Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ďábelský plán na zatopení Silicon Valley má jen jednu vadu. Nepočítá s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Sotva se James Bond vrátí z úspěšné mise v Sovětském svazu, dostane další úkol: prověřit aktivity francouzsko-anglického průmyslníka Maxe Zorina, který vyrábí a dodává mikročipy pro anglickou armádu. Jedna z těchto tajných součástek se totiž ocitla právě v nepřátelském Rusku. Zorin provozuje i chov dostihových koní, kteří v závodech pravidelně vyhrávají. Bond na dražbě Zorinových hřebců zjistí, že muž ve spolupráci s bývalým nacistickým lékařem Mortnerem dopuje koně steroidy přímo během závodů, a to pomocí dálkově ovládaných mikročipů. Ostatně samotný Zorin je vlastně Mortnerovým dílem: narodil se za války jako výsledek Mortnerových steroidových pokusů na těhotných ženách. Je nadprůměrně inteligentní, ale také psychopatický. Už se vymkl z rukou KGB a připravuje šílený plán: pomocí obří exploze hodlá zatopit Silicon Valley (Křemíkové údolí) u San Francisca, tím zničit osmdesát procent světové produkce počítačových čipů a převzít v tomto oboru světový monopol. Že to bude stát životy milionů lidí, jej vůbec nezajímá... (Česká televize)

(více)

Videa (2)

TV spot

Recenze (340)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Přepálený "supermoderní" Bond, plný šílené estetiky (barvité kulisy, crazy účesy, ulítlá hudba) a téměř šedesátníka Moorea, který si musí v každé třetí scéně otravně pomáhat střihem, či dokonce zadní projekcí. Věc, která v osmdesátých letech prakticky vymizela. Nečekal bych ji ve vysokorozpočťáku s takovým renomé, jaké si v tu chvíli celkem zdatně vytvářel příběh agenta 007. Glen, ač se snažil v posledním příběhu Rogera Moorea vsadit vše na divokou akci a nákladné pyrotechnické kousky, úspěch se dostavil jen na půl, tedy technicky je View to a Kill do té doby nejnadupanější bondovkou, Walkem je brilantní, ale chybí kouzlo "klasiky", chybí vychytávky a typické trademarky. Tváří se to spíše jako čistokrevný akční thriller, který ale kapacitně nestačí a dýchavičný hlavní protagonista už tuplem ne. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Vida jak pěkný náhrobeček Roger Moore svému Bondovi vytesal. Ačkoli čas běžel a šaramantní Angličan rozhodně nemládl, jeho poslední bondovka je velice svěží a v mezích možností dynamická. Ovšemže, hodně dělá čistá rasa Zorin, skvěle vyseknutý démonickým Walkenem, svoje odvede i slušný (na poměry moorovek) scénář, který má jednotného ducha a dobře kloubí sarkasmus, napětí a decentní nadhled (tentokrát však prostý sebeparodičnosti). Kouzlo nelze upřít ani smrtonosné gazele MayDay a titulní popovce z dílny hitmakerů DURAN DURAN... Zápory jsou symptomatické – prebarikovaná režie Johna Glena a tradiční hluchá místa v prostřední pasáži filmů. Je zajímavé si všimnout, jak nevyrovnaná je většina moorovek – svižný úvod i závěr obvykle sráží "nijaký" prostředek. Jenže ve Vyhlídce na smrt je i vata snesitelná, atmosféru film neztrácí a řadí se ke zlatému fondu bondovek. Co Roger Moore zanechal v kultu agenta 007? Velký smysl pro humor, sebezlehčování a spíš uličnický než smrtící šarm... Dost na to, aby sedm jeho příspěvků do kánonu agenta 007 s povolením zabíjet vstoupilo do dějin akčního a dobrodružného filmu. Navzdory mnoha slabým momentům. ()

Reklama

kinej 

všechny recenze uživatele

Rozpačitá bondovka z tuhých osumdesátek. Roger Moore má stejné charisma jako Sean Connery, jen se záporným znamínkem. Není to zrovna sympaťák, spíš bych řekl, že je lehce přislizlý. Je to podivné, ale mě prostě přijde Moore ze všech nejhorší. No a ostatní atributy filmu také zrovna nepomáhají. Je tu sice Christopher Walken, který ani moc nemusí hrát aby byl dobrý, ale o to víc podivně působí příšerný herecký výkon Grace Jones. Titulní skladba patří k tomu úplně nejhoršímu co kdy Bonda potkalo a není se čemu divit. Duran Duran jsou ztělesněním, ale i tvůrcem toho nejodpudivějšího na hudbě 80. let. Když k tomu přičtu trapnou akční sekvenci se Steepelchase a nudnou akci s hasičským autem, tak si na tom View to Kill moc dobře nestojí. Alespoň se je ale na co koukat v závěru, zatopení dolů a scéna se vzducholodí zachraňují film od podprůměru. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Síce celkovo slabšia, ale stále ešte nadpriemerná bondovka, ktorá vôbec nevybočuje z cesty a drží sa zavedených tradícií. Na Rogerovi Mooreovi už badať značnú únavu a určite to bolo dôvodom zmeny predstaviteľa Jamesa Bonda v nasledujúcom dobrodružstve a nie o čosi nižšie tržby. Ešte spomeniem Tanyu Roberts, pri ktorej síce je načo sa pozerať, herecky je to však jedna z najmenej výrazných bondgirls. Suma sumárum, bondovka ktorá tajnému agentovi image rozhodne nekazí. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Posledný film s Rogerom Moorom nejako výrazne nevybočuje z konceptu ostatných Bondoviek, no mám pocit, že už je film veľmi rýchlo opozeraný, neponúka nič výnimočné a akosi stratil energiu oproti ostatným dielom. Čo však nestratil je komédia, ktorá z toho miestami robí absolútne absurdné dielko. Scénka s hasičským autom, naháňačka na Eiffelovke a podobné veci z toho robia absolútnu komédiu a neviem či to bolo cieľom. No keď James Bond vypustí vodu na policajtov, tak som sa rehotal ako blázon. Rovnako ako je absurdný jeho preskok zdvihnutého mostu na hasičskom moste bez toho, aby sme to reálne videli. Strih filmu tiež nie je najlepší a niekedy je vidno strihy aj tam, kde určite mali ostať skryté. Christopher Walken ako Mr. Zorin nie je najlepším zloduchom série a najmä na konci urobí niečo, čo som síce nevidel v žiadnej Bondovke, no absolútne mi to nepasuje do konceptu celého filmu. A je to síce prekvapivé, no súčasne aj neskutočne zlé gesto, ktoré mohol film vyhodiť a popasovať sa so situáciou inak. Humor je síce rýchly a funguje, no rozhodne sa viac smejem na debilite scenáru, než na vtipe jednotlivých scénok. Celkovo je to pre mňa slabé rozlúčenie sa s Rogerom Moorom a k filmu by som sa už nevrátil. V rámci príbehu to celkom vie udržať, no vo filme je obrovská dávka zbytočných technických a scenáristických chýb, ktoré ma držia od neho ďalej. Hodnotenie: C ()

Galerie (162)

Zajímavosti (44)

  • Hlas vycházející z reproduktorů v San Francisco City Hall patří scenáristovi řady filmů o agentu Bondovy Michaelu G. Wilsonovi. (Conspi)

Související novinky

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (více)

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

23.05.2017

Když už se má člověk stát hercem jedné role, měla by ta role stát za to. Roger Moore právě takovým hercem byl (všichni ho totiž znají jako Jamese Bonda) a nikdy nevypadal, že by mu to zase tolik… (více)

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

20.12.2011

Je to docela překvapení. Během nejrůznějších průtahů mezi rozpačitě přijatým Quantum of Solace a právě natáčeným Skyfall se objevily spekulace, že třetím dílem Craigova služba Jejímu Veličenstvu… (více)

Reklama

Reklama