Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

jondoe

je len jedna vinimka cim sa tento film lisi od inych podobneho zanru a to je ze tu zombi alebo infikovani rozmyslaju.pre mna celkom sklamanie.cakal som viac.a nezachranil to ani celkom dobry vykom W. Smitha. ()

Tjaden

Názorný příklad toho, že dobré sci-fi se dá natočit i bez mluvících robotů a vesmírných lodí. Vybydlený New York je působivý, přesto se však časem okouká. Will Smith ukázal, že ne nadarmo je mým nejoblíbenějším afroamerickým hercem. ()

killjezor

Čekal jsem drama jednoho člověka a dostal jsem retrospektivní soubor filmečků,spojených dohromady. Smith sice podává výborný výkon,ale nemá dost prostoru,aby ho plně využil.Některé scény mi vyloženě vadily svým zpracováním (až moc digitání zvěř).Zase na druhou stranu mě mile překvapil ne až moc happyendovský závěr. ()

Borec3

Viděl jsem kino i alternativní závěr. "kino" má evidentně slabá scénáristická místa, tak nějak jsem ho nepřijal intelektuálně, ale emociálně mě naopak vyždímal (klišé zapůsobilo :). Naopak původně zamýšlená verze je možná podloženější scénářem, chytrá, ale pojatá dost pateticky (překvapivě víc, než u kinoverze), takže mi zpětně nakonec kazila dojem. Otázka je jestli chci emoci nebo chytrost. Normálně u filmu radši uvažuju, ale v tomhle případě bych zůstal u emocionální výpovědi a přiklonil se na stranu producentů. 3,5* ()

Rudinsky

Večná škoda. Prvé dve tretiny filmu sú skutočné skvelé, Smith to ťahá ako pán a dobrodružný feeling by závidel aj Bear Grylls. prepáčite aj tie odfláknuté vizuálne efekty (to má byť čo, Counter Strike?). A potom, keď čakáte delikátny dojazd, dostanete stupídny patetický bullshit. A že to nasralo aj američanov, tak to už o niečom svedčí. UPDATE: Akiva Goldsman nie je blbec, beriem späť... Musí to byť strašné pozerať sa na prznenie vlastného, umne a s citom pripraveného diela. Pôvodný záver film dvíha o triedu vyššie, dokonca si necháva príjemné vrátka na pokračovanie, ktoré už bolo avizované (čo len dokazuje, aké gumové chrbtice majú Hollywoodsky producenti) One star plus! ()

Cracker

Akčný, desivý a aj dojemný film. Dáva divákovi všetky možné pocity a divák sa s filmom zžije. Výborný Will Smith(ako inak) v mŕtvom prostredí s verným psom a nádejou že sa raz všetko vráti do starých kolají. ()

Roby

Will Smith mi přišel v tomhle filmu takový jednostrunný, moc se mi v tomhle filmu nelíbil ,mohlo to být lepší 75%. ()

see_sawandrew

Vlastně podobně odzívaný filmový zážitek jako v případě Constantina. Digitální nestvůrky na plátně vypadají prostě... digitálně, celkový koncept scénáře vaří z vody a nikdo se zřejmě nepozastavil nad tím, jestli mají určité scény vůbec nějakou logiku či své opodstatnění v příběhu (kdyby zde ovšem nějaký byl - tento film dokonce nemá ani expozici). Jediné, co stojí za zmínku, jsou dobré exteriérní jízdy kamery nad newyorskými ulicemi. Scény se Sam sice nějaké emoce mají, ale po její smrti to začíná jít s kopce. Na konci už mi bylo úplně jedno, co s hlavním hrdinou bude (i tak je závěr solidní fail). Scénáristická odfláknutost a neschopnost filmu odůvodnit svůj obsah je zkrátka hrozný průšvih, který nelze zamaskovat efektností. Tenhle film prostě nefunguje. 35% ()

BlackTom

Má to kopu chýb, od faktu, že Will Smith nie je herec, ktorý by sám utiahol celý film (čo si našťastie tvorcovia neskôr uvedomili), scenár je deravý ako ementál a námet je za posledné roky už dosť obohraný (28 Days Later), ale navzdory tomu je tento film fakt dobrý. Má srdce a snaží sa vyhýbať všetkým žánrovým klišé (pasca na Nevilla), hrdina je sympaťák a koniec, nech je hocako prevarený a patetický, je proste pekný. A komu sa to nepáči, nech sa nato nepozerá, ale Ja, legenda si svojho diváka nájde. ()

iXtr3m3

Jeden z Willových najlepších snímkov. Technicky brilantné post apo, prešpikované jednak osudovými spomienkami, jednak nadčasovými easter eggmi (viď. BvS) a jednak bezmocnosťou osamelosti. Videl som obe verzie, ale vo veľmi dlhom časovom rozostupe medzi sebou, takže nerozlišujem ich kvality. ()

Loki_Six

Neville: [talking to Anna about Bob Marley] He had this idea. It was kind of a virologist idea. He believed that you could cure racism and hate... literally cure it, by injecting music and love into people's lives. When he was scheduled to perform at a peace rally, a gunman came to his house and shot him down. Two days later he walked out on that stage and sang. When they asked him why - He said, "The people, who were trying to make this world worse... are not taking a day off. How can I? Light up the darkness." ()

Zagros

Na podobný typ filmů se vždy s chutí podívám, postapo tématiku mám rád už od dob prvních dvou Falloutů (počítačové hry). Z legendy mám spíše rozporuplné pocity. Vizuál, prázdné město, osamocenost a zdánlivá bezdějovost jsou ty dobré věci. Zombie, míchání žánrů, logické chyby a pokažený závěr jsou ty špatné. Nakonec tomu nechám slabší tři hvězdy a budu se těšit na nějaký další postapo pokus. Pozn. Vůbec se mi nelíbí různé varianty konce filmu. Film by měl jako celek fungovat sám o sobě a nechápu, proč by člověk měl dostávat na výběr z více různých závěrů? Když jsou tvůrci nerozhodní, ať si natočí nějaký kinoautomat. ()

klukluka

Hodnotil jsem to před lety a po letech bych to hodnotil stejně. Je to výborně udělaný, fór s odpalováním golfových míčků z křídla stíhačky je geniální, přičemž podobných by se tady našlo víc, jen mi možná vadilo, že přežil bez ztráty lidskosti zrovna tento člověk, což bych si ještě dokázal zdůvodnit. Horší je to s osudem nakažených lidí... Pokud je infekce nezabíjela, skrývalo se jich ve tmě plus mínus 7 miliard. V takovým světě by nebylo možný přežít... Pozitiva ovšem jednoznačně převažují- dobrá práce, Wille, dobrá práce všichni. ()

Perry-

Nebýt Willa Smithe nevím, jak by to dopadlo. Ten chlap má prostě charisma jako hrom. Většinu filmu jsem byl docela spokojený, ale ten konec... to byl teda přešlap. Altrenativní verze - pro mě osobně lepší a zajímavější konec, který zvedá mé osobní hodnocení na 3,5* ()

xmozek

To, co tenhle film dělá tak dobrým, je bezesopru Will Smith. Jeho herecký výkon je opravdu přesvědčivý.Člověk by až věřil, že něco takového zažil. Nejsem příznivec sci-fi a katastrofických filmů, ale tenhle film mě dostal. A další kdo by si zasloužil cenu za herecký výkon je Sam (bohužel neznám pravé jméno "fenky" Sam). Pět hvězdiček by to bylo, kdyby ten film byl o půl hodiny kratší. Teď jsem viděl alternativní konec a musím se přiznat, že možná by ten film byl lepší s tímhle koncem. I když, i když... ()

khue

Čekal jsem více. Osiřelý a zpustošený New York je sice úžasný, ale scénář a herecké vykony nic moc. Ani ty zombie nevypadali nijak extra.Nebýt toho New Yorku, pár lekacích scén a přátelství mezi člověkem a psem....šel bych ještě níže. Horší tři. ()

eagle-eye

Tak si to shrňme. