Sisu

Na sklonku druhé světové války najde osamělý prospektor (Jorma Tommila) v divočině Laponska na severu Finska bohatou zlatou žílu. Když se s nově nalezenou kořistí vydá na cestu do nejbližšího města, narazí na ustupující oddíl nacistických vojáků vedený nelítostným obersturmführerem SS (Aksel Hennie), který chce zlato zabavit pro svůj oddíl. Bohužel pro celou vojenskou jednotku se nejedná o obyčejného kopáče, ale o mýtickou „armádu jednoho muže“, která ztělesňuje kvintesenci finského pojmu „sisu“ – blyštivou formu odvahy a nepředstavitelného odhodlání čelit, byť i drtivé přesile. (Falcon)

redsparrow odpad!

Rádoby atmosférická záležitost v rádoby béčkovém kabátu. Krvavé efektní scény z traileru navnadí na ujetou, svižnou a vtipnou, i když už ne tak originální podívanou. To se ale vůbec nekoná. Chybí tomu jakýkoliv humor, ať už záměrný nebo nechtěný, nadsázka, šmrnc, nebo aspoň akce, když už nic. Místo toho jsem dostal rozbředlou, vykastrovanou nudu, která je všechno, jen ne zábavná. Tvůrci si dali tak záležet na stylizaci, že zapomněli na všechno ostatní. Zbytečné, zapomenutelné prakticky hned, nešlo dokoukat => odpad. ()

SkeeveTulp

Finský samotář najde zlato. Ustupující jednotka wehrmachtu mu ho chce vzít. Fin se nasere. To je z děje tak nějak všechno. Následuje již jen série více či méně absurdních, vtipných, ale bohužel i nudných akčních scén, prokládaných též občas nudou. Je vidět, že autor scénáře má nakoukáno spoustu filmů, ale tak nějak to neumí přetavit v nějaký pohromadě držící film. Škoda, protože potenciál to mělo. ()

babuška

za myšlenku a ten nářez, místama až moc ujetý, je to ale svižné, autoři se drží myšlenky, drsná krajina tak už všechno, ale jo 3*/50% ()

naytsirk

Tak asi jako všichni jsem se po zhlédnutí ukázky těšil jak malej kluk na pořádnou krvavou cestu za pomstou v kabátu WW2. A jako jo, něco na ten způsob jsem dostal, takže to zklamání není zas až tak veliký... Na druhou stranu si člověk opět uvědomí, že Tarantino má opravdu talent a překonat jej, není v některých ohledech možné... ()

jergy

Film je slušný, na základe trailerov som čakal trochu viac, ale bavil som sa. Hlavný hrdina bol nesmrteľný. Akcia bola dobrá, no bohužial tam bolo veľa nereálnych scén, ktoré tu neboli nutné a občas boli trápne. Skrátka to bolo miestami dosť prehnané, ale po nejakom čase sa na to dalo zvyknúť. Obsadenie hlavného záporáka ma potešilo.Celkovo som čakal od tohto filmu trochu viac, takže mierne sklamanie. 6,5/10 ()

Bohdy67

No díky bohu že sem na to nešel do kina...Finský John Wick? Leda hovno. Jasně. Frajer přežije i to co by John nedal, ale jinak to byla do nebe volající hovadina od začátu do konce. A to beru s nadhledem, jinak by to snad hraničilo s odpadem. Vlastně půlka nácků se vykosila sama , nebo zařvala na to že velitel byl hamižnej kretén. On jich sundal kolik? Tak půlku? A scéna s oběšením? OMFG... Ne, prostě z toho šlo vytřískat daleko víc. 33% ()

chamonix

T-55 s výsostnými znaky Wehrmachtu a kolem toho spousta špinavých chasníků samý háknkrajc. Chvíli jsem myslel, že koukám na reportáž o ukrajinské armádě na donbasské frontě. ()

BStone

Náckové by rádi nějaké to zlato, ale narazili na místní legendu... Sisu je svěží jednohubka o nápadité likvidaci nácků na konci druhé světové. Vyřízení hlavního padoucha je top. 65% ()

BarbarellaHa

Pecka! Po dlouhý době film, kde máte jasně nadý padouchy a samo týpka beze jména, kterej vydrží naprosto všechno a já jsem ráda a fandím mu, je to borec! Jenom příště by mohli vynechat psy...To se nehodí prostě. Pes a válečnej film nebrat (vlastně žádný zviřátko)! Jinak tedy v kostce: Týpkovi náckové seberou těžce vykutaný zlatý valouny a myslej si, že ho zabili, ale.......A dál je to jasný, přesně můj typ filmu! Miluju tyhle pomstychtivý bijáky! A taky tóóóó trošku platonicky miluju Aksela Hennieho už od dob Lovců hlav 🤷🤷🤷 Rozhodně stojí za vidění🤜🤛 ()

Pompeius

Takový potenciál a taková blbost. Nápad dobrý, provedení otřesné. Špatně napsané i zrežírované, byť nějaké nápady tam byly. Snaží se to být strašně cool, ale je to asi tak cool, jako kdyby režisérovi bylo dvanáct. Pro puberťáky to asi cool bude. Pro ostatní zbývá jen nuda a otrava a pocit marnosti z nevyužitého potenciálu. Chcete-li "laponský válečný" film, doporučuji spíše Kukušku. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD