Kaskadér Colt Seavers (Ryan Gosling) býval hvězdou svého oboru, dokud se při jedné obzvlášť náročné akční scéně cosi nepokazilo. Následkem nekontrolovaného pádu z velké výšky skončil Colt s pošramoceným tělem i egem. Rozhodl se dát filmovému průmyslu definitivní sbohem, a dokonce kvůli tomu dal kopačky krásné a nadějné režisérce Jody (Emily Blunt). Po roce poflakování mu ale otrne, a tak celkem vděčně přijme nabídku ambiciózní producentky na roli dubléra akční hvězdy Toma Rydera (Aaron Taylor-Johnson) v připravovaném ambiciózním sci-fi filmu. Když se ale dozvěděl, že ten film točí jeho bývalá láska Jody, určitě si řekl: „Kdybych to býval věděl, tak bych sem býval nechodil.“ A to není jediný malér. Celé natáčení míří do kytek, protože klíčový herec Tom Ryder se vypařil neznámo kam. A Colta pověří jeho nalezením, protože umí rány rozdávat i přijímat a nikomu nebude chybět, když i on náhodou zmizí. To vše rázem postaví Coltovy životní priority na hlavu. Uvědomí si, že mu svět filmu strašně chyběl, že režisérka Jody je jeho životní láska a že když nenajde hvězdu jejího filmu živou a práceschopnou, možná jí to zničí kariéru. Na jednoho obyčejného kaskadéra je to hodně slušná nálož. Protože jak sám říká: „Nejsem hrdina, jsem jen dublér.“ (Cinemart)

Dannyss

Na první pohled podivně chaotická mixáž, jenž naštěstí na konci ústí do solidního bijáku. Snímku drobně ujíždí první třetina stopáže a staví na prapodivných kombinacích žánrů, nicméně postupem času si razí svůj osobní styl. Počinu se daří mapovat roli kaskadérů, což je nepochybně neprobádané filmové téma, do zajímavých struktur a za přítomnosti obstojného ostrovtipu. Nejsem přímo fanouškem tlačení nádechu romance do čiště akčně založených filmů, přesto zde tento prvek příliš nepřekáží a naopak funguje jako neurážlivý podkres. Složky akčního rázu jsou sice již lehce ohrané z jiných žánrových kousků, ale nápaditá myšlenka natočit zákulisí vzniku snímku stojí na poměrně pevných základech a prezentuje téměř kompaktně sehraný celek, který by si zcela jistě zasloužil méně slepých míst a místo toho více vysvětlujících pasáží. 7,5/10. ()

batmancz

Za mě takový kočkopes. Buď to mělo být přehnaný jako konec filmu, nebo to naopak mělo být drobet méně ujeté. Celý film si člověk říká, jak ti kaskadéři točí film kaskadér. A je super, že na konci tam ty scény opravdu dají. Hudebně to parádní je, to je pravda. Nejde tomu upřít řekněme originálním myšlenku - poctu kaskadérům. Nicméně upřímně - bavil jsem se, jen ta stopáž mohla být o půl hodiny kratší. Taková pěkná akční blbost, až jsem si chvílemi přišel v 80. letech. Pes bavil, neonová scéna bavila, až si člověk vzpomněl na Kick-Ass (2010) ()

Hexx

Natáčet akci o tom, jak se natáčí akce, musela být určitě zábava. A film je taky poměrně zábavný, dostatečně vtipný, lehce solidnější zápletka, jinak ale samozřejmě nic nového nepřináší, čímž si však nechci ani trochu stěžovat, prostě to Ryanovi a Emilce /sexy slaninka/ dost svědčilo, oba byli famózní. ()

floppy4

Neokukaný koncept, avšak scenáristicky absolútne nezaujímavé a rutinné. Tá štipka akcie taký lepší priemer a na dvojku Ryan Gosling a Emily Blunt sa síce dobre pozerá, no tá ich vzťahová linka bola hrozne ťažkopádna. V celku to zaujalo, ale nedá sa povedať, že by som odpadával. ()

Mrak

No, nič moc. Kaskadérčina síce fajn, ale príbeh ako z deníčka osamelej gymnazistky. Dopozerané zo zvedavosti, dej sa síce pokúša o zvraty, ale je to tak vyumelkované a poprekrúcané, že to stráca aj tú trochu potrebnej pravdepodobnosti. Hodne dymu, výbuchov a pádov, ale nejako to dohromady moc nefunguje. Chcel som dať dve hviezdy, ale prihadzujem aj tretiu presnejšie 3/4 tretej). Strašne ma totiž rozptyľovali debilné titulky, preložené buď Googlom, alebo Andrejom Dankom do češtiny, hoci nevie poriadne ani slovensky. Nútilo ma to podvedome ich opravovať (vypnúť to nešlo) a asi to ovplyvnilo aj celkový dojem. Aj tak z toho všetkého mám pocit akoby som musel absolvovať jeden z filmov na Prima love. Nepresvedčivé, slabé, sladkasté, len tie kaskadérske kúsky to trochu zachraňujú. A to Gosslinga a Bluntovú mám vo všeobecnosti rád, ale ani ich prítomnosť a herectvo film nevytrhli z priemeru. ()

Cornelius

3*. Jedna za herecké obsazení, druhá za akčnost a švih. Třetí za psychedelickou bitku (40 minuta). Tady klobouk dolů. Jak za nápad, tak i zpracování. A jestli to má potenciál na pokračování? Cílovku si to jistě najde, pro mne však je to jen výukový materiál :( ()

jirikzaboj

Originální blockbuster se záměrem uctění řemesla, které se ukazuje na kameře každou chvíli, ale je vlastně pořád za kamerou. Tedy poctění řemesla, které jen tak někdo neuctívá a rozhodně ne běžný divák. Ten si chce spíše smlsnout na příběhu, pobavit se, dát si popcorn a jít spokojeně domů. To všechno v tomhle filmu najdete, ale k tomu navíc i okatě a záměrně klasické kaskadérské kousky, natáčení zákulisí tohoto prostředí a především popkulturní narážky všeho druhu, které jsou určeny především pro znalejší fanoušky filmu, či samotné tvůrce. Všechny ty kulervoucí Jean-Claude psí kusy, Phill Collins, nihilistické slaniny apod. mě pobavily fakt na vysoké úrovni a věřím, že všechny na place v čele ústředního dua Gosling x Blunt kteří mají neskutečně přirozenou chemii, která je v posledních letech v romantických filmech nevídaná a přitom neměla být dominantním atributem, alespoň ne záměrně. Takové blockbustery potřebujeme nadále, jen škoda toho propadu v kinech, to si talentovaný D. Leitch nezaslouží.   PS: Aaron Taylor mě poslední dobou moc baví v záporných rolích a i když byl tady spíše takovou karikaturní postavou, tak mu to stejně sedlo. Myslím, že tyhle role mu budou nabízené čím dál tím častěji. Minimálně v to doufám. ()

Troglodyte

Nepamatuju, kdy jsem se naposled u akční komedie takhle nudil. Chtěl jsem, aby se mi to líbilo, Gosling je super, ale ani jeho šarm a komediální talent neutáhne špatnej scénář a pacing filmu, kterej je o 45 minut delší, než měl bejt. ()

Artyom_SVK

Vynikajúca oddychovka a perfektná pocta všetkým kaskadérom, ktorých práca je riadne nedocenená na čo aj tento film poukazuje. Ani chvíľu som sa nenudil a David Leitch proste potvrdzuje, že akčné komédie mu idú na jednotku. ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí