Rocky Balboa se živí jako výběrčí dluhů pro místního lichváře. Rockymu se líbí nesmělá dívka Adrian, sestra jeho poněkud drsného kamaráda, Paulieho. Rocky se ve volných chvílích snaží boxovat. Jeho výsledky až na pár výher proti místním soupeřům však nejsou takové, aby s ním byl jeho trenér spokojený. A tak se jednoho dne stane, že Rocky přijde ve své tělocvičně o skříňku a jeho trenér mu řekne, že zahodil svůj talent. V té době se však na Rockyho usměje nečekaně štěstí. Světovému šampiónovi v boxu, Apollo Creedovi, jeho soupeř odřekne dohodnutý zápas, a on, aby neprodělal peníze, potřebuje najít náhradu. Nikdo z jemu rovných boxerů však není zrovna volný, a tak Creed udělá skvělý reklamní tah. Vyhlásí, že dá šanci někomu z místních boxerů ho porazit. A zrovna náhodně si vybere právě Rockyho. Rocky, který právě začal chodit s Adrian, pochopí, že je to jeho životní šance a rozhodne se na ni začít tvrdě trénovat. Pod vedením dosavadního trenéra skutečně tvrdě dře, aby se doopravdy mohl proti Creedovi v ringu postavit. Rocky sice ví, že nemá šanci Creeda porazit, je však rozhodnut vydržet alespoň všech patnáct kol zápasu. Ještě před zápasem o sobě Rocky pochybuje, přesto do zápasu jako úplný outsider nastoupí... (TV Prima)

neo93

Zrod filmové boxerské hvězdy. Italský hřebec začíná svou bohatou kariéru. První díl proslulé série o tomto nezdolném boxerovi. Už dlouho dobu, jsem neviděl tento snímek a jsem rád, že jsem si ho znovu připomněl. Docela jsem již zapomněl na to, jak se s obyčejného chlápka, který kouří, pije, jen tak se poflakuje po ulicích Philadelphie a jen vlastně mimochodem boxuje, stane obletovaná celebrita a mistr svět v boxu. V tomto úvodním dílu se však teprve musí odrazit od úplné nuly a protlouct si cestu, k tomu, aby mohl zazářit nejen v boxerském ringu, ale i v životě. Tak jako titulní postava musí postupně projít těžkým a trnitým tréninkem, tak i samotný film, to přesně tak dělá, po celou dobu sledování. S velmi pomalým až rozvláčným tempem nám ukazuje tento příběh, přičemž nás seznamuje nás se všemi budoucími důležitými postavami. Ať už je to kamarád Paulie jeho nesmělá sestra Adrian, se kterou se snaží více sblížit, či jeho nezapomenutelný kouč Mickey. Kdybych film neznal a sledoval ho úplně poprvé, nevím, jestli bych dokázal se na něj vydržet dívat po celou dobu, jelikož víc než polovinu filmu se nic vlastně neděje. Naštěstí je tu charisma Sylvestera Stallone, které prostě skvěle funguje, a které obstarává celou zábavu. Tak zase někdy Rocky (u dalšího dílu). ()

boni

Každý, kdo někdy byť jen přivoněl k boxerským rukavicím, musí tento film milovat. Už od dětství, kdy jsem začal koketovat s těmito sportovními aktivitami, jsem Rockyho sledoval v pravidelných intervalech jako motivaci. Když jsem párkrát dostal opravdu hodně, tak jsem si vždycky pustil Rockyho, abych zažehnal krizi sportovní identity. Celý film je natočen naprosto bezchybně, Stallone tu opravdu válí (což je asi pro mnohé překvapivé, ale je to prostě fakt), a když člověk vidí scénu s tréninkem a slyší úvodní tóny písně Gonna Fly Now, tak má hned chuť jít, navléct si rukavice a trénovat minimálně na zápas o titul mistra světa. ()

Hashirama

Neskutečná stylovka. Esence amerických filmových osmdesátek ještě čtyři roky před osmdesátkami a Slyova kultu. Pavel Rímský povýšil Rockyho na novou úroveň. ()

Luxocculta

Film se silným příběhem i atmosférou. Postava Rockyho působí neohrabaně, ale sympaticky, box je spíš nevěrohodný, ale přesto nepostrádá emoce. Film o tom, že začátky bývají těžké, stejně jako někam se vypracovat, a že když se do toho dá srdce, dá se zvládnout nemožné. ()

Patrik200s

Klasika ktorá zachránila Sylvestrovi Stallonemu kariéru a je možné, že aj život. Milujeme príbeh priemerného až podpriemerného človeka, ktorý sa chopí šance ktorú mu strýko náhoda v živote poskytne. Žiadny film v tomto žánri sa tejto veci neblíži a asi ani nebude. ()

rublik05

Klasika všech klasik. Nádherný příběh, geniálně napsané a zahrané postavy, těžká a špinavá pouliční atmosféra nemá chybu, děj má příjemnou gradaci, ani na chvíli nenudí, bavily mě nejen scény ohledně boxu, ale i romantická linka, která nepůsobí vůbec trapně, naopak je zpracována vkusně a decentně. Snímek pobaví i dojme, pochopitelně i nakopne a namotivuje, zkrátka opravdový klenot. Pochvalu si zaslouží i Bill Conti a jeho hudba, která je rovněž dnes již legendární a filmu strašně moc pomohla. Dodnes nepřekonatelný skvost. 10/10. ()

Nix

Začátek něčeho velkého. Žádný jiný film nedává tolik poselství, motivace do života jako Rocky. Pokud chce, člověk si z toho vezme tolik, že tento film je opravdu schopný mu pomoct. Je to něco, co už tu nebude. Hlavně tady Stallone opravdu hraje, proto je to i emotivní, hudba a vše tu hraje tak skvěle, že tomu není co vytknout, pro fanoušky bojových sportů je to povinnost, tohle musí znát každej. Balboa jede. ()

Ceberus

Po opětovném zhlédnutí trvám na svých dvou hvězdách. Jako kdyby scénář psal nějaký pubertální začínající spisovatel... "Teď půjdou jakože na rande, ale je večer, tak kluziště je asi zavřené, no. Ale tak on někoho ukecá, tak teda bruslí, on teda ne, on je boxer, tak kecá o boxu. Ona je stydlivá, tak nic neříká. Pak dorazí k němu domů a ona chce odejít, tak ji políbí a tím jakože začnou spolu chodit. No a jeho trenér už ho jakože nechce, ale jak dostane nabídku proti Creedovi, tak už ho zase jakože chce, no a Rocky je naštvaný, že ho nechtěl, tak po něm křičí, ale pak už zase naštvaný není, tak už nekřičí. Jo a pak Paulie křičí na sestru, aby se sestra chtěla odstěhovat k Rockymu." Slavná training montage, která vlastně dělá všechny filmy o Rockym, je tady úplně vytržená z kontextu, nezasazená do nějakého rozhodnutí si jít tvrdě za svým - pár běhů, pár sklapovaček, pár hitů do mraženého masa a hotovo. Chemie absolutně nefunguje, Adrian vůbec nevypadá, že by se zamilovala, ale že prostě na ni Rocky zbyl. Postavy po sobě řvou téměř bez příčiny a chovají se jak idioti. Prostě ještě taková první betaverze Rockyho. Je-li libo nějaký inspirativní film, tak raději třeba Karate Kid, Nyad nebo Krále Richarda. ()

src

Stallonuv nejlepsi film, kde ukazuje ze umi jak psat, tak hrat (skoda, ze to neuplatnil i pozdeji). Film ma vsechno, co ma spravny boxersky film mit a pritom realisticky konec (coz se o dalsich dilech serie rici neda). Jednoznacne vynikajici. ()

RedRose

Skutecny klenot Stalloneho "umeni"! Zadny jiny Stalloneho film uz nikdy nebude tak dokonaly jako prave jeho Rocky! Bohuzel... ()

Prďoch

Rocky je podle mě jeden z nejsilnějších filmů co kdy vznikl. X lidí kvůli němu začalo boxovat a cvičit. Písničku Eye of the tiger teď zná snad každý. Geniální příběh, herci (herec), místo, čas - to mě nikdy neomrzí. Jedním slovem: GENIÁLNÍ ()

Erian

Nadmíru působivý film, který překvapí odhodláním hlavního hrdiny neklesnout a zůstat rovně stát, i kdyby se měl chvět jako třtina ve větru. Stallone odvedl se svým minimalistickým herectvím a několika výrazy tváře perfektní výkon, těžko říct, jestli se mu podařilo Rockyho ještě někdy trumfnout (Rambo je na můj vkus až příliš hippiesácky laděný a krvelačný). Se svým hrdinou, který je dojemně hloupoučký a má svůj sen, který dokáže zrealizovat a stát se skutečným vítězem zápasu. Film má i romantický rozměr, který rozhodně nepůsobí kýčovitě, Adrian je nesměle zakřiknutá a bráška pak dominantní surovec, který jí brání ve štěstí a Rocky je tak jejím princem na bílém koni, což se ještě umocní v závěru filmu, kdy ji Rocky plačtivě volá až do ringu. Love is all around a Rockymu přejeme tuhle lásku, tohle "vítězství", ty vyběhnuté schody a roky dřiny, které konečně přinesly své sladké ovoce. Jsi náš American´(byť Italian) dream, jsi Rocky Balboa...neznáš bolest a já to vím. ()

LukH

I když toho ve své bohaté kariéře Sylvester napsal a zahrál hodně, Rocky se mu z obou hledisek povedl nejvíce. Zkrátka roli si napsal na tělo - díky zarputilosti a cílevědomosti Rocky i Sly chytili svou šanci za pačesy a po beznadějných začátcích prožili skvělou kariéru. Rockymu k tomu pomohl Apollo Creed a Stallonemu Rocky. ()

Pakr

Jeden z prvních (ne-li první) filmů, který jsem viděl se Silvestrem Stallonem. Hned po prvním shlédnutí si mě získal. Ač je příběh velmi přímočarý a jednoduchý, tak dokáže zaujmout. Ne nadarmo se říká: „V jednoduchosti je síla.“ Tenhle film byl pro mě velmi silným zážitkem a v paměti mi zůstane jistě po mnohá další léta. Rocky se stal legendou svého žánru, Silvestr se hlavní role chopil vynikajícím způsobem, a proto dávám plný počet – 5 hvězd. ()

IronRocky

Pro mě je Rocky nejlepší sportovní film, který kdy byl natočený. Rocky má skvělý a hlavně silně motivujicí příběh, který je doplněn skvělými hereckými výkony a také vynikající hudbou, která nemá absolutně chybu. Stallone zde předvádí asi svůj nejlepší herecký výkon a společně s Rambem a Kriminálme je to jeho nejlepší film, který doposud natočil. Na Rockyho můžu koukat furt a furt a nikdy mě neomrzí. Pouštím si ho, když potřebuju nakopnout. Prostě skvělý, dnes již kultovní film. ()

BadWolf

Vím že to neni film mojí generace ale i tak jsem čekal mnohem víc. Těšil jsem se na Stallona ve formě a box. Ani o jednom ten film neni... ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers