Úřady jsou zaskočeny Longlegsem, satanistickým sériovým vrahem, který se svých obětí ani jednou nedotkne. Všechny jeho zločiny v průběhu let se zdají být jasnými vraždami a sebevraždami, při nichž manžel a otec vyvraždí svou rodinu, než si vezme život. Na každém místě činu však Longlegs (Nicolas Cage) zanechává dopis napsaný šifrou, z níž je zřejmé, že přijdou další vraždy. Na pomoc s rozlousknutím děsivého případu FBI povolá začínající agentku Lee Harkerovou (Maika Monroe), která je nadána jasnovideckými schopnostmi. Případ je plný nečekaných zvratů, včetně odkazů k okultismu. Lee objeví osobní spojení s nemilosrdným vrahem a musí závodit s časem, aby ho zastavila dřív, než připraví o život další nevinnou rodinu. (Continental Film)

AllShallFall odpad!

Tak jsem si řekl, že se podívám takhle navečer na nějaký horor. Tohle se jevilo jako nejlepší varianta. No ale místo hororu jsem dostal 101 minut blábolení, co nemělo hlavu ani patu. Herecké výkony snad byly nejlepší jen na straně Nicolase Cage, který mi tam ani trochu neseděl. Jinak hlavní herečka byla zábavná asi jako uher na prdeli. Nudná, nezajímavá, otřesená. Stejně tak jako nesmyslné jednání. Vidí někoho za oknem někdy ve 12 večer a co neudělám? Hurá, rozeběhnu se za ním do temného lesa. A když ho nenajdu v lese, najdu ho bezprostředně u mě doma. A když ho nenajdu ani doma, sednu si a jdu si číst. Páni. A stejně tak ty velmi emotivní rozhovory, kde padnou všehovšudy 3 věty a je to na 10 minut a ještě tam u toho stojí, jako by spolkla 2 metrovou vodováhu. Otřesný film a divím se, že do tohohle někdo vůbec investuje peníze, aby něco takového vůbec vzniklo. Film je stejně zábavný a dementní asi tak jako Twin Peaks. Už nikdy víc. ()

RUSSELL

Hail Satan! Osgood Perkins servíruje hutný divácký prožitek pro všechny, kteří jsou ochotni vystoupit ze své komfortní zóny a nechat se na 101 minut vtáhnout do ďábelsky nepříjemných vod zla, zmaru a zhouby. Jestli Longlegs v něčem exceluje, tak je to právě ta zlověstná a depresivně sžíravá atmosféra, která se vyvalí hned z prvního záběru a odezní až se závěrečnými titulky. Film nenabízí jedinou scénu, kde by trošku ubral na své tíživosti – místy se možná potěšeně zasmějete nad několika kreacemi fenomenálního Nica Cage, ale nikdy to nepřesáhne míru, kdy by tím film tratil na své dusivosti. Perkins stvrdil své místo mezi nejzajímavějšími žánrovými tvůrci současnosti – jeho hlavním umem je mistrovská práce s atmosférou a mizanscénou, která mezi běžnou žánrovou nabídkou zcela vyčnívá. BTW: Neon si zaslouží potlesk za geniální marketingovou kampaň, díky které zaslouženě sklidil ovoce – povedlo se jim chytře cílenou reklamou udělat z Longlegs hororovou událost roku. Někteří budou z výsledného produktu zklamáni, to už je úskalí overhypu, ale já to vždy beru trošku s rezervou a nakonec jsem velmi spokojen s tím, co bylo doručeno na plátna kin. ()

Claw

Já si tento film absolutně zamiloval !! "Longlegs" čerpá inspiraci z hromady legendárních a kultovních filmů ("Se7en", "The Omen"...), přesto je tu vše tak sebevědomě rozprostřeno, že to vůbec nepůsobí přeplácaně a zároveň naopak je to svůj vlastní film se svou vlastní identitou a vizí, který nabízí naprosto jedinečný zážitek. Oz Perkins je režisér, který točí pomalejší znepokojivé filmy, které sází hlavně na nepříjemnou atmosféru s trýzněnými postavami. A to je přesně druh filmu, který já miluju. Technicky je to jeden z nejlépe provedených moderních filmů, kde se všechny komponenty proplétají v absolutní harmonii, čímž tvoří unikátní náladu snímku. Všechny pocity pak umocňuje skvostně stísňující nasvícení a úmorná, tepavá hudba. Herecky se tu nedá absolutně nic vytknout. Maika Monroe se zhostila výrazného, podivínského detektiva, který se do diváckých srdcí nedostane skrze své sympatie, ale hlavně proto, že skrze ni vnímáme celý příběh. Vyvažující postavou je agent Carter, typický, střídmější, ostřílený agent, který je tím lidským prvkem celého filmu. Nicolas Cage je v roli titulního sériového vraha naprosto FENOMENÁLNÍ. Samotný film skrývá jeho podobu velkou část stopáže, jak díky chytrému rámování, tak i pomocí práce se světly a stíny, což ještě více tvoří tu tajemnou a dusivou atmosféru plnou očekávání z jeho odhalení. A když se konečně plně odhalí, tak je stejně prakticky k nepoznání skrze děs nahánějící zamaskování. Jeho herecký výkon je absolutně urvaný ze řetězu a od první chvíle budí respekt a strach. Co pro mě dotahuje celý film k dokonalosti je samozřejmě ústřední příběh filmu. Jeho motivy, myšlenky a hororové podtóny. Je tu hodně náboženského a satanistického podtextu, který doprovází celé vyšetřování i hlavní postavy. Můžeme najít hromadu symbolismu ukrývajícího se v prostředí kulis nebo i v samotné kompozici záběrů. Jednoduše silný, zásadní zážitek, který mě svým zpracováním i obsahem naprosto naplňuje a uspokojuje. HEIL SATAN !!! /100% + FILM ROKU + TOP 10/ ()

Yoshitsune

Tak jo, viděl sem Longlegs a vážně mně baví číst, ty rázné jednovětné recenze, typu "Nejděsivější film roku" a nebo "Obsulutní zlo" a podobné jasně dané verdikty, které vám slibují teror, při kterém minimálně oplešatíte hrůzou. A ona je to přitom, více méně pohodová kriminálka, která vám už na začátku jasně řekne, jak to celé skončí a že se o hlavní hrdinku, vlastně ani nemusíte bát. Nevím čím to bylo, ale já sem se v podstatě nebál a to i v momentech, kdy sem se měl bát a to i přestože, Satan ve filmu občas vystrkoval své rohy. A za mně osobně, v tomhle směru vede Děsivé dědictví, které s podobným tématem také pracuje, ale mnohem lépe a děsivěji. Tady je sice komický Nicolas Cage, který z fleku strčí všechny peďáky do kapsy, ale že by on a nebo jeho činy, byli nějak děsivé, tak to ani náhodou. V tomhle směru, sekundární záporák, podstatně funguje lépe, jednoduše protože tenhle typ záporáka, vždycky funguje. Samotné vyšetřování je pohoda, agentka Lee někam přijede, tam má nějaké tušení a za tím tušením jde a všechno ji začne docházet a všechno vyřeší, bez nějakých problémů. Jo ještě je tady, agent Carter, agent Carter je křoví, něco málo pak ke konci, ale agent Carter určitě nevyvažuje agentku Lee. Sakra i ty případy, které řeší policajti v seriálu Zákon a pořádek, bývají kolikrát propacovanější a nebo zamotanější, než tenhle. A přestože je film hezky natočen a umí mít i dobrou atmosféru, to podzimní/zimní počasí, zde umí udělat svoje, tak tohle určitě neni horor roku. ()

classic

Všetko najlepšie k narodeninám, Lee Harkerová.” Špeciálna agentka F.B.I., sa niekedy v polovici 90. rokov minulého storočia, vskutku práve ocitla v naprosto nezávideniahodnej situácii, keďže ústredný antagonista, prezývaný ako Dlháň, znovu "úradoval," kdesi na americkom stredozápade, resp. správal sa podobne, ako reálny predobraz v podobe Charlesa "Satanistu" Mansona, ktorý prinútil ostatných, len nie priamo seba, aby páchali ohavné zločiny, a vôbec tento psycho-thriller pracoval so satanistickým podtextom, a to teda konkrétne v desivej štylizácii, keď v 1/2 stopáže, pôsobil daný titul ešte hodne znepokojivým dojmom, zatiaľ čo v tej zvyšnej 2/2, sa miska váh už postupne otočila nielen v priamy prospech prekombinovaného scenára, ale zároveň začala zo seba chrliť i množstvo najrôznejších klišé, čím pomaličky strácala na atraktivite; nepomohlo ani to, že dotyčný autor týchto replík, Osgood Perkins, je synom toho Anthonyho Perkinsa, slávneho predstaviteľa legendárneho antagonistu [Normana Batesa] z nadčasovej klasiky vo formáte P-s-y-c-h-a, čiže aj v tomto prípade sa dostavila určitá "psycho atmosféra," a to najmä vďaka priamej účasti Nicolasa Cagea, ktorý predviedol suverénny a desivý herecký prejav, z ktorého mi koľkokrát naskakovali zimomriavky! Áno, rozhodne klobúk dole pred takýmto mimoriadnym výkonom. Jeho ženský protipól v podaní Maiky Monroeovej, bola na tom avšak obdobne, ale ani jej sa bohužiaľ nevyhli nejaké tie "lapsusy," za ktoré v podstate mohol najviac samotný scenár, ktorý si toho očividne zobral na plecia o čosi málo viacej, než bol schopný nakoniec uniesť, a to ďalej ani nehovoriac o odfláknutom finále, ktoré mi výraznejšie pokazilo predchádzajúce dojmy, čo sa pohybovali na predsa trocha vyššej úrovni; pričom toto spracovanie malo pomerne dosť blízko k Exorcistovi, alebo rovnako bližšie aj ku Mlčaniu jahniat, ako styčnými bodmi naprieč príslušným dianím, no celkový potenciál látky sa v skutočnosti nevyužil presne v takej miere, v akej by sa totiž využiť mohol: Ústredný protivník bol síce vynikajúci, ale akási [pod]zápletka k tomu, pôsobila nevierohodne a komicky, až takmer parodicky. Za málo peňazí, veľa muziky? → tomuto nízkorozpočtovému projektu sa to z väčšej časti i podarilo; pri okolo 10-miliónovom rozpočte, sú celkové tržby už teraz viac, ako desaťnásobne vyššie, pritom ešte následne istotne porastú, ale i napriek tomu mi na tejto veci niečo podstatnejšie chýbalo, čo by ma naostatok aspoň neprinútilo nad ňou ohŕňať nos! ()

SeBig

Po dlouhý době, co mě bavil “horor”. Udrželo to mou pozornost, dobrý disturbing momenty a hlavně skvělá práce s kamerou a zvukem. Třešnička Cage jako “Longlegs”. ()

mcb

Už dlouho jsem tak nenaletěl marketingové kampani a kritickému hypu. Naprosto standardní americké indie, samoúčelně vystavěné na efekt skrze prázdně naaranžované obrazy, které mají evokovat temné thrillery nebo snad horor. Škoda, že tvůrce kromě těchto jakože atmosferických statických výjevů (podobně jako v jeho předchozím snímku Mařenka a Jeníček v lese hrůzy) neumí vést příběh ani postavy - scenáristický a režijní fail. 4/10 ()

korbitch22

Pár naprosto skvostných záběrů, podmanivá hudba, příjemný feel devadesátých let a to je všechno. Režisér si umí hrát s obrazy a atmosférou ale jeho film je jako puzzle. Políčko za políčkem utvoří celek skládačky, ale vidíte mezery a stačí málo aby se to celé rozpadlo. Jako celek to prostě nedrží pohromadě. Vyšetřování vlastně neexistuje, nemá to švih ani pořádný spád, Maika je celý film úplně mimo, nemáte šanci si k ní vytvořit jakýkoliv vztah jako třeba k Jodie Foster a její Sterlingové. Cage předvede dejme tomu 4 solidní kreace, které naženou strach, jinak dělá kuku nebo zpívá Happy birthday song tvl. Takže občas ukáže, proč dostal Oscara a občas ukáže, proč se mu více či méně posledních deset let všichni smějí. Je to hnusný a depresivní v tom dobrým slova smyslu, ale má to mnohem větší ambice a ego než si může talent Režiséra dovolit. Nakonec nejzajímavější na celým filmu je pragmatický výkon který předvádí Blair Underwood a můžete k němu vzhlížet jako k jediné sympatické postavě, zajímavý spojení hororu a detektivky, kde bohužel ale není skoro žádné vyšetřování a horor přijde s křížkem po funuse. Nejlepší nakonec je na konci Marc Bolan a jeho legendární Get it on. Velice chytrá reklama a hype, bohužel na poměrně nudný a ne příliš chytrý film. Notabene když sem u toho dvakrát usnul.55%. ()

Chrustyn

Pod obrovským hypem se skrývá ne úplně divácká ale atmosférou silná detektivka se silnými hororovými prvky. Scénáristicky překombinované a celkově zaměřené jen na jednotlivé efektivní scény než napínavý detektivní příběh. I přes závěrečné vysvětlení, které divák ani neočekává, zůstává Longlegs na půli cesty. Režijně neobvyklé, atmosférou vtahující a se zábavným Cageem. Ale novodobá klasika ani kult se nekonají. ()

rollman1

Démonický Nicolas Cage, výborná Maika Monroe a velice šikovný Osgood Perkins. Tohle kombo dává dohromady LONGLEGS. Hlasy ze zámoří opravdu nelhaly a můžu jen potvrdit, že se jedná o mrazivý, dobře vystavěný (leč místy dost průhledný) thriller, který jede od začátku na nepříjemnou notu v detektivním příběhu, který se opírá o satanistické kulty apod.  Už vlastně první scéna, která předchází prvotním titulkám, mi dala jasně najevo, co mohu očekávat a už v tu dobu jsem se necítil moc komfortně, což je rozhodně správně. Příběh, ačkoliv se nejedná o žádný těžký mindfuck, dokáže navodit správnou atmosféru. Ať už jsou to dialogy, zajímavé prostřihy do flashbacků nebo samotný Nicolas Cage, který si každou scénu krade pro sebe a dovolím si říct, že mnoho diváků po zhlédnutí ho může vidět ve snu a mít noční můry (mrk, mrk). Protože, co ten tady předvádí, to je něco neskutečného. Ve filmu se sice kompletně ukáže asi 3x, ale jakmile promluví, husina je na místě. Perkins dobře pracuje s napětím a dokáže zajímavě teasovat odhalení samotného Longlegse. Všechna čest maskérům, protože Cage je zde skoro k nepoznání. Další dík si odnáší ode mě Maika Monroe, která zde dokazuje, že hrát umí a po tomto projektu doufám, že jí uvidíme ve více takových žánrovkách a mnohem častěji. Perkins dokáže dobře pracovat se všemi postavami a tak je trochu škoda, že samotné rozuzlení, které přijde po našponované atmosféře v průběho celého filmu, je takové nic neříkající. Pozornější divák dokáže prohlédnout samotnou zápletku relativně brzy a přišlo mi, že konec jakoby nevěděl jaký chce být. Udělám si to po svém nebo se zavděčím mase? Je to od každého něco a je to trochu smutné. Ve výsledku se ale jedná o velice intenzivní, nepříjemný, mrazivý detektivní psychologický thriller, který se nemusí spoléhat na laciné lekačky nebo kila goru. Stačí aby Nicolas Cage promluvil, občas se ukázalo něco, co klasický divák nemusí snést a hlavně v pozadí hrála správná hudba. Až na takový nevýrazný konec je to ale určitě trefa do černého a jsem osobně rád, že v USA i ve světě si film na sebe slušně vydělal. Proto je škoda, že u nás distributor trošku otálel a pouští film do kin v době, když už je možnost si ho digitálně zakoupit. Rozhodně jsem zvědavý na další počin režiséra, což by měla být adaptace povídky Stephena Kinga The Monkey, kterou produkuje i James Wan (kratičký teaser mi úplně stačí k tomu, abych se těšil) ()

TheEvilTwin

Longlegs jsem považoval za černého koně roku 2024 a těšil jsem se na něj jak malé dítě, ale výsledek mě zklamal tak, že jsem si to ani nemohl představit. Osgood Perkinse nevnímám jako nijak extra dobrého režiséra, a tak jsem film považoval za další klasický film, který by mohl být v krimi/detektivní lince nástupce áček jako Seven a spolu s atmosferickou stránkou a technickým stylem by mohl udělat film roku, na který se bude dlouho vzpomínat. Tady ale mohu bohužel pozitivně hodnotit jen onu technickou stránku, jelikož kamera je místy netradičně dobrá a hudba spolu s podmanivým tajemnem ve vzduchu dávají vědět, že "se tady něco bude dít". Problém ale je, že ono se tam nic nestane, takže obsahová stránka je tady doslova katastrofální. Celý příběh nedává nejmenší smysl, hraje zde všehovšudy 5 herců, celá tahle začáteční linie s FBI agenty je trapná, nikdo tady nevysvětlí KDO je Longlegs, PROČ je Longlegs, proč tady je tolik magična, proč se tohle všechno děje, všichni se chovají naprosto nelogicky a takhle nějak se přešlapuje na místě 80 minut, ve kterých se vlastně nic neodehraje a ejhle, máme tady zkratkovité finále, které nám předhodí pár scének a skončí bez vysvětlení. Ultimátní zklamání a jedinou záchranou je fakt, že film vyšel den před mojí plánovanou kino návštěvou. A že je tohle nejděsivější film současnosti, že Nicolas Cage tady má nejlepší masku v hororovém žánru a že je tohle jeho životní role? To snad nemůže nikdo myslet ani vážně... ()

Othello

Ještě před nástupem VOD bylo obvyklé, že na pozadí přelomových žánrových hitů či v rámci skomírajících frančíz vznikaly jejich stylistické levné kopie. Ty většinou byly dost mizerné, ale sem tam se staly odrazovým můstkem pro audiovizuálně ambiciozní tvůrce, které z nich vymačkávali maximum toho, co jim v rámci daných mantinelů bylo umožněno. Mezi takové projekty lze zařadit třeba Universal Soldier: Day of Reckoning, Mulcahyho Ressurection a projekty imho velkého obdivovatele tohoto druhu filmů, režiséra Panose Cosmatose. Takový typ snímku má svojí svébytnou atmosféru, která často vychází právě z jeho limitů. Nejsou peníze na herce či statisty, takže ty filmy jsou zvláštně prázdné, osamělé a vylidněné. Nikomu se nechce do nich investovat svoje nejambicioznější scénáristické nápady, takže pod tou vážnou, mlčenlivou slupkou se většinou ukrývají šílené hovadiny, které se nám snaží být utajeny pod nánosem efektních, často sadisticky brutálních scén. Budgetová a časová omezení často nutí tvůrce k vynalézavým technickým řešením. Ty pak často budí dojem, že některé věci mají ve filmu důležitější účel než tomu ve skutečnosti je. Tyto filmy si tak, často mimoděk, vytvářejí vlastní podivnou odtažitou atmosféru, která třeba na mě velmi funguje. Longlegs jí je pak přímo prosycený a já regulérně vnímal, jak můj mozek se dobrovolně vzpírá pochopení toho příběhu, abych mohl přestat řešit jaká je to jankovina a naopak si mohl bezelstně užívat tu kolekci creepy výjevů zasazenou do apokalyptické krajiny zimního Oregonu plného prázdných domů u zapomenutých cest. FBI, satan, keramické panenky a spousta hodně moc krvavých vražd. Mám to rád. ()

Xeelee

Kuku, kuku. Longless není originální a rozhodně to není dobře vypointovaný film. I scénář staví na základním ohraném schématu bez překvapivých zvratů. Ale je zručně natočený a umí budovat atmosféru. Nicolas Cage v roli šíleného satanisty exceluje a i když na plátně moc času nestráví, vždy na sebe dokáže strhnout veškerou pozornost. Hail Satan 🙂. Většinu stopáže přesvědčivě táhne autistická Maika Monroe s nadpřirozenými schopnostmi. Škoda, že tam chybí interakce mezi padouchem a hlavní hrdinkou, psychologické hrátky ve stylu Se7en. Jednou dostane instrukce, poruší je a stane se... nic. Vyluští šifru a k ničemu zásadnímu to nevede. Happy birthday. Úvodní scéna působí jak z nějaké artovky. Je originální a svým způsobem i vtipná. Což se nedá říct o panenkách. Jsou moc fyzické, překombinované, způsob doručování divný (fakt byste ji pustili dovnitř?) a akorát přinášejí otázky, na které nedostaneme odpovědi. 666. Scéna u poslední rodiny byla zoufale očekávatelná, chování agentky nelogické a vlastně vůbec netuším proč udělala co udělala a co z toho pro ni vyplývá. A film to ani neprezentuje jako záměrně otevřený konec. Prostě nad tím nepřemýšlí, nezaměřuje na to divákovu pozornost a prostě si drze skončí. Závěr má film pozvednout, ne poslat do pekla. ()

Marcos22

Detektivní atmosférický satanistický soft horor, plynoucí ve velmi pozvolném tempu, ve kterém herecky exceluje Maika Monroe a velmi zdatně ji sekunduje Nicolas Cage v roli Longlegse. Největším pozitivem snímku je vedle hereckých výkonů, zdařilá a velmi neortodoxní práce s kamerou a se závěrečnými titulky, které v divákovi evokují dojem pekla a jeho blízkosti. To je však k pozitivním stránkám vše. Mezi ty negativní, jež utkví v mysli diváka po skončení filmu nejvíce, patří scénář, konkrétně nelogické jednání hlavní představitelky v závěrečné pětiminutovce, a také režisérovo doslovné vysvětlení veškerých dějových souvislostí na samém konci. To zde působí značně nevhodně a potlačuje prostor pro divákův důvtip a vlastní výklad. Celkově hodnotím Perkinsův počin jako solidní průměr za tři hvězdy. 🙂 (12.08.2024, Kino 35, ČSFD projekce) ()

JASON_X

Zprvu velká divácká natěšenost, zvědavost a nadšení, že po dlouhém čase zase spatřil světlo světa nějaký příjemně vážný, temný až horrorový krimithriller, který je zároveň i lehce halucinační a psychedelický, prostě thriller toho druhu který mám tolik rád a jakých se točí jako šafránu. Ale jenom do chvíle, než na scénu vstoupí šašek-satanista Longlegs, kreatura tak nekonečně hovadská, že s atmoškou je nenávratně šmytec. A nemůže za to chudák Nico, může za to rejža/scénárista Perkins. Absurdní fakt, že by FBI zaměstnávala v terénu takovou schizoidní mimoňku jakou hraje Majka bych blahosklonně skousnul, na realističnost se holt v tomhle filmu moc nehraje. Ale kašpar Longlegs je fakt přes čáru a z thrilleru je rázem nějaká nepodařená pitomá groteska. Jediný důvod ke třetí hvězdě je skvostná Majka s výrazem pološílené zfetované sfingy, tahle její postava je skvělá a zasloužila by si umístění v mnohem hodnotnějším bijáku. // Ano, a jak tady kolega Psychor poznamenal, tak primitivní substituční "šifra" a la "tajná abeceda" budí posměch, polopatický návod k jejímu řešení nabídl třeba už E. A. Poe ve Zlatém broukovi a já sám jsem si podobné vyráběl dávno v předpubertálním věku. ()

luka4615

Pomalé, místy až hypnotické tempo vyprávění se zde dokonale snoubí s jemnými hororovými prvky a špetkou starého dobrého satanismu. V jádru je to ale především poctivá, nikam nespěchající dobová detektivka, u níž jsem hodně často vzpomínal na "The Silence of the Lambs", jemuž je snímek Longlegs žánrově asi nejblíže. Režisér Osgood Perkins pak na poměrně střízlivé stopáži rozestírá vtahující hrátky s kamerou a zvukem, což vyniká zejména díky úspornému příběhu, jehož základní kostra v tomto případě bohatě stačí na neokoukanou podívanou, jež o to víc tvrdí hutné herecké výkony v čele s nostalgicky maniakálním Nicolasem Cagem. Za zmínku rovněž stojí i Maika Monroe, jejíž roztěkaný a nezúčastněný herecký projev sedí do celého konceptu neuvěřitelně dobře. Ve finále jsme tedy dostali atraktivní žánrovou jednohubku, jejíž drobné nuance a znepokojivé přesahy budou v mé mysli rezonovat ještě hodně dlouho. Pokud tedy hledáte něco úplně mimo Váš klasický filmový proud, určitě sáhněte po tomto delikátním kousku - nebudete litovat. Skvělá práce! ()

Morholt

Tady jsou všichni magoři a kdo není magor, tak je blbec. A tak není divu, že se Perkins musí soustředit na atmosféru a budování napětí, což sice dělá mistrně, ale to samo o sobě nestačí. Pomoc nepřichází ani ze strany herců, ale upřímně řečeno ti za to zase tolik nemůžou, protože postavy jsou jednoduše debilní a všichni zúčastnění pravděpodobně odvedli to, co se po nich chtělo. Je to škoda, protože Maiku Monroe mám docela rád, ale její uťáplá agentka s evidentním problémem se socializovat mi občas lezla nebetyčně na nervy. No Cage si tu střihnul magora, kterého by ve městě nejspíš během chvilky zavřeli do blázince, zatímco na vidlákově by mu nějaký místní redneck ustřelil palici. A přitom to téma zase nebylo úplně blbé a mohl z toho být jak klasický kultistický horor, tak sedmičkový či jehňátkový thriller. Ale bohužel převládla snaha točit umění. Nějak nechápu, jak se Longlegs dostal do multiplexů. Tohle patří tak maximálně na nějaký festival nezávislého filmu. 40% ()

oLí

Od začátku až do nějaké 80. minuty perfektní - vše funguje, jak má - těžce znepokojivá atmosféra, pomalé tempo správně těžící, žánrově šlapající, bezchybná taktika sebevědomého tahu na branku, vydržel bych u filmu klidně další hodinu - kdyby - až se k té brance přiblíží a má jí ve finále plně odkrytou, neselhal v tom nejdůležitějším a nevystřílel všechny rány naprosto vedle - takže veškerá předešlá snaha a úspěch ve výsledku úplně k ničemu, velká, velká škoda. 6/10 ()

ancientone

Ari Aster to zrovna nie je, ale kombo nasýtenej 70s ikonografie a dramaturgie (aj za cenu trošku cheesy vyústenia) a možností moderných wide-angle objektívov a úžasného gradingu prináša jednu z najprecíznejších žánrových robôt posledných rokov. A je to fakt scaryyyyyaaaaarghhh. ()

Nicolas Cage si zahraje Johna Maddena

Nicolas Cage si zahraje Johna Maddena

17.08.2024

Oblíbený herec Nicolas Cage (Con Air, Leaving Las Vegas) v posledních týdnech slavil ve světových kinech úspěch s malým hororem Longlegs, a ačkoliv mu kariéra v nezávislých filmových vodách v… (více)

Co nového chystá tvůrce Longlegs?

Co nového chystá tvůrce Longlegs?

25.07.2024

Před několika dny jste se zde mohli dočíst, jak se malý hororový krimithriller od studia Neon pod názvem Longlegs, v němž mladá herečka Maika Monroe (Neutečeš, Watcher) coby agentka FBI vyráží na… (více)

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

15.07.2024

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (více)

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

14.05.2024

Nicolas Cage brzy obleče černý baloňák a klobouk, už je to snad jisté. V úterý 14. května totiž bylo z příslušných míst oficiálně potvrzeno, že si skutečně má zahrát hranou verzi postavy noirového… (více)