V jako Vendeta

• USA V for Vendetta (více)

Kdo je muž skrývající svou zjizvenou tvář pod maskou? Hrdina nebo šílenec? Osvoboditel nebo tyran? Kdo je V? A kdo se k němu přidá ve snaze zlikvidovat totalitní režim, který ovládl jeho národ? Od tvůrců Matrixu přichází V jako Vendeta, napínavá a nekompromisní vize budoucnosti podle komiksu Alana Moorea. Natalie Portman v roli Evey, obyčejné dívky, která musí rozhodnout, jestli se její hrdina nestal vetší hrozbou, než jsou ti, proti kterým vede válku. Hugo Weaving jako V – silný, charismatický bojovník za svobodu, hnaný touhou po pomstě na těch, kteří ho znetvořili. Stephen Rea v roli detektiva, který se zoufale pokouší V dopadnout dřív než rozpoutá revoluci. Sázky na vítěze rostou. Napětí stoupá a doutnák byl zapálen. Kterou ze stran zvolíte? Ve světě V neexistují střední cesty. (Magic Box)

Woyczek

Hvězdička za herecký výkon hlavního maskovaného hrdiny - zahrát tak dobře s maskou na obličeji si zaslouží potlesk, hvězdička za citát: "The ideas are bulletproof." - ten moment si budu pamatovat z celého filmu asi nejvíce, no a taky hvězdička za hudbu. Jinak škoda, že film je asi od dvou třetin hrozně čitelný a je jasné, jak to dopadne, škoda, že námět zvláštího nápravného zařízení je prostě béčkový a škoda, že celá totalitní říše je prostě jak domeček z karet, který by se dal zbourat jakkoliv. ()

Tchajda

Film natočený podle komiksové předlohy je sázka do loterie. Zvláště v případě, kdy není předloha notoricky známá jako tradiční zámořské komiksy. Ale právě proto je tento film zajímavý a netradiční. Už jen skutečnost, že hlavní postavě nepohlédnete za celou dobu tváře a neznáte její původ, je v konkurenci elasťákových hrdinů vítanou změnou. Temná atmosféra totalitní společnosti je zajímavým neokoukaným prostředím. Jenže filmu chybí ve výsledku víc než si může dovolit. Akce je poskrovnu a film staví především na atmosféře. Exteriéry Londýna jsou nevyužité a herecké výkony nevyvážené. Především mi vadí postava ´´vůdce´´, která je karikaturou pravděpodobné předlohy. I přes všechny nedostatky se jedná o zajímavý počin, který dokáže pobavit. Škoda nezužitkovaného potenciálu. Takhle máme jen průměrnou adaptaci komiksu. ()

yousee

Poprvé, když jsem tenhle film „viděl“ mi ho kamarád ukazoval po částech a vůbec se mi nelíbil, poté jsem si ho sehnal a podíval se na celý. Po tomto zásadním kroku se můj názor obrátil o 360°, je to hodně vydařený film, sice trošku zdlouhavý, ale to člověk překousne. Možná jen jedna věc: neuškodila by nějaká scéna co má „koule“. Moje hodnocení 4 hvězdičky a rozhodně doporučuji se na tento snímek podívat. ()

teseth

Velmi podařený příběh o boji jednotlivce proti totalitnímu systému! Celkově má film slabých 15 min na začáktu a 5 na konci ale to zbytek plně vynahrazuje a dává grády! ()

Laura Luthy

Můj vůbec nejoblíbenější film s krásnou myšlenkou i formou a skvěle vybranými herci - ale i tak chápu, proč se od něj Alan Moore tak urputně distancuje. Komiksová předloha je ještě asi tisíckrát propracovanější a zajímavější, občas mám pocit, že autoři předlohu vůbec nepochopili (a jestli jo, tak jí brutálně okleštili). I tak ale pokaždé trnu při " Beneath this mask, there is more than flesh. Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy. And ideas are bulletproof." ()

Otan

Mě se to docela líbí.Možná tíživá atmosféra,ani nevím.Nic méně konečně nezdolný hrdina přemýšlí trochu jinak a to mne asi těší nejvíc.75% ()

Raziel811

Když jsem viděl film před léty poprvé, nijak moc mě neoslovil. Nyní s odstupem času musím uznat, že to zase tak špatný kousek není. ()

NiennaTasart

Ne, nečetla jsem komiks ( i když po shlédnutí filmu o tom hodně uvažuju). Ale tenhle film je naprosto perfektní! Ano, vykreslení totality není úplné, ovšem třeba mně stačí, dokážu si to živě představit i bez zbytečných detailů. Herecké výkony skvělé, nezapomenutelné věty "Remember, remember the 5th of November, the Gunpowder Treason and Plot. I know of no reason wha the Gunpowder Treason should ever be forgot" nás provádí celým dějem. Jako velmi kladné hodnotím zejména symboliku a vzájemnou propojenost do smysluplného celku. ()

Martin819

Opravdu povedený snímek. Nejlepšího dojmu jsem docílil, když jsem se nad dějem zamyslel trochu obecně a dosadil si ho do skutečného světa a to jak do historie, tak i současnosti. Celková myšlenka filmu - "Ideologii nelze zastřelit" je geniální. Za mě 90% ()

rosto02301

Taktiež jeden s mojich top filmou , skvely neopakovatelny zažitok ako jeden muž v maske dokaze urobit poriadky s politikou a mestom skvela atmosfera a taktiež aj herci :) ()

Eseter

U tohohle filmu vždycky děsně brečím. Nemůžu si pomoct, ale prostředí totalitní Británie si prostě vztahuju na naše Československo. Celý příběh je velmi silný od začátku až do konce. Hugo Weaving v hlavní roli dokonalý. ()

flouny8

Akční začátek a akčnější konec ujdou, ale to co je mezi tím je celkem nesmyslné a zbytečné (třeba příběh lesbiček) a moc totalisticko-filosofické. Jistou skupinu to určitě podnítilo k nechutným diskutérským orgiím. ()

JimLogan

Asi byla chyba nejprve číst komiks a pak vidět film (nebo se vůbec na tenhle film dívat). Slušně natočené, ale rovnocenné převedení po všech stranách geniální předlohy? Ani náhodou... ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

06.09.2014

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

07.01.2012

Lákavá kombinace. Andy a Lana Wachowští nedávno ve spolupráci s Tomem Tykwerem dotočili adaptaci objemného, cenami ověnčeného románu Cloud Atlas, a nechtějí ztrácet čas. Jejich čerstvá novinka má… (více)