Ve snímku V hlavě 2 společností Disney a Pixar budou mít diváci znovu možnost se podívat na to, co se právě odehrává v hlavě čerstvé teenagerky Riley. Dějí se zde velké věci – ve velícím centru probíhají neočekávané stavební práce, aby se sem vešli překvapiví noví hosté: zbrusu nové emoce! Radost, Smutek, Vztek, Strach a Nechuť, kterým se už dlouho dařilo mít všechno pěkně pod kontrolou, se ocitají v rozpacích, když se jejich společnost rozroste o další pocity. Jako třeba o Úzkost, která zde začne kralovat. (Falcon)

MikeCool

Velmi povedené pokračování "insade pocitovky". Defacto se jedná o to samé, jen s pubertální hlavní postavou, doprovázené novými emocemi. Na pixarovských animácích se mi líbí hlavně to, že si je užijí děti i dospělí. V hlavě je toho typickým příkladem. Dcerka (3,5 roku) byla též moc nadšená. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

silentname

Pixar sú späť v plnej sile vo svojom asi najväčšom projekte, na ktorý som bol veľmi zvedavý. Inside Out 2 bude na konci roka určite jedným z mojich top filmov roku, nakoľko neviem vnútorne nájsť asi nič výraznejšie, čo by tu nefungovalo. Je pravda, že sa tu dočkáme niekoľko momentov deja-vu, no nijakým spôsobom výraznejšie nekazia celkový dojem. Oceňujem tvorcov, že nám ukazujú obdobie dospievania, kedy človek dochádza k svojmu vlastnému sebapoznávaniu, emócie začnú byť oveľa komplikovanejšie, svet samotný nadobudne úplne iné rozmery a veci už nie sú také jednoduché, ako keď sme boli len obyčajné deti. Všetko, s čím sa stretneme je odrazom toho kým sa staneme. Navyše musím povedať, že spracovanie úzkosti patrí medzi asi to najlepšie čo som kedy od Pixaru videl. Myslím si, že nenájdem lepšiu scénku vo filme ako, keď Riley skončí na trestnej lavici a vnútorne prežíva všetko, čo sa okolo nej deje. Nechcem to viac rozoberať, aby som nedával zbytočné spoilery, no ide o momentku, na ktorú asi nikdy nezabudnem. Dabing bol opäť solídny, no som takisto zvedavý aj na to, ako bude znieť originál. Mrzí ma, že "Strach" a "Nechuť" už nedabujú Bill Hader a Mindy Kailing, no som zvedavý, či to nejako výraznejšie pocítim. Hudba stále vynikajúca, animácie však musím totálne vyzdvihnúť. Veľmi ma fascinuje, ako dokázali tvorcovia skombinovať 3D s 2D a dokonca aj v jednej postave zachytiť hernú grafiku starších postáv a spôsob, ako vyzerali. Film však asi nie je úplne pre deti do 7 rokov, ktorí podľa mňa veľa scénok vôbec nepochopia. Je to film o dospievaní a myslím si, že práve od 12 rokov vyššie ide o projekt, ktorí si diváci užijú. Som vďačný za tento zážitok a som veľmi rád, že Inside Out je stále skvelou značkou. Pixar, zachovajte to prosím. Hodnotenie: A+ ()

Slarque

Jednička měla uzavřený příběh s jasným koncem i poselstvím. Dvojka je bohužel dělaná podle zlatého hollywoodského pravidla „všeho víc“, a nic jiného nedokáže nabídnout. Výborná animace i český dabing jsou u Pixaru na obvykle špičkové úrovni. Příběh jede na setrvačník. Publiku to zřejmě stačí, já jsem většinu děje pozapomínal cestou z kina domů. ()

Chrustyn

Disney těží jeden z nejlepších Pixarovských animáků a přinášejí nejlepší animák za posledních několik let. V hlavě 2 nijak výrazně neupgraduje zápletku a jede se po stejných kolejích, jako tomu bylo v prvním filmu, jen s tím rozdílem, že se řeší problémy spojené s vyšším věkem hlavní hrdinky. Vizuálně bezkonkurenční, svižné, se zajímavými novými postavami, jen bez překvapení. ()

Stanislaus

První výlet do Rileyny hlavy jsem si díky originálnímu příběhu a nádherné animaci vskutku užil. Druhé V hlavě se ve výsledku veze na velmi podobné vlně (emocí) a viditelně sází na hutnou fanouškovskou základnu z jedničky. Druhé dobrodružství pětice emocí, doplněné o novou čtveřici, sice nepůsobí tak originálním dojmem, přesto nabízí další zajímavě podané nápady, zabalené v řádné porci humoru. Ve snímku jsem postrádal nějakou vyloženou silnou scénu (viz Bing Bong v prvním dílu), která by mnou niterně pohnula, což mě s ohledem na zasazení děje do pubertální fáze trochu zaskočilo. Nicméně, na film se hezky dívalo a jeho poselství - byť obdobné jako před devíti lety - osloví malé i velké publikum. P.S. Ach, ta Nostalgie! ()

TheEvilTwin

Kde první díl místy trošilinku nudil, tam druhý díl neúprosně sází jeden vtip za druhým a já se vůbec nestihl koukat na hodinky. Má to skvělý děj, prostor "v hlavě" je tady daleko více představen a rozšířen než v prvním díle, dočkáme se nových postav emocí a hlavně je to zábavné a vtipné, a to dokonce i pro dospělé publikum. Skvělá pohádka a přesná šablona, jak by se měly dělat animáky. Spokojenost. ()

Othello

O tom, že za bordelem, co se nám děje v hlavě, stojí ve skutečnosti hysterická banda pišišvorů se dá udělat určitě moc zábavný desetiminutový kraťas. Všechno nad to je pro mě těžko stravitelná snaha o protlačování náboženství psychologie někomu, kdo by o něj imo ještě neměl stát. Kdy jindy než v dospívání si ty děcka můžou téměř beztrestně pěstovat iluze o vlastní výlučnosti (až vyloučenosti), aniž by jim někdo chytrácky předával návody, že ve skutečnosti jsme všichni stejné oběti toho, že se nezávisle na nás perou v palici nějaký brebery. Tohle je taková normalizační terapeutická seance, která má dospívající co nejdříve srovnat s tím, že nejsou a nikdy nebyli praví pankáči, praví romantici, pravé smutky, pravé lásky a pravé radosti. V rámci dospělýho cynismu to bezpochyby je často vtipný, ale vzhledem k tomu, co říká cílovce mě ten film tak nějak sere. Do dalších dílů bych šel jenom s příslibem, že se třeba podíváme do hlavy Slobodana Miloševiče, Pol Pota nebo někoho takovýho. Tam by mohla bejt docela sranda si myslim. ()

Marcos22

„Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš." Tohoto rčení se bohužel Kelsey Mann, tvůrčí nástupce megaúspěšného kinohitu V hlavě, nedržel a přináší divákům vykradenou a emocionálně vyčpělou kopii prvního dílu. Ta je tentokrát zahalena do sportovního hávu a prim zde hrají témata přátelství a puberty. Tématicky sequel vyjma svého předchozího dílu vykrádá i dva roky starou pixarovku Proměna, která je však minimálně po stránce fyziologických proměn lidského těla komplexnější a edukativnější, navíc je v ní příhodně kladen větší důraz na důležitost rodiny. V hlavě 2 citelně postrádá silný emotivní moment, který by učinil film nezapomenutelným, tak jak se to podařilo u jedničky v případě postavy Bing Bonga. Dvojka kopíruje již divákům známou výpravu hlavních emočních hrdinů do Rileyiny dlouhodobé paměti ve snaze ji "zachránit". Stejně V hlavě 2 pracuje i se střihem příběhů, opět zde dochází ke střídání pohledu na život Riley a lidské emoce, ovládající řídící centrum v jejím mozku. Vyjma zjevení nových pěti lidských emocí (Úzkost, Závist, Stud, Nuda, Nostalgie), tak ani zde nedochází k žádné inovaci. Závěrečné poselství o důležitosti dobrých i špatných vzpomínek, které utvářejí náš charakter, a nepotlačování ani jedné z nich, je velmi chabým vyústěním filmu. Potenciál nebyl absolutně naplněn, a to je ohromná škoda, těch originálních variací, jak s tímto světem pracovat, existuje celá řada. Tři hvězdy. 🙂 (19.07.2024, 3D projekce) ()

luka4615

Očividný kalkul bez pověstné duše, u něhož se díky vidině velkých zisků zcela rezignovalo na jakoukoliv invenci. Pokračování brilantního snímku "Inside Out" sice vypadá opět výtečně, avšak doplácí na téměř nulové posouvání děje směrem vpřed. Tady to všechno působí jako narychlo ušité horkou jehlou v naději, že to drtivé většině diváctva bude stačit. Při úvodních titulcích jsem ale trochu doufal, že tvůrci z Pixaru doručí kromě dechberoucí animace i něco navíc, něco, co mě emočně rozebere na prvočástice či způsobí něžně zakalenou nostalgii po dospívajících letech. Bohužel, ničeho takového jsem se nakonec nedočkal, jelikož místo hravě zvídavého ducha do výsledného produktu promlouvalo spíše pragmatické účetní oddělení. Uznejte ale sami - není to prostě škoda? (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice) „Joy... Riley wants you.“ ()

Handle

Geniálně terapeutickej animák, který perfektně ukazuje, jaké je to býti teenagerem - a dokonce ani ne tak zjednodušeně (vzhledem k cílovce). Osobně na tom miluju všechno, od celého příběhu až po detaily (Strach mající padák, akné Riley na bradě). Jestli někomu za poslední dobu přeju onen komerční úspěch, tak určitě Inside Out 2. ()

Lacike

Úplne to isté ako jednotka, čo môže byť pre mnohých plus. Možnože som si nemal v jeden deň pustiť obidva diely za sebou, ale pozerať prakticky to isté dvakrát ma už na druhý pokus bavilo o triedu menej. 6/10. ()

maddy

Dôkaz, že keď dvaja robia to isté tak ... môže to byť to isté?! Prvý Inside Out považujem za jeden z najlepších animákov od Pixaru a jeho tvorca Pete Docter už niekoľkokrát dokázal, že je jeden z najnápaditejších tvorcov v Hollywoode (Up, Inside Out, Soul). Inside Out 2 je na druhej strane taký typický korporátny produkt, kde s ním pôvodní tvorcovia nemajú nič spoločné, ale nedopadlo to tak mizerne ako som sa obával. Druhý Inside Out síce pôsobí tak, že len opisuje čo fungovalo v prvom filme a neprináša vôbec nič nové, iné, akokoľvek inovatívne, ale keď už opisuje, aspoň opisuje pomerne presne. Samotný, priam geniálny koncept s emóciami, stále funguje, má to pár vtipných scén, pár dojímavých scén, nejakú tu moralitku v závere a klasickú story o dospievaní. Akurát že ... je to celé o level nižšie ako prvý film. Celý čas som sa nemohol zbaviť dojmu, že tu všetci mali pocit, že sa vlastne ani veľmi snažiť nemusia. Majú nápad a postavy z prvého filmu a doručia more of the same. Či to bude niektorým divákom stačiť je otázka. Za mňa aj po druhý krát síce spokojnosť, vzhľadom na to, že Pixar túto značku nežmýka pravidelne a pokračovanie sme dostali až po deviatich rokoch, takže celý ten námet ešte zatiaľ nie je nijako vyluhovaný. A pokračovanie našťastie funguje, takže sa vo výsledku jedná o dobrý animák, ale nie je to výborný animák ako prvý film. Do tretice by to už fakt chcelo niečo malinko iné. Na druhej strane, toto Pixarovské pokračovanie mohlo dopadnúť o poznanie horšie (Cars 2) CELKOVO: 7/10 ()

TomX2

Krásna vec. Možno sa už pre niektorých nedostaví ten moment prekvapenia, ale v porovnaní s jedničkou to na sile vôbec neuberá, naopak sa tu dostaví veľa emotívnych momentov a originálnych nápadov, ktoré potešia a pohladia na duši. Teší ma taktiež, že každý deň premietania bola u nás plná sála detí, pretože Inside Out vie byť veľmi poučný, inšpiratívny a pozitívny. Plakal som, bol som dojatý a ešte aj miliónkrát budem, pretože si to miliónkrát zasa pozriem a budem sa rozplývať nad tým, aký je to dokonalý film a aký krásny, komplexný a unikátny ľudský život vlastne je. ()

Alementina

Nooo těšila jsem se jak malá. Jedničku jsem vždy proplakala. Bohužel dvojka ve mne už tolik emocí nevzbudila. Pořád to má přesah.. jen já čekala víc ()

lucifrid

Nádherný film, který přinese a probudí velkou spoustu emocí. Nejen ve filmu, ale i ve vás. I když trailer toho ukázal docela dost a natěšil opravdu hodně, bylo to ještě emotivnější, než jsem čekala. Na plátně vidíte odehrávat se věci, tedy emoce, a reakce na ně, které vám teď přijdou naprosto samozřejmé, přitom v minulosti jste se jimi mohli trápit a nechápat je. Někomu to možná může přinést i určité prozření. Mně to přineslo samé nádherné pocity a kromě nich jsem se navíc i skvěle bavila. Opět se povedlo do filmu promítnout spoustu silných okamžiků a hlubokých, i když vlastně ne překvapujících myšlenek. ()

Colby Sawyer

Nebudeme si nic nalhávat, nebýt pana Ledvinky a sjetého Goofyho, tak by to bylo jen za tři. Pokračování V hlavě totiž působí jako sbírka nápadů, které se nevešly do prvního dílu, než reálné pokračování, které bylo vypipláno do detailu. Přitom koncept s pubertou a novými emocemi nepůsobí jako něco, co by bylo potřeba si cucat z prstu a roubovat na první díl násilně. Koneckonců to ale není špatné, pořád je to první liga, jen je prostě cítit, že tohle bylo vytvořené trošku v panice. Je to stále variace toho samého, což u tak skvělého konceptu ještě stačí, u trojky ale už nebude. ()

William_

8/10. Krásná, poučná a zatraceně trefná podívaná pro všechny věkové kategorie. To, po čem jsem volal v předešlém díle, zde přišlo. Mám samozřejmě na mysli nové emoce. Ne všechny byly vytěženy na maximum, ale oživení jednoznačně přišlo, a i proto se mi dvojka líbila o chlup více než jednička. Závěrečná sekvence se mi vryla pod kůži a budu si jí pamatovat ještě hodně dlouho. Nejvíc se do budoucna těším asi na paní nostalgii, která s přibývajícím věkem Riley začne vykukovat ze dveří častěji. Musím zde zmínit i tátu - veškerá interakce s ním je golden a vždy k popukání. Velká gratulace Pixaru za kvalitně odvedenou práci, za chválu od kritiků i laiků, ale i za kvalitní finanční úspěch. Pixar v žádném případě není za zenitem. ()

vydumnica

Inside Out 2 je z môjho pohľadu oproti jednotke trošku v nevýhode a to z aspektu cieľovej kategórie, malé deti (aspoň tie moje) by to asi nebavilo, v centre pozornosti sú teen dievčatá a rieši sa puberta, kým jednotka je vhodná pre úplne celú rodinu od batoliat až po 99+. Chápem, že aj fans podrástli, ale aj tak ;). Môj druhý "problém" je ten, že celý dej sa sústredil len na jedno miesto a to hokejový tábor a na krátky časový úsek iba troch dní, z tohto hľadiska tu nie je úplne využitý potenciál, pretože z puberty sa dalo vyťažiť viac, ak by sa zamerali povedzme aspoň na jeden rok v živote Riley, veď nikto si tie všetky nové emócie v sebe nevyrieši za 3 dni, aj keď je pravda, že ani za jeden rok, každopádne bolo by to minimálne zaujímavejšie, keby sa všetko netočilo len okolo hokeja. Tiež rodičia dostávajú veľmi málo priestoru, tým pádom aj ich emócie - postavičky a v porovnaní s prvým dielom aj vtipných scénok je podstatne menej. Animácia je však pekná a je vidieť, že po animačnej stránke si tu dali záležať, aby aj z dvojky vznikol nielen kasový trhák, ale aj pekný filmový zážitok pre diváka. Ďalším plusom sú nové emócie, tie boli super :) a tiež potešilo vidieť opäť tie staré, ale v nových polohách napr. Joy plakať. [Cineplex Mannheim, 08.07.2024, OV]. 80%. ()

ilemas odpad!

Nedokoukáno. Nelíbila se me jednička, dvojka mě už vůbec nechytla, tenhle animák mě děsně nudí. Vzdal jsem to, jakmile se dostali z Vaultu. Tohle nemůže bavit ani malé děti. V hlavě mé nelze pochopit tak vysoké hodnocení. ()

M.i.k.e

Jednička byla lepší film, ale trochu paradoxně se mi líbila víc dvojka. Koncept zůstal prakticky totožný, ale jednak to není tak depresivní a na konci mě to úplně nesemlelo a jednak na tom má velký podíl fakt že tuhle začínající pubertu teď prožíváme z první ruky a hodně situací, které se tady odehrávají je dost přesných. Někdo možná čekal od Pixaru víc kreativity a originality, ale i když se jede na jistotu, tak i ty malé změny jsou funkční a já se za pár let rád podívám na trojku, kde bude Riley tak 16-17 a otěže přeberou zase jiné emoce…80% ()

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

12.08.2024

U Disneyho představili řadu novinek

U Disneyho představili řadu novinek

10.08.2024

Tento víkend probíhá v kalifornském Anaheimu letošní osmý ročník přehlídky D23, což je nejzásadnější událost pro fanoušky tvorby Walt Disney Company za celý filmový rok. Samotné studio si pro tuto… (více)