Oscarový režisér Francis Ford Coppola natočil remake klasického děsivého příběhu o neuvěřitelně svůdném transylvánském princi (Gary Oldman), který se vydává z východní Evropy do Londýna 19. století, aby zde hledal lidskou lásku. Po staletích strávených o samotě v chátrajícím zámku je Drákula posedlý spalující touhou, která jej přiměje vystoupit z ústraní. Když charismatický Drákula potká mladou ženu Mínu (Winona Ryderová), která je odrazem jeho dávno ztracené lásky, oba se vrhnou do víru romantické vášně a hrůzy. Díky “iluzorním” speciálním efektům a mimořádnému hereckému obsazení se Coppolovi podařilo vytvořit svěží a provokativní pojetí upírského příběhu, v němž se až nezvykle věrně drží Stokerovy předlohy. (Cinemax)

Wishkah

Z celého filmu mi zůstaly v hlavě dvě věci. Tou první je bezesporu mistrovský výkon Garyho Oldmana. Tou druhou je, že sem zrovna viděl celkem divný film. Coppola tenhle film asi zamýšlel jako umělecký a ne obsahově složitý. S postavama je tu zacházeno hrozně. Každý kromě hraběte Draculy je zobrazený tak nějak povrchně a celý film v ději pospíchá aby se zase zpomalil v divně uměleckých záběrech. Vítězí tady forma nad obsahem a v porovnání s jinými filmy FFC je tenhle film hodně slabý čajíček ()

Prochy38

U mě nejlepší filmové zpracování románu B. Stokera. Hvězdné obsazení zaručuje část úspěchu, mrazivá atmosféra je úžasná. Jen nadšení. 92% ()

Lionheart

Obdivuji Coppolu. Snad jen on dokázal natočit adaptace minimálně na stejné úrovni jako knižní předlohy. Zatímco Kmotr je téměř stoprocentně věrný, Drákula si jde tak trochu vlastní cestou. Stoker napsal detektivní příběh o tajemném skrz naskrz zlém monstru, ale FFC natočil asi nejromantičtější epos, co znám. S patřičnou dávkou velmi hutné atmosféry. Při sledování jsem si připadal jako by mě ovládál sám Hrabě Vlad - tak jsem byl hypnotizován tou krásnou atmosférou. Podle mě natočil FFC lepší adaptaci, než je sama předloha. ()

chaometic

Jeden z nejlepších filmů o upírech, tedy Draculovi. Četl jsem knihu Bram Stoker's Dracula a musím říct, že se Francis Ford Coppola opravdu snažil. Gary oldman jako dracula byl fantastický...... Je opravdu málo horrorů, na které se s chutí rád podívám znovu. Upravil bych některé části ve filmu, přesto mé hodnocení za plný počet. ()

Hanes88

Jelikož jsem zde četl knižní předlohu, tak jsem byl hodně zvědavý na filmové zpracování. Musím říct, že vidím jen klady a nebýt pár částí příběhu, které si režisér sám vymyslel a těch částí, na které dočista zapomněl, dal bych určitě 5, ale takhle "jen" 4*. ()

Asmodin

Velmi by mě zajímalo, kdo navrhoval masky a kostýmy Drákuly... to si zasloužilo spravedlivě parodii. Nikdy nezapomenu na Leslieho Nielsena, v podání Drakuly byl skvělý i když Gary Oldman také nebyl špatný Drakula. Osobně se mi líbilo obsazení R. E. Granta, C. Elwese a B. Campbella, kteří mi přišli výraznější než v té době velice populární K. Reeves. ()

tterez

Já si nemůžu pomoct. Režíroval to Coppola, tak jsem čekala pecku a spíš to bylo hodně béčkový. Ty masky? Ty dialogy? Děsivě směšný. A odkdy se z posvěcené vody kouří? 40% ()

Varan

Drákula je legendární román, kterým Coppola po propuštění filmu do kin šlápl vedle - opravdu tento film od Coppoly se mi nelíbil. Neskutečně zbytečně moc krvavé scény, u mnoha filmů které mají krvavé scény, kde někde někdo zabíjí tka jsou je kapky krve stékající po lidském těle ne výtrysky krve. Prostě opravdu se to nepovedlo jako ostatní filmy o Coppoly (Apokalypsa, série Kmotr aj.). 3 hvězdy tak akorát. ()

Rozjimatel

[2,5*]     Starodávne nakrútený klasický hororový príbeh, zaradený v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Miestami priam hypnotický, s nádhernými obrazovými výjavmi, miestami nezáživný a jednoducho divný film. Silnou stránkou je výborné herecké obsadenie (najmä démonický Gary Oldman, rozkošná Winona Ryder a štýlový Anthony Hopkins), celkový dojem ale značne zrážajú ploché, povrchné postavy, nesúrodé rozprávanie príbehu a nevýrazná, miestami až otravná hudba (tým vôbec nemyslím skvelý Love Song For A Vampire od Annie Lennox). Rozháranosťou príbehu sa rozpúšťa akékoľvek napätie, prehnaná výtvarná štylizácia zase potláča hororové prvky. ()

Skalda

Skvělý výběr herců v čele s opravdu dábelským G. Oldmanem spolu s "divadláckýma" kulisama kralujou tomuhle dílku, které se sice nemůže rovnat knize (pochopitelně), ale musí potěšit jak milovníka horrorů - tak i dobrých filmů. Možná že se Coppolovi před deseti lety s touhle adaptací podařilo to co zopakoval až "dnes" Jackson a jeho kroužková trilogie... ()

Spectre

Kompletizoval som si moje povinné čítanie a mám naštudovaného knižného Draculu, ako aj tie známe filmové adaptácie. Pri tejto príležitosti musím prehodnotiť a zmeniť svoje hodnotenie. Coppolu ako režiséra nemám moc rád, je totiž veľmi zručný filmár, ale jeho filmy mi akosi nesadnú, sú také neosobné. Majstrovi sa však podarilo veľmi dobre preniesť ducha knihy na plátno. Veľa vecí mi stále nesedí, ale z úcty k predlohe zvyšujem hodnotenie na 4* ()

lukasd

Velice působivé dílko:po výtvarné a herecké stránce takřka dokonalé(zvláště A.Hopkins je vynikající), ale občas mi tam trochu nesedí ta milostná linie mezi Minou a Drakulou. ()

Damielka

Ne CO je natočeno, ale JAK! Nebýt té úchvatné atmosféry, byl by Dracula tuctovým filmem. A Gary Oldman zahrál upíra tak, že bych se od něj klidně nechala taky kousnout. ()

fastum

Parádní zpracování Drákuly.. Gary Oldman válí, stejně jako ostatní herci a pan Coppola převádí kvalitní režisérskou práci. Příběh tak nějak pomalu začíná, snaží se vás seznámit s postavami, až se konečně chytne a nepustí vás, dokud nevyvrcholí drsným a krvavým finále. ()

Cement73

Úchvatný film po vizuálnej stránke a vynikajúci herci. Hudba je jednoducho úžasná. Jednoznačne max bodové skóre. ()

Delaney

Pro mě obrovské zklamání! Pro člověka co nečetl Stokerovu předlohu, to jistě je skvělý filmový zážitek. Já byl náročnější. Po úvodním "Bram Stoker´s Dracula" jsem vytáhl popkorn a sadu malého diváka a nemohl jsem se dočkat oživeného Stokerova románu. Místo tichého inteligentního Van Helsinga mi před očima běhal šílený magor jak vystřižený z hradu v Karpatech, ctnostné slečny Mina a Lucy listovaly kamasutrou, bezcitný hrabě Drakula vzpomínal na krásné časy, kdy se u krbu smál se svou krásnou mladou ženou... Coppola se může děje držet jak chce ale když proti zamilovanému černokněžníkovi pošle partu nymfomanek v čele s mentálně postiženým Hanibalem, nemůže film být nazýván Bram Stoker´s Drakula, proto pro mě ani Drákula. Věřím, že kdybych nečetl Stokera hodnocení bude o 50% výš... 30% za řemeslně perfektní práci. (Komentáře dle mého gusta - Tom Hardy, Obitus) ()

amokey

Popravdě řečeno to pro mě byla dost hrůza. Čekala jsem něco úchvatného a skvělého, jako byla kniha a dostala jsem naservírovaný barevný kýč. Bohužel, na mě to bylo moc vulgární a velké nepřesnosti v ději (poměr Draculy a Miny, naprosto strašné charaktery postav). Nelíbilo, ani trochu a ani G. Oldman, ač ho mám velice ráda, to nezachránil. Totální zklamání ()

Movie Gourmet

Bez znalosti knižní předlohy od Stokera můžu konstatovat, že se jedná o zdařilé dílo. Atmosféra je taková jaká by měla být. Výborný Gary Oldman má své typické charizma. Dále nástup Anthonyho Hopkinse na scénu je také znát, i Keanu Reeves má své kouzlo. Navíc nezapomenutelný šílenec v podání Toma Waitse. Vedikt: 4* a 80 %. ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

10.01.2023

Vlad Worthington?

Vlad Worthington?

27.01.2010

O projektu Dracula: Year Zero jsme poprvé psali snad před dvěma roky. Vypadalo to, že mezitím skončil někde v škarpě u cesty, ale studio Universal jej oprášilo a chce film natočit tak rychle, aby… (více)

Dracula začíná

Dracula začíná

13.07.2007

Nejdřív oddělal Brandona Lee ve Vráně, pak stvořil neúspěšnou, ale stoprocentně kultovní sci-fi Smrtihlav a nakonec nechal Willa Smithe válčit s plecháči v Já, robot. Alex Proyas je režisér, který… (více)