V jako Vendeta

• USA V for Vendetta (více)

Kdo je muž skrývající svou zjizvenou tvář pod maskou? Hrdina nebo šílenec? Osvoboditel nebo tyran? Kdo je V? A kdo se k němu přidá ve snaze zlikvidovat totalitní režim, který ovládl jeho národ? Od tvůrců Matrixu přichází V jako Vendeta, napínavá a nekompromisní vize budoucnosti podle komiksu Alana Moorea. Natalie Portman v roli Evey, obyčejné dívky, která musí rozhodnout, jestli se její hrdina nestal vetší hrozbou, než jsou ti, proti kterým vede válku. Hugo Weaving jako V – silný, charismatický bojovník za svobodu, hnaný touhou po pomstě na těch, kteří ho znetvořili. Stephen Rea v roli detektiva, který se zoufale pokouší V dopadnout dřív než rozpoutá revoluci. Sázky na vítěze rostou. Napětí stoupá a doutnák byl zapálen. Kterou ze stran zvolíte? Ve světě V neexistují střední cesty. (Magic Box)

Ann2

Tak to máme jednu výbornou Natalii Portman, jednu diktaturu v Anglii a jednoho chlápka do jehož masky se zbláznil celej svět. Z mnoha důvodů se pro mě tenhle film pohybuje na prvních příčkách, určitě taky proto, jak dokonale dokáže člověka provést moderním světem, do kterého byl zasazen absolutistický režim. Zároveň také nesmí chybět odpůrce režimu, co je tak trochu cvok (a Hugo Weaving ho sehrál opravdu výborně). Za mě 5/5 mimo jiné za skvělé herecké obsazení a příběh. ()

kiv odpad!

Jeden z nejodpornějších propagandistických škvárů. Jestliže zde odsuzujeme Der ewige Jude jako nacistickou propagandu, Rudou záři nad Kladnem jako komunistickou propagandu, tak tohle je ještě nechutnější neomarxistická propaganda. Liberálně-levicová utopie vymývající mozek a demagogicky podněcující nenávist proti ochráncům přirozených hodnot, konzervativismu, víře apod. Jsou filmy, u kterých se zvládnu přenést přes jejich ideový základ, případně jím nechám své hodnocení ovlivnit pouze částečně. Zde již nikoli. ()

Mistr119

Výborná paralela s fašismem, výborná paralela s fungováním státu pod nadvládou křesťanství, skvělá ukázka toho, že historie se pořád opakuje! Skvělé znázornění nesmrtelnosti ideí a smrtelnosti lidí, dávka akce, dávka romantiky, téma překonávání vlastního strachu, téma lásky, která nás přesahuje, taková, že člověk nemusí stát naproti nám, abychom dokázali říct, že ho milujeme. Skvělá sémantická hrátka s Véčkem, které je použito na všechny možné způsoby, hlavně mě dostala paralela symbolu V v kruhu jako obrácený symbol anarchie (to je taky bohužel asi jediný způsob, kdy to divákovi nebylo naservírováno prvoplánově). Jenom jedna věc mě opravdu mrzí - navzdory tomu, že je V jako kladná postava, je to v podstatě zrůda, jak sám přiznává, a podporuje zákon "oko za oko, zub za zub". ()

Suzy_17

Film je oproti komisků trochu méně brutální. Je to jedná z těch filmů, u kterého pak člověk musí vždycky zamyslet nad dějem a pak si uvědomit, že by možná tohle je naše budoucnost. Film nás upozorňuje na nebezpečí dnešní nezájem o politiku. Pokud jím naši budoucnost slepě svěříme, nepochybuji, že se něco takového stane v budoucnu skutečnosti. Brilantní zpracování, také vynikající herci. ()

StanleyVanH

Tak abych to shrnul, začátek a konec filmu vyloženě zajímavý, celkem i zábavný a čekal jsem, že uvidím pravou tvář mužíčka v masce, bohužel jsem se nedočkal, škoda. Jinak od necelé půlky filmu to začalo jít z kopce, nuda a žvásty a na to já moc nejsem, když by to bylo drama, což v popisu nevidím, tak bych to hodnotil jinak, ale jako akční scifi thriller? To snad nemyslej vážně ne. Jedna hvězda za zajímaví příběh a pointu. Druhá hvězda za Natalii a třetí za opravdu zvláštního, zajímavého super bojovníka v masce, který se předvedl jen na začátku a na konci filmu teda, tím jsem skončil. ()

skeiron

V jako Vynikající.... Jsem obrovský fanoušek Moorovi tvorby a tahle filmová předělávka mě nezklamala. V byl skvěle zpracován a Hugo Weaving je opravdu mistr slova... jeho citáty znějí procítěně a člověk je prostě hltá. Natalie Portman je klenot Hollywoodu a nemá ani cenu tuhle oscarovou herečku komentovat...prostě její standart. Příběh se dá přirovnat v mnohém snad ke každé době, vždy tam najdete něco co se odehrává i v dnešní době a film tak nadčasově popisuje "smyšlený" režim. Alan Moore je mistr ve svém oboru a toto zpracování jeho dílo, dle mého názoru, uctyhodně prezentuje filmovému publiku. ()

DavidDizzer

Myslím si, že mohu tento film nazvat perfektním. To, že tento film ukazuje světu celkovou nenávist vůči společnosti, zobrazuje opravdové dění ve světě, avšak trochu jiným způsobem, avšak hodně podobně dnešní situaci. Děj se odehrává v budoucnosti a myslím si, že tento film otevře člověku oči o dnešním světě. Ovšem jak říkám, ve filmu dnešní svět trochu jinak... I když je film poměrně obtížné pochopit poprvé, co jste jej viděli, někdy i podruhé, potřetí..., vždy vás nadchne a je to film, při kterém se ani nelze nudit. Je zde vyobrazeno plno emocí v podobě strachu, nenávisti, pomsty, ale i romantiky. Nechybí akční scény, napětí a mnoho dalších, zkrátka tento film si myslím, bude bavit každého, bez ohledu na to, zda málo či hodně - bavit vás bude jakkoliv. Doporučuji v mnoha ohledech! Super film a možná i změním hodnocení na *****! Zatím dávám **** :) ()

Wartord

Kdyby takhle vypadala totalita, to bych rád věděl, jak dlouho by vydržela. Asi moc dlouho ne, protože se vždycky objeví nějakej mutant, který chce dát lidem na výběr a ještě tím posloužit sobě a zabít dvě mouchy jednou ranou. John Hurt kecající z obrazovky byl tak nepřesvědčivej jako zničení Hvězdy smrti přes termální výměník. ()

LailaX

Vzhledem k tomu, že je tento film opravdu dobrý, zajímalo by mne, kde se potom to ku*va u DC comics do p*dele pos*alo... ()

BesnaSrnka odpad!

Vôbec sa Mooreovi nedivím, že sa dištancoval od tohto filmu. Anarchizmus a boj proti fašizmu zredukovaný na boj za práva LGBTI. Je až neuveriteľné ako sa tvorcom podarilo adaptovať radikálnu Mooreovu predlohu do tejto ultra safe corporate friendly kokotiny. ()

Lockdown

Film, který je svým příběhem dnes možná ještě aktuálnější, než byl v době vydání. Takhle nějak by měla vypadat většina komiksáren. Temné, s poutavým příběhem, kdy si divák může udělat vlastní názor, zdali je způsob jednání hlavního hrdiny přiměřený, či nikoliv. Temnou atmosféru Londýna navíc perfektně doplňuje hudba od pana Marianelliho. Poprvé jsem film viděl jako malý kluk a netáhlo mě to. Nemá to v sobě tu dětskost jakou mají právě Avengers, avšak s nárůstem let ve mě film vyvolává lepší a lepší pocity, takže pokud zde ohodnotím pěti hvězdami, nebudu toho litovat. Film svůj účel plní na 100% a diváka plně vtáhne do děje. ()

ajaxx

Tak či tak, hodnocení mezi českou, filmově kritickou veřejností je poměrně solidní, nicméně světově zdá se mi snímek dosti podhodnocený. V svém žánru je poměrně unikátní a i přesto, že se jedná jen o další zfilmovaný komiks (u nás veskrze neznámý až na okruh fanoušků), je pojetí filmu jiné, má jinou hloubku a to co tvůrci chtěli tímto říct, se jim, dle mého mínění, podařilo velmi neokoukaným a neotřelým způsobem. Já mám jasno. Poprvé viděno na DVD 2008, od té doby už asi 10x opakováno a dodnes neměním své hodnocení: 100% ()

datel13

Nebudu se zde nijak zvlast rozepisovat nad poselstvim filmu, protože za to tento plytky a schematicky snímek rozhodne nestoji. Snad jen par myslenek, a to, ze se tu oslavuje ci rovnou navazuje na odkaz zlocince, který chtěl v ranem novoveku odpalit vyznamnou a cennou budovu, bez ohledu na lidské zivoty. Proste terorista, ktery byl po zásluze popraven. Odkaz Guye Fawkese pak zacal zit vlastním životem, to bych v urcite symbolicke rovine bral – nicmene filmovy V je futuristickou kopií, novodobym Guyem Fawkesem – jen chytrejsim a zcela neporazitelnym, coz mu ještě pridava na celkove nesympaticnosti. Hlavni hrdina je uzvanenej trapak typu Deadpool, od nehoz se lisi především zenskym účesem, který nosi mj. moje ustecka holicka pani Lenka. Zajimavost filmu by (zvlaste pro me) mohla spocivat v tom, ze je britsky vyroby. Britskou kulturu mam hodne rad, i když v ni vidim i dost trapnosti, např. Monty Python. A ano, i tento snímek je velmi trapny, schematicky (jak uz jsem uvedl vyse), bez sympatických postav.. Prestavitele schematickeho totalitního rezimu jsou natolik nezivotni, ze divak sotva muze pribehu uvěřit; panák V se pak na konci zmeni v sadistickou mlaticku, bez soucitu pro no-name vojaky, kteří stejne jako nekteri radovi vojaci Wehrmachtu nemuseli byt monstra. Ale takove otázky si tento stupidni film neklade. Také parlament je nakonec odpalen (prestoze uz to pro pribeh ani pro pochybne zamery hlavního hrdiny není potřeba), cimz je mi odhalena zrada v mem oblibenem serialu Sherlock, který z tohoto filmu ocividne vykradl motiv odpaleni Parlamentu vybusnym vlakem/vagonem metra. Krome toho, ze ve Vendette hraje Lestrade ze Sherlocka, a to zrovna tak policejního oficira. Jedna z mala sympatických věci na tomto snadno zapomenutelnem filmu. Další velka bublina splaskla… ()

Upir_Spike

Výjimečně výborný výtvor velké variace všemožných vzorců vnímání veškerého významného Vesmíru vzájemných vztahů ve výtečně vyčnívající verzi vydatné vendety vyžadované vznětlivým vzbouřencem. Všechny vjemy velmi výrazně vyhovují ve velkém, výrazném vyvrcholení! ()

vitek_korenn

Jedinečný film. To rozhodně. Ale stále mohl být více akční a hlavně propracovanější. Myšlenka byla dobrá. Zato atmosféra totalitní Británie by šla vykreslit mnohem lépe. Byla zde spousta momentů, které mi až moc připomínali naší dobu (2018). Momentů, které prostě ve filmu tohoto typu nemají co dělat. Vytvářeli velmi rušivý dojem, který kazil jinak bravurně vykreslenou absolutistickou Británii. Kdyby těchto "pár" záběru zaměnili za jiné, co by ještě lépe vtáhli a nastínili prostředí .. Bylo by to 10/10. Takhle nemůžu napsat nic jiného, než : Za mě 9/10. ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

06.09.2014

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

07.01.2012

Lákavá kombinace. Andy a Lana Wachowští nedávno ve spolupráci s Tomem Tykwerem dotočili adaptaci objemného, cenami ověnčeného románu Cloud Atlas, a nechtějí ztrácet čas. Jejich čerstvá novinka má… (více)