Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

Ilicka

Will Smith sice je jeden z nejtalentovanějších herců současnosti, ale dělit v 100 minutovém filmu pozornost jen mezi něj a jeho sympatického psa bylo nad mé divácké síly. Navíc jen některé scény ve mně dokázaly probudit emoce. Jednou z nich je recitace dialogů ze Shreka, které mě donutily meditovat nad tím, kolikrát ten film musel ve své samotě vidět, další je paranoidní výlev s "Fredem", kdy ze Smithe jde opravdu strach... Kdyby byl podobně silný celý film, asi by mi nebylo tak trestuhodně jedno, co se s panem Nevillem stane. Výbornou práci odvedl kameraman, střihač a hudební skladatel (jeden motiv mi stále rezonuje v hlavě), ale nijak zvlášť mě neohromily triky, popravdě zombíci bez pigmentu vypadají jako Imothep z Mumie, a jeleni prohánějící se prázdným New Yorkem jsou okatě digitální. Komerční potenciál ovše obrovský, že? ()

Necrotongue

Nepochopil jsem.Proč?Ve výborné první části filmu nás tvůrci vezmou do nádherně propracovaného post katastrofického světa,který společně se scénářem opravdu funguje a já jsem se od obrazovky nemohl odtrhnout,druhá část na mě působila tak,že ji točil úplně jiný tým lidí a z původní sestavy zbyli pouze herci.Celý snímek na mě působil nesourodým dojmem,druhá nábožensko-patetická část mi zničila zážitek z části první. ()

ARI50

Famózní velkolepá událost, stačí bravurně vytvořit zničené město přidat jednoho dobrého herce dodat příběhu pořádné grády a konečné vyvrcholení výborně vytvořeného nepřítele a dostane tuhle bombu, samozřejmě smutná chvilka v podání hudby je bonus no a co se týče otevřeného konce v podáni dvou závěru je jen na vás co se vám líbí víc chci další dávku. ()

mm13

ak chcete stráviť hodiny bezvýsledným premýšľaním o tom, ktorý z dvoch preslávených záverov je väčšia katastrofa pre celý tento inak celkom pekne priemerný snímok, tak je tento inak celkom pekne priemerný snímok presne pre vás... samozrejme celý ()

Ištván87

Bože můj, jak mohli takhle skopat ten konec, resp. tu druhou půlku. Tu ženskou bych odštřelil za ty její kecy a scénáristu (nebo spíš producenta) za to, jak ten film blbě americky ukončili.. Na druhou stranu jsem neviděl alternativní verzi, tak nevím, jak to dopadlo tam.                                                              P.S. Po zhlédnutí alternativního (v tomhle případě vlastně původního) konce jdu s klidem o dvě hvězdy nahoru. Jak málo stačí k úplně jinému vyznění filmu mě asi nikdy nepřestane překvapovat. A největší prča je, že i v kinoverzi nechali několik scén, které jasně odkazují na ten alternativní (původní) konec.  Suma sumárum: Kinoverze 60%, Alternativní verze 90%. ()

JASON_X

Vizuálně pohledný, ale obsahově (respektive scénáristicky) dost hloupý film, primárně určený divácké skupině "žrouti popcornu". Většina jeho děje sestává z vrstvení jednoho klišé na druhé - Smith-drsňák se prohání bourákem po trávou zarostlých newyorských ulicích a loví místní městskou divokou zvěř (snaha vyvolat u žrouta popcornu reakci typu "WOW!"), Smith-lékař pracuje na vakcíně, kterou by zachránil lidstvo, Smith-dobrák si povídá se svým pejskem, Smith-intelektuál si povídá s figurínami ve filmové půjčovně, Smith-pohodář odpaluje golfové míčky z křídla letadla na letadlové lodi do prázdných ulic, no a k tomu povinné flashbacky ze začátku konce civilizace, kdy při výjimečném stavu a všeobecné panice v ulicích New Yorku nemá armáda nic důležitějšího na práci, než chránit a evakuovat rodinku jednoho veledůležitého nepostradatelného negra (Smith-voják). Skoro jako kdyby scénář k filmu psal Smith-narcis (nepsal). No ale kouká se na to jinak celkem dobře, je to dobře uděláno (až na digitální "světloplaché" hnusáky), exteriéry zajímavé, výprava povedená... A Alice Braga je docela pohledná (i když její teta byla stokrát pohlednější). Zajímavostí je alternativní konec (lepší je určitě ta verze, ve které Smith-mučedník na konci zhebne). ()

