Diskuze

P_Soar

P_Soar (hodnocení, recenze)

Tento film jsem dlouho odkládal a asi jsem věděl proč. Natočené to samozřejmě není zle, ale pokud jde o samotný obsah, je to hotové utrpení. Psychologicky mělký scénář plný plytkých dialogů působí, jako by ho napsal někdo, kdo s drogami nepřišel nikdy do styku. Trojice mladých hrdinů se pohybuje v jakémsi vakuu, jejich vazby na drogovou komunitu jsou jen vágně a učebnicově naznačeny, stejně jako (zřejmě nedostatečné) rodinné zázemí. Během filmu neprojdou žádným vývojem, kromě toho, že se z vysmátých smažek stanou smažkami s depresí (tj. dojde jim fet). Dramatičnost se dociluje rychlým střihem a naléhavě drásavým hudebním doprovodem, tedy zhruba stejně jako v reportážích TV Nova. Requiem za sen zbavuje „pravdu o drogách“ všech zdánlivě nepodstatných detailů, čímž podle mě vytváří nepravdivý obraz skutečnosti. Nepravda je zákeřnější než lež v tom, že se od pravdy neliší ve viditelných rysech. Výsledkem je demagogie a klišovitá agitka (tedy přesný opak toho, k čemu by mělo vést umění), a to je také hlavní důvod, který z tohoto podprůměrného filmu dělá, aspoň pro mě, film odpadní.

venom14

venom14 (hodnocení, recenze)

Mě ze zdá,že Requiem musí na člověka hlavně zapůsobit tim koncem.

MissyRock

MissyRock (hodnocení, recenze)

Vynikající snímek, jež mi při prvním shlédnutí vehnal slzy do očí, při druhém shlédnutí jsem zase asi hodinu seděla před obrazovkou a nebyla schopná slova.. a další opakování ve mně probouzí zvláštní pocity. Přesto však řadím Requiem za sen mezi své nejoblíbenější filmy. Jared Leto mě mile překvapil a Jennifer Conelly byla jako vždy úžasná. Je to sice film o drogách a ''feťácích'', ale je natočen dost osobitým a originálním způsobem. Za mě pět hvězdiček.

DannyBoy80 (hodnocení, recenze)

Proto lze nektera rohodnuti obhajovat nebo ne nebo přimhouřit oko. To platí pro všechny oblasti života včetně drog

guronka13 (hodnocení, recenze)

jo jisteze nas ovlivnuje i nase prostredi rodina a pratele jenomze stejne jde nakonec o nase rozhodnuti...nevim jestli si videl film dekujeme ze kourite, ale tam je to krasne vyjadrene...všichni vedi ze koureni je spatne a proto maji moznost volby....sami si zvoli a stejne tak je to i s drogama

DannyBoy80 (hodnocení, recenze)

Rozhodnuti je samo o sobe nic, kazde rozhodnuti je zalozeno na zvazeni, mysleni, povaze a charakteru jednotliveho cloveka. Nelze to pausalizovat, protoze kazdy jsme jiny, v jinem prostredi, s jinou vychovou a ovlivneni necim jinym. Podivat by se mel kazdy, ale mozna nebude spatne si zhruba zjistit o cem to je at pak clovek neni zklamany nebo prekvapeny. Ale to je jen muj zpusob, jini to delaji jinak.

guronka13 (hodnocení, recenze)

nemyslim ze je to o vuli clovea, spís se domívam ze je to hlavne o jeho volbe, o jeho rozhodnutí a jak si rekl o krutý realite...jenomze tu krutou realitu si delaj lidi sami a drogami jí jenom posilují....a nemyslim ani ze muj nazor je takovej bezvadne ukazkovej, lebo kdyby byl, soucitila bych nejspis s narkomany, co nedelam a nevim ale kdyz se mi nelibil ted, tak nejspís asi ani za 10 let nebo treba i sto....ale dikes fefee ze beries muj nazor v uvahu :) no a nevim ale nesouhlasim s tym ze by se ti co se chcou bavit nemeli na tenhle snimek divat, neboť prece jeho zmyslem je aby se na nej lidi divali ci uz je to bavi nebo ne

DannyBoy80 (hodnocení, recenze)

Nikdo nikoho neobhajuje. Neni to vubec o inteligenci, ale o vuli kazdeho cloveka. Tento film je o krute realite, jeho cilem je ukazovat, upozorňovat, odrazovat. Kdo se chce u filmu primarně bavit pak by se na takový film neměl dívat.

fefee

fefee (hodnocení, recenze)

Guronka13: Je mi jedno koľko ti je, tvoj názor beriem... Rovnako tvoj postoj k drogám je priam "školsky" ukážkový, bodaj by ho mali všetci... No želal by som si aby si si tento Film s veľkým F prežila ešte tak o 10 rokov neskôr...verím že svoj názor na film zmeníš. Ahojda ;)

Axineya

Axineya (hodnocení, recenze)

Obhajovat požívání drog, či hledat pochopení k narkomanům... proč? Nemyslím ani že by šlo o inteligenci jako spíš o osobnost člověka. Když je člověk taková troska, že se s problémy neumí vypořádat aniž by se uchýlil k alkoholismu či jiným drogám, pak si nic jinýho, než svůj osud ani nezaslouží... Každý máme občas špatný dny, ale začít s pervitinem mě teda nikdy nenapadlo.

Mimush

Mimush (hodnocení, recenze)

Film, ktorý vo mne zanechal neskutočnú stopu. A pri Jaredovom Letovom výkone mi až zimomriavky naskakujú. Úžasné!

guronka13 (hodnocení, recenze)

jo samozrejme ze si nekdy hodne moc preju vypadnout z tyhle ,,podelaný" reality a být ,,nekým jiným" jenomze drogy to nespraví, protoze i kdyz je clovek sfetovaný stejne ho ta podelaná realita dostihne a on se jí bude muset postavit čelem a ne pred ní utíkat, nebot ten beh ho uštve k smrti

denbrough

denbrough (hodnocení, recenze)

V životě lidském jsou chvíle, kdy máš chuť se na všechno vykašlat, kdy máš chuť nebo spíš hlavně potřebu vypadnout z tý "podělaný" reality, hodit všechny problémy za hlavu, aspoň na chvíli být "někým jiným".. I inteligentnímu člověku se může začít sypat život jako domeček z karet, a potom je schopnej udělat cokoliv.. Třeba zkusit drogu.. Kdo ví? Třeba Tě to taky jednou potká, guronko, i když Ti to samozřejmě ani v nejmenším nepřeju..

guronka13 (hodnocení, recenze)

jo vždyť já se taky ani neurazila na to ze jste mi tady rekli ze jsem nezrála, možná jsem to já nedovedu objektivne posoudit...mne naštval ten princip ze kdyz nekdo ma 17 a rekne ze se mu to nelíbilo, automaticky ho to radí do kategorie nezrálejch tupcu....je mi jedno co si myslite, nazor mam stejnej...nebudu litovat narkomany protze si podle mne zato muzou sami....vedeli do ceho jdou a stejne si to vybrali a uz jen proto jsou to pro me tupci....sen je hezkej ale drogovej casem prestava bejt hezkej a realitu to stejne nezmení

matezzz (hodnocení, recenze)

Guronka: Neboj, ja jsem se stejne nejdriv kouknul na tvuj profil, kde jsem zjistil, ze ti je sedmnact.. takze jsem to v podstate nemyslel vazne. Nic ve zlem.

gemball (hodnocení, recenze)

DannyBoy80: No jo to je pravda i inteligentní lidi si třeba šnupnou a ně jenom to

DannyBoy80 (hodnocení, recenze)

Drogy berou i hodně inteligentní lidé děvenko. Asi žádné neznáš. To že jim postupně drogy vygumujou mozek je věc druhá.

guronka13 (hodnocení, recenze)

tak to je pitomý kdyz jenom proto ze se mi ten film nelibil, nekdo rika ze musim mit automaticky 16....nelibil se mi....byl dlouhej a nedal mi nic...ze drogy jsou svinstvo vim uz tak od deseti...a co se tyce narkomanu nebudu je litovat nebot si za to muzou sami....a ten tvuj kamarat moh bejt pohodar ale inteligentnej to pochybuju, jinak by na to svinstvo nesah, nebot vsichni vedi co se muze stat...ale nebudu nikoho posuzovat...proste mi tenhle snimek nepadl za dobre a radej se podivam na neco z ceho si taky neco zeberu....treba Veronika decides to die...i kdyz knizka je o hodne lepsi

Handle

Handle (hodnocení, recenze)

Nejdepresivnější film, jakej jsem doposud viděl ! Ten konec mě dostane asi vždycky.. (a hodně tomu dává i hudba). Asi nejlepší film na dané téma..

gemball (hodnocení, recenze)

Bojím se že by to byla ztráta času to pouštět ve školách děckám vě věku 12-13 protože minimálně polovinu by to nezajímalo a stejně by to zapoměly takže by to bylo prakticky o ničem :-/

denbrough

denbrough (hodnocení, recenze)

A já si právě myslím, že filmy, který Tě takhle zasáhnou, který takovou silou zaútočí na Tvoje smysly a emoce, by právě měly patřit k těm nejlepším, co jsi viděla.. Aspoň já to tak u sebe beru. Filmy, který mě dokážou dojmout, znechutit, nebo vyvolat jiné emoce řadím nad ty, které jsou třeba technicky dokonalé, ale tolik mi neřeknou, nebo nedají..

Axineya

Axineya (hodnocení, recenze)

Mně se teda během filmu zvedal kufr a po rozvrtané ruky od stříkaček se mi zamotala i hlava. Jako prevence proti dorgám výborný. Ukazovat povinně dětem ve 12-13 letech... Ale nemůžu říct že se mi ten film líbil, či jsem ochotná se na něj vůbec někdy podívat znovu.

matezzz (hodnocení, recenze)

Ja nebudu nikoho odsuzovat kvuli veku. Kazdy si tim musi projit. Akorat guronka asi nepochopila, ze ten film chtel byt presne takovy, jakym je.. je to sice otresne, ale bohuzel i do takove situace se muze clovek dostat. Ja nic neberu, ale znam spoustu lidi, dokonce i byvale pratele, kteri na to krute dojeli. priklad... supr kluk, pohodar, vtipalek, inteligentni, ale casem do toho padal vic a vic az se z nej stal bezdomovec a nakonec skoncil sjety pod avii. jestli pod ni skocil dobrovolne, to se uz nedovim. podobnych pripadu znam vice, nektere diky bohu se stastnym koncem.

DannyBoy80 (hodnocení, recenze)

Matezzz: kouknul jsem do profilu a hodnoceni. Asi jeste nedorostla tezsim a artovym filmum. A kdo vi jestli nekdy doroste.

gemball (hodnocení, recenze)

matezzz: To asi nebude no.... jinak pro mě je requiem for a dream skvostnej film na kterej se rád podívám a vychutnám si ho společně i s brilantní hudbou ;-)

matezzz (hodnocení, recenze)

guronka13: ale tobe bude tak 16, ne? nic proti. neni to film pro kazdeho.

guronka13 (hodnocení, recenze)

nechápu jak tohle múže mít 90% vždyť je to neco uplne absurdní a pitomé....sorry ale nebudu litovat nejaký narkomani kterí boj o svuj zivot predem vzdali a oddali se zhýralému drogovému kolotoči...a navíc z tech otresných vizuálných scén mi bylo špatne...prosím nikdy viac nič podobné

daFrog

daFrog (hodnocení, recenze)

Film jsem kdysi viděl aniž bych o něm dopředu cokoliv věděl. O to silnější dojem na mně zanechal. Obzvlášť závěr filmu fakt síla. I když, když se nad tím tak zamyslím vlastně to k němu přes jisté náznaky směřuje od samého začátku.

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen