Reklama

Reklama

Kaskadér Colt Seavers (Ryan Gosling) býval hvězdou svého oboru, dokud se při jedné obzvlášť náročné akční scéně cosi nepokazilo. Následkem nekontrolovaného pádu z velké výšky skončil Colt s pošramoceným tělem i egem. Rozhodl se dát filmovému průmyslu definitivní sbohem, a dokonce kvůli tomu dal kopačky krásné a nadějné režisérce Jody (Emily Blunt). Po roce poflakování mu ale otrne, a tak celkem vděčně přijme nabídku ambiciózní producentky na roli dubléra akční hvězdy Toma Rydera (Aaron Taylor-Johnson) v připravovaném ambiciózním sci-fi filmu. Když se ale dozvěděl, že ten film točí jeho bývalá láska Jody, určitě si řekl: „Kdybych to býval věděl, tak bych sem býval nechodil.“ A to není jediný malér. Celé natáčení míří do kytek, protože klíčový herec Tom Ryder se vypařil neznámo kam. A Colta pověří jeho nalezením, protože umí rány rozdávat i přijímat a nikomu nebude chybět, když i on náhodou zmizí. To vše rázem postaví Coltovy životní priority na hlavu. Uvědomí si, že mu svět filmu strašně chyběl, že režisérka Jody je jeho životní láska a že když nenajde hvězdu jejího filmu živou a práceschopnou, možná jí to zničí kariéru. Na jednoho obyčejného kaskadéra je to hodně slušná nálož. Protože jak sám říká: „Nejsem hrdina, jsem jen dublér.“ (Cinemart)

(více)

Videa (17)

Trailer 1

Recenze (323)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Pocta těžkému řemeslu, u kterého je ostuda, že nemá svoji vlastní kategorii na Oscarech. Fall Guy určitě není popcorn pro všechny, proto to bude mít s vysokými tržbami a všeobecným přijetím složité. Pro obyčejného diváka je až příliš nabitý odkazy, narážkami a rekvizitami, které ne každý zaregistruje. Pro filmové fandy je to ale skvělý fan-service. Gosling potvrzuje, že umí skvěle role sympatických nasvalených cool dobráků a svědčí mu mnohem více, než role drsných agentů v blbinách jako je třeba Gray Man. Jediné, co vyloženě otravuje je ten prapodivný příběhový komplot, který je ve stylu "jen aby se něco dělo" a dost výrazně kazí celkové vzezření a dynamiku filmu. Duše ale pulzuje co jí síly stačí a ústřední dvojice je cute. ()

Baronne 

všechny recenze uživatele

Taková směs všech kvalitních kousků Davida Leitche. Bullet Train, Deadpool i Wick jsou v tom cejtit, ale i přesto je to novej energickej originál. Bavilo mě to, zábavnej soundtrack, jemný nahlídnutí do zákulisí filmů (věřim, že nechutná agentka je dost věrohodná), obrovský ocenění kaskadérům, kteří nejsou slavní, ale odvádějí kvantum černý práce a riskujou životy. Skvělá hlavní herecká trojice, Aaron mi přijde mega tvárnej a Emily&Ryan mají obrovskou chemistry, věřil jsem jim každou emoci.  Co ze snímku plyne? Chce to daleko větší uznání kaskadérům (Oscars hello :)), a daleko větší vděk hercům, kteří si svoje stunty dělají sami (Bale, Damon, Cruise, Chan...). Film měl za mě dvě slabší místa, i tak dávám za 5*. ()

Reklama

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Na toto som sa tešil odkedy to ohlásili, potom som videl ten tuctový trailer a návšetvu kina si rozmyslel. A kým sa objavili nadšené recenzie, medzitým už to vyšlo. Za mňa super chémia, akčné scény tiež. Niečim mi to evokovalo 90.te roky. Asi tou romancou, tej mohlo byť venovaného ešte viac priestoru. A Johnsonov part mal hrať niekto iný; niekto, kto je väčšia hviezda (väčšia ako Gosling, čo Johnson nie je). ()

Marcos22 

všechny recenze uživatele

Kaskadérské profesi hold vzdávající komická akční romantická jízda, která zasazením připomíná Babylon či Tenkrát v Hollywoodu, Goslingovým komediálním timingem Barbie, akcí Free Guye a množstvím filmových easter eggů Ready Player One. Na Kaskadérovi lze vyzdvihnout především zdařilé dravé tempo, kdy vás snímek cca po pěti minutách zaháčkuje a do závěrečných titulkových scén z natáčení nepustí. Z Ryana i Emily je cítit, jak moc si natáčení společně užívali, a tento feeling se jim daří skrze plátno přenést i na diváka. Akční scény jsou zde různorodé a nápadité, takže vás ani při více než dvouhodinové stopáži neomrzí. Jedinou významnější vadou na kráse je doslovná prezentace děje v závěrečné třetině filmu, která působí vůči divákově IQ urážlivě. Při sledování tak můžete úplně vypnout mozek a plout na těžce pohodové flow, poněvadž vám David Leitch celou zápletku před závěrečným finále velice názorně odprezentuje. To však nebylo vůbec potřebné, poněvadž Kaskadér má obrazové vyprávění na vysoké úrovni. Za TOP momenty, jakými jsou dojímavé poslouchání Taylor Swift, zjevování jednorožce či veřejná megafonová omluva, zasloužené udělení čtyř hvězd. 👍 (30.04.2024) ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Vlastně se moc nedivím že to u diváků moc neuspělo, ten film pořádně neví pro koho chce být - zkouší kombinaci filmu o kaskadérech pro fanoušky filmu, romantiky pro holky, a na to lepí nepříliš funkční kriminální příběhovou linku pro fanoušky přiblblých akčních komedií. Docela se výsledkem zabaví všechny tři skupiny, ani jedna ale neodejde úplně uspokojena (snad krom těch holek protože Goslingova figura pořád vypadá jak kdyby prošla Photoshopem - čemuž odpovídalo genderové složení těch pár diváků v sále).A ani jedna rovina není moc dobře prodejná... no snad jen ta kriminální linka, kterou trailery kupodivu dost ignorovaly. I když je na filmu tou nejslabší částí, na to se snad lákat dalo. 7/10 ()

Galerie (34)

Zajímavosti (21)

  • Kaskadér není první film, kde Ryan Gosling hraje kaskadéra. V menším měřítku si kaskadéra zahrál také ve filmu Drive (2011). (DavidSe)
  • Režisér David Leitch v rozhovoru pro Collider řekl, že produkční společnost (v čele s ním a jeho manželkou Kelly McCormick) se původně pokoušela, aby se Kaskadér natáčel ještě předtím, než Ryan Gosling vyrazí natáčet Barbie (2023). „Studio tlačilo na Ryana, posouvali jsme termíny, ale nakonec to nešlo. Teď mi připadá, že to je nejlepší věc, co se nám mohla stát,“ řekl s tím, že zájem o Goslinga po jeho roli Kena v Barbie pomohl při propagaci Kaskadéra. „Ryan a Emily za sebou mají neuvěřitelný rok, a my je oba máme v našem filmu,“ dodal Leitch – Gosling za roli v Barbie i Emily Blunt za Oppenheimera (2023) si vysloužili nominaci na Oscara. (DavePave)

Související novinky

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (více)

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

06.05.2024

Kinaři teď nemají zrovna nejlepší časy. Blíží se totiž letní sezóna, která tradičně bývá nařachaná těmi největšími blockbustery a do pokladniček kin často nasype cenné zlatky. Jenže se zdá, že ta… (více)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (více)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Deset let uplyne letos od té chvíle, co původem kaskadéři Chad Stahelski a David Leitch udělali obří díru do akčního světa snímkem John Wick. Ukázali, že s jednoduchým scénářem, nikterak obřím… (více)

Reklama

Reklama