Reklama

Reklama

Horizont události

  • Velká Británie Event Horizon (více)
Trailer

V roce 2015 byla na Měsíci založena první stálá kolonie. V roce 2032 začínala těžba nerostných surovin na Marsu. V roce 2040 se moderní kosmická loď Horizont události vydala k hranicím sluneční soustavy. Za planetou Neptun zmizela beze stopy. Šlo o nejhorší vesmírnou katastrofu v historii. Po sedmi letech však opět vyslala signál, z něhož se podařilo rozluštit několik znepokojivých slov. Na záchrannou misi se proto vydává průzkumná loď, vedená kapitánem Millerem. Na palubu je přibrán i konstruktér Horizontu události dr. Weir. Nikdo však posádku nemůže připravit na to, co ji čeká po příletu k dlouho pohřešované lodi. Film Horizont události natočil podle scénáře Philipa Eisnera britský režisér Paul W. S. Anderson, který se později proslavil především filmovou sérií Resident Evil. Hlavní role ve snímku, který získal řadu žánrových cen, ztvárnili uznávaní herci Laurence Fishburne a Sam Neill. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (872)

Phobia 

všechny recenze uživatele

Největším kladem této horrorové sci-fi je hustá atmosféra, neurazí ani herecké výkony (zvláště Sam Neill a Laurence Fishburne odvádějí stabilně dobrou práci), efekty nejsou kdovíjaké, ale stačí, hudba správně brnká na nervy, sem tam si díky lekačkám ucvrnkneme do textilu... Bohužel nemůžu jen chválit: film poněkud zavání béčkovostí a poslední akčně-brutální třetina sráží celkový dojem a s ním i hodnocení. Škoda, našlápnuto bylo výborně, sci-fi kult to však nebude... Přesto slušné, Mr. Andersone, slušné. 75% ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Myslel jsem si, že se budu dívat na film, který se v horizontu několika minut promění v událost. To se nestalo. Událost byla, když souložící pár ve druhém baráku při svém čísle tak řval, že na ně lidi zavolali policii. Policajti jim domluvili / škoda, že nevím co říkali:) / a já v klidu mohl dokoukat film, který měl atmosféru i napětí a zvukovými efekty by mohl konkurovat oněm zvukovým efektům od sousedů. Ovšem když ve filmu začali mluvit o druhé dimenzi, tak mě napadlo v jaké dimenzi teda asi byli ti hlasití sousedé ? Ve třetí ?? ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Ze začátku inteligentní a atmosféricky nabitý film se postupem času stává tupě inscenovaným hororem bez špetky smyslu a logiky. Fishurne jako kapča bez chyby, ostatní členové posádky rovněž ucházející. Futuristicky se tvářící kulisy pohladí po duši každého fandu temného scifi, ovšem čím více se film blíží konci, tím více divák kroutí hlavou. Pointa doslova žádná, krve jak z vola - a zcela zbytečně, veškerá pracně budovaná atmosféra tajemna se naprosto vytrácí. O půl hodiny přetočit, nahradit smysluplným koncem a možna trochou nepolopaticky vysvětleného filozofična a jednalo by se o velmi slušný přírůstek v žánru scifi. Takhle jde jen o kontroverzní krvárnu. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Kultovní sci-fi? Srovnatelné se Scottovým Vetřelcem? Povídali, že mu hráli… To, co se začátku snaží tvářit jako nějaká neplytká záležitost ohledně tajemné kolotočářské atrakce na lodi Event Horizon, se s přibývajícím časem a zásahy producentů změní v prachsprosté béčko s atmosférou podporující u diváka horizontální událost zvanou spánek. Same Neille, kam jsi dal oči? Myslím tím při čtení scénáře.. S ohledem na autorovu dosavadní režisérskou filmografii mě napadá mírně pozměněná parafráze z jedné epizody Red Dwarf: „Epilog: Druhý polymorf, který byl o poznání méně inteligentní, než ten první, se zabydlel v šuplíku s Andersonovými dobrými filmy… kde zemřel v osamění o mnoho let později sešlostí věkem." ()

Galerie (65)

Zajímavosti (40)

  • K práci na soundtracku najal Paul Anderson britskou kapelu Orbital, se kterou již spolupracoval na filmu Mortal Kombat (1995). Z její spolupráce s "klasickým" filmovým skladatelem Michaelem Kamenem vzešlo pozoruhodné skloubení dvou žánrů: techna a orchestrální hudby. (HellFire)
  • Když během příprav na film Žoldák: Legie zkázy (1998) pustil Paul Anderson Kurtu Russellovi tou dobou už komerčně neúspěšný Horizont události, herec mu řekl: "Zapomeň na to, kolik to vydělává. Za dvacet let budeš rád, že jsi to natočil." V rozhovoru u příležitosti pětadvacátého výročí vzniku filmu si na to Anderson vzpomněl a dodal, že není jen rád, ale velmi hrdý. (NIRO)
  • Brána, čili pohon celé lodi, měla původně vypadat jako černá koule vznášející se uprostřed místnosti a rotující kolem mechanických ramen. Měla v sobě též neustále uchovávat malou černou díru, využívanou lodí jako generátor energie. Paul Anderson se toto rozhodl změnit a výsledek vidíte ve filmu. Jako inspirace mu posloužila kostka z filmu Hellraiser (1987). (HellFire)

Reklama

Reklama