anais

Terminátor se od všech ostatních Arnoldových filmů liší vysokou dávkou humanity. Střílí se pro dobrou věc - a ještě ke všemu ne do lidí. Vedle dokonalých triků tak přináší Cameronův film úvahy o poslání rodiny, úvahy o nesmyslnosti zabíjení a o přátelství. To, že v něčem takovém hraje Schwarzenegger je už pouhá třešnička na dortu. ()

HellFire

Úchvatné sci-fi dílko, ve svém žánru zřejmě to nejlepší. Nezapomenutelný Arnie a jeho ne méně drsný protivník, kultovní hlášky, akční scény a vizuální efekty. ()

eraserhead666

Mrzí mě jediná věc, že mi zdejší hodnotový žebříček umožňuje pouze dát stejné hodnocení jako jedničce. Protože jestli jsem skvělé jedničce dal 5, dokonalé dvojce bych klidně flákl i 8 - 9 *. Jeden z mála případů, kdy dvojka překoná jedničku. Viděl jsem teď prodlouženou verzi a paráda. Jedno z nejlepších sci-fi, co jsem viděl, k němuž se rád vracím. ()

Roman.Ticka

Není pochyb o tom, že i po dvaceti letech je film absolutní jedničkou ve svém žánru. Některé scény, efekty, hudební podkres, herecké výkony, hlášky /hastalavista bejby/ zůstanou patrně nikdy nepřekonány, protože historie se opakuje, ale nic není a nemůže být jako dřív, i kdyby se dělo cokoliv, třeba se stal Arnold Americkým prezidentem, což by nebylo špatné, ale takhle je to daleko lepší pro všechny. Mrazivé až na kost i v rozžhavených scénách v ocelárně a to je co říct! Legenda mezi kulty. ()

poz3n

Dle mé matné vzpomínky na prvního Terminátora, je přeci jenom tenhle díl opravdu lepší. To ovšem nic nemění na tom, že podobné (ne)akční kulty jdou často mimo mě a celá terminátorská série je toho zdárným příkladem. Lepší než Predátor, ovšem mnohem nudnější než Vetřelec. 6/10 ()

Othello

Druhý díl Terminátora byl tehdy kulminací Cameronovi kariéry zejména z toho důvodu, že se mu podařilo naprosto vysoustružit scénář do ideálního crowd-pleaseru. V jeho předchozích třech filmech (Piraňa se nepočítaj) je citelné, že si mnoho věcí musel prosazovat a proto působily více autorsky, svébytně a novátorsky. V Judgement Day už věděl přesně, co má přidat, co ukrájet, na co dát důraz, co vypustit. Je to pak sice technicky naprosto kompetentní, ale co si budeme povídat, chybí tomu to srdéčko. Najednou tu máme komické figury, frackovitýho darebu, rádoby on-spot mudrování o lidstvu a přepísklou Lindu Hamilton, jejíž postava je dost na sílu napsaná jako militantní feministka jenom z toho důvodu, protože Cameron dostával doposud velký props za to, jak doposud pracoval s protagonistkami a jejich schopnostmi, které jim umožnily prosadit se v mužském světě. Ostatně on sám v osmdesátkách říkal, že sám nechápe, jak může filmový průmysl ignorovat 50% návštěvníků kin, který ještě v 80% rozhodují na který film se půjde. ()

MM11

Je to vymakanější, akčnější, vtipnější, trikově zvládnutější, po všech stránkách lepší. Prozíravost s kterou se Cameron pustil do natáčení druhého dílu je obdivuhodná, dvojka je jedním ze základních kamenů akčního žánru v devadesátých letech a s jeho odkazem se vyrovnávají i dnešní tvůrci. Arnold je svůj a je to jedině dobře, Terminátor 2 je pravděpodobně nejlepším pokračováním všech dob - Vyjímečný snímek. ()

Ivoshek

Ve své době to byla akční bomba. Dneska, kdy už jsou triky výrazně překonané, je to tak na 4 hvězdičky. Jednička byla taková syrovější a drsnější. --doplněno 2013-- a když jsem to nedávno viděl, tak jsem se zasekl na jedné věci. Do minulosti se nedají brát žádné věci jako zbraně, oblečení a tak. Ale terminátor s kovovým skeletem projde? A ten vylepšený, co je dokonce kovový celý, ten taky projde? Huh! ()

Deschain

S Terminátorom to mám ako s Alienom, z nejakého dôvodu sú mi viac bližšie prvé filmy ako oslavované dvojky. Ale T2 je pre mňa výborným pokračovaním, postavy majú hĺbku (najmä vývoj Sarah Connor), ich vzťahy majú silu a Arnie je perfektný. Inak som veľmi vďačná za možnosť vidieť T2 v kine, hoci aj v 3D konverzii. Zvládli to dobre, obraz je ostrý, akcia prehľadná. Ale kto by mal urobiť lepšie, ak nie sám Cameron. (Cinemax Bory - 29.8.2017, 3D) ()

SOLOM.

Jeden z nejlepších akčních scifi thrillerů, které jsem měl zatím tu čest vidět. James Cameron překonal ještě o třídu svůj první film a tomuhle pokračování se nedá snad nic vytknout. Schwarzenegger byl na vrcholu své slávy a vedle Conana jde o jeho životní roli. V té době jsem ho ještě zbožňoval. Další díly terminátora jsem dosud neviděl, ale na tomto filmu jsem v mládí hodně ulítával a viděl jsem ho již několikrát. I proto se docela divím, že jsem k němu ještě nenapsal komentář a ani jej nehodnotil. Nejlepší na celém filmu jsou samozřejmě speciální efekty a triky. Ve své době průlomové a dodnes nezapomenutelné. Téměř nezničitelný Robert Patrick a jeho „návštěva“ helikoptéry či „tekoucí podlaha“ – tohle mi navždy utkví v paměti, stejně jako hudební doprovod. Nemůžu jinak než dát plné hodnocení, protože tento film si jej prostě zaslouží. ()

Necrotongue

Skvělý film.Tak to bylo jen tak na úvod,každopádně druhý díl Terminátora rozhodně neudělal jedničce ostudu,vyrovnal se jí a díky možnosti použití lepších triků,by se mohlo zdát,že ji i překonal(i když mně se to nezdá).Obsazení je výborné,oba Terminátoři jsou krajně přesvědčiví a jediný(ale zato obrovský) problém,který jsem s filmem měl,spočíval v českém dabingu,který byl v případě dětských rolí absolutně příšerný.Naštěstí jsem si po patnácti letech od natočení filmu koupil v trafice DVD za směšných 50 Kč,čímž jsem získal nejen režisérský sestřih s přidanými scénami,ale hlavně mě nadchla možnost pustit si film v původním znění,tím jsem z filmu odstranil všechno,co mi na něm vadilo. ()

ARI50

Tenhle příběh se už nese úplně v jiném duchu a tak není nouze o dobré akční honičky kde scéna kamionu je Best. Arnold je mnohem lepší a konec je dramaticky našlapaný. ()

kajda.l

"Potřebuji tvé šaty, tvé boty a tvou motorku" tak touto hláškou nezničitelný Arnie zahájil tuto jízdu a že jich v dalším průběhu bylo nespočet, zakončená nesmrtelnou a geniální "Hasta la Vista,Baby". T2 je přesně ten typ filmu, ke kterému prostě nemám výhrad, sice se nejedná o mou osobní srdcovou záležitost, ale dát cokoliv než 5* nemůžu.. Snad už jen zmíním na svou dobu naprosto nadčasové vizuální a zvukové efekty= nádhera.. Prostě kombinace Cameron- Arnie je geniální, ale opomenout nejde rovněž Lindu Hamilton a Roberta Patricka.. Pro mě úchvatný zážitek i v roce 2009, kdy jsem si tenhle film poprvé pořádně vychutnal.. ()

JASON_X

(DirCut verze 154min) Nejsem žádný nostalgicky ortodoxní fanda Terminátora, takže se beze studu přiznám, že druhý díl se mi líbí o malinko víc, než první. Pestřejší, členitější příběh, modernější vizáž, opět skvělá hudba, Arnold herecky exceluje (na své poměry), i na Sáru se dá oproti jedničce občas celkem koukat... Jen je v něm na můj vkus příliš všelijaké té sentimentální, patetické až středoproudové vaty, a malý budoucí "spasitel" mě tak trochu hodně irituje. Ale Arnold s minigunem a granátometem je boží, vo tom žádná... ()

luka4615

I když někteří zarytí fanoušci prvního dílu považuji tento film za brak, já osobně považuji Terminator 2: Judgment Day za ještě lepší film než byl ten první. James Cameron zde totiž mimořádně chytře rozvedl časový paradox, což v kombinaci se skvělými triky a akcí činí z tohoto filmu nesmrtelnou klasiku, kterou už Cameron asi nikdy nepřekoná. Geniální film! „Hasta la vista, baby!“ ()

Bauer

Lepší než jednička a to ve všech směrech.Z Roberta Patricka šel někdy strach.A pak hláška HASTALA VISTA BABY. Nejlepší sci-fi film co kdy byl natočen.Kam se hrabe Matrix. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu