Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

medlo

Prvá séria bola veľmi kvalitná a keby sa tvorcovia rozhodli ukončiť seriál útekom, dostali by odo mňa 5 hviezdičiek. Ale samozrejme peniaze nepustia a točilo sa ďalej. Druhá séria ma miestami až nudila. Tretia sa návratom do väzenia zlepšila, ale kvalitu prvej nedosahovala. ()

chamba

Prvá séria to bola dokonalosť sama o sebe. Pozrel som ju na šupu asi za 3 dni lebo som sa od toho nemohol odtrhnúť a mozog si žiadal dalšie a dalšie diely. Potom vsak prišlo sklamanie v nevydarenej druhej sérii ktorú som občas musel aj pertrpieť. No chvalabohu tretia sérka to bol opäť starý dobrý Prison, ktorý ma tak nadchol v začiatkoch jeho existencie. Uvidíme čo nám tvorcovia naservírujú ďalej ale zaťiaľ je to za 4. ()

DavidS.

První série, kdy šlo jen o klasickou útěkovku s téměř neznámými a charismatickými herci, si zaslouží plné hodnocení...Dvojka začala ztrácet, ale stále držela jistou laťku v napětí a také přinesla do hry agenta Mahoneho...Trojka už se začala rapidně utápět v konspirační teorii a pocitu již viděného...Čtvrtá série se neměla odehrát vůbec...P.S.Ale na T-Baga asi nezapomene nikdo... ()

cachina

Výborná atmosféra, napětí, dynamika, originalita, promyšlenost, propracovanost, gradace, nemůžete se dočkat dalšího dílu. To vše by bylo na 5*, ale bohužel i tento seriál postihlo to, co mnohé jiné. A to, že v nejlepším by se mělo skončit, ale neskončilo. Bohatě by stačila první série. ()

Wally

Prostě pecka...tento seriál jsem nesledoval, když běžel v TV, ale stáhnul jsem si ho komplet a rozhodl jsem se ho postupně zkouknout. Jaká to byla chybná představa! Po prvním dvou třech dílech sem se nemohl od tohoto seriálu odtrhnout a vytvořil jsem si na něj doslova závislost. Neříkám, že neměl chyby, ale tyto chyby se dokonale skryly za tím neuvěřitelným strhujícím dějem. Člověk si tu partičku musel oblíbit...pro mne osobně je jednoznačnou jedničkou R. Knepper v roli T-Baga...tohle zahrát a neutrpět na duši muselo být těžké, ale i tomu T-Bagovi člověk prostě fandil. Super seriál... ()

divak84

1.řada exelent, i samotný útěk byl vyobrazen velmni slušně s dramatickými a napínavými prvky 2. řada přinesla něco nové a mě osobně bavila 3. řada byla hodně slabá v první půlce aby se pak rozjela 4. řada byla fiasko a nemělo k ní vubec dojít. ()

Kuny27

první slova? " Wow mazeckej seriál ! " rozhodně se nejedná o nudný seriál a zaplnění nudných chvil. Seriál se točí kolem hlavní role. Velmi dobré zvraty, scény, záběry a příběh. Ale být to o polovinu kratší - uvítal bych. ()

Mistickzz

Moja srdcovka čo sa týka seriálov. Prvá séria je jednoznačne najlepšia, škoda, že ostatné majú klesajúcu tendenciu. 1.séria 100%, 2.séria. 90%, 3.séria 85%, 4.séria: 65% ()

Ragdoll

Seriál z drsného, vězeňského prostředí je s velmi sympatickým Wentworthem Millerem v hlavní roli pro mé gusto to pravé ořechové. Příběhově je pořad velmi dobře vymyšlen a i když se jeho uvěřitelnost každou sérií snižuje, stále se jeho místo na mém TOP 10 seznamu krásně vyjímá. Nejlepší první série je na excelentní 100% úrovni, napínavé zvraty, propracované postavy a jejich rivalita mezi sebou se kvalitativně zvyšuje, až konečně vyvrcholí útěkem z Fox River a dostává se do bodu, kdy vlastně celý seriál doopravdy začíná. Druhá série patří na nejnižší příčku celého seriálu , třetí se znovu odehrává v areálu vězení a tím se pomalinku dostává zpět na výsluní své tehdejší slávy a zde tolik nepochopená a zavrhovaná čtvrtá (což opravdu nechápu) série je podle mne na stejné úrovni jako první. Akce však není nedostatek v každé z nich a smutný konec uzavírá bariéry dalšího skvělého pořadu. Michael Scofield - Rest in Peace. 100%. ()

Saf123

Nejlepší a můj nejoblíbenější seriál ze světa kriminalistiky,"zakázané" lásky a vězeňské prostředí,které občas nahání hrůzu.Uznávám 4.série už není taková,ale i přesto finální konec stojí za to :). ()

figgo jr.

1.série: Naprosto dokonalá podívaná, která je díl od dílu lepší a napínavější. Všechny hlavní postavy naprosto sedí k hercům a jsou výborně zahrané. Tahle série je prostě geniální. 2.série: Příběh se přesunul ven z vězení a sleduje hlavní hrdiny na útěku. Už to není tak skvělé a napínavé jako byla 1.série ale pořád je to hodně kvalitní podívaná. Navíc se k už tak výborné herecké sestavě připojuje William Fichtner, který v roli Alexe Mahoneho naprosto kraluje. 3.série: Příběh se opět vrací do vězení ale tentokrát do dost tvrdších podmínek než tomu bylo ve Fox River. Kvalita šla oproti druhé sérii nahoru a to hlavně díky postavě Williama Fichtnera, prostředí panamské věznice a zkrácení série jen na 13 epizod což dodalo příběhu přímočarost a není v něm tolik zbytečně natahovaných momentů. 4.série: Poslední a nejhorší série. Děj se točí hlavně kolem společnosti, takže už úplně mizí to kouzlo vězení. Pár epizod je přesto dost vydařených ale 24 dílů je opravdu zbytečně moc. ()

bruceman7

První (4*) a druhá (4*) série byly skutečně na úrovní - originální, promyšlené, napínavé, nečekané. Třetí (3,5*) a čtvrtá (2,5*) řada byla již level níže, ač si myslím, že ta Sona byla stále lepší o dost lepší než honička s pitomcem Selfem a vůbec. Pátá řada (2*) byla místy WTF, místy těžkej bizár (komu všemu se chtěli tvůrci zavděčit, těžko říct). Čtyřka i pětka už bylo zkrátka takové vaření z vody. Zprůměrováno, přijatelné 3*. ()

Pyth

Prvni rada naprosta dokonalost, druha rada podle ocekavani slabsi, treti me zabavila a ctvrta (jelikoz jsem fanda MacGyvera) me taky zabavila vic nez dost :) ()

DonQ

Dostal jsem se k tomu téměř po deseti letech od premiéry prvních dílů. I proto jsem si během tří měsíců mohl dopřát kompletní seriál. Musím říct, že je to hodně rozporuplné. Na jednu stranu lákavý příběh z vězení, kde nechybí dramatické prvky a na druhou celá neuvěřitelná řada absurdních náhod, nelogičností i vyloženě odfláknutých věcí a chyb. První série je určitě nejlepší a nastavila laťku k pěti hvězdám. Ty další už začínají pokulhávat, ale dvojka i trojka mne stále ještě bavily. Nicméně čtyřka je už skutečná fantasmagorie. Bohužel celkově nemám rád téma tajných služeb, super agentů a konspiračních teorií, takže nadšení postupně opadávalo a opadávalo až jsem si celkem ulevil, že už je konec. Finální řešení mi přišlo celkem fajn, čekal jsem něco podstatně horšího. Každopádně díky za fajn podzimní a zimní večery Scofielde, ikdyž si mne svou dokonalostí a neutuchající genialitou a lidskostí kolikrát strašně štval, tak celkově vůbec nelituji, že jsem se do seriálu pustil. Jen díky hlouposti scénáristů a zcela zbytečné čtvrté sérii dávám jen čtyři hvězdy. ()

Ivusha

S přibližně dvanáctiletým zpožděním jsem začala sledovat Prison Break s mužem, který to už kdysi (prý - nic si nepamatuje) sledoval. Hm. Některé postavy bych zastřelila za jejich chování, (Mluvím o tobě, T. J.), jiné nelze nemilovat. Jsem zvědavá na další série, i když jsem slyšela, že to pak jde docela kvalitativně dolů... Snad to stihneme zkouknout před avizovanou pátou. :) ()

radecacek

Jak moc dobrá byla první série, tak moc stupidní byla druhá. Tu jsem ani nedokoukal a dal seriálu sbohem. 1. série: 90 % 2. série: 40 % ()

Hanys_

Na začátku 4. sezony musím snížit hodnocení..Po první sezoně za 5* , ale s každou další se to o jednu zhoršuje...Momentálně naprosto zbytečný seriál, který těží z povedených prvních 13 dílů. ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye