Reklama

Reklama

Terminátor

  • Československo Terminátor (více)
Trailer 2

Terminátor je dnes již považován za naprostou legendu sci-fi žánru. Vypráví příběh o zabijáckém stroji podobném člověku, který je vyslán z roku 2029 do Los Angeles roku 1984. Jeho úkolem je zabít Sarah Connorovou dřív, než přivede na svět syna, který se má později stát vůdcem lidí ve válce proti strojům. Avšak lidé žijící v budoucnosti do současnosti také vyslali svého muže, který se bude snažit Sarah zachránit. (Pannonia Ent.)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (1 340)

Lima 

všechny recenze uživatele

John Cameron po svém debutu Piraňa 2, kde byl spíše loutkou v rukou italského producenta, se v Terminátorovi našel a navzdory nízkému rozpočtu nabídl technicky zdatnou akční pecku, která je dokonalým obrazem vkusu 80.let, s dobovým "hard-bodies" kultem, typickým syntetizátorovým soundem a násilím, které se již v dnešní impotentní době nenosí. ()

Faustka 

všechny recenze uživatele

Delevan takový pocit neměl, ale po devíti letech, když vzal svého syna (tehdy mu bylo osmnáct a chystal se na vysokou) jednou večer do kina, Delevan se asi třicet minut po začátku hlavního filmu nečekaně vymrštil ze sedadla a zaječel: „To je on! To je ON! To je ten chlap v tom pitomým modrým obleku! Ten chlap, kterej byl u Cle– „ Kdosi zařval Sklapni vrata!, ale ani se nemusel obtěžovat; Delevana, který měl pětatřicet kilo nadváhu a byl těžký kuřák, skolil infarkt ještě dřív, než stěžovatel dokončil druhé slovo. Muž v modrém obleku, který toho dne přišel k jejich vozu a pověděl jim o ukradené peněžence, nevypadal jako hlavní hvězda filmu, ale měl stejně mrtvolný způsob mluvy; totéž platilo o poněkud ztuhlém, ale zároveň půvabném způsobu, jakým se pohyboval. Ten film se samozřejmě jmenoval Terminátor. … "Tři vyvolení – Stephen King." Nemohla jsem odolat, to snad pochopíte. ()

Reklama

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

uzasne, jak se na to dívám stále znovu a znovu, moje nadšení se stále zvětšuje.. Taková přímá úměrnost se vyskytuje jen u opravdu výjimečných filmech, takže nemusím ani psát, čím se tento film u mně stal. Naprosto úžasná myšlenka, vyjádřená dokonalou režií, depresivním příběhem a akčními scénami, které nevypadají ani trochu směšně ani po tolika letech. Ve svoji době to muselo vyvolat opravdu poprask. Hlavně mimo ameriku. Arnold zde hraje ještě toho špatného bota a jde z něho hrůza. Kyle Reese se pokouší jak jen může ochránit skvělou Hamilton - Sarah Connot, jejiž postava se dá srovnávat s Ripleyovou, z které vlastně Cameron udělal stejnou akční hrdinku jako v T2 se Sarah. Jak před nezničitelným terminátorem utíkají hrdinové dál a dál a neochrání je před ním absolutně nic, začínáme spolu s nimi pocitovat děs a dno beznaděje a já osobně doufám, že naše historie neskončí až tak velkým fiaskem.. 10/10 Kult ()

choze 

všechny recenze uživatele

Ultimátní night runaway romance. Nástup v Adamově rouše, úsečné hlášky, divákovo postupné zjišťování, že ten urostlý chlápek s kamenným výrazem je jaksi silnější a neprůstřelnější, než je běžné, operace ruky a oka, vystřílení policejní stanice, závěrečné vynoření z ohně a rozmašírování v lisu - Cameron fakt věděl, jak působivě představit své neprůstřelné filmové monstrum se sexy designem Stana Winstona (porovnej s krabicovitými roboty v Crichtonově Útěku robotů z téhož roku!). A přitom si i přes klihovitě hustou apokalyptickou atmosféru noční můry zachoval nadhled (cyničtí policajti, název klubu Tech Noir nebo Sářina hláška "Aspoň budu vědět, jak ho pojmenovat.") a vpravit tam dojemnou romantiku. A ta hudba! "Říká, že se blíží bouře." - "Já vím." ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Tento film sa u nás premietal ešte keď sa moji rodičia ani len nepoznali, preto som ho mal tú možnosť zhliadnuť až ako desaťročný v roku ´97 a to už bol film prešpikovaný inými sci-fi a tak mi tento Terminátor nič nehovoril a nepáčil sa mi hlavne preto, že som ako 10-ročný nechápal, že Schwarzenegger hrá v zápornej roli a na konci z neho spravia franforce. No po uvedomení si vývinu filmovej tvorby, klobúk dole pred Cameronom a jeho efektami na tú dobu! Skvelá sci-fi séria tisícročia! 80%. ()

Galerie (433)

Zajímavosti (281)

  • Když se James Cameron pokoušel získat pro film investora, požádal před schůzkou ve společnosti Hemdale Pictures o pomoc Lance Henriksena, s nímž si rozuměl při natáčení Piraňi II: Létajících zabijáků (1982) a který byl v této době největším (resp. jediným) kandidátem na titulní roli. Henriksen tedy přišel do budovy Hemdale ještě před Cameronem, a to rovnou v zamýšleném kostýmu - s koženou bundou a roztrhaným tričkem, ve vysokých kanadách, s nakreslenými šrámy na obličeji a se staniolem z cigaret v ústech. Doslova rozkopl dveře, takže recepční s vyděšeným jekotem vyskočila ze židle. Příští čtvrhodinu na zaměstnance jen strnule a mrazivě zíral. Pak dorazil sám Cameron a jeho prezentace, společně s oním působivým kouskem, který si vymyslel, přesvědčila investory, že má jasnou vizi. (NIRO)
  • Keď Terminátor (Arnold Schwarzenegger) prerazí autom vchod policajnej stanice, môžeme vidieť, že policajta na vrátnici zastupuje figurína. (GTS_PUNK)
  • Ve scéně v garáži a následné honičce s Cadillacem Eldorado má policejní auto ukradené Terminátorem (Arnold Schwarzenegger) střídavě zapnutá potkávací světla (dva světlomety) a dálková světla (všechny čtyři světlomety). (Jan.Kanak)

Související novinky

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Spinoffů, prequelů či přímých pokračování jsme se měli ze Západozemí dočkat už několik. V současnosti je jisté, že se letos v srpnu dočkáme druhé série Rodu draka. Dále pak s určitostí vzniká série A… (více)

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (více)

Reklama

Reklama