Sin City - město hříchu

• USA Sin City (více)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

FrodoF

Tak přesně tohle jsem čekal - temná atmosféra, drsní hrdinové, krásné ženy, spousta mrtvol a bílé (popřípadě žluté) krve. A jsem navýsost spokojen, především díky skvělým postavám, protože kdo by nezbožňoval Marva, Hartigana a Dwighta, zvlášť když je hrají takový herci jako Bruce Willis (kterému mimochodem Hartigan úžasně sedl) nebo Clive Owen. ()

klerik

PREDTÝM: Cool bol Blade, Riddick, Terminator... TERAZ: Keď Vin Diesel povie, že je cool, je to ako keď vlk z Červenej čiapočky povie, že hral v horore. Čo znamená byť turbo cool nám v Sin City ukazujú tí najcharizmatickejší herci obklopení depresívnou černotou. Úchvatné umelecké dielo s dokonalou technickou stránkou (nádherné zábery, čo u Roberta nebýva zvykom) a hrdinovia s najrozličnejšími psychickými poruchami... Najelepšia Rodriquezovka... ()

Chrustyn

Obrovské překvapení. Jako komiksový neznalec jsem počítal s tím, že tohle bude spíše podívaná pro komiksové fanoušky ale to jsem se zmýlil. I "normální" divák se může skvěle bavit. Alespoň já se tedy bavil výtečně a to hlavně díky skvělé vizuální stránce a až neuvěřitelně hvězdnému obsazení, kterému vévodí skvěle namaskovaný Mickey Rourke, který zde předvádí snad to nejlepší co od něj můžeme vidět. ()

SeBig

Takhle má vypadat comixovej film. Vynikající perfektní obsazení tři příběhy plné akcí že ani nemrknete. Napínavé, efekty užasné, režie také...když se spojí dva režiséři co něco umí vznikne něco jako je Sin City výborné...tímto stylem měli natočit Max Payne a možná by měl červenou barvu ()

dopitak

Nemá smysl tady vyřvávat, že nemám rád komiksy, krváky, násilí, Kill Billy a v polovině filmů ani Quentina. Kdo považuje Sin City za svoji krevní skupinu, protože ho vzrušuje násilí (byť komixové a tedy "lehce" nadsazené), tomu doporučuju mrknout na Grotesque, se kterým jsem měl kdysi čest při přípravě materiálů pro MIDO. Vizuálně zajímavé (ačkoliv neustálé blesky a déšť zase tak moc originální nejsou), kočičky docela pěkný (stydím se velice, ale líbila se mi i Alba, kromě Carly Gugino), ale to je asi tak všechno. ()

Hellblazer

Určite jeden z najlepších filmov tohto roka. Je to veľmi originálny film a posúva kinematografiu o krok ďalej. Vizuálna stránka je dokonalá skvele odráža comics. V každej scéne je vidieť radosť s akou Rodriguez a Miller tento film natáčali. Najlepšie poviedky sú The Hard Godbye a That Yellow Bastard ktoré sú bez chybicky a jednoznačne za 5*. Poviedka Big Fat Kill je o nieco slabšia ale aj tak je to výborné. Bruce Willis a Mickey Rourke sú neprekonatelný a predovšetkým Mickey Rourke si rolu Marva vychutnáva. Narozdiel od ostatných sa mi ľúbil aj výkon Benicia Del Tora. Jedine Jessica Alba co sa týka herectva zaostáva za svojimi kolegami ale vynahrádza si to peknou tváričkou :-) Jedinú výhradu mám voči tomu že film sa zameriava na 3 poviedky čo je veľa a niektoré scény sú vynechané, preto by bolo lepšie keby sa zamerali len na jednu poviedku. ()

Yardak

Super animace - černobílý komix, jenž nemá chybu. E. Wood - Frodo zapomenut, tohle je jeho nejlepší filmová postava!! Banda skvělých herců předvádí, jak je těžké žít v Sin City. 90 %. ()

heyda

Sin City je film, který se mi dlouho vyhýbal a já ani neměl potřebu ho nějak shánět. Jenže jednou se mi dostal do ruky, tak jsem si řekl, že na to mrknu a uvidí se. Nejdřív jsem myslel, jaká to bude ptákovina, ale to jsem se hodně sekl. Pro mě doopravdy velké překvapení. Film je složený z několika příběhů, které šlapou jako nejlepší švýcarský hodinky a nakonci se nám hezky spojí. Další klad je atmosféra a skvělý nádech komiksu. Mě osobně fascinovala ta hra s barvami, to bylo neskutečný. Opravdu tady si režiséři dali práci a podařilo se. A přestože nejsem velkej fanoušek Tarantina, tak tady tohle byla jízda, jak má být. ()

sharky

Nevím, nevím, jestli je přetočení komixu přesně okýnko po okýnku úplně nejlepší způsob adaptace, ale v každém případě jde o vizuálně i filmařsky velmi zajímavou podívanou, s obsahem už je to trochu horší, co bezvadně funguje v komixu nemusí tak dobře fungovat na plátně. navíc přehnaná brutalita plná krve a a uřezaných končetin je úplně zbytečná. První povídka je skoro na 5 * , Velká tučná zabíjačka na čistokrevný odpad a Ten žlutej parchant jen lehce převyšuje průměr. ()

honajz

Sice u tohohle filmu platí, že sejde z očí, sejde z mysli, ale v rámci komiksové adaptace je natočený velmi slušně, osudy postav se dobře prolínají, napětí je dobře gradováno, komiksová stylizace zde funguje, dobře se na to kouká. Ale jak říkám, za pár dní člověk neví, pokud není zarytý fanoušek, oč šlo. ()

BMW12

Na tenhle snímek jsem se v době jeho uvedení odmítl podívat, protože mi tehdy přišlo, že mě to nebude bavit. Ale za těch 11 let se trošičku můj filmový vkus změnil a tak jsem tomu dal šanci. A musím říci, že je to opravdu kvalitní počin. Začal bych dějem, který je opravdu dobrý, odehrávají se zde tři příběhy a všechny jsou velice dobré. Vizuální stránka filmu je oproti ostaním filmům velice netradiční a bál jsem se jí, ale zaujala mě, je opravdu povedená. Potěšilo i kvalitní herecké obsazení. Tímhle filmem si u mě Robert Rodriguez trošku napravuje reputaci, doteď jsem ho vůbec nemusel, ale teď na něj trošku měním názor. ()

anais

Harrtigan, Marv, Dwight. Žijí v Basin city. Tedy, pro jeho zločinem prorostlou podstatu se mu říká Sin city. A vlastně se ani nedá říci, že by ti tři v Sin city žili – mluvme spíš o přežívání, o vlastním uplatnění se v potravním řetězci, jak by řekl Marv. Jejich svět je natolik prolezlý korupcí, zradou a intrikami mocných, že jediné na co se mohou spolehnout, jsou ty nejzákladnější lidské opory – přátelství, láska a slušnost. Od svých protivníků se tito hrdinové liší právě jen v držení se těchto tří hodnot. Prostředky, které jim k tomu pomáhají se však nijak neliší od praktik kanibala Kevina, žlutýho parchanta nebo třeba senátora Roarka. Oko za oko, zub za zub. Robert Rodriguez převedl za pomoci autora předlohy Franka Millera komixy na plátno tak věrně, že skutečně nedokážu říci, co je lepší. Atmosféra je naprosto identická, všechno je jak má být. Ztímco Miller vládne perem, Rodriguez kamerou. Podařilo se mu vytvořit vizuálně napěchované dílo, které se od předlohy neliší v podstatě ničím, ale i tak dokáže existovat samostatně. Nese v sobě zabudovaný jak Millerův, tak ale i Rodriguezův rukopis. Herci se naprosto podřizují svým rolím. A přesto, že má nejvíc minut na plátně Bruce Willis (ve své nejlepší roli po velice dlouhé době), tenhle film patří někomu jinému. Mickey Rourke. Sice mu to nevrátí kariéru, o kterou přišel na začátku devadesátých let, ale troufám si tvrdit že lepší role ho už nepotká. Role, se kterou by mohl tak pěkně splynout. Na konci recenzí na literární adaptace je většinou rada, aby si divák přečetl radši knížku. V tomto případě je to jedno. Komix a film se sloučili v jedno - pěkný epitaf pro všechny ty hříšníky, kteří každý den umírají v Basin city. ()

Jinny

"I tell her that I'll save her from whatever she's scared of and take her far far away. I tell her that I love her. [gunshot] I hold her close until she's gone. I'll never know what she was running from. I'll cash her check in the morning." Basin city je město šlapek, kanibalů a fízlů stejně nebezpečných jako ti, po kterých jdou. Tempo je běžecké a brutality tolik, že je většina krve bílá. Škoda jenom, že tohle všechno už předvedl Tarantino. Za své peníze ovšem dostáváte solidní protihodnotu. ()

J.Connor

Přesně v momentě, kdy to Nancy teprve začala roztáčet a chlapi už dejchali pěkně z těžka a k tomu hrála muzika, u který můžete chlastat a brečet, sem si řekl "Roberte, ty svině, tys mě dostal". ()

Ivoshek

Stejně jako pozdější 300, i zfilmované Sin City se drží předlohy hodně věrně. Opravdu to celé působí jako rozpohybovaný komiks. Atmosféra je temná jak noc a když se objeví násilí, je to fakt hodně "násilné násilí". Speciálně Marvova pomsta slepému Frodovi za pomoci pily, gumových hadiček a ostnatého drátu stojí za to. Právě Marva a jeho story považuju za nejsilnější povídku celého filmu. Nejdrsnější komiksový nářez. ()

Xeelee

Hodnotím sice dobře, ale (Ba)Sin City je pro mě velkým zklamáním. Předloha je věrně zfilmovaná políčko po políčku, redukce barev na černou, bílou a červenou (když nepočítám žlutýho parchanta, kterej je spíš oranžovej) je nádherná, stylizace to samé, ale celkově dopadlo zfilmování tří dílů komiksové předlohy velmi rozpačitě. Snímku schází atmosféra předlohy a celek působí velmi nesourodě. Nechápu, proč všechny příběhy nebyly spojeny, když se odehrávají na jednom místě a časové linie se prolínají. Frank Miller si zřejmě na zfilmování svých komiksů sám netroufal, tak si k sobě povolal dva odborníky na slovo vzaté a já doufal, že se to projeví na kvalitě snímku. Neprojevilo. Škoda. Film a komiks jsou dně naprosto rozdílná média, která využívají pro vyprávění příběhu odlišné prostředky. Překvapuje mě, že si to klucí neuvědomili. Jestli se Millerovi s Rodriguezem nepodaří dvojka, tak doufám, že je navštíví malá Miho a natáčení trojky překazí. ()

Ilicka

Nezastřu, že jsem obdivovatelka Tarantinovských filmů. Sin City se mi líbilo, i když sem tam se mi zvedl žaludek, párkrát jsem sahala po ovladači, že tu či onu pasáž přeskočím, ale jinak pohoda... jenom z J. Alby žádná velká herečka asi nebude... (Btw: Nezkoušejte český dabing!) ()

ARI50

Černobíly moderní film který vůbec nebaví a jsou jen herecké momenty co jsou dobré jinak je to o ničem. ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let