V jako Vendeta

• USA V for Vendetta (více)

Kdo je muž skrývající svou zjizvenou tvář pod maskou? Hrdina nebo šílenec? Osvoboditel nebo tyran? Kdo je V? A kdo se k němu přidá ve snaze zlikvidovat totalitní režim, který ovládl jeho národ? Od tvůrců Matrixu přichází V jako Vendeta, napínavá a nekompromisní vize budoucnosti podle komiksu Alana Moorea. Natalie Portman v roli Evey, obyčejné dívky, která musí rozhodnout, jestli se její hrdina nestal vetší hrozbou, než jsou ti, proti kterým vede válku. Hugo Weaving jako V – silný, charismatický bojovník za svobodu, hnaný touhou po pomstě na těch, kteří ho znetvořili. Stephen Rea v roli detektiva, který se zoufale pokouší V dopadnout dřív než rozpoutá revoluci. Sázky na vítěze rostou. Napětí stoupá a doutnák byl zapálen. Kterou ze stran zvolíte? Ve světě V neexistují střední cesty. (Magic Box)

pollstro

Filmová adaptace slavné komiksové předlohy, postavená na scénáři sourozenců Wachowski, vyprávějící o vizi totalitní Británie, která v několika ohledech znepokojivě připomíná samotné nacistické Německo. Vcelku zajímavý a lákavý futuristický pohled na stát zcela podřízený vládním organizacím, udržující veškerou kontrolu nad obyvatelstvem, ale v samotném důsledku neuvěřitelně prázdný, především nepřesvědčivý, bez jakékoliv důraznosti a zoufalství, která nezpochybnitelně patří k deprimujícímu životu v totalitní zemi. V for Vendetta jde značně přívětivější cestou, která se snaží být lehce komerční a otevřená široké veřejnosti, než například ostatní tématicky podobně založené filmy, ale v rámci předání myšlenky naprosto prázdné a bez pointy. Po vizuální stránce prezentace okolního světa pod nadvládou diktátorského režimu poměrně slabé a levné. Hlavní postava V lehce tajemná, mysteriozní a charismatická, inspirovaná postavou Guy Fawkes a využívající masku s jeho podobiznou, která dodnes patří mezi symbol boje za svobodu. Scéna ve vězení je pravděpodobně nejsilnějším momentem. "People should not be afraid of their governments. Governments should be afraid of their people." ()

Fender

Tak toto se mi opravdu moc líbilo, film je vlastně velmi dost poetický, snažící se nalézat sílu v lidské slabosti a bojovat proti tyranii. Film má opravdu hezké myšlenky. Mezi hlavním duem je značně znát ta chemie mezi nimi, což filmu dodává jistou dávku autentičnosti. Atmosféra je blíže k Orwellovi, mnohdy mi to jeho román "1984" dost připomínalo. ()

PanPyzamo

Dnes už celkem klasika a za mě solidní pecka. Půvabná Natalie Portman v roli Evey po boku V, kterému nevidíme do obličeje a přitom je tak charismatický a zajímavý. K tomu ještě ta legendární maska, která je dnes symbolem Anonymous. Příběh taky pecka. Jediný nešvar jsou za mě CGI momenty, které byly celkem meh a i na tu dobu si myslím, že mohly být lepší. Jinak se za mě jedná o skvělý film, který doporučuji a Remember, Remember, the 5th of November. 8/10 ()

vandamator

Dystopicka komiksová sága, nesoucí se v duchu Orwella. Škoda přílišné romantiky až básnivosti, která vendetě ubírá na plynu, ale nic nemění na tom, že se jedná o bravurní a nesmrtelnou myšlenku, která bude hýbat naším světem pravděpodobně navždy a film má tempo, i když pomalejší tak stále rychlé natolik aby nezačal nudit až do dechberoucího finále. Jeden z těch snímků, které jsou pro svět nesmírně důležité. ()

Modular

Představte si 1984, ale s dobrým koncem. Z celého filmu budete mít totiž pocit, že Moore miloval Orwella tak moc, že k němu napsal fanfikci, kde na konec vyhraje "dobro". Myslíte si, že tím dost špatně naznačuju, že se jedná o špatný snímek? To se šeredně pletete, protože svět je nádherně vyobrazen v moderním Londýně bez jediné chybičky a obsazen známými herci, které vás nezklamou ani v jediné vteřině. Film je opatřen skvělou atmosférou, detektivním vyprávěním ze strany detektivního inspektora a samotného teroristy, jehož charakteristika s stopáží úměrně houstne, a to bez odhalení hlavního hrdiny. Kulisy a speciální efekty jsou na tu dobu dost dobré. A to všechno na konec doplňuje decentní soundtrack. Osobně bych doporučil s láskou všem milovníkům dystopického žánru a jinak i obecně všem, neboť se jedná u kultovní film, který by měl asi každý vidět. ()

Nick321

Skvělý film s originálním dějem , události , které předcházely vzestupu strany Norsefire v naší realitě začínají nabývat na podobě . A tak nám nezbývá než doufat, že se i v naší společnosti najdou odvážlivci jako byl pan V, kteří budou vždy ochotní bránit svět svobody. ()

PTuranyi

Výborne natočený dystopický príbeh superhrdinu v kulisách 1984. Príbeh pomsty a vzoprenie sa totalitnému systému vo výbornej produkcii a s výbornými hercami. "V" je tvrdý s nezameniteľným charakterom. Nekonajú sa žiadne rádoby vtipné finty na diváka a odľahčená zábava v štýle aktuálnych superhrdinských filmov ale ponúka skôr trocha nostalgie. ()

Esinti

Dle mého jde o jeden z nejlepších superhero filmů. Je to hlavně díky tomu jak moc se od těch ostatních liší. Nestojí na zvláštních efektech ani hromadě kulervoucích bojových scén. Nestojí na neporazitelném hrdinovy, který vše nakonec spasí. Nejde o film snažící se co nejlépe zdokumentovat totalitní režim. Hlavní myšlenkou V jako Vendeta je, že síla lidu je nezastavitelná, pokud je sjednotíte a dáte jim symbol, jež mohou společně následovat. Chápu, že průměrného fanouška Marvel/DC filmů toto moc nenadchne, protože jeho hnací silou není pozlátko, ale jeho hlubší myšlenka což není pro každého. Rád bych však připomenul, že maska Guye Fawkse z tohoto filmu se stala symbolem jednoho z v dnešní době nejznámějších teroristických (revolučním chcete-li) hnutí. ()

Longhorn

Skvělý byl komix, ale film jej mnohokrát překonává. Úžasné kostými, výprava, hudba a herecké výkony. Podařilo se i dokonale zachytit dobu, takhle by to asi opravdu vypadalo. ()

mess

Ja si myslím, že to bola celkom schopná akcia. Aj keď sa mi nepáčilo, že od polky filmu bolo jasné kto je za to všetko zodpovedný a ako to skončí. A Natalie to seklo aj bez vlasov :o))) . ()

Washik

totální bulšit......po dvaceti minutách když došlo na "scénku s bombou" už jsem začínal tušit. říkal jsem si ježiši jestli dojde na "červenej nebo zelenej" tak umřu....a za dvě minuty to tam bylo. Neuvěřitelně plytký kýčovitý "american style" film plný trapných klišé který si myslí že závěrečný MEGA výbuch to spasí. vubec. a kdo tady píše že syrová scéna s toaletakem ho dostala.....jako fakt nekecam U B O H O S T ()

zaack

"My Turn!". Komiksový totalitní nářez se skvělým Weavingem a plešatou Portmanovou. Parádně natočeno, do úplné špičky však přeci jenom něco chybí. ()

MRK

Aj keď ide o veľmi zaujímavý film, po záverečných titulkoch pri odchode zo sály som si uvedomil, že ma v podstate sklamal napriek tomu mu dávam slabé 4 *. Najviac som bol sklamaný z toho, že celý film bol plný odhalení, ktoré nútili diváka premýšľať, kto vlastne vendetta je a tým pádom zamrzí, že sa nijakej kvalitnej pointy na záver nedočkáme Druhým zádrhelom je doslova smiešna Natalie Portman a zjavne kvôli nej na mňa scéna mučenia ani strihania vlasov vôbec nezapôsobila. A do tretice som sklamaný z toho, že nám režisér odoprel pohľad pod masku, ktorý by dôstojne vyvrcholil film.No čo na tom, keď je hrdina tak realisticky zobrazený a že aj inak prázdne kecy vyznievaju tak pôsobivo, že aspoň na tú natalie portman zabudnem ( aspoň som sa dobre zabavil) ()

ashton

Herecké výkony*(výborný John Hurt predovšetkým), myšlienka a nápady*,odvaha tvorcov* a hlas Huga Weavinga*. Škoda, že film je príliš komorný a nemôžem si pomôcť, ale prevedenie pôsobí strašne lacno... ()

jincer

Já si nemůžu pomoct, ale zdejší nadšení pro tento film rozhodně nesdílím. Ty dvě hvězdy jsou jen za naprosto famózního Hugo Weavinga, který zvládne hrát i pod neprostupnou maskou. Samotná atmosféra mi rozhodně nepřipomíná totalitní stát, maximálně tak lehce autoritativní vládu, která sem, tam vystrčí růžky. Bratři Wachovští mi přijdou velmi nadhodnocovaní, ale mě prostě nenadchl ani Matrix. ()

Fallstar

Jo, jo a ještě jednou jo! Komiksová adaptace, která (minimálně) nedělá svému vzoru ostudu a na tomhle poli jeden z mých favoritů. Na to, že scénář pochází od chorých bratrů je překvapivě srozumitelný a stravitelný i bez drog, což se např. u Matrixů nepovedlo, akce je decentní a spíš jen na ozdobu a dokonce se zde dá najít i nějaká ta hlubší myšlenka. Čtyří jen to svistne. ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

06.09.2014

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

07.01.2012

Lákavá kombinace. Andy a Lana Wachowští nedávno ve spolupráci s Tomem Tykwerem dotočili adaptaci objemného, cenami ověnčeného románu Cloud Atlas, a nechtějí ztrácet čas. Jejich čerstvá novinka má… (více)