Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Novinář Irvin Fletcher připravuje v převleku za dealera reportáž o distribuci drog. Jednoho dne ho na pláži osloví neznámý dobře vyhlížející mladý muž Alan Stanwyk, zaveze ho do své luxusní rezidence a nabídne mu neobvyklý obchod. Chce, aby ho Fletch zastřelil, a nabízí mu za to 50 tisíc dolarů. Důvodem je, že Stanwyk má nevyléčitelnou rakovinu, a kdyby se zastřelil sám, přišla by jeho žena o vysokou životní pojistku. Fletch souhlasí, ne snad proto, že by měl v úmyslu muže opravdu zabít, ale zajímá ho, co je za tím vším skryto. Nedá mu příliš práce zjistit, že Stanwyk je absolutně zdravý, že je zapleten do obchodu s drogami a je bigamista. Zbývá odhalit, jakou roli v tom všem hraje drahý pozemek v Utahu, kdo je Stanwykovým komplicem v obchodu s drogami a co se vlastně ve skutečnosti skrývá za jeho nabídkou. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (40)

Han22 

všechny recenze uživatele

Bavil jsem se skvěle - Chevy Chase jako novinář Fletch vyšetřuje proč si ho najal bohatý muž, aby ho zabil. Nespoléhá se na logiku nebo na pěsti, ale na svoji neuvěřitelnou drzost a ukecanost se kterou předstírá různé lidi, aby získal informace. Převleky a jeho schopnost vylhat se ze všeho jsou geniální a Chevy Chase se svým ironickým humorem s vážnou tváří se do této role přesně hodí. Navíc samotný případ není na komedii vůbec špatný. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Chevy Chase byl proslaven především sérií Bláznivá dovolená, kde ztvárnil hlavu rodiny Clarka Griswolda. Právě po této roli je ovšem jeho nejznámější rolí právě Irvin ´´ Fletch ´´ Fletcher. Kriminální komedie z roku 1985, která si od dob své premiéry vysloužila slušný kultovní status, dočkala se o 4 roky později pokračování a nyní se připravuje remake s Jonem Hammem v hlavní roli. Je ovšem Fletch skutečně tak významný film?   Fletch rozhodně není ztřeštěná komedie ve stylu takového Ace Ventury. Jde v základu překvapivě o seriózní detektivní zápletku, kterou nabourává právě až Chevy Chase se svým komediálním výkonem. Seriózní detektivní zápletka tak spoléhá na tak trochu groteskního hlavního hrdinu. Fletch je kromě hlášek a různého pitvoření Chaseho postaven také na tom, že je mistrem převleků. Jenomže je to ve finále celé málo. A nefunguje to ani jako kdovíjak zajímavá detektivka, ani jako kdovíjak zábavná komedie.   Je to rozhodně slušná zábava. Trvá to hodinu a půl, je to osmdesátkové až na půdu, Chase je po celou dobu velmi fajn a pak to skončí. Scénář Andrewa Bergmana je ve finále těžce nezajímavým, ono tajemná detektivní zápletka je od začátku tak trochu průhledná a vlastně by to nejspíš nefungovalo o poznání líp ani v případě, že by se tvůrci vydali směrem buďto čisté vážné detektivky nebo čistě odvázané komedie. Od samotného počátku jsou karty pevně rozdané.   Fletch není dvakrát napínavý a vlastně ani dvakrát vtipný. Chase se sice snažil sebevíc, vstříc scénáři ovšem vlastně moc nezmohl. Hudba Harolda Faltermeyera sice napomáhá atmosféře, některé scény jako nahánění v autě jsou velmi povedené, jinak tam ovšem moc památných momentů vlastně není. A ani z talentu Fletche, který spočívá v mistrovství v převlecích není vlastně vytěženo kdovíjak mnoho.   Navzdory charismatu a komediálnímu talentu Chevyho Chase je Fletch jen slušná podívaná, která rozhodně neurazí, má pár svých momentů a pak skončí. Dalo se z toho určitě vytřískat o poznání více a dle všeho se scénář vydal velmi razantně jiným směrem než předloha Gregory McDonalda, která i samotného hrdinu vystihla tak trochu jinak. Jde tak dost možná o neštěstí v uchopení, za pár let budeme moci posoudit Fletche v podání Jona Hamma...... ()

Reklama

Joe321 

všechny recenze uživatele

Typický Chevy Chase, u kterého si odpočinete, i když to zase není taková za břicho se popadající komedie. Na komedii to má lepší zápletku, ale zároveň spoustu dobrých dialogů. Soundtrack jsou osmdesátky v plný síle. Slabší čtyři, protože tenhle styl mám rád. -"Why are you doing this, Mr. Fletch?" -"I like men. I like to be manhandled. I like you." ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Chevy Chase je komik z USA, ktory najvacsiu slavu zazil v 80. rokoch, a v podstate sa rozlucil filmom Vanocni Prazdniny 1989. Nikdy som ho nemusel /a to je velmi diplomaticky napisane, v skutocnosti ho neznasam/, ale tuna s odstupom 30 rokov ide o slusnu komediu. Asi aj preto, ze nestala cela na Chase-ovi, ale hral tu aj Joe Don baker /Walking Tall 1973/. Pre mna tak na urovni Blaznive Dovolene : 57 % ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Chevy Chase tentokrát nehrá svojho klasického namachrovaného idiota, ale novinára, ktorý sa v prestrojení snaží odhaliť hneď niekoľko prípadov u ktorých sa nakoniec ukáže, že spolu súvisia. Páčilo sa mi vidieť Chevyho v serióznejšej polohe chlapíka, ktorý je inteligentný a toho svojho klasického idiota miestami v rôznych prevlekoch len predstiera. Príliš ma ale nezaujal ústredný prípad boháča, ktorý si Fletcha v jednej z jeho identít najme na svoju vraždu. Aspoňže to pošťuchovanie Fletcha s nie dvakrát bystrými policajtmi je zábavné. Ústredný nápad je celkom zaujímavý a asi by to lepšie fungovalo na ploche 40minútových epizód seriálu, pretože vo filme je veľa línií, ale všetko je podané len na pol plynu. Nie je to ani dostatočne napínavé a ani zábavné. 6/10. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (10)

  • Chevy Chase v několika rozhovorech řekl, že Fletch je jeho nejoblíbenějším filmem ze všech, ve kterých hrál, protože v něm mohl být sám sebou. Maskérky mu navíc dovolily nechat si falešné zuby, které ve filmu použil jako součást převleku opraváře. Ty pak nosil na veřejnosti, aby ho nepoznávali fanoušci. (DavePave)

Související novinky

Jason Sudeikis novinářem v převleku

Jason Sudeikis novinářem v převleku

12.03.2014

Mezi nejznámější role Chevyho Chase bezesporu patří losangeleský novinář Fletch, jehož proslavila především láska k bizarním převlekům. Komediální legenda si románového hrdinu z pera Gregoryho… (více)

Reklama

Reklama