kusper

Kdo si počká, ten se dočká. Tak bych shrnul zhlédnutí tohot filmu na poprvé v kině. Dokonalá kamera, skvělá režie, nadpozemské herecké výkony a spád, který jsem ještě neviděl. Ani jedno hluché místo. ()

Matrinx

RE: Hlavní kvarteto - "To jste si to ale posrali, co ?" Skvělý film od velmi netradičního Darrena Aronofskyho, který snad ještě svým krutým nekompromisním reálným přístupem, tu mojí nenávist k těmhle nesmyslům zvýšil. Ke všemu, když jsem na něj koukal v "příhodném stavu" - den bez spaní, takže jsem kruhy pod očima měl taky :) Nakonec dávám pět hvězdiček. Tohle by měli promítat ve škole jako povinnou kinematografii, při pohledu na tu jeho ruku a spol by si jistě zvolili jinou budoucnost :) ()

Laputa

Nezvyklé až extravagantní. Přes 2000 střihů a z toho většina tak pro psychouše spolu se zvuky, které nahrávaly asi uvnitř hrnce. Celé to vlastně popisuje svět feťáka. Na to se nepotřebuju dívat v televizi zajdu ven a mám to ve 3D. Půl filmu o babce, která je na fetu a myslí si, že jsou to lentilky na hubnutí. Kdyby vystřihly asi 30min. filmu ( ty sekavé opakující se momenty pořád dokola ), tak by film řekl divákovy úplně to samé. Nerozumím vysokému hodnocení... Strašná kamera, milion střihů, špatná hudba, nesmyslné a nepropracované děje "hrdinů" babka je na fetu, synáček je na fetu, jeho stará je na fetu i jeho kámoš je na na fetu a celý svět je na fetu a všem z toho hrabe a asi chcípnou, huráá... ( režisér by, ale neměl být na fetu při točení filmu, pak to takhle dopadá ). Tržby celosvětově $7,390,108 to i moje babička vydělá na trhu víc a to jen ve Zlíně. Jak může tenhle škvár překonat filmy např.: Nae meori sogui jiugae až 119. místo a Donnie Darko dokonce 147. místo. To se nadá absolutně srovnávat i když jsou z jiného soudku ( žánru ). Žebříček 200 nejoblíbenějších filmů je nevěrohodný.Myslím, že tržby mluví za vše ( co se týče oblíbenosti filmu ).Requiem : Rozpočet: $4,5 milionu - tržby celosvětově: $7,390,108. Nevydělal si ani dvojnásobek rozpočtu. Zato co mnozí říkají o tzv. pohádkách pro děti např.: Cesta do fantazie : Rozpočet: $19,634,497. Tržby Celosvetovo: $274,925,095. Tento film si vydělal více než 14 násobek svého rozpočtu. A mnozí pořád tvrdí " je to přece pohádka pro malé děti"... Tak se zamyslete nad tím co je kvalitní a oblíbené. ()

J0hny5

Tak jsem to konečně viděl vcelku a celé. Film velmi depresivní a krutý, ale za to pravdivý. Pochybuju, že se na to ještě někdy podívám znovu. Je to zajímavý film z ne příjemného koutu života, s dobrou hudbou. Na plný počet hvězdiček to zase není, v tomhle mi přijde film dost nadhodnocený. 75% ()

necisty

Tak tohle je silné kafe. Dlouho jsem se tomu vyhýbal, protože jsem se bál co to se mnou udělá. Už to ale nešlo oddalovat. Darren zase dokáže natolik vtáhnout do děje, že vše intenzivně prožíváte s hlavními postavami. K tomu kvalitu tohoto uměleckého díla podtrhuje skvělá hudba Clinta Mansella. Ještě v půlce jsem přemýšlel, jaké by to bylo zkusit si před tímto dílem zahulit. Ale po tak psycho konci si nejsem jistý, jestli bych to vůbec rozdýchal. Film, na který jen tak nezapomenete. ()

Morzael

Tohle pouštějte děckům ve škole místo těch besed o drogách, a garantuji vám, že drogoví dealeři budou muset změnit kšeft. Aronofsky se tímto snímkem trefil do černého a využívá svou zkušenost s navozováním stísněnosti, psychických problémů a obecně prostě hnusu. Jenže tentokrát to zabalil do zajímavého příběhu a na pomoc si povolal dobré herce. Výsledek? Jeden z nejlepších filmů, které už nebudete chtít nikdy znovu vidět. ()

PROCESOR

Hudba je famózní a i když to bude znít možná divně, táhne celej film. Také kamera a střih se mi líbili. Závislost je rakovina vůle a je k ní cesta mnohem kratší, než by si kdokoli myslel. Nemyslím ale, že by doktor předepisoval staré paní další prášky na hubnutí, kdyby viděl v jakém je stavu. To by snad ani v USA nebylo možný. Její syn jeho partnerka a černý kamarád, ty v tom lítaj pěkně a pro ně slitování nemám. Stará paní, chtěla jenom zhubnout, aby se vešla do pěkných šatů až bude v televizi. Kdežto mládež se sjížděla absolutně bez rozmyslu. Že euforie není zadarmo, ale padnou až na samý dno. Je jasný. Mladý zdravý co se jen nuděj a zahoděj svůj život. Pro ně žádnej soucit nemám. Oslovil mě styl, jakým to je natočený, prostě tady to máte a dělejte si s tím co chcete. ()

FrankSusta

Začala škola... myslím, to by jako komentář k tomuto filmu stačilo, ale pro stále nechápající to asi budu muset trochu rozvést. Jo, rozhodně nepopřu tvůrčí záměry a celkovou dobrost tohoto filmu, ale velká očekávání v podobě jednoho z nejdepresivnějších filmů všech mi to jaksi zkazila. Jo, jasně, alespoň poslední čtvrthodina (kdy už se všechno lidově řečeno řítí do prdele) jakousi úzkost nastolit dokáže. Ale po většinu času těchto patnácti minut za to může zběsilý střih vystylizovaný jak od Finchera, který na místo efektu jen perfektně prudil. Ale jeho využití bylo pochopitelné a pod jiným úhlem pohledu to může působit naprosto skvostně. Ale pakliže je takový nesmyslný střih v celé předešlé části tohoto filmu (kdy se též jedná o záměr, ale zkrátka a dobře, když je toho moc, je toho moc). Takže jako by se zdálo, že sám film nutí diváka k drogám, jinak zbytek filmu nerozdýchá (to je samozřejmě špatný vtip). Největší problém tohoto filmu, který tu děsivost i v té krátké stopáži stále a stále oddaluje, je příběh postavy Ellen Burstyn, který mi přišel... asi zbytečný? Kdyby se film totiž více soustředil na Harryho v pojetí Jareda Leta, mnohem více by si divák uvědomil, jakých zrůdností se tam postavy dopouštějí, a mělo by to celkově lepší atmosféru s větším dopadem v situacích, které na konec působí zbrkle (a toho střihu by tam taky mohlo být míň). Ale nemohu říct, že by se Ellen Burstyn v roli nesnažila. To ne! A nominace na Oscara mi tím je důkazem. Ale samozřejmě lze vychválit i již zmíněného Jareda Leta, a Jennifer Connelly (jejíž postava skvěle potvrzuje kámošovu teorie, že každá pěkná holka je buď svině, nebo není na tvé pohlaví, nebo má penis). Darren Aronofsky mě bohužel zklamal a Jay Rabinowitz u v tom bohužel vypomohl zběsilým střihem. Abych to tedy ale douzavřel dovysvětlením mého prvního tvrzení: dalším bodem, proč se na film nemohu koukat tak úzkostlivě je ten, že v tom musím(e) žít každý den a takový lidi potkávat na ulici již pro nás není žádný problém. A když se to film pokusí podat jako nějakou novinku, tak to nefunguje. ()

Ondatra

Pro mě asi jeden z nejdepresivnějších filmů, který jsem kdy viděl. Celý film se nese v tak zajímavé atmosféře, že na konci, když už jely titulky, tak jsem jen koukal do obrazovky a přemýšlel. Určitě tento film je zároveň takovým "varováním" před různými závislostmi a měl by lidi od toho odradit. Na konci jak tady psal už golfista, fakt doporučuju si dát panáka. Je to silný kafe! 9,5/10 ()

PavelVanekArt

Jeden z nejdepresivnějších filmů co jsem kdy viděl. Ale mohlo to být ještě o kapku horší, někteří dopadli až moc dobře. A hlavně Clint Mansell a jeho Lux Aetherna! 4* a.k.a 85% ()

Davosh

Při prvním zhlédnutí mě film až do poslední 30minutovky "jen" nadchl. Po dalších zhlédnutích můžu s čistým svědomím říct, že lepší film už asi Aronofsky nenatočí (i když si to hrozně přeju). Herecký výkon Ellen Burstyn se slovy ani nedá vyjádřit. Takže možná ne WE, ale minimálně I GOT A WINNER. ()

Eviator

Velmi psychiky náročný snímek. Přechází se zde z počátečního optimismu, kdy si člověk drog jen užívá do období (zima), kdy je člověk v totálním zoufalství a nás tím táhne film sebou do propasti... ()

blitzer

Tuhle depresi^2 by měli vidět všichni (potencionální) feťáci a jako součást odvykací kůry by to měla být vyloženě povinnost. Ideální kombinace dokonalého obsahu i formy (originální střih, kamera a především několikrát se opakující hlavní hudební motiv, který ani po pár dnech nemůžu dostat z hlavy). EDIT: Druhá projekce po dvou letech: možná ještě větší síla než napoprvé. Výkon Ellen Burstyn je naprosto fenomenální. ()

messiah

Jedna postava ze South Parku naprosto přesně, sdělila to samé co Aronofsky v tomto filmu, ale trvalo jí to tři vteřiny: "Drogy jsou špatné, áááno!" ()

Biggy

V životě jsem neviděl takhle mrazivé drama, něco neskutečně reálného až strašného. Aronofsky je ten typ režiséra, který dokáže ze zdánlivě obyčejných záběrů udělat emoční celek s efekty propojený skvěle hodící se hudbou. Celých 102 minut jsem zaujatě koukal jak to bude nakonec dál, že se třeba život hlavních postav změní k lepšímu, ale přišel pravý opak a s husí kůží jsem se dostal ke konci, kde jsem s úžasem a divným pocitem seděl 10 minut a koukal na černou obrazovku. Můžu za sebe říct, že jsem nikdy u žádnýho filmu neměl tak zvláštní pocit jako na konci tohohle; kam se hrabe Trainspotting. Doporučuji se na shlídnutí tohohle filmu obrnit silnou psychikou. 5/5 ()

pakobylka

Pohřbít své sny zvládneme většinou docela sami, nikoho jiného k tomu nepotřebujeme ... Harry naprosto přesně rozpozná závislost své matky na pilulkách na hubnutí, ale neumí pomoci ani jí, ani sobě nebo někomu dalšímu. Moc dobře ví, jaké důsledky může mít dlouhodobé užívání prášků PRO NI, ale vůbec nepřemýšlí nad tím, co může potkat JEHO SAMOTNÉHO. Prostě si nepřipouští, že svůj život už dávno nemá pod kontrolou. Velice sugestivní drama, které jen tak z hlavy nevyženu. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen