Reklama

Reklama

Hung se snaží vyhnout placení cla, ale svým malým podfukem dostane do problémů sebe i celou svoji rodinu. Jeho otci záleží nejvíc na cti a Hung je na nejlepší cestě, aby čest svojí rodiny navždy pošpinil... Fei Hung se vrací domů se svým otcem, který je známým lékařem. S dvojicí cestuje ještě jejich sluha. Na cestě vlakem by mělo veškeré zboží projít kontrolou a mělo by být zaplaceno clo, ale Fei Hungovi se podaří velmi drahý kořen ženšenu schovat u velvyslance v kufru, kde se clu vyhne. Když si pak Fei Hung chce svůj ženšen vzít zpátky, utká se v souboji s mužem, který si také něco vzal u velvyslance v kufru. Jejich souboj přeruší odjezd vlaku, ve kterém Fei Hung cestuje. Dvojice si až velmi pozdě uvědomí, že si omylem vyměnili balíčky. Fei Hung tedy nemá kořen ženšenu, ale cennou nefritovou pečeť, kterou velvyslanec ukradl a chtěl prodat. Fei Hung si ale neuvědomuje cenu toho, co ukradl, on jen řeší, jak rychle sehnat ženšen, který ztratil. Fei Hungovi pomáhá jeho matka, která se nebojí Fei Hungovu otci postavit. Matka a syn jsou ale na otce krátcí. I když se snaží něco vymyslet, otec se stejně dozví, co Fei Hung udělal. Fei Hung se navíc přes otcův zákaz neustále pere a k tomu provozuje opilecký box, u kterého pije alkohol, což otec také neschvaluje.

Fei Hunga pronásledují muži od velvyslance, kteří od něj chtějí získat ukradenou pečeť. Když otci dojde se synem trpělivost, vyhodí ho z domu. Fei Hunga tu noc zmlátí muži od velvyslance a dokonce ho pověsí na vstupní bránu do města. Otec poté vezme syna zpátky, ale Fei Hung už nikdy nesmí pít nebo se rvát. Toho večera se však u nich objeví muž, který má onen ztracený ženšen. Muž je slavným bojovníkem a snaží se zabránit cizím státům v rozkrádání historických předmětů Číny. Fei Hung vrátí mužovi nefritovou pečeť, o kterou tolik stojí velvyslanec. Fei Hungova rodina zase získá onen ženšen. Klid ale netrvá příliš dlouho, velvyslanec na dvojici pošle mnoho zabijáků a starý muž nakonec umírá. Velvyslanec navíc získat nefritovou pečeť. Fei Hung se ji pokusí získat zpátky, ale je zajat a otec musí pro jeho záchranu obětovat svoji bojovou školu. Fei Hung je pokořen, ale když se dozví, že velvyslanec plánuje ukrást a v zahraničí prodat mnoho čínských starožitností, postaví se jeho bojovníkům a nakonec je s velkým množstvím alkoholu v krvi porazí. Z Fei Hunga je velký hrdina, ale stejně tak velká je i jeho kocovina. Ale otec a matka jsou na něj pyšní. (TV Prima)

(více)

Recenze (232)

nascendi 

všechny recenze uživatele

Chápem, že čínska kultúra je výrazne odlišná od európskej, ale aj tak by sa patrilo, aby sa nakrúcali filmy, ktoré vyhovujú mentalite a intelektu kuliov, pretože tí už v Číne ani nie sú. Nechápem ale, prečo som pri prvom zhliadnutí tohto, údajne úspešného filmu, siahol po troch hviezdičkách. To sa však ľahko dalo opraviť a už nechcem o tomto filme ani počuť, nieto ho dopozerať do konca. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Jackie Chan možná není moc dobrý herec, ale za to bojová umění zvládá snad bezchybně. Drunken Master II považuji za jeho vrcholné dílo, poměrně stupidní příběh z jedničky je sice zachován (infantilní hlavní postava atd.), ale film je o poznání vyzrálejší a modernější. Souboje jsou dokonalé a mají konečně i nějaké napěti - divák se může o chudáka Chana i bát (bitka v továrně). Humor Jackieho Chana je ehm, někdy ucházející, jindy slabší, ale vesměs aspoň pomáhá bránit případné nudě... Každopádně by mě zajímalo, co by na tento film řekla skupina anonymních alkoholiků. 8/10 ()

Reklama

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

V tomto smere sa jedná o rovnako zábavné spracovanie ako prvý diel. Samozrejme náväznosť na prvý diel je veľmi málo rozpoznateľná, ale aj napriek tomu sa jedná o film, ktorý od prevej po poslednú minútu, nenudí a ukazuje nám Chanové kreácie v plnej paráde. Súboje sú omnoho viacej prepracovanejšie - ako v prípade prvého dielu a hlavne celé dielo je omnoho komplexnejšie. Prvý diel sa zameriaval len na výcvik, zatiaľ čo tu sa okrem iného zaoberáme aj vplyvom Anglicka na Čínu a na tom je budovaná aj hlavná zápletka a aj tie vedľajšie. Scéna v továrni a v reštaurácií pri útoku sekerového klanu patrí k najprepracovanejším aké kedy vznikli. Choreografia súbojov sa drží na vysokej úrovni a celkovo sa mi svet, kde každý číňaň ovláda nejaké kung fu celkom páči. Humor je tu dokonca ešte lepší ako v jednotke, či už to má na svedomí hrdinová matka, ktorá ukazuje ženskú vypočítavosť v tej najčistejšej podobe alebo opilecké kreácie jackie chana. V tomto dôsledku sa jedná o film, ktorému nie je čo vytknúť, pretože vie o čom je, a hlavne nenudí a je zábavný. Krásna oldschoolová spomienka za filmamy ako napr. 36 komnata šaolinu, ktorá je obohatená len o ten silnejší humorný prvok. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Co je rychlejší než částice urychlená v kruhovém urychlovači?? Co je gumovější než pouťovej pendrek?? Přeci paže, nohy a vůbec celé tělo Jackieho Chana. Nechce se mi věřit, že něco takového jsou schopné vydržet lidské vazy, šlachy, svaly, obratle nebo cévní stěny. Neuvěřitelná flexibilita, síla (chodidla na zemi, trup leží! ve vzduchu - to je fakt brutalitka), rychlost, kadence úderů, pozice, ze kterých jsou údery prováděny, přesnost, Jakcie má jednoduše můj největší obdiv. Rovněž Chanovo umění použijuvšechnokolemcosedá-dó je zde hojně zastoupeno (třeba takový boj se dvěma lavičkama nebo s bambusovou holí s roztřepeným koncem mi způsobil dlouhé a nevěřícné kroucení hlavou). Příběh slouží pouze jako zástěrka pro souboje a ty berou dech. Jeden z vrcholů Chanovy filmové kariéry. ()

Douglas 

všechny recenze uživatele

V druhém dílu prvního společného projektu Jackieho Chan a Yuen Woo-pinga došlo ke střídání tradičního s moderním doslova přímo na place, když klasika hongkongského kung-fu filmu Leu Kar-leunga (např. filmy s Brucem Lee) nahradil na režijním postu v polovině filmu představitel hlavní role a režisér Jackie Chan. Ve filmu se tak střetávají tradičně pojaté kung-fu scény ze začátku s progresivní moderní choreografií v závěru filmu, dochází k radikálnímu zvýšení rychlosti rytmu filmy i změně humoru z klasického poněkud obhroublého hongkongského na typický pro Jackieho Chana (často velmi nebezpečný na realizaci, hodně vycházející z filmů Bustera Keatona a Harolda Lloyda). Film vypráví o mládí čínského lidového hrdiny Wong Fei-honga, který z rozmazleného spratka (ovládajícího styl opilého mistra: čím víc je opilý, tím lépe bojuje - v závěru filmu do sebe lije petrolej) vyroste ve skutečného mistra. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (9)

  • Jackie Chan (Wong Fei-hung) se musel po žhavém uhlí projít dvakrát. První pokus podle něj neměl ten správný rytmus. (Raztubyl)
  • Závěrečná sedmiminutová bojová scéna zabrala téměř čtyři měsíce natáčení. Jackie Chan (Wong Fei-hung) prohlásil, že za jeden natáčecí den obvykle vzniknou tři sekundy použitelných záběrů. (Raztubyl)
  • Režisér Chia-Liang Liu (Fu Wen-Chi) a Jackie Chan (Wong Fei-hung) se během natáčení neshodli na bojovém stylu, který měl být ve filmu použit. Režisér chtěl realističtější styl "Huen-Gar", zatímco Chan měl pocit, že fanoušci budou chtít více "opilého stylu". Chia-Liang Liu nakonec z projektu odstoupil a závěrečnou bojovou scénu režíroval sám Chan. (Raztubyl)

Reklama

Reklama