luka4615

Po všech směrech průměrná zombie záležitost, na níž zaujme pouze koncept opuštěného New Yorku a počáteční skvěle vystavěná atmosféra. Až na tyto atributy ovšem snímek I Am Legend nemá téměř žádnou přidanou hodnotu, kvůli které bych se k němu někdy v budoucnu vracel. Škoda. „You are not alone.“ ()

Bauer

Na tento film jsem se šíleně moc těšil. Většinou když se na film těším, tak to dopadne špatně. Tento film mně určitě nezklamal ale taky mně nijak vyjmečně nenadchnul. Dostal jsem tak nějak co jsem očekával. Kde začít? Hodně zajímavý film se zajímavým a docela i originálním scénářem. Někomu by mohl příběh o jednom muži připadat jako nuda. Ale není to nuda. Je to především díky znamenité atmosféře, která nekolísá. Will Smith má one-man show a taky toho pořádně využil, protože jeho výkon je excelentní. Taky se mi líbil jeho pes. A scéna právě s tímto psem mně velmi rozbrečela ( nebudu psát jaká, protože by to byl spoiler ). Docela dobrá byla i hudba ale do tohoto filmu by se mi líbila hudba třeba od Zimmera. Co se mi až tak nelíbilo je, že film má bez titulek zhruba 93 minut, jelikož by se tento film dal považovat za mega film, tak by mohl mít i těch 120 minut. Jako třešnička na dortu je dojemný konec, který mně opět rozplakal. Velice vydařený snímek!! ()

becki_tu

Asi jsem se nechal nalákat a navnadit výborným trailerem, ale čekal jsem víc. Škoda, takhle se tohle velkolepě-komorní sci-fi může zařadit do kategorie filmů, které nedokázaly naplno využít poměrně velkého potenciálu a to především díky slabšímu scénáři. Samotný nápad je slibný, technicky je to taky zvládnuté a u hereckého obsazení se taky netřeba dlouho pozastavovat – Will Smith je asi jasná volba. V čem ale vidím právě menší nedostatky, tak to je někdy až příliš uspíšený děj a někdy zas zbytečně natahovaný. Tvůrci mohli klidně přidat ještě dvacet minut (celkem rychle to uteče) a dovysvětlit a rozvést podstatné momenty. Když jsem se dočetl, že tuhle postapokalyptickou podívanou mohl před pár lety točit můj oblíbenec Ridley Scott, trochu mi bylo líto, že to tenkrát nevyšlo. Třeba by to dopadlo ještě o něco lépe, třeba ne. Nakonec moje smířlivé hodnocení směřuje někam k 70%. ()

MáŠa

Váhám s hvězdama, váhám, ale tak necháme to například na čtyřech. Film není sice žádná oscarová záležitost, ale jako popcorn je to solidní, ba mě to dokonce i překvapilo, čekal jsem spíš něco jako 28 Days Later, a zde se vše bohudík stočí do více realistických vod, a taky tu nejde o nějakou hlubokou reflexi lidských povah, ale abych to nezakecal, zkrátka dobrý. Kazí to možná trošku takový ten hrdinský závěr, ale na DVD je jako bonus prý mnohem lepší, tak možná že by se tenhle film dal vychválit ještě víc. ()

Earl_23

Slabý konec (je jedno jestli ten původní nebo alternativní). Člověk by čekal, že na závěr ho bude čekat velké finále. Škoda, hodnocení mohlo být vyšší. ()

Lucasion

Hned na začátku napíšu, že jsem čekal od Já, legenda víc. Je pravda, že Constantine v podání stejného režiséra je zcela jiná káva. Přesto jsem čekal, že se u filmu budu příjemně bavit, no a ani moc ne. Will Smith je samozřejmě hvězdou filmu (jako jediná překvapivě), a i když jeho hraní zbožňuju, tak mi v tomhle filmu nepřišel ve své kůži. Hádám, že to bude mírně schizofrenickou postavou, co hrál. Nebo taky tím, že jsem zvyklý na jeho zcela odlišné role. Ale jako jeho vlastně one man show to funguje dobře. Chemie mezí ním a jeho pejskem je nádherná. O to víc zamrzí druhá polovina filmu. První půlka je stylový film na 4 hvězdy, co má smysl. Druhá polovina je čistá akce, která se střídá s emotivními vzpomínkovými sekvencemi. Křiklouni ala ti co se bojí světla, mi taky nepřišli kdoví jak skvělý. Závěr, na který si spousta lidí stěžuje, může snadno nahradit verze Alternate Ending, která mi kupodivu taky seděla lépe. Na závěr ještě poznamenám, že film je parádní v exteriérech a to v absolutně prázdném NY se zarostlými ulicemi. Zbytek je prostě nedotažený scénář. (65 %) ()

prome

Jakmile jsem o tom filmu slysel, hned jsem se na nej zacal tesit. Constantina jsem videl snad 4x a styl rezisera se mi moc zamlouva a jakmile jsem zjistil ze v tom bude hrat Will Smith tak jsem se nemohl dockat. One man show willa smithe sice nedopadla tak jak jsem ocekaval, film by potreboval trochu lepsi scenar a pridat alespon 1 hodinu, ale i tak jsem dostal vybornou podivanou (reziser a herci jsou proste vyborni), jak vsichni odsuzuji audiovizualni zpracovani, tak me se celkem libilo, ale jedina vada na filmu je jeho kratkost. Sluselo by mu alespon 2 a pul hodky. Proto davam neco mezi 80-85%. ()

Sawy

Těšil jsem se jako malé dítě na to,až uvidím vylidněný New York a Willa Smithe jako nejspíš jediného člověka na zemi,kterého po nocích otravují upíři a ve dne se snaží na virus najít protilátku.Po skvěle vyhlížejícím traileru jsem takřka neměl pochybnosti a do kina jsem vyrazil plný očekávání.První hodina byla výborná.Will hrál skvěle,jeho pes také,úvodní scéna byla famózní po trikové stránce a film byl napínavý a zábavný,přesně jak jsem čekal.Po téhle skvělé pasáži ale příjde zlom.Najednou se místo akce začne diskutovat o bohu,víře a sebeobětování a do té chvíle tak dobrý film je najednou spíš trapný.Francis Lawrence se snaží,ale scénář mu prostě hází klacky pod nohy,jak jen může.Je to velká škoda,protože námět měl až kultovní potenciál.65 % ()

Morholt

Poměrně neotřelé zpracování otřelého tématu s poměrně slušnou akcí a výborným Willem Smithem. Jsem spokojen. ()

Sprite

Velice zajímavý snímek, ve kterým si zahrál můj oblíbenec Will Smith a opět dokazuje, že jěště nepatří do starého železa. Film má výtečnou atmosféru, zvuky, efekty, obsazení... takhle se mi to líbí. ()

jerry12

70%. Průměrná romerovská zabijačka se skvělým Willem Smithem. Hvězdička navíc za temnou ponurou atmosféru prázdného New Yorku bez lidí, tedy tak, jak ho nikdy nikdo neviděl. Bylo by to děsivé, ale silné. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech