Režie:
George WaggnerScénář:
Curt SiodmakKamera:
Joseph A. ValentineHrají:
Lon Chaney Jr., Claude Rains, Warren William, Ralph Bellamy, Patric Knowles, Bela Lugosi, Maria Ouspenskaya, Evelyn Ankers, Fay Helm, Gibson Gowland (více)VOD (1)
Obsahy(2)
Hororová klasika, jež na plátna kin přivedla jedno z nejproslulejších monster! Lon Chaney jr. ztvárnil Larryho Talbota, který přijíždí na otcův (Claude Rains) zámek ve Walesu a seznamuje se s krásnou Jenny (Evelyn Ankersová). Oné osudné noci Talbot dívku doprovází na karneval a cestou potkávají tajuplnou cikánku. Věštkyně dívce vyjeví neblahý osud, jenž ji čeká. Zlověstná mysteriózní atmosféra umocněná skvostnou výpravou a plíživou hudbou učinila z Vlkodlaka mistrovské dílo uctívané fanoušky všech žánrů. (oficiální text distributora)
(více)Hrají
Lon Chaney Jr.
USA
Nejlepší filmy:
O myších a lidech (1939)
Útěk v řetězech (1958)
Veřejný ženich (1937)
Claude Rains
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Lawrence z Arábie (1962)
Pan Smith přichází (1939)
Casablanca (1942)
Warren William
USA
Nejlepší filmy:
The Man in the Iron Mask (1939)
Day-Time Wife (1939)
Podsvětí ve fraku (1933)
Ralph Bellamy
USA
Nejlepší filmy:
Rosemary má děťátko (1968)
Záměna (1983)
The Court-Martial of Billy Mitchell (1955)
Patric Knowles
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Kapka krve (1957)
Dobrodružství Robina Hooda (1938)
Útok lehké kavalerie (1936)
Bela Lugosi
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Ten, jehož políčkují (1924)
Ninočka (1939)
The Phantom Creeps (1949) (TV film) - a.z.
Maria Ouspenskaya
Ruské impérium
Nejlepší filmy:
Valčík na rozloučenou (1940)
Když nastaly deště... (1939)
Kings Row (1942)
Evelyn Ankers
Chile
Nejlepší filmy:
The Pearl of Death (1944)
Jdi za chlapci (1944)
Vlkodlak (1941)
Fay Helm
USA
Nejlepší filmy:
Byl jsem lynčován (1936)
San Francisco (1936)
Hořké vítězství (1939)
Gibson Gowland
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Východ slunce (1927)
Plynové lampy (1944)
Za dveřmi (1919)
Jessie Arnold
USA
Nejlepší filmy:
Stalo se jedné noci (1934)
The Stratton Story (1949)
Arch of Triumph (1948)
Eric Wilton
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Světla ramp (1952)
Plynové lampy (1944)
After the Thin Man (1936)
Olaf Hytten
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Dobrá země (1937)
Pan Smith přichází (1939)
Casablanca (1942)
Tom Stevenson
USA
Nejlepší filmy:
Plynové lampy (1944)
Píseň o Bernadettě (1943)
Pan Skeffington (1944)
Doris Lloyd
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Za zvuků hudby (1965)
Bílé útesy doverské (1944)
Každému dle zásluh (1946)
Harry Cording
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Na východ od ráje (1955)
Poslední svého rodu (1936)
Píseň o Bernadettě (1943)
J.M. Kerrigan
Irsko
Nejlepší filmy:
Jih proti Severu (1939)
Pán sedmi moří (1940)
Konvoj do Murmanska (1943)
Monty O'Grady
USA
Nejlepší filmy:
Svědek obžaloby (1957)
Na sever Severozápadní linkou (1959)
Byt (1960)
Leyland Hodgson
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Diktátor (1940)
Život v tanci (1939)
Mrtvá a živá (1940)
Connie Leon
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Píseň o Bernadettě (1943)
Paní Miniverová (1942)
Když nastaly deště... (1939)