Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

cypp

První série fantastická. Po slabší druhé dobrá třetí, ale po té nastavované kaši kterou autoři předvádí ve čtvrté sérii nemohu dát lepší hodnocení. ()

Rssa

Opravdu bídný seriál, který neví kdy skončit. Po 4* první sérii přišla 2* druhá a 0* třetí série. Celkem 2* a to jen s odřenýma ušima ()

Romario

Upozorňuji, že seriál je opravdu návykový,a může způsobit silnou psychickou závislost! Výborné postavy a charaktery,i největší záporňáci mají charisma, podmanivá hudba, to vše tvoří smrtící kombinaci.Vřele doporučuji. ()

Milan25

Abych to nejak rozvrhl: 1. série - 95% (originální nápad, atraktivní prostředí) 2. série - 80% (úpadek oproti první, ale ne zas tak velký, pořád je to výborně sledovatelné) 3. série - 50% (podle mě už zcela zbytečná řada, kdyby to zkočilo druhou, tak by to bylo lepší, zbytečné natahování seriálům neprospívá) 4. série - 10% (veleblbost, motající se kolem záhadného zařízení, o kterém nikdo pořádně nic neví, ale každý ho chce, natažená na 20 dílů aby se v 19 neustále všichni honili a měli esa v rukávu, a v posledním díle se to během pěti minut vyřešilo!!). ()

lukasch

V první sérii hodně originální seriál, který především v úvodních dílech byl našlapaný promyšleným dějem, ke konci už došlo k zpomalení tempa. Druhá série už byla o hvězdičku horší, nastavovaný děj, přehršel kombinací a logických nesmyslů, ale přesto koukatelné. Třetí série jasně nejhorší. Je znát i předčasné ukončení díly stávce scénaristů, takže děj byl značně urychlen, nové postavy nerozvinuty, z mého oblíbeného Bellicka se stala ubrečená troska. Další hvězdička musí pryč. Čtvrtá série po prvních dílech mě taky nezaujala. Už je ten překombinovaný děj opravdu neslušný, návrat Sary působí jako pěst na oko, i když v příběhu nehraje žádnou zásadní roli. Pokud k tomu přičtete dabing na Nově, můžete další hvězdičku ubrat. Co mi ale celou dobu leze krkem je hlavní hrdina Michael Scoffield. Wentworth Miller působí jako ustrašený neherec jehož mimika v obličeji a náznaky emocí jsou snad ještě menší než u Bena Afflecka. ()

tereza_p

První seriál, který mě dokázal připoutat k židli a nepustit...1. série vynikající, s pořádnou dávkou napětí a skvělých postav, za tu by bylo určitě 5*, 2. řada ztrácí a začíná být trochu překombinovaná, takže celkově za 4*. ...a jsem hodně zvědavá, jak se tvůrci poperou s třetí řadou. ()

1860

Velmi chytrý seriál, který bude určovat způsob točení podobných věcí po dlouhou dobu.. Nesmírně napínavé a chytlavé.. Samozřejmě i tento seriál se nevyhnul klesající tendenci s přibývajícími sériemi (hlavně hodně slabá druhá série).. ()

kery-

První sérii není co vytknout - 5*. Vše tak jak má být :) Druhá série je i přes svůj super začátek malinko slabší a má u mě za 4*. Třetí série zatím běží (momentálně pauzuje), ale už teď se mi zdá, že to s ní vypadá slibně. V porovnání s první sice slabší, ale zase v porovnání s druhou je lepší. 4,5* edit 24.6.10: čtvrtá série se sice rozjíždí pěkně, ale odchod seriálu (který tvůrci plánovali) mohl být důstojnější..4* ()

baXter

Škoda že třetí řada pohřbívá to, co bylo tak pracně vybudováno. Jdu s jednou hvězdou dolů. //edit: Tak uz nam skoncila KONECNE ctvrta rada a vypada to ze skoncil cely prison break. Jak uz jsem psal, skoda ze se PB zacal sam pohrbivat, myslim ze to scenaristi zastavili uz pozde. Vetsi gulas v serialu jsem myslim snad nevidel. ()

markul

Další z řady výborných amerických seriálů. Z trojky Lost, Prison Break a Heroes se mi Prison Break líbí asi nejvíc. Ikdyž má taky svá slabá místa. ()

Frakira

Je to jenom seriál, takže některé věci nesmíme příliš řešit a nad ledasčím i přivřít oči. Ale pokud nás to strhne, tak dokážeme odpustit dost...a mě to vzalo s sebou jako velká voda! Za první sérii 5* za druhou 4*...a za třetí, i když to tak zezačátku vůbec nevypadalo, musím dát 4 a 1/2...čtvrtá série: WTF??? překombinované, zmatené - krucinál, toto vždycky musí sklouznout až tak moc? ()

eagle-eye

Nejedná se rozhodně o špatný seriál, nicméně v triumvirátu "in" seriálů jej řadím až za Heroes a Lost. Jednak je to dáno dost okatě a uměle stavěným napětím(samozřejmě ne vždy), neustálým kladením všemožných nesmyslných překážek, ale hlavně průměrnými hereckými, těžko uvěřitelnými hereckými výkony Purcella a hlavně Millera. Nicméně toto je zase vyváženo několika výbornými postavami v zástupu vedlejších rolích(Keach,Stormare a hlavně Knepper alias T-Bago). Velmi slušné tři hvězdy si tento seriál určitě zaslouží... nicméně po první sérii nepředbíhejme... ()

MossIT

Po prvních přibližně 14 dílech jsem byl nadšený, konečně pořádný seriál, který dokáže člověka přibít do sedačky a už nepustit, skvělý scénář, postavy, kvalitní herecký výkony, moc pěkný kukuč Millera... A teď přijde to velké "ALE"... Totiž po těch 14 dílech si každým dalším dílem říkáte, že je to všechno pořád dokola a dokola, jenom nastavovaná kaše a hra scénáristů o nejpřekvapivější vylízání se z problémů... a ten Millerův neustále drsňácký výraz, bez sebemenšího náznaku nějakých emocí, který jsem mu ze začátku tak žral, se mi znechutil takovým způsobem, že ke konci druhý řady, jsem ho už nemohl pomalu ani vidět. O sračkoidnosti druhý série se snad ani nebudu vyjadřovat. Jedinými klady jsou tak postavy T-Baga, Paula Kellermana a přítomnost mého oblíbeného Williama Fichtnera. ()

MareT.

Seriál, kde jsou zvraty a překvapení nasazovaný s kadencí samopalu...a někdy ještě rychleji!:-) Skvěle propracovaný, skvěle zahraný...špica! ()

AngiS

Škoda.. Říká se, že v nejlepším je dobré přestat.. Tady to měli utnout po první serii. Ten zbytek mi naprosto zkazil dobrý dojem ()

Sten-li

Většinu dílů první serie jsem sledoval se zatajeným dechem a hltal každou vteřinu. Dokonalé napětí, momenty překvapení a pak úleva, když dozorci nepřišli na to co se ve vězení kuje. Druhá už byla o něco slabší, ale pořád byla hodně dobrá, skrývání se a dokončování promakaných plánů Micheala Scofielda s detektivem FBI Mahonem v patách. Třetí už značně slábla a spolu se slabou čtvrtou se změnila v nastavovanou kaši. Z hrdinů se stali Copperfieldi co nespí, nejedí a dokonce už pracují pro Společnost a kdesi se tam vzala i Michealova máma, coby kupec Scylly. Proboha, tohle už mělo před dvěma seriema skončit...Přesto nechám 5* za tu našláplou první půlku celého seriálu a taky za roli T-Baga. ()

cab

Neuveritelne napinavy a do konce i uveritelny prubeh uteku z vezeni. Vyborni herci davaji kazde situaci naboj. Skoda, ze se autorsky a producentsky tym rozhodl v tehle serii pokracovat, i kdyz i druha sezona ma nekolik svetlych a velmi dobre fungujicich dilu, ale kvality prvni zdaleka nedosahuje. Prvni sezona: 100%, druha sezona: 60% ()

Saboter

Tak nejdřív bych chtěl zkritizovat český dabing. Protože něco tak otřesného jsem ještě neslyšel. Kdybych na to koukal v telce tak snad ani tu jednu hvězdu by nedostalo. Naštěstí se tak nestalo. :) Michael Scofield byla originální postava, která měla svoje záhady a o to víc byla zajímavější. Skvěle zahraný a neuvěřitelně vžitý s postavou Wentworth Miller vytáhl tento seriál. Ostatní postavy mi přišli ovšem nezajímavý až na pár který jsem si zamiloval jako třeba Sáru, Killermena a Mahonyho.. Měli to ukončit dřív a zbytečně neprotahovat. Poslední dobou to už je hrůza a jen se modlím, ať už je konec a můžu tento seriál uzavřít. ()

JOKERHAHAH

První serie- Naprostá dokonalost, v životě sem neměl nervy takhle na špagáte, perfektně gradované a ke konci už jsem seděl celej spojenej na gauči bez hnutí. Po první řadě nejlepší nekomedialn serial všech dob Druhá serie- Napětí se malinko uvolnilo, ale Robert Kneeper v roli T-Baga stále totálně kraluje, jinak se děj už začíná děsně zamotávat, naštěstí to zachranuje furt vyborné tempo, které vas nebude nudit Celkové shrnutí- Sice s druho serii šla kvalita mirně dolů, ale stalne nemám důvod dat jiny počet hvězdiček než 5 ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye