applause

Šokojící. Kvůli tomuto pocitu, který jsem měla i další den ráno po zhlédnutí tohoto filmu, dávám tak vysoké hodnocení. Člověk si hned uvědomí svou smtelnost a ještě si potvrdí jaké je fet svinstvo. Byl to jeden z nejdepresivnějších filmů, jaký jsem kdy viděla. Na konci se mi chtělo brečet a bála jsem se jít spát. Film se měl jmenovat spíše Requiem for a drug. Přemýšlela jsem o názvu, jaký má mít asi význam. Přišlo mi, že je to o tom, že jste ochotní udělat pro svůj sen cokoliv až vás to může i zabít. Film je o matce, která je pod vlivem prášků psychicky narušená a synovi Harrym, který je feťák. I když si za to, co se Harrymu stalo, mohl sám, tak mi ho bylo opravdu líto. Jared Leto ho hrál výborně. Co bylo na filmu dobré, tak notoricky známá skladba Requeim for a dream od Clinta Mansella, kterou jsem znala už dávno předtím, než jsem viděla film. ()

Juto

Geniálny film o drogách asi aj najlepší vo svojej kategórie. Hudba Clinta Mansella je božská mal som pri nej pocit až úzkosti. Musím pochváliť strih, ktorý je bravúrny. Akákoľvek závislosť pre človeka je bludný kruh z ktorého sa ťažko dostáva. Česť všetkým, ktorý to dokázali. 9/10 ()

Nuala

Úžasná hudba, úžasní herci, zajímavý střih i kamera. Co dodat? Jeden z mých nejoblíběnějších filmů. ()

HappySmile

První půlka filmu byla prostě o ničem, celkem nuda a nevěřila jsem, že dám víc než dvě hvězdičky. Pak to ale začínalo nabírat grády - skvělá práce kamery, střihače a režiséra. Hudba vše perfektně dokreslovala, ke konci tvořila skvělou atmosféru zoufalství a dusna. Příběh je hodně realisty vykreslený a konec je krásně dekadentní. ()

/Pablo

Vizuálně vytříbené se spoustou efektních nápadů, jak převést halucinogenní svět závislých (ať už na drogách či na prášcích - vždyť ono je to mnohdy koneckonců to samé) prostřednictvím dnes už všemocných možností filmového média. Aronofsky si v příběhu bere na mušku možná až příliš společenských nešvarů moderní doby. Kromě drogové otázky a zhoubných účinků reklamy přidává do diskuze rasové předsudky či citovou netečnost lékařů, která může být důsledkem určité rutinizace profese. V celém filmu se v několika variacích do nekonečna omýlá soundtrack "Summer overture", který kupodivu neomrzí, naopak ještě více vystupňuje již tak depresivní atmosféru. No a závěrečná půlhodina působí naprosto likvidačně. Diváka natvrdo uzemní. Neoddiskutovatelná kvalita, která mě zničila a přesto nebo právě proto dávám lepší ****. ()

SallyZen

Určitě všichni znáte takový ten pocit, kdy vám naběhne husí kůže po těle. Tak přesně to jsem zažíval při tomto filmu. Vůbec jsem se nechtěl zbytečně hejbat nebo se vyrušovat, protože tohle byla jízda plných emocí. Byl jsem jak omámen a k tomu dopomohla i Clintova líbezná hudba. Samozřejmě nejvíce mě dostal konec, jako většinu ostatních a s hodnocením bych šel i dolů, ale skvěle zpracovaný příběh Ellen Burstyn a parádní střih + kamera mi to nedovolí. 95%(Wayans umí skvěle tancovat). ()

Hennes

Drogová deprese, výborná hudba, skvělá kamera, strhující závěr, výchovný podtext, ukázka toho, co mohou udělat drogy s jakoukoliv věkovou skupinou. Ta amputovaná ruka byl humus, ale ten stav Sary Goldfarbové byl mnohem děsivější. Prostě drogy jsou svinstvo. ()

Jonash87

Tohle musíte vidět, vyprávět se to dá jen těžko. Je to hlavně o pocitech, které cítíte během sledování tohoto snímku, mj. s výbornou Ellen Burstyn či Jaredem Letem. Film má neuvěřitelnou sílu, kterou prokazuje při nejedné z emočních a často dost drsných scén. Soundtrack, v čele s ústřední melodií, zaslouží také jedničku s hvězdičkou a já asi nemám, co pořádně vytknout. Darrena Aronofskyho film s velikým F, který však vyžaduje odolnou psychiku... Rozhodně nezůstanete jen u jednoho zhlédnutí! ()

Marqta

Tohle je síla. Dokonale depresivní, pochmurná a beznadějná atmosféra, dokonalá hudba. Už na začátku je celkem jasné, podle toho jak se všechno vyvíjí, že to nedopadne dobře, v čem utvrzuje to, že se všechno ještě víc stupňuje a na konci graduje- naprosto neuvěřitelně. Ale je to podané takovou syrovou formou, že jsem ani na chvíli nezaváhala, jestli to není až moc přibarvené. prostě tenhle film mě vážně úplně rozdrtil, donutil mě přemýšlet o věcech o kterých člověk normálně nepřemýšlí, možná proto, že se bojí, že by ho stáhly sebou dolů. A nakonec rada- na tenhle film se dívejte jen když máte na začátku dobrou náladu...----[after Harry tells her she's beautiful] "That's nice, Harry. Other people have told me that before, and it was meaningless. When you say it, I hear it."---- ()

Martin741

Genialny, a neskutocne depresivny film : presne to je Aronofskeho Requiem za sen. Vysoko ocenujem schopnost ist az na dno ludskej duse, a nazriet do najtajnejsich zakuti ludskej psychiky. Starsia pani, jej syn a jeho frajerka sa vystizne a maximalne realisticky snazia celit brutalnej realite tohoto sveta castymi utekmi do sveta fantazie a snov. K tomu este drogova problematika : vsetko toto zanecha silny psychicky zazitok. 100 % ()

Rajesh_K.

Po "Trainspottingu" jsem se rozhodl, že se podívám na podobný film s drogovou tématikou..Hodně depresivní snímek. Po shlédnutí jsem neměl ani sílu napsat komentář..byla to síla. Celý příběh je podtržen dokonalou a originální filmařinou, od režie, přes kameru (smršť rychlého střihu u požívání drog), hudbu..(tu považuji za VRCHOL filmové hudby) až k úžasným hercům, kterým vévodí Jared Leto a Jennifer Connely. Ze začátku působí tak nějak nemastně, neslaně, a postupně vtáhne do děje a při úplném závěru člověku rozhodně zrychlí tep. Šťastné konce zde nečekejte. ..(100%) ()

BarryLyndon

tldr verze filmu: Lidi fetujou a dochází jim drogy. Jenom jsem si potvrdil, že kostýmních dramatech nesnáším drogové filmy. Dějově nezajímavé až bych brečel, akorát to fantasticky natočil Aronofsky. 7/10 ()

andrii

Uneseš jeho vyvrcholení, když zesne senzitivita, zhasne intimita? Ze tmy do tmy, kvílí jen po maně z ďáblova kalicha. Můry všeho druhu mlsně obletují hrdla reka. Maniakální trosky v plné intenzitě  "prostituce" života. ()

honajz2

Subjektivně bych šel o hvězdičku níž, ale zároveň bych si připadal blbě, protože minimálně čtyři hvězdy si tenhle film prostě zaslouží. Takhle mistrná filmařská stránka, která dokáže naprosto dokonale a dost promyšleně i v jednotlivostech ukázat různé pocity při závislosti, zdrogování apod., se fakt jen tak nevidí. Na to asi člověk musí být feťák (nebo totální magor), aby to dokázal takhle moc intenzivně všechno ukázat. Hlavně díky tomu to má hodně podmanivou nepříjemnou atmosféru, díky které se na ten film sice dobře nedívá, ale dokáže každou minutou strhnout a v mnoha scénách tak dokáže v divákovi probudit přesně tu emoci, jako vyvolat chce. A v závěru přijít i s intenzivní depkou, ačkoli tou je ten film tak moc pověstný, že jsem čekal ještě něco mnohem drsnějšího. V tomhle všem je Requiem za sen naprosto dokonalé a jedinečné. Jenže rozhodně ne bezchybné a ve výstavbě atmosféry a příběhu se skrývají nejen jeho největší klady, ale i největší zápory. Ten film totiž tak moc sází na svoji efektivitu, že jí podřizuje úplně všechno a tak kašle na větší psychologii postav, někdy kašle i na nějaké větší budování vztahů mezi nimi (hlavně mezi Sarou a Harrym), některé věci záměrně přehání a na konci i citově vydírá, jen hlavně aby to byla co největší depka. Přitom by mohla být ještě větší a intenzivnější, stačilo by tohle vychytat a nesázet jen na prvoplánové emoce. Dle zdejšího hodnocení je sice vidět, že to zabírá a částečně to zabralo i na mě, ale já se holt vždycky snažím dívat pod povrch výstavby všeho toho a když se někdo snaží více či méně manipulovat s emocemi tím, že zvýrazní jeden svůj důležitý aspekt a ten druhý důležitý nechá být, nepracuje s ním nebo na něj vyloženě kašle, tak mi to vadit bude. A tady ta manipulace částečně prostě je a ty ploché postavy tomu ubližují nejvíc. Ale i tak, na slabé 4* to je. ()

ad

Trainspotting hadr! Aneb Co jste si nikdy nepřáli vědět o drogách a dnech na která lze spadnout, studená sprcha a pro mě pravděpodobně nejemotivnější film posledních pěti let! Herci hrajou jako o život a v čele jim vévodí nepřekonatelná Ellen Burstynová, která dokáže svoji "mamku" dovést až do nejhoroucnějších pekel. Režisér předvádí hypnotické jízdy kamer a Kronos Quartet k tomu fidlujou ostošest... Nic na co zapomenete, nic na co budete rádi vzpomínat. Pro mě osobně se jedná zase jednou o film, kvůli kterému mi do sbírky přibyde další noční můra. ()

dezorz

Aronofsky je genius. Svojim nedokonalym indie pristupom dokazal poblaznit cely svet a od mikro CB filmu cez tuto socialno psycho dramu sa dostal az po velkolepe kvazi filozoficke fantasy vo fontane pre rachel w. poznate niekoho ineho podobneho? ()

marcek

Je to asi moje prokleti ale nejsem schopnej napsat poradnej komentar k tem filmum, ktere se mi vazne libi a ktere si to zaslouzi. A jak to tak vidim, tak se to nezmeni. Je to proste bozsky film s jeste lepsi hudbou od Clinta Mansella. Ale kdyz ctu Dudkuv komentar, tak si uvedomuju, ze ten muj tady vubec byt nemusi. Dudek to vystihl naprosto fantasticky. Bravo ()

Abes

Mansell ze mě udělal vysmaženou trosku ležící v blitkách. Aronofsky do mě kopnul a plivnul mi do tváře. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen