Geniální specialistka na boj proti teroru nedůvěřuje umělé inteligenci, ani co se za nehet vejde. Při zoufalém honu na zlotřilého robota ale možná změní názor. (Netflix)

JASON_X

Jennifer Lopez (to je ta latina s pojištěnou prdelí) hraje "geniální specialistku", takže vskutku fikce jak se patří. Ovšem rozjezd je překvapivě svižný, akční, záživný, vizuálně pohledný. Robotí vzpoura, střílečky, města budoucnosti, pak šup do galaxie v Andromedě na planetu XY-01 a hned se to tam pěkně digitálně mydlí... Kurňa ani ve Star Treku nebo Alienech nelítali lidi do cizích galaxií a tady je to brnkačka, tak na dvě tři hoďky, jako busem z Prahy do Brna... Jo, paráda, konečně zase nějaký kosmický rubací mozkovýplachový scífko tohohle typu, říkám si. Jenže pak se začne Jennifer nekonečně synchronizovat se svým bojovým robotem, plkají spolu o ptákovinách, půlku času divák čumí na její vyzoomovanej fejs... No a směrem k závěru už to víc a víc připomíná spíš absurdní komedii, než pořádnou sci-fi rubačku a závěr už je vyloženě trapnej, takže z potenciálně nejmíň tříhvězdovýho filmu je sotva dvouhvězdovej a po použití ho hned hážu do koše, protože repete už fakt nikdy nebude. ()

Lacike

Ďalšie veľkolepé interiérové sci-fi, v ktorom Lopezka väčšinu času sedí v kresle a hrá videohru, v ktorej akože bojuje na cudzej planéte s milión prvou variáciou Skynetu. Aby som furt nenadával na CGI. Problém nie je v CGI. Plne CGI filmy typu Avatar pôsobia dostatočne uveriteľne, aby ste mali pocit, že ste naozaj na inej planéte a zažívate úchvatné dobrodružstvá. V tomto typickom Netflixovskom sterilnom prevedení máte pocit, že sledujete ako jedne síce stále sexy staršia teta hrá videohru, v ktorej sa jej nič nemôže stať. Takže, vizuálne nuda, napätie nulové, originalita v mínusových hodnotách. Radšej si namiesto tohto filmu prelistujte nejaký atlas. 3/10. ()

Marcos22

Futuristické akční sci-fi béčko o hledání důvěry v druhé, ve které se snaží umělá inteligence vyhladit po technologické stránce vyspělé lidstvo. Proti však stojí vysoce inteligentní, avšak emocionálně labilní agentka Shepherdová, kterou ztvárňuje Jennifer Lopez. Právě její nesympaticky působící postava společně s přílišným využíváním „digitálního bordelu“ snímek nejvíce sráží. Atlas je svými častými hloubavými rozpravami mezi hlavními charaktery velmi podobný nedávno vydanému Kosmonautovi z Čech, avšak v porovnání s ním je Atlas podstatně akčnější. Pokud je to tedy element, který jste u filmu Johana Rencka postrádali, pak vám mohu Atlas doporučit, v opačném případě očekávejte velmi průměrnou podívanou s nepříliš atraktivní Jennifer. Na pomezí dvou, tří hvězd. Přiklaním se spíše k nižšímu hodnocení. 😕 (24.05.2024) ()

maddy

Najlahšia herecká úloha v histórii filmu! Jennifer Lopez tu v podstate presedela celý film na stoličke pred zeleným plátnom a potom ju niekto našrúboval akože do kokpitu robota. Do robota, ktorý vyzerá akoby vypadol z cut scenes na Playstation 2. Slabé triky, blbá story, otrasný scenár pokúšajúci sa o ten najtrápnejší humor (slovné výmeny medzi Lopezkou a AI sú neskutočne cringe), tuctová akcia a vlastne film, ktorý ani nemal vzniknúť. Toto už s kinematografiou má pramálo spoločné. Mala to byť buď videohra alebo anime, no ako hraný film to vôbec nefunguje. Tobôž dvojhodinový, kde Netflixu opäť raz nestačí, že diváka týra nekvalitou, on ho ešte musí trýzniť aj neúmerne dlho. CELKOVO: 4/10 ()

agentmiky

Netflix v poslední době stagnuje. Zejména tedy na poli celovečerních snímků. A Atlas určitě tento dojem nikterak výrazně nezlepší. Jennifer Lopez se sem za mě vůbec nehodila. Já ji prostě jako herečku nevidím. V emocionálně vypjatých scénách je vidět, že její originální zaměření, tedy býti zpěvačkou, stojí na prvním místě. Co se týče vizuálu, tak asi Atlasu nemohu nic moc vytýkat. Tady se autoři docela vyřádili (s přihlédnutím k rozpočtu by ale bylo smutné, kdyby výsledek za nic moc nestál). Ale to ostatní? Příběh stál za starou bačkoru. Zvraty jako kdyby je vymyslel prvňáček. A v neposlední řadě neuspokojivý závěr...Toto vše mě přimělo sáhnout po 2 hvězdičkách. A to dneska mám ještě dobrou náladu. Jindy bych byl asi ostřejší. Za mě dávám 4/10 ()

Trevor

Časy kedy som očakával takmer novú hru s očakávaním, občas s predobjednávkami sú už dávnejšie preč ale prečo ma asi po 20 minútach tohto filmu napadlo že čochvíľa sa zrejme objaví nový Titanfall? A čuduj sa svete potom som objavil akýsi článok že údajne chlapci z elektronik aids naozaj medzi predobjednávky zaradili titanfall tretí.Svojim spôsobom v dobe keď každý vypína všetky povolenia aplikácii, keď sú kroky winu či smart telefónou, televízorov a hodiniek tak zabrzdené že s radosčou kupíte tie od xiaomi za 35 eček československých ako nejaký výkladný kúsok od džíšoku za 280 v ktorom vydrží batéria niekedy aj celý deň kým tá v xiaomi mi dala s prehľadom 9 dní sa niet čomu čudovať že niečo podobné vzniklo, teda najmä to ako skeptička nakoniec prijala užívateľské nastavenia svojich hodiniek...alebo robota či čo to bolo. Svojho času sa to hre Destiny oplatilo, staviť na masívnu reklamu tak asi Titanfall stavil na podobnú kartu a zavátal na Netflix. Či to bude mať (d)efekt, ukáže čas. Filmový ťažký priemer až podpriemer ktorý by naozaj uspel skôr ako počítačová hra, aj tie herecké výkony vyzerajú ako vyrobené AI... ()

Lenka.Vilka

Hlavním problémem filmu Atlas není fakt, že od první minuty víte, co se přesně všechno stane. Na nějakou nepředvídatelnost si tady ani nikdo nesnažil hrát. Nenastane žádná zvratová situace, která se pokouší diváka šokovat. Aby potom ve vedlejším efektu působila směšně. A to je vlastně nakonec i dobře. Atlas je totiž film natočený za jediným účelem: udržet bavícího se diváka dvě hodiny u televize. Ale nemá na to sílu. Především poslední půl hodina, kde jsem se několikrát musela podívat, kdy už konečně bude konec. Finále se nekonečně táhne a je to škoda, protože první hodina je sice tupá zábava, ale pořád je to je v přijatelných mezích pojmu zábava. A pokud od tohohle filmu nechcete víc, tak je to v pořádku. A pokud by se o to stejné snažili i tvůrci, tak by to bylo dvojitě v pořádku. Jenže Atlas se tak nějak o víc pokouší a rozhodně to tady nefunguje. Nebo nefunguje jenom Atlas samotná? Atlas Shepherd je nám na začátku slovně představená jako postava, která všechno ví, je dokonalá, na špičce ve svém profesním oboru, ale taky že jí dost lidí bere vážně pouze kvůli její minulosti. Zároveň si má divák mezi řádky přečíst, že je pod tou svou antisociální slupkou jenom vystrašená malá holka s traumatem a výčitkami. A čekat jak jí nastalá situace změní. Začátek je ještě na úrovni, kdy je její osobnost uvěřitelná. Nenávidím technologie, umělá inteligence je peklo, podívejte, kam nás to dovedlo minule, a kam nás to dovede teď znovu. Dokud vzdoruje nutné synchronizaci se svým novým AI kamarádem Smithem, aby přežila, je to sice strašně hloupoučké, ale ještě vlastně v pořádku. A některé z jejich rozhovorů jsou sice fajn, ale nemá to sílu udržet pozornost na opětovné těšení na další rozpravu. Jenže potom se to začne rozpadat tak rychle, že nejde už dál ignorovat ty slabé základy, na kterých byla postavená první polovina filmu. Možná kdyby se Atlas nesnažil být něčím víc, něčím s přesahem. Kdyby se jednalo o klasickou mlátičku, asi bych byla vstřícnější. Funguje Atlas alespoň na té rubací rovině? Dokud je na scéně jenom Atlas a mech, je to fajn. Proto je ta první polovina snesitelná. Vizuál tady je ještě realtivně povedený a na věčně uječenou a naštvanou Atlas, která neustále pohazuje svýma kudrlinama se dívá docela dobře. Jenže potom přijde ta horší část. Digitálno je v téhle části filmu prostě špatný. A najednou začne štvát i to, do jakého stylu bylo tohle celou dobu vedeno. Už to nevypadá jako dobrá počítačová hra. Vypadá to jako hodně špatná a nepřehledná počítačová hra, kde kolikrát ani nevíte, kde je nahoře a dole. A nepřidává to napětí. Je z toho naprosto jasné, že být tohle hra, už dávno jedete na nový život. Nebo jste v realitě dávno po smrti. Ale všechno, co film nabízí celou dobu, je nic oproti úplnému závěru. Finální zúčtování je dějová nuda, vizuálně velký špatný a nedává to vůbec smysl. Funguje v tomhle filmu vlastně něco? *****  Ráda bych se vrátila k větě, že se na samotnou Atlas dívá docela dobře. To je pravda. Ale tím pozitiva přínosu Jennifer Lopez tomuhle filmu končí. Posledních třicet let se nás J.Lo snaží přesvědčit, že je dobrá herečka. Ale je to jednou nahoře, jednou dole. A tady je to neskutečně dole. A důvod je poměrně jednoduchý. Celý film vlastně stojí a padá právě na jejím výkonu. Škoda, že jí nikdo neřekl to velké tajemství, asi měli strach: pokud jsi průměrný herec, není snazší dobře zahrát něco, kde jsi skoro celou zavřený na jednom malém kousku prostoru. Tohle jsou role, kde se ukáže, jestli na to máte nebo nemáte. A mám špatný pocit, že kdyby tuhle roli hrála nějaká neznámá začínající herečka, možná by byl výsledek o trochu lepší. Stejně jako Simu Liu v roli Harlana Shepherda, asi toho nejvíc generického záporáka za poslední dobu. Ten měl alespoň od své ženské kolegyně jednu velkou výhodu. Nemusel zase tolik moc předstírat snahu o víc výrazů. Protože všechno ostatní bylo přesně podle příručky Záporná postava 101. A jako bonus s neskutečně nelogickým chováním. Takže by jeden skoro řekl, že všechno dopadlo na jedničku. Úkol zahrát nevýraznou plochou zápornou postavu, aby hlavní hvězda, i v tom svém prapodivném výkonu, mohla o to víc vyniknout vyšlo na jedničku. Jenom je otázkou, zda to byl původní záměr. A zda to stačí k umělému ocenění. Ostatní postavy tady jsou jenom aby dělali křoví a možná vás i částečně nalákali na jejich jména. Ale pokud se tady objeví, je to jenom na pár minut, doslova víc než pět to není. A to docela štve, protože každý z nich má mnohem míň prostoru i než pravá ruka Harlana, který je otravný od první vteřiny. Takže asi taky gratulace k dobré práci(?). ***** Atlas je film, který Netflixu jednoznačně udělá dobrá čísla, protože vytvoří na dva týdny uzavřený kruh sledovanosti. Kdo si nebyl jistý, zda to chce vidět, stejně koukne (nebo alespoň stáhne), protože je to film v Top 3, a tím uměle přispěje k tomu, aby si jeho tvůrci mysleli, že to je vlastně fajn snímek. Nejde přece o kvalitu, ale o minuty. Pokud máte slabost pro Jennifer Lopez, podívejte se na to. Pokud si chcete udělat svůj vlastní názor, taky se nic nestane, když film zapnete. Ale už vůbec se nestane nic, pokud Atlas úplně přeskočíte. Žánr nabízí mnohem lepší kousky. Ale nelze ubránit dojmu, že to Netflixu na téhle frontě poslední dobou prostě nevychází. () (méně) (více)

ilemas

Sakra, to je spíše komiks než klasická sci-fi a komiksy nemám rád. Spousta trapných nelogičností, ale pěkná podívaná, kterou brzy vypustím z hlavy. Na stárnoucí J.Lo se stále pěkně kouká. ()

M.i.k.e

Technicky to nebylo zase tak špatné, ale co je to platné, když scénář šustí papírem a JLo sem to prostě nevěřil (což je vzhledem k tomu že je na obrazovce 95% času docela problém). O tom jak moc napínavé to bylo asi nejlépe svědčí to, že u “velkolepého” finále sem usnul, přičemž sem si to následně vrátil a usnul ještě jednou. Na to že jsem nečekal vůbec nic je to i tak zklamání a takový Stvořitel je oproti tomu geniální masterpiece…40% ()

Streeper

Nepřišlo mi to tak tragický, jak bych od Netflixu čekala, že to bude. Jennifer mi jako herečka nevadí, její snímky si docela i užívám. Tady to místy zbytečně přehrává, ale místy jí to i jde, takže se na to koukat dá. Nicméně celé to táhne Smith, což je docela vtipný, vzhledem k tomu, že se jedná o AI. Ale bez něho by to bylo na jednu hvězdu. ()

C0r0ner

Pěkná moderní béčková haluz se vším, co k tomu patří - třeba že na geniálního nejhledanějšího zločince pošleme doslova jednu skupinu vojáků, ehm. Jako jednoduchá jednorázová zábava to ale splnilo účel. 50% ()

Martrix

Původně jsem se chystal začít takto: Atlas je jen vážněseberoucí jednohubka pro hopsafandy JL. Což rozhodně není můj případ. Já se naopak bavil tím, jakou dostávala její postava sodu. Tu aroganci má prdelatá pěvice jistě v základní výbavě nebo zaslouží Oscara, protože zatímco osmatřicetiletou IT odbornici jsem jí nevěřil ani vteřinu, jako namyšlená popadesátiletá vysíračka byla velmi přesvědčivá..... . A dál jsem chtěl pokračovat: Od Stvořitele jsem měl velká očekávání, takže jsem byl zklamaný, ale tady můžu jen suše konstatovat, že výsledek odpovídá všem předpokladům. Čekat něco víc, by bylo stejné, jako chtít od autorů Toma a Jerryho, aby natočili remake Vesmírné Odysey. Potíž spočívá v tom, že se sotva průměrně inteligentní lidé pokouší psát o něčem, co lidskou inteligenci přesahuje. Jak by mohl břídil Eli Coleite vkládat slova do úst UI? Dát jí věrohodnou motivaci, vymyslet chytrý příběh....jak by mohl být v uvažování aspoň několik tahů dopředu, když umí sotva táhnou figurami? Jeho tvůrčí kredit je mizerný. Empatický člověk nemusí zažít trauma, aby o něm psal. Člověk s fantazií nemusí létat na drakovi, aby napsal třeba GoT. Inteligenci ale nahradit představivostí nelze. Dobrý příběh o UI...ten by měl psát někdo opravdu chytrý...ideálně chytřejší, než většina diváků. Na téma UI vznikla hromada filmů...většinu jsem viděl. Takže bych mohl srovnávat třeba hodiny..... . Jenže dál bych pokračoval v jiném duchu: Proč ale Atlas srovnávat s filmy o UI, když je primárně o člověkovi? Sice také zapadá mezi další rychle zapomenutelné pokusy přiživit se na (předčasném) povyku kolem UI, ale je především o vině, důvěře, traumatech z dětství hlavní postavy. Ohavná kombinace, já vím. Ale výsledek není tak děsivý, jak by mohl být. Není to nic originálního, najdete tam střípky Vetřelců, Blade Runnera a mnoha dalších, ale to bych nekritizoval, těžko se tomu vyhnout. Co už ale za kritiku stojí je spousta nelogičností, ale především akční závěr, který je opravdu hloupý, přepálený... . Eli Coleite je v mých očích scénáristický prznič. Díky takovým jako on jsem po pár epizodách utnul sledování Star Trek: Discovery i Klíče. Přesto...kdo nečeká víc, než megaprdel JL, hromadu slušné CGI a zápletku, která vám dovolí v klidu si u filmu tiktokovat, mohl by být aspoň mírně spokojen. Já jsem ohledně UI hodně kritický a mrkl jsem na Atlas jen z nudy, protože venku je hnusně, ale vysloveně otrávenej nejsem. Netflixárna classic. Slaboučké 3*. PS: Rád bych viděl JL a Paris Hilton v jednom filmu...nejlépe z prostředí Power slap. ()

alchac

Klasické sy-fly z dílny Netflixu = přetrikovaná čalamáda s vizuálem, příběhem a dialogy jak vystřiženými z nějaké FPS hry (zde byl zřejmě vykraden Titanfall 2), pročež divák během sledování zase jednou prožívá silný pocit chybějícího džojova styku, naředěný Bledým Ranrem a klasickým rodinným hovnotováním, v němž cca tři čtvrtiny stopáže sledujeme Lopézku, resp. její horní polovinu (asi aby nebyla vidět její olbřímí prd…zadí - což samozřejmě pozitivně kvituji), an během ozdravného trekingu v rámci léčby čerstvé otevřené zlomeniny holeně vede assimovsky bolehlavovou disputaci, z níž by musel ochabnout Dick i HALovi 9000, se svým hájtek běžeckým trenažérem. A nejhorší na tom je, že tu brutálně překvapivou pointu jsem správně tipnul už asi po 15 minutách, pročež zbytek filmu jsem se v podstatě toliko královsky nudil. Jediné pozitivum krom těch několika momentů s Markem, který měl doufám k čum(r?)ákování v takové slátanině opravdu velmi Silnou motivaci (snad měla aspoň sedm nul), tak spatřuji v tom, že to sumasumárně vzato mohlo být i horší. ()

oveckaoa

Roboti bojují proti lidem jelikož jeden z nich co slouží jedné ženské a její dceři viděl někde v hlavě té  dcery, že se lidstvo zničí tak se jim snaží tomu zabránit tak , že je zničí dříve (tohle nedává smysl proč prostě si na to nepočkali?). Ze začátku vítězí pak lidstvo založí nějakou organizaci  na styl nato a nasa a vítězí lidstvo pak ten co  vede roboty  odletí do vesmíru (proč mu to dovolili film) a posuneme se v  čase. Po 28 letech objeví toho co odletěl kamaráda a zjistí z něho, že ten co odletěl je na nějaké planetě tak tam pošlou mechy z , kterých přežije jen jeden kde je JLO. Ona se musí synchronizovat s tím mechem , aby ho mohla využívat a do toho po tom veliteli jde a pak zjistí, že ten velitel robotů chce zničit Zemi atomovkou.  Bohužel je to zbytečně dlouhé někdy ty akční scény vypadají divně někdy naopak dobře je to zhruba stejně kvalitní jak Stvořitel    ten měl lepší akci , ale haproval v ději tohle má lepší děj , ale hapruje v akci. 60 procent ()

viperDavid

Super hi-tech špatná herečka. Jako fakt herecky to bylo dost slabé. Ale jinak to byla fajn jednohubka, lehce stravitelná a zapomenutelná. Člověk se u toho i bavil, takže hodnotím kladně. ()

Johnny.ARN

Toto prečo nebolo lacné Cčko s noname hercami? Efekty sú pekné, ale čo z toho, keď dej je úplna kokotina? K tomu všetkému, Stargate mala lepšie lode, zbrane, Stvoritel lepších AI robotov, dokonca aj sto ročný Matrix predbehol dobu s nadrozmernými strojmi ovládanými ľuďmi. JLo môže vyzerať ako chce, toto nedokáže zachrániť ani ona. 1 z 5 ()

_DAVE_

Tupoučký výplach ideální, pro šichťáka co přijde po těžkym dnu domů z práce a chce si bez přemýšlení užít svou vydřenou OLED telku s Atmos barem a udělat sousedům s lahvoněm na dvě hoďky peklo. :) A přesně tak nějak jsem to udělal včera já :) , ale tedy na mě už to bylo tupoučké, ploché, béčkové až moc. Nezachrání to ani odkazy na Terminátory, Vetřelce atd.  Dokoukat se to dalo, akorát tedy netuším co tam dělala "DžejLou", ta tam byla fakt jak pěst na oko. ()

JohnSmith

Tahle akční sci-fi jednohubka mě moc mile překvapila. Rychlé, vtipné, akční, moc pěkné triky. Sice na to brzy zapomenu, ale bavil jsem se. ()