V čase nejrušnějšího chodu do banky přichází skupinka malířů. Netrvá dlouho a všechny důležité průmyslové kamery jsou vyřazeny z provozu a začátku velké bankovní loupeže už nic nebrání. Lupiči mají vše pečlivě naplánované. Z odposlechu je slyšet jakýsi podivný evropský jazyk a lupiči požadují dva autobusy a dopravní letadlo. Všechny rukojmí donutí převléknout se do stejných kombinéz, jaké mají na sobě, aby tak dokonale zmátli zásahové komando. K loupeži je přivolán rafinovaný a inteligentní policejní vyjednavač Keith Frazier, kterému postupně dochází, že se nejedná o obyčejné přepadení banky. Vzápětí se do hry vkládá i předseda představenstva banky Arthur Case, který má obavy z odhalení obsahu své trezorové schránky nacházející se právě v přepadené pobočce. Proto neváhá uplatnit svůj vliv a na místo činu poslat velmi ambiciózní a bezskrupulózní právničku Madeline Whiteovou. (TV Nova)

SOLOM.

Tenhle film by asi v červených číslech být neměl – zas tak dobrá bankovní loupež to nebyla, ale proti gustu jiných uživatelů…Já to vidím na průměrnou záležitost s dobrým hereckým obsazením i několika velmi slibnými pasážemi, ale zápletka nám nabídne i několik nudnějších chvilek, závěr spíše úsměvný stejně jako některé vedlejší postavy. Taky bych tu celkovou stopáž zkrátil o nějakou půlhodinku a výsledný dojem mohl být mnohem lepší. Každopádně klady převyšovali jasně zápory, takže lehce nadprůměrné ohodnocení tomu dám. 60% ()

Thomick

Jednoduchá a veskrze hloupoučká krimi "akce". Všichni policajti, teda kromě (mimochodem průměrného, i když postupem času lepšícího se) Denzela, se ptají na zbytečné otázky, všechno jim docvakává pěkně pomalinku tak, abychom se nakonec dostali na ty dvě hodiny a takové ty prokládačky, jako například výslechy zadržených - k čemu tam, probůh, byly? Tolik nicneříkajících scén v jednom filmu se zkrátka jen tak nevidí, navíc takový Plummer byl k mému údivu neskutečně slabý. Spike Lee se mohl přetrhnout, aby z tak plytkého scénáře vymačkal alespoň trochu zajímavý snímek, respektive takovou (autentickou) pohádku pro děti o tom, jak se přepadává banka. Achich ouvej, prej že thriller. 50%. ()

Ivoshek

Dobře jsem se bavil, a to je u moderního thrilleru víc než úspěch. Zajímavý je, že Spike Lee si může dovolit zjevně o hodně víc (a drsnějších) vtípků na černochy. Třeba ten malej kluk, co hraje digihru na vraždění v ghettu. Fór s kloboukem ke konci mě složil totálně. Na pět kousků tomu chybí trochu víc promyšlená zápletka a motivace, dost věcí při hlubším zamyšlení nedává ať zas tak moc smysl. Ale čert to Vem, bylo to svižný a místy vtipný a už to je úspěch. ()

JASON_X

Výborně natočený a zajímavě vypointovaný kriminální film se skvělými hereckými výkony - Washington, Owen, Plummer, Ejiofor, Dafoe, no a "magnificent cunt" Jodie Foster v roli ušité na tělo, přesněji na xicht. Ani chvíli jsem se nenudil, příběh mě zaujal a držel v obstojném napětí a zvědavosti, ale popravdě jsem v jeho rozuzlení (tedy v samotném závěru po vynikajícím rozuzlení) čekal víc... ani vlastně nevím čeho, ale váleční zločinci, uvědomělí lupiči a zarputilí detektivové s diamantem do kapsy mi přišli jako příliš fádní a odfláknuté zakončení tak poutavě rozehrané hry. A líbila se mi hodně i "indiánská" (jak tu píše jeden expert) úvodně-závěrečná píseň. ()

Jenda

Plusem filmu je nepochybně scénář, který se neorientuje jen na bankovní loupež a pointa je uplně někde jinde. Navíc je poměrně hodně chytře napsaný. Mazaný zloděj a mazaný policista v jednom filmu se také moc nevidí. Povedené efekty, jak zvukové tak vizuální, hudba. Je to prostě dobrý. U Bontonfilmu se zase ukázalo, jak hlášky z plakátů a jméno filmu vymyslel někdo, kdo naprosto netuší o čem ten film je, protože jejich spojitost s filmem se rovná spojitosti žirafy a zubařského křesla. ()

ARI50

Denzel je prostě frajer a opět v dalším snímku to dokazuje hrozně se mi líbí jeho herecké výkony a v tomhle filmu to opět dokázal. Velmi povedený filmeček který mně od začátku dokonce bavil humor nechyběl drsný Denzel, sice jsem čekal že vylezou zároveň s rukojmí ale že až tak rafinované to cele udělají sem nečekal výborně a přitom nešlo o vykrást banku ale o zajištění papíru no prostě paráda ve všech smyslech. ()

Bauer

Tam kde je Denzel , to je základ dobrýho filmu.A tento film není vyjímka!!!Toto bylo první setkání se Spikem Leem , a musím ríct , že jdu shánět jeho ostatní filmy.Spojenec neztrací vůbec tempo a donutí vás pozorně koukat.Sem tam padne opravdu nějaká velmi povedená hláška.A nehledě k tomu , jak je to suprově promyšlené.Jednoznačně 5*!! ()

becki_tu

Slušná kriminálka na téma dokonalá loupež, která bohužel nenabízí až tak dokonalý scénář. Po nemastném a neslaném průběhu jsem čekal nějakou slibovanou superpointu, ale ani té jsem se nedočkal a závěr jaksi vyšuměl poněkud do ztracena a dal se tak trochu čekat. Aspoň že to částečně zachraňovali skvělí Owen a Washington. Fajnová a docela efektní hra na policajty a zloděje, ale na víc jak 70% to nevidím. ()

MáŠa

No, není to zas tak dlouho, co jsem tenhle film viděl, a už si vůbec nepamatuju, o čem byl, což asi není nejlepší vizitka. Ale to úvodem. Podíval jsem se na CSFD, kdo že tam vůbec hrál, a už vím. Jo, mluvím zde o celkem zajímavém filmu, takovém tom o chytrém přepadení apod., ale jak jste asi poznali, ač je film zpracován dobře a hrají v něm známí herci, nenajdete v něm nic vybočujícího, takže na něj asi taky brzy zapomenete. ()

Morholt

Clive Owen chce vyloupit banku, Denzel Washington se mu v tom snaží zabránit a Jodie Foster potřebuje zachránit jednu žhavou schránku, která skrývá tajemství Christophera Plummera. Dle mého názoru hodně dobrý thriller, který se vystříhal prázdných míst, která by nudila a který byl podpořen řadou hereckých es, která mě nezklamala. Je pravda, že je to lehce předvídatelné a ve chvíli, kdy je na scénu povolána Jodie Foster (u té mi nebylo jasné, co je její postava vlastně zač), už mnohým začne zapalovat, o co asi jde resp. co Plummerova postava bankéře skrývá. Je také pravda, že Denzel Wahington je až příliš chytrý a důvtipný policista. Ale především jsem čekal, že mi bude nějak důkladněji vysvětleno, jaká byla příprava loupeže, protože z toho, co mi Spike Lee na konci naservíroval jsem příliš moudrý nebyl. Ale i přes všechny tyto nedostatky se mi to moc líbilo. 80% ()

N.Strauber

Sledování Spojence mě bavilo, tento thriller si celou dobu držel slušné tempo (na to, že se neodehrával na moc místech) - zkrátka můžu s klidem napsat, ře nebyl špatný nápad to natočit. Ale přece jen by neuškodilo, kdyby se Spojenec opíral o nějakou převratnější myšlenku. Ale to mně nevadilo. Horší to bylo s (podle mě) mírně nezvládnutým závěrem a s postavou Jodie Foster. Ano, vidíte dobře, kritizuju paní Jodii. Poprvé nepředvedla žádný strhující, ale jen velice průměrný výkon a hlavně měla velice malý prostor. Vypadala sice lépe než ve většině jinýách filmů, ale jako by jí tento účes omezoval v herectví. Hlavní chyba je ale v tom, jak jednoduše byla napsaná ta její postava a jak strašně málo prostoru tam měla. Když ve filmu hraje Jodie (byť je v titulkách až na třetím místě), tak člověk od ní zcela oprávněně čeká víc. Myslím, že tuto roli brát neměla. Má hrát jen v těch filmech, které na jejím výkonu stojí - asi jedině pak má ode mě může ten film dostat ***** (i když její kratičké mihnutí v v Příliš dlouhých zásnubách zase nikoho zklamat nemohlo). Samozřejmě, její přítomnost filmu sice neškodí, ale bohužel ani nepřispívá. Sice je to tak maximálně na 3,5*, ale zaokrouhluju nakonec nahoru - aby si Jodie u mě příliš nepokazila statistiku. Ale hlavně díky skvělé hlášce Denzela Washingtona v restauraci, která to zachránila: "Můžu vám vzít klobouk?" "Nemůžeš, kup si svůj!" :-)) ()

TheJokerCZ

Tento film je opravdu velmi povedená záležitost. Hodně mi připomínal Phone Booth, což vůbec není na škodu, pokud to má to správné tempo. A to Inside Man rozhodně má. Film se vlastně odehrává celých 129 minut na jednom místě a přesto si po celou tu dobu udržel moji pozornost. Napínavé scény střídají ty humornější, hlavně při výslechu podezřelých osob. A klobouk dolů, je to opravdu velmi promyšlená bankovní loupež. 8/10 ()

Gary

Spike Lee se do akce neměl pouštět, protože ji nedokáže podat. Clive Owen by měl na čas odejít studovat herectví a stát se záživnějším, protože absolutně podrazil teorii Michaela Douglase, jak lehce se hrají záporáci. Washington se snaží, Dafoe se na stará kolena narval i do policejního a Chris Plummer zbytečně nasazoval zuby. Vystříhat doplňkové prodlužovací scény, zkrátit minutáž na hodinku a půl a byla by pohodová zábava. Dobrý Spikeu, zkusils, mazej k dramatům. ()

Tommassi3

"Přijdeš dovnitř, jejich šéf tě donutí kleknout, čtyři chlápci na tebe míří samopalama.. Představ si je ve spodkách !!" - "Proč ne ve vězenskejch mundůrech ??" ;) ()

bouncer

Spike Lee je fajn režisér, ale podle mě si nesmyslně vybral žánr, ve kterém už bylo všechno vymyšleno. Film o geniálních lupičích, vychytralých vyjednavačích - to už jsme všechno viděli tolikrát, že ani talent pana režiséra a skvělé herecké obsazení (které nedostává tolik času kolik si zaslouší) nevyzvedl tento film ze slabého nadprůměru. ()

BoPo

Spojenie Denzel Washington + Clive Owen + Jodie Foster = Výborný film. Podľa mňa sa jedná o najlepší film s témou bankovej lúpeže. A to bez závislosti na tom, či máte spomínanú trojicu hercov radi. ()

JohnCZ

Zajímavá, vcelku dobře promyšlená krimi s parádně zvoleným hudebním podkresem a troškou humoru. Trochu mi tam vadila jistá nedotaženost v podání a ve výsledku dost banální zápletka, která se skrývá pod rafinovaným podáním děje. Ale rozhodně nemůžu říct, že by mě to nebavilo - spíše naopak. Clive Owen byl hodně stylovej... ()

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

21.12.2011

Starořecká řežba 300: Battle of Artemisia nedávno přišla o hlavního představitele, když Joel Edgerton odmítl hrát athénského generála Themistokla, který velel řecké flotile v námořní bitvě u mysu… (více)

Spike Lee si nedá říct

Spike Lee si nedá říct

05.02.2009

...a navzdory velmi vlažným reakcím diváků i kritiků na svůj epos Miracle at St. Anna plánuje další film z období 2. světové války. Předlohou pro něj bude faktografická knížka dopisovatele New York… (více)

Zachraňte černého vojína

Zachraňte černého vojína

11.06.2007

Spike Lee díky svému prozatím nejkomerčnějšímu filmu Spojenec přičichl k opravdovému úspěchu a velkým penězům a klasický Hollywood ho opět láká. Adaptace románu Waltera McBrida Miracle at St. Anna… (více)