsuny premiér

Warneři už zvažují odsuny premiér

21.07.2023

Čeká nás nová vlna odkladových novinek tak jako za časů pandemie covidu? Soudě dle reakcí stávkujících herců a scenáristů zřejmě ano, k dohodě se studii se totiž údajně v dohledné době nikterak… (více)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací