Kathy (Jodie Comer) je tvrdohlavá holka, která si nikým nenechá kecat do života a je dost svobodomyslná i na poměry Ameriky přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Když v baru, do kterého slušné holky nechodí, narazí na mladého motorkáře Bennyho (Austin Butler), jenž má podobnou krevní skupinu, okamžitě to mezi nimi začne jiskřit. Benny je členem motorkářské party „Vandals“, neformálního seskupení milovníků bezstarostné jízdy, vedeného majitelem baru Johnnym (Tom Hardy). Chuť svobody je nakažlivá a brzy jí podlehne i Kathy. Jako bystrá holka si ale začne všímat i negativních věcí, které růst motorkářského gangu provázejí – čím dál násilnější boje s konkurencí, střety s policí a nelegální aktivity, které zajišťují organizaci příjmy a udržují ji v chodu. Protože Kathy Bennyho miluje, nechce, aby skončil v base nebo s kulkou v těle, a snaží se pro něj najít únikovou cestu z gangu. Je otázkou, jestli taková cesta vůbec existuje, a pokud ano, jestli se po ní Benny vůbec chce vydat. (Cinemart)

Baronne

Nebylo to špatný. První půlka o dost zábavnější než druhá. Poznávání členů starý bandy a podobnost s mafiánskou hierarchií. Butler je stejně jako Chalamet nová superstar, po boku Hardyho, kterej předvedl výkon tak na 80% podobnej tomu ze Země bez zákona a nutno říct, že gangsterská role mu svědčí. Reedus a Shannon fascinující maskování (Reedus trošku Death Stranding vibe). Druhá půlka slabší, pomalejší, komornější a smutnější. Nicméně hodnotim i tak jako nadprůměr. ()

Blackhand47

Nudný avšak řemeslně natočený film, který ukazuje život americké spodiny jezdící na motorkách. Herecky se tomu nedá nic moc vytknout, ale ty přízvuky mě neskutečně sraly. Člověk si na ně v průběhu filmu zvykne, podtrhují onu buranskost, ale nemůžu říct, že by mi postavy nějak extra přirostly k srdci. Hardy i Butler si to ale dávají a bylo fajn vidět i Holbrooka, Shannona nebo Reeduse, kterých bylo na takové vedlejší postavy možná i škoda. Zajímá mě, jak moc to odpovídá realitě, když čerpali z fotografií a knížečky... ale co jsem si dohledával, tak minimálně gang motorkářů přejmenovali... asi aby jim nevypálili studio. Hodnocení: 60 % ()

William_

7/10. Tohle nemá být film co půjde bojovat o Oscary, ale jde o vzdání hold jedné sympatické motorkářské partě. Film (respektive způsob vyprávění, které pochopí každý) určitě nesedne všem divákům, ale že by se vyloženě nepovedl? To ani náhodou! Herecké výkony všech zúčastněných jsou na vynikající úrovni, to prostě musí vidět každý, kdo už má něco nakoukáno. Zároveň výběr hudby byl povedený, ale dokázal bych si představit z toho vyždímat ještě o trochu více. Film mě moc bavil a pokud jste nadšenci do atmosféry amerických 60./70. let, budete se bavit stejně jako já. Moc příjemný film. ()

Ondatra

Na začátek je nutné říct, že film je inspirován knihou, kterou vydal v roce 1968 Danny Lyon. Ten chtěl ukázat lidem prostý motorkářský gang, jejich život a prostě jak působili na americkém území. Celý film sledujeme z hlediska rozhovoru mezi Kathy, ztvárněnou Jodie Comer, a hlavním vypravěčem, kterého hraje Mike Faist. Celou dobu slyšíme příběh od samotného poznání s Bennym, vzestupu gangu, ale i pád. Samotný příběh se po celou dobu ale nijak zvlášť nerozvíjí. Soustředí se hodně na dokumentární styl, proto mi kolikrát přišlo, že film nemá ani zápletku. Dost často mi přišlo, že jsem už něco podobného viděl, protože mi to hodně připomínalo gangsterky jako jsou například Scorseseho Mafiáni. Akorát jak už jsem říkal, film postrádá značnou hloubku. Kolikrát ani nevíme, jak Kathy u samotného gangu žije nebo nějaké podrobnosti. Z herců mě samozřejmě zaujali nejvíc Austin Butler a Tom Hardy. Butler tu hraje postavu Bennyho, který je rádoby bad boy a ve filmu skoro nemluví, ale přesto diváka zaujme. Naopak Tom Hardy tu hraje staršího vůdce samotného gangu. Ve filmu taky moc nepromluví, ale jeho prominentní charisma rozhodně ve filmu vyniká. Celkově Jeff Nichols sází dost na to, že film vypadá napoprvé dost temně, ale přitom vůbec není. Je to fajn film, ale sám autor mohl využít mnohem více možností, aby výsledek byl lepší. Film si odvypráví svoje, ale bohužel působí trochu neúplně. 6,5/10 ()

Motinski

Film o vyobrazení doby. Ukážka amerického lifestylu pouličných motorkárov, neviazanej chuti po slobode a pocitu niekam patriť. Jednoduché, na nič sa nehrajúce, svojim spôsobom osviežujúce ak sa správne naladíte. Taká menšia reinkarnácia starých klasik. Hardy, Butler, Comer výkonmi zatieňuju zvyšok osadenstva a napriek dĺžke aj pomalšiemu tempu nejde o nudný film. Chýbal mi lepší ťah na bránku, finále má jeden silný moment ale nič viac. Aj vzťahy medzi postavami neboli tak prekreslené ako si námet zaslúžil a príbeh je iba súhrn rôznych epizód zo života rebelov, kamarátov a ich stretov s bežnými problémami. Nechcem povedať že ide o pohodovú oddychovku ale nečakajte ani niečo extra vyhrotené. Viem si predstaviť aj kvalitnejšie prevedenie. ()

BROKEN_

Velmi dobrý film, který mě vtáhl a do konce nepustil. Tom Hardy a Austin Butler a další drsné motorkáře (Norman Reedus je frajer, ale to už dávno víme) jsem žral i s navijákem a bavilo mě sledovat jejich momenty. Jodie Comer je perfektní. Celkově musím říct, že tento film měl takovou tu správnou auru a nemohl jsem se od toho sledování odtrhnout (vydržel bych se na to dívat další dvě hodiny). Jeff Nichols natočil poctivou oldschool podívanou, která byla natočena podle skutečných událostí a až do konce filmu je to dobře nečitelný a divák bude ve zvědavosti sledovat, co se stane s postavami. Jo tohle jsem si užil. 7,5/10 ()

simonK

GoodFellas na motorkách. Trochu minimalistickejší, trochu menej zábavní, napriek tomu skvelý film, ktorý by sa v 90kach stal klasikou. 9/10 ()

Renfield

Předpokládal jsem, že se děj bude točit především kolem Bennyho, budou se řešit jeho povahové změny, vztah s Kathy a vzestup v gangu. Tomu by napovídala i úvodní scéna, jenž nekompromisně vtahuje do děje. Tohle všechno tam v nějaké míře je, ale čím je příběh dál, čím je tvrdší, tím více z něj vystupuje Johnny, ten do té doby spíše v pozadí, ten co viděl Divocha Marlona Branda a našel se v něm. Na něm a jeho snu reflektuje Jeff Nichols příběh doby, kterou čekají zásadní změny. První polovině tak ještě nechybí vtip a především na motorkách pocit nikdy nekončící svobody. Pohodovou atmosféru ještě zintenzivní famózně zvolený soundtrack a výborný zvuk, logicky především u nazvučení motorů. Ta druhá jde více do gangsterky, ubývá zvuku motorů, za to přibývá ticha, opět podtrhujícího atmosféru. Johnny se snaží bojovat s Kathy o přízeň Bennyho, jehož potřebuje do svého vidění světa, který se mu začíná rozpadat. Austin Butler a Jodie Comer jsou výborní, ale Tom Hardy prostě vystupuje. Závěr je jasný a stručný, není třeba dlouhé předehry, ani pozdějšího doznívání, ta scéna dokonale sedne do stylu filmu přesně tak, jak je, krátká a nekompromisní. To samé platí i o závěru druhém... úsměv, co mluví za vše. A ještě dovětek, škoda že Nichols nezvolil filmový pás, sedělo by to tomu podstatně víc. ()

ROCK,THE

Tom Hardy je můj idol, vzor, hrdina už roky a roky od dob jeho legendárního Bronsona a Warriora a nyní konečně po třech letech kdy jsem ho v kinech postrádal vyšel jeho nový film s názvem The Bikeriders a je to naprostý luxus a role Johnnyho vedoucího “klubu” Vandals mu byla napsána přímo na tělo. Očekával jsem že ve filmu bude mít spíše sekundární roli staršího mentora přičemž Austin bude hlavní role ale tak nějak jsem už v průběhu filmu pochopil že hlavní otěže zde má právě Hardy a taky největší prostor v celé stopáži a je prostě nejlepší a krade si celý film kompletně pro sebe svým hereckým umem a nekonečným charismatem. Snímek je inspirován stejně jmenovanou foto knihou The Bikeriders která nám ukazuje začátky legendárních motorkářských gangů ze 70 let a jejich začátků kdy ještě nebyli gangsteři ale prostý chlápci co měli rádi pořádně našlapané mašiny až v postupný přerod v gangstery a zkrátka “zlý hochy” a to je to o čem je i náš film. Film je výpravný a dramaticky pojatý s prvky thrilleru a co hlavně nabitým naprosto luxusním obsazením kde se opravdu nechybovalo ani u jediného jedince. Vypíchnu zde zvuk po kterém mi při každém nakopnutí těch mašin přejel mráz po zádech spolu již se zmíněným epickým obsazením, skvěle vybranými lokacemi si najde snímek cestu pro každého diváka který má rád opravdu kvalitně vytvořený film. Takže kdo má rád nabouchané mašiny nebo jen zbožňuje Toma Hardyho jako já tak doporučuji rychlou návštěvu kina a zaručuji že zklamaní z kina neodejdete. The Bikeriders 8/10 ()

Fifer

Bohužel si může dát z fleku 20 lepších filmů, které zachycují nepoutanou společnost na začátku 70. let. O samotném Easy riderovi ani nemluvě. Je to strašně vleklé. Šablonovité. Předvídatelné. Jsou z toho jen hezké obrázky a dobří herci. Dokonce si ani nepamatuju hudbu, přitom motorkáři jsou tak spjatí s dobrou muzikou. Byla tam vůbec nějaká? ()

Cermbo

Takové 3,4 hvězdy, protože něco Motorkářům prostě chybělo. Určitě atmosférický snímek, který určitě vyniká svojí originalitou, přece jen dnes moc podobných (novodobých) filmů nenajdete. Ať už jde o zasazení příběhu, nebo fajn obsazení, banda motorkářů Vám nabídne pocit povedeného old schoolu. Osobně jsem postrádal větší napětí, dramatičnost, možná bych i malinko přidal na hláškách. Na druhou stranu táhne to hlavně atmosféra, hudba a skvělý Tom Hardy (Norman Reedus taky potěšil). Pokud hledáte odpočinkový zážitek a máte plné zuby Disney, Marvelu, DC či nekonečných sequelů, prequelů a rebootů, tak Bikeriders asi ideální volba. Fanoušci motorek a gangů si možná i mohou přidat hvězdu navíc. ()

JohnnyKladno

Ve filmu inspirovaném skutečnými událostmi podle fotoknihy Dannyho Lyona se objeví střípek z filmu Divoch (nedávno jsem ho náhodou viděl), a tak mi docvaklo, že toto dílo se Divochovy velmi podobá, jen je více „dnešní“. Filmem nás provází Kathy, která vzpomíná, jak to vlastně bylo. Johnny (Tom Hardy) se rozhodne své kámoše „zorganizovat“ do motorkářského klubu ve smyslu, „jeden za všechny, všichni za jednoho a pojďme jezdit, popíjet a kecat o motorkách“. Klub získává věhlas. Od závodů v prachu a blátě to chlapci posunou k respektu, budí strach, mají velký ohlas, dojde až k nabírání mezistátních členů. Více lidí, více problémů, a tak se z klubu nadšenců stává pomalu gang a „otcům zakladatelům“ vedení malinko přerůstá přes hlavu. Souběžně sledujeme lovestory mezi Kathy (Jodie Comer) a Bennym (Austin Butler) a to funguje skvěle. Motorkáři velmi stojí na výkonech herců a mě více než uspokojily. Comer je skvělá a každou její větu jsem si užíval (nevim jestli mi hrabe, ale hrozně mi připomínala Winonu Ryder). Hardy s Butlerem jsou taky super a moc pěkně to mezi nimi funguje. Nejsem motorkář, nic mi tento životní styl neříká, i tak jsem si to velmi užil. Příběh zas tak zajímavý není, lehce předvídatelné, ale herci to táhnou nahoru. 70% ()

tomik99

Já tomu filmu ani nemám co vytknout, protože po řemeslné stránce se jedná o konzistentně dobře odvedenou práci. Jeffu Nicholsovi se povedlo dokonale vystihnout povahu motorkářů a ještě do rolí obsadil herce, kteří se na ně náramně hodí – Tom Hardy předvádí svůj standardní „venomovský“ výkon, Michael Shannon si těch pár svých vět náramně užil a Austin Butler znovu dokazuje, jak od „Shannary“ herecky vyrostl. Upřít se nedá ani vývoj postav, tak co je na filmu špatně a proč tak malé hodnocení? Nevoní mi příliš námět a nemám v oblibě násilnické a povalečské typy kouřící jedno cigáro za druhým a chlastající v kuse pivo. Pokud měl film za úkol polidštit tuto skupinu normálním smrtelníkům a třeba mě donutit změnit na ně názor, tak to se mu nepovedlo. Není to vůbec špatný film, jen je pro mě tak vzdálený, že jednou stačilo a zítra už o něm opět nepotřebuji vědět. ()

NitroXcz

Já asi nemám slov. Hrozně jsem se na tento film těšil a v podstatě jsem dostal to, co jsem chtěl. Lehký nádech artového vyprávění a řvoucích mašin chopperů a Harleyů na přelomu šedesátých a sedmdesátých. Skutečné moto gangy pro něž byli jejich členové jako rodina a nic neznamenalo více. Sice to byli hovada a všechno, ale určitý respekt k sobě a jiným skupinám tam byl a doufám, že i nadále je. ()

Myslivir

Nejsem zrovna největší fanoušek nedobrovolného dárcovství orgánů jezdců na závodních motorkách. Více tíhnu totiž k estetice americkým středozápadem burácejících chopperů s neupravenými knírači a vousáči smrdících nikotinem v sedlech, kteří na svých strojích bezcílně putují od baru k baru, všelijak obcházejí zákon, pořádkovým silám straší ve snech a po večerech se oddávají alkoholu. K vypláznutí peněz za vstupné do kina mě však definitivně přesvědčil představitel jedné z hlavních postav, Tom Hardy, jehož “občas vypadám jako bezďák” rolí se nemůžu nabažit od prvního Venoma. Jenže jak se ukázalo, byl to kapánek problém - jeho postava, prezident klubu Johnny, si krade veškerý prostor pro sebe, a těm nejhlavnějším postavám, Kathy a Bennymu, pak chybí. Zejména Benny zůstane až na pár scén, v nichž probublává na povrch hloubka jeho charakteru, v podstatě nepopsaným listem, byť v určitých případech takový přístup funguje: dovést holku pozdě večer domů za jejím přítelem a pak celý další den před tím domem čekat, než se onen přítel ze žárlivosti vystěhuje, a následně zaujmout jeho místo v romantickém vztahu - vše bez jediného slova - je svým způsobem skutečně působivě minimalisticky provedená pasáž. Co mne ovšem z jednoznačného uchopení vyprávěcích hledisek kromě postavy Johnnyho vytrhávalo nejvíce byla postava fotografa Dannyho, který měl být tím skutečným vypravěčem příběhu, ačkoliv samotné vyprávění obstarává Kathy. Danny měl svými otázkami určovat směr dějového toku, ale postupně mi z filmu postupně vypadával a přicházel mi čím dál více postradatelný. Příběh se odvíjel sám i bez jeho přítomnosti přímo v něm či bez jeho vnějších zásahů. A že celý film vlastně ani není o motorkách mi došlo až venku před kinem, kde mnou cloumala nejistota, jestli jsem vlastně s tím filmem plně spokojen nebo ne. Doteď pořádně nevím. ()

Domineus

Na projekciu som išiel s nulovými očakávaniami, ale nakoniec bolo asi aj to veľa. Alebo nie som tak umelecká duša, proste ma to nebavilo. Ten samotný príbeh bol zaujímavý pre nejaký dokument na hodinu, ale tie dve hodiny boli prehnane veľa. Občas som mal navyše pocit, že už sme tú scénu videli aj počuli minimálne dvakrát. Nech to ale nie je len kritické - atmosféra u stolu hustá je, byla. 35% ()

Flory14

Nabitý casting plný mých oblíbených herců byl na mém seznamu očekávání tohoto roku velmi nahoře. Nutno říct že mě asi mírně zklamal ale rozhodně to není špatný film. Austin Butler si svou role "bad boy na efekt" neskutečně dává a skvěle sedí. Tom Hardy je zde v té poze ve které ho máme nejraději a Jodie Comer jde nahoru ( až teda na ten akcent který mě zde občas i rušil). Příběh má trochu pomalejší tempo a spíše než na děj je zaměřen na postavy. Ty mají dostatečný prostor aby si člověk k nim vypěstoval vztah. Velké plus filmu je určitě zasazení a celkově vykreslení té doby, to mělo atmosféru. Zde klobouk dolů před tvůrci. Čekal jsem ale trochu drsnější krimi zápletku, ta tam vlastně ani nebyla a spíše jsem se dívali jaké to bylo před tím než se z Vandals stal gang. Což možná i trochu mrzí protože ten zrod drsných ganstrů bych si asi dal raději. Za mě silnější tři hvězdy. ()

AdamXB-1

Hodně americký, ale svým způsobem konvenční a přesto působivý motorkářský film. Celý snímek je postaven na skvělém výběru a práci s nadmíru charismatickou hereckou trojicí Comer, Butler, Hardy, pro než je film jak na míru šitý. Dál už nic nijak zvlášť nepřekvapí, vzájemnost, přátelství, nevázanost a svoboda, to jsou jednoduché pilíře motorkářského gangu, a rovněž celého tohoto silnými motory kinem třesoucího, neméně silně koukatelného a nenáročného filmu. ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

04.02.2023

Hvězdný Timothée Chalamet nedávno natočil reklamu o tom, jak všichni slavní a uznávaní herci pracují pro Apple. Nyní to technologický gigant s bezednými kapsami a vlastní streamovací službou Apple TV… (více)