Batman

• USA Batman: The Animated Series (více)
USA, (1992–1995), 31 h 10 min (Minutáž: 22 min)

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks) (více)

Kevin Conroy, Efrem Zimbalist Jr., Loren Lester, Robert Costanzo, Mark Hamill, Richard Moll, Lloyd Bochner, John Vernon, Adrienne Barbeau, Brock Peters (více)

Bruce Wayne přísahá, že pomstí vraždu svých rodičů, a celý život bojuje proti zločincům v Gotham City. (HBO Max)

Han22

Nemám výhrady. Batman drží stejnou lajnu jako kreslený Spiderman. Propracované scénáře, perfektní náměty dílů, skvlěá akce. A hlavně vynikající postavy - jména jako Penguin, Joker, Two-Face, Riddler, Poison Ivy nebo Catwoman zná každý, ale tady jich je mnohem více a každá postava je přesně podle mých představ. Samotný Batman je pak temný, stejně jako kresba a celé ladění seriálu. Vyčíst lze jen málo - snad že nikdo neumírá a záporáci v jendom díle chycení jsou v dalším díle venku jako by se nechumelilo. A oproti Spidermanovi chybí storyarcy a vývoj postav - což jsou ale jen drobné vady na kráse. ()

LeitoSE

Je to jeden z najlepšie hodnotených animákov vôbec, preto som očakával do istej miery menšiu epizodionálnosť a komplikovanejší dej, postavy a problémy. Je to však len veľmi dobre, podľa predlôh spracovaný animák pre deti, ktorý má pre ľudí skôr pridanú veľkú nostalgickú hodnotu. Pre dospelého človeka, pokiaľ nie je naozaj fanúšik DC, to však v súčasnosti už nemá veľa, čo ponúknuť pri konkurencii detských seriálov ako sú Avatar alebo Trollhunters. Drop 23/85 - 60% ()

Saraph

Ono to jako není úplně marné, ale je to prostě spíš pro děti. Příběh nejde žádným směrem, jedná se prostě o Batmana pobíhajícího sem a tam po Gothamu. S komiksovou atmosférou to opravdu nemá co dělat. Žádné drama, žádné napětí. Jestli chcete animovaného Batmana „pro dospělé“, pak mnohem lepší volbou bude třeba Assault on Arkham. ()

liquido26

Ještě nemám zkouknuté všechny episody, ale tenhle seriál stojí fakt za to. Skvělá atmosféra, díly vyváženě kvalitní (nenarazil jsem na žádnou nudu ani propadák), perfektní hlasové obsazení (hlavně Mark Hamill). Nejlepší jsou episody, kde se vyskytují Joker s Harley Quinnovou, tahle dvojka jsou ti nejšílenější a nejlegračnější zločinci, jaké jsem kdy viděl. Ovšem nejlepším dílem vůbec byla episoda Harley and Ivy. ()

Richard_Ba

Seriál je inšpirovaný filmami Tima Burtona, a komiksom Franka Millera, ktory priviedli novú (resp. pôvodnú) tvár Batmanovi. Aj hudba je podobná filmu Batman. Shirley Walker, ktorá bola dirigentom Dannyho Elfmana skomponovala drvivú väčšinu soundtracku. Keď sa pozriete aspoň na jednu časť, prvé čo si môžete všimnúť je “noir” atmosféra, a archtitektúra z 30.tych rokov prerobená do podoby v akej by existovala v roku 2000, musím sa priznať, že mne úžasne imponuje architektúra seriálu. Mnohé časti sú priamo adaptácia niektorých komiksov Batmana. Synchronizácia postáv nie je odfláknutá, ale kládol sa dôraz na herecké výkony, a na autentickosť. Musím pozdvihnúť výkona Marka Hamilla ako Jokera, ktorý vdýchol dušu do tejto postavy, za čo som mu veľmi vďačný. A ako poslednú zaujímavosť uvediem, že postava “Harley Quinn” vznikla v tomto seriály a do komiksu sa dostala až neskôr. _____Zloduchovia zo série 1: (Man-Bat, Joker, Scarecrow, Poison Ivy, Sewer King, Rupert Thorne, Two-Face, Penguin, Mr. Freeze, Catwoman, Red Claw, Clayface, Killer Croc, Clock King a The Mad Hatter.) Obľúbená časť prvej série je časť, (The Mad Bomber), kde sa objaví Adam West , a je to jedno z najlepších príbehov s Batmanom, klobúk dole ()

• Policejní důstojnice Renee Montoay a Jokerova přítelkyně a pomocnice Harley Quinnová byly vytvořeny speciálně pro tento seriál a později začleněny do komiksových knih. (liquido26)
  • Byl zvažován seriálový spin-off o Catwoman, avšak projekt byl zrušen ve prospěch seriálu Superman (od r. 1996). (fiLLthe3DD)
  • Po 11. září 2001 pomáhal Kevin Conroy coby dobrovolný kuchař s přípravou jídla pro policisty a hasiče v New Yorku. Jeden z kuchařů zjistil, že je Batman a zeptal se ho, zda to smí říct ostatním. Conroy souhlasil, protože si myslel, že ho nikdo nebude znát. Na naléhání jiného kuchaře začal Conroy vykřikovat: "I am Vengeance! I am the night! I... am... Batman!" ("Jsem pomsta! Jsem noc! Jsem ... Batman!") a sklidil tak od těch, kteří zrovna v pomocném centru jedli, úspěch. Začali mu říkat, jaké jsou jejich oblíbené epizody a jak se na seriál dívají se s vými dětmi. Conroy později řekl, že to bylo poprvé, co viděl někoho z nich se od 11. září týden předtím zasmát. (liquido26)

Tvůrce The Haunting má nápad na komiksovku

Tvůrce The Haunting má nápad na komiksovku

14.01.2021

Režisér a scenárista Mike Flanagan (The Haunting, Doktor Spánek) se až doteď soustředil převážně na horory, když se ho ale jeden z fanoušků nedávno zeptal, jestli by nechtěl natočit taky nějaký film… (více)