Hostel vypráví příběh dvou kamarádů z americké vysoké školy, kteří se v touze po netradičních zážitcích vydají na cestu napříč Evropou - s tím, že pokud jim zůstane místo vzpomínek jen jedno obrovské okno, nebude je to nijak zvlášť mrzet. V průběhu výletu se k nim připojuje Islanďan Oli, jenž oba dobrodruhy přemluví, aby zamířili na místo, které je považováno za opravdové nebe všech amerických turistů - do jisté ubytovny v odlehlém slovenském městě plném zoufalých, ale zároveň překrásných východoevropských dívek. Když se ihned po příjezdu bez problémů seznámí s dvojicí místních krásek, zjistí, že Oli nelhal. Zdánlivě pohodový běh událostí však brzy vystřídá kruté procitnutí. Oba cestovatelé si uvědomí, že se rychle noří do čím dál tím děsivější situace, která je stejně nebezpečná a temná jako nejzvrácenější zákoutí lidské duše. (oficiální text distributora)

matestlust

Exploitation ve výstavní formě. Jen nechápu, že na to koukají lidi, co o tomto subžánru nemají ani potuchy a pak jej takto veřejně odsoudí. Je to dobře natočená žánrovka, která si zaslouží větší uznání od fanoušků žánru, pro nikoho jiného natočená nebyla. ()

MáŠa

Nechutný, ale V RÁMCI ŽÁNRU celkem povedený. Viděl jsem to teď podruhé a svoje hodnocení asi nepřehodnotím, protože těch hororů z podobného ranku, co už jsem viděl, a které byly horší, bylo takové množství, že to nějak ve svém hodnocení prostě zohlednit musím... ()

prome odpad!

Film natočený u nás a příběhem odehrávajícím se na Slovensku? To by mi ještě nevadilo, jsou i větší úlety, ale postavit film jen na brutalitě a mučení mně prostě nestačí. Nevím, někomu se to líbit může, ale mně ne, protože tohle od filmu neočekávám. ()

oLí odpad!

1/10 Tyjo, jak já byl vyděšenej !!! Úplně šokován !!! Elimu bych dal jednu radu. Kdyby měl zas jednou někdy v budoucnu zálusk nás něčím znechutit a natočit lepší horor, pardon, vlastně exploitation horor ( čau Hellblazer ), tak ať vyrazí k nám do Oustí. Určitě by sem trefil, už to tady v naší zemi úchyláček malej trochu zná, když tu natáčel tenhle film. Klíč k překonání jeho životního díla je prostej a vyšel by ho na pár babek. Pozvali bychom ho se šášou k nám domů, někdy před desátou večerní v pracovní den a trochu ohulili domácí kino, tak na padesátku, začneme třeba písní Když jsou doma galeje ( a Eli by měl soundtrack hotovej ). Zhasne se. Světlo vydává jen monitor a malá lampička na čtení vedle postele otočená ke zdi ( tu žvejkačku bych z ní odlepil, to by se Elimu ve filmu rozhodně nelíbilo, potrpí si na nejmenší maličkosti, není přeci žádnej igelit ale skillovej rejža ). Noc se posunula k jedenácté a hudba ustala. Je ticho, ozvučení obstarává jen má letitá komunistická lednička pamatujíc ještě osmdesátá léta, vydává strašidelné zvuky a Renda ( náš králík ) mi hryže kabel od mý MX518 za patnáct stovek, také nepříjemné znění pro uši. Napětí by se dalo opravdu krájet. Diváci budou pouze čekat, co se stane. Budou vědět, že se přihodí něco hrozivého, něco expoitation !!! Že to fakt někdo hrubě vodnese, na plakátu ( na kterej se mimochodem nesmějí dívat lidé pod 18 let, je totiž úplně exploitejšn ) bude přeci napsáno „FROM DIRECTOR ELI ROTH“. Vypětím si okoušou nehty tak intenzivně, že někteří z nich ani neví, že už jsou u druhého článku prostředníčku na pravé ruce. Z ničeho nic, jako blesk z čistého nebe, se ozývá strašlivá rána a diváci vyskočí ze sedaček ! Něžné dívky odvrátí zrak a skloní hlavu na rámě svého milého. Ten je ujistí, že se ještě nic nepřihodilo, že se jen opět zapla ta stará lednice, kerá přes Michala Davida nebyla předtím díkybohu slyšet. Některým povolí nervy a odejdou z kina, jiné odveze erzeta, ti silnější sledují dále, stékající pot po čele je však nemine. Klepou se jak já, když jsem chtěl onehdá na střední poprvé oslovit svou, v té době ještě neznámou, nastávající a milovanou ( ahoj Šári ). Eli si s divákem umí pohrát. Toto byl, dámy a pánové, manévr zkušeného režiséra. Vše do nejmenšího detailu promyšlené s jediným cílem. A to, aby se z kina odcházelo se zážitkem, který doposud nikdo neznal. Omyl ! Žádná úleva. Deset vteřin ( aby se zkrátila stopáž ) po rozjetí ledničky se v osudných 23:02 rozklepou skleničky jako při zemětřesení a ozve se zlověstné bouchání na dveře. Elimu půjčím kameru a on na ní nasadí nějakej svůj filtr ( jediný, co si do Ústí doveze, fakt za to ušetří a bude to trhák ), na kterým makal deset let. Cameron se svou novou technologií prostě hadr. Pomalým krokem s roztřesenou kamerou se vydá zjistit, co je příčinou onoho příšerného bouchání. Další diváci to nevydrží a jdou se nervama vyblinkat na WC. Eli už se se snímacím přístrojem v ruce blíží k dubovým dveřím, jenž pod silným boucháním již brzy vypadnou z pantů. Eli sahá na kliku, otevírá dveře. Heuréka ! Je to čuník ? Je to zlobr ? Strašidlo z půdy ? Ať tak či onak, svěrače povolí každému a diváci se prostě poserou. Kdo ještě má co zvracet, použije krabičku od popcornu, jiní zůstávají proti své vůli nehybně zaražení v sedačce, i když by chtěli okamžitě zdrhnout. Mezitím Eli Roth stojí ve dveřích tváří v tvář neznámé bytosti, která je asi o půl metru vyšší a o metr širší, než je on sám. Jde z ní opravdu děs běs exploitation. Aby ho tenhle projekt fakt moc nestál, přijmu roli osvětlovače s baterkou z kola v ruce. Šárka už volá ambulanci. Na rozdíl od diváků a Eliho my dva víme, co příjde. Nestvůra promluví: „Ty doprdele nevíš, kolik je hodin ? To je už počtvrtý tenhle tejden ty vole, tohle bylo naposled, je Ti to jasný ?“. Nápřah pravačkou, Eli dostává hrubě do držky. Bytost se otočí a tajemně odchází po chodbě dolů se schodů. Skleničky v bytě se opět zatřásly, i chudák Renda se musí držet svých milovaných kabelů, aby nenadskakoval. Jdu zavřít dveře a volám „Už se to nebude opakovat paní sousedko, po desáté vždy ztlumím, slibuju, dám si pozor, dobrou noc a ať se Vám zítra v práci líbí“. Žádnej happyend, Eli je v komatu. Houkání záchranky sílí, pomoc se blíží, titulky ani bejt nemusej, Eli si všechno obstará a já, na rozdíl od pár našich českých herců, nemusím být podepsán pode vším, kde se na pět vteřin objeví můj obličej. Ani jako tvůrce charakterů tam bejt napsanej nemusím, moje masérka dveří není vycucaná z prstu, je to skvělá asi pětadvacetiletá něžná žena a na tom nic nezmění ani fakt, že vypadá na pětačtyřicet, na dívku oplývá trochu hlubším hlasem, má exoftalmus srovnatelný se Stevem Buscemim, nesdílí mou zálibu v nočním poslechu kvalitní hudby a přítel jí nejspíš do ranní kávy z neznámých důvodů přidává testosteron. Jestli chodí na zdejší databázi, tak se to příště všechno asi obejde bez ťukání mám pocit. () (méně) (více)

Morholt odpad!

No to byla nehorázná blbost. Samozřejmě, že pobavilo Slovensko v kulisách Českého Krumlova, kde jezdí zásadně žigul-taxi, největším hitařem je Michal David, místní elita se vyznačuje komunistickými mercedesy z Kopřivnice a rozesměje i slávistická vlaječka v místní "slovenské" hospodě, ale to samo o sobě stačí sotva na půl hvězdy. Eli Roth je netalentované nic, kterému by měl být doživotně zakázán přístup do filmových kruhů. ()

NIRO

Taková malá nechutná kravinka bez rytmu a opravdového nápadu. Nebýt toho Slovenska, natočeného v Česku, byla by to dost nuda. A celé to jde za rejžou, který měl docela nosný nápad, ale prostě z něj nevytřískal nic doopravdy strašidelného ani satirického (což doopravdy BYL jeden z úmyslů). ()

Mordenroth

Eliho debut Cabin Fever som videl už dávnejšie a musím skonštatovať, že ma v celku pobavil (samozrejme v dobrom slova zmysle) a aj preto som už netrpezlivo očakával, čím ma tento mladý a nádejný režisér poteší v najbližšej budúcnosti. A držal som mu palce. Moje sklamanie bolo o to väčšie, keď som si pozrel jeho najnovší "pokus" Hostel, pretože som očakával... Čo som vlastne očakával?... Asi niečo iné... Skrátka, vytvoril som si o Elim určitú predstavu, ktorá (bohužiaľ) nezodpovedala skutočnosti. 1) Cabin Fever je omnoho lepší film ako Hostel, už len preto, že má aspoň nejakú atmosféru a napríklad aj lepší koniec. (Ak sa však Hostel snažil napodobniť Texaský masaker, tak mu to rozhodne nevyšlo), 2) Herci v hlavných úlohách sú v Hosteli veľmi, ale veľmi zlí a nepresvedčiví (kurzy herectva by im určite neuškodili), 3) V Hosteli absentuje napätie a režisér nebol schopný vytvoriť patričnú atmosféru, 4) Jedna (len jedna) doslova nechutná krvavá scéna (mŕtve oko) tomuto filmu veľmi nepomáha, skôr naopak - namiesto šoku prichádza znechutenie a to je veľký rozdiel. (Napríklad v Haute Tension boli krvavé scény oveľa "krajšie" a určite som z nich nebol znechutený). Čo je ale potom na Hosteli aspoň trochu zaujímavé? Podľa mňa je to predovšetkým vynikajúci Jan Vlasák (, ktorý mi neviem prečo trochu pripomínal Rutgera Hauera) a prekvapujúco dobrá hudba Nathana Barra (na tento film možno až príliš dobrá), ale to asi tak všetko. Filmy ako Hostel, by mali vychádzať priamo na DVD! ()

Richie666

Kamenujte mě, bijte mě, zavrhujte mě, ale mně se to prostě líbilo. To, že jsou Američané zabedněnci a neví, kde leží Čína, jsme věděli už dávno, tak proč soudit tento film podle "bratislavského" Českého Krumlova?! :) Kdyby se děj Hostelu odehrával v Rumunsku a místo toho se točilo v Bulharsku, bylo by nám to každýmu jedno. Myslím si, že Rothovi šlo především o pořádnou porci brutality a i když té se divákovi dostane až v druhé polovině filmu, pořád je docela pikantní. Atmosféra filmu je víc než dostačující, především mučící scény jsou výborné; herecké výkony nejsou špatné. Líbil se mi hlavně Jan Vlasák :) Možná že hudba Pavola Habery, Michala Davida a Tublatanky přijde lidem v Americe strašidelná, ale tady už to bylo i na mě moc. Jinak si myslím, že hodnocení Hostelu je trochu ukřivděné díky zaujatosti českých a slovenských diváků a jejich přílišnému očekávání. Já jsem o Hostelu nevěděl nic, když jsem si na něj koupil lístek, a byl jsem spokojen. Humus to byl až až a o to šlo :) ()

Gary

Dokázal jsem se na ten "nářez" dívat až do role Miroslava "You´re so far from home" Táborského. Potom jsem to už zkrátka musel vypnout. Protože jediné zábavné věci jsou česky dabované Pulp Fiction, Michal David na discošce a právě Mirek Táborský. Nezabíjejte svůj čas a pusťte si raději Medvídka Pú, protože i v něm je víc akce, než v tomhle tmavém, bezvýznamně trapném filmu. Quentine, příště si nech peníze pro sebe. ()

Genero odpad!

Když dočetl pan producent Quentin Tarantino scénář filmu, dlouze a vážně se zahleděl přes stůl na naproti sedícího Eli Rotha jako na vlastního syna a pravil: „Hmmm, dobrý vole, to dáme“. A i tak učinili a mě tím věru nepotěšili. Snad je to tím, že je to kokotina, snad tím, že Bratislavu natočili v Chánově, snad tím, že už mám něco nakoukáno a na velkém plátně mě nedokáže hned tak něco šokovat. Nedbal jsem varování na stránkách CSFD a viděl jsem bohužel to dílo. Mé nelidské výkřiky nebožáka stiženého fekální inkontinencí se pak dlouhý čas nesly nad střechami mého města a budily obyvatelstvo ze spánku. ()

Silence odpad!

Velmi slabá, až odpadová záležitost. Patřím totiž k lidem, kterým podobná brutalita nějak moc nevadí. A když v tomto filmu onu brutalitu vypreparujeme, nezůstane nám už vůbec nic. Ale naprosto nic. Jedno velké trapno. Když už takovou brutalitu film obsahuje, měla by atmosféru jen dotvářet a ne vytvářet, protože pak to vlastně ani žádná atmosféra není. Jedna polovina diváků se na Hostel nemohla dívat kvůli jeho nechutnosti a druhá kvůli jeho nudnosti. P.S.: Praha jako Amsterdam a Český Krumlov jako Bratislava? To už bylo moc i na mě... Mám prostě Krumlov moc rád. ()

bouncer

A bych řekl pravdu, tak mě zobrazení Slovanska, natáčeného u nás, pobavilo (ale nedivím se, že patriotické Slováky pohoršilo - prostě jsem to bral s nadhledem) a všechny ty chybičky kolem mě taky nevadily. A hudba byla prostě nářezová! :) Ale když dojdu k samotnému příběhu a nebo mám pochválit něco co patří do hororového žánru, tak jsem v koncích. Hodně podprůměrný horor, který oživuje jen ta hudba a to neskutečné zobrazení místních poměrů... ()

st.ranger

První polovina připomíná něco jako Euro Trip, pak už následuje masakrování a netypické poznávání turistických tras na Slovensku. Žádná sláva to sice není, ale nápad zajímavý, jen to pojetí a tempo trochu ztrácí na kvalitách. ()

erl

Zábavný film který mne znechutí , rozesměje a především pobaví. To byl určitě i režisérův záměr. ()

Litsarch

Je úplně jasné, proč Hostel v našich končinách neuspěl. Když totiž divák zjistí, že se dá do Bravy dostat taxíkem (žigulíkem, na lepší nemáme) z českých Poříčan, zobrazí opravdu dost nelichotivě Slovensko samotné, kde pouliční děti jsou zodpovědné za většinu kriminality a pokud jim nedáte to co chtějí, tak je po vás a nakonec že v Bravě je česká hospa, tak se ani nedivím. A aby toho nebylo málo, tak na Slovensku funguje klub Elite Hunting, kde za mučení či klidně zabití rusa dáte 5 tisíc dolarů, za evropana 10 tisíc a za američana tisíc 25. To už fakt celkem nasere. Aspoň ale na západě ví, že tu jsou nejhezčí holky naprosto nadržené na sex, ne? :)) Mě teda více než tohle sralo úvodních 25 min, kde nejde o nic více než o paření a šukání tří týpků, kteří jsou na cestě Evropou. Ale na druhou stranu, proč jim to nedopřát? Můžeme být rádi že ví, že je Praha super a znají Kafku. :D Jak se ale film dostane za těch 25min, atmosféra strmě zhutní a je čím dál tím více nepřímnější. Z prostředí prostorů rozpadlé továrny, kde Elite Hunting operuje (doslova) až mrazí. Šílený Jan Vlasák nemá ani špetku slitování a jeho kumpáni už vůbec ne. Naštěstí pro Jay Hernandeze další šílenec Petr Janiš neumí koukat kam šlape a předvede parádní číslo s milovanou motorovkou. :) Ne, Hostel opravdu není špatný film. Ani trochu. Exploitation není o tom se bát a lekat. Exploitation je o 150 galonech krve a uřezaných končetinách a to Hostel splňuje ukázkově s kurevsky nepříjemně mrazivou atmosférou. Akorát by mě osobně tedy fakt naštvalo, kdybych z Bravy dojel vlakem místo do Vídně na hlavní nádraží v Praze s německými nápisy (akorát reklama na Colu a nápis Kabinky je česky, aby se asi neřeklo). ()

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008

Čtyři vraždy stačí, drahoušku

Čtyři vraždy stačí, drahoušku

02.05.2006

Na Slovensku sotva zavřeli kudly po kapsách, odložili nenávistnými prohlášeními pokryté transparenty a rozsekali rozpíchané voodoo postavičky scénáristy a režiséra Eli Rotha a producenti měli… (více)

Hostýlek u mrtvého plavčíka

Hostýlek u mrtvého plavčíka

09.04.2006

Eli Roth a Stephen King

Eli Roth a Stephen King

09.03.2006

Dimension Films získaly práva na zfilmování novely CELL z pera mistra hororu Stephena Kinga a za účelem převedení příběhu na celuloid byl najat Eli Roth, horlivý fanoušek žánru a tvůrce komerčně… (více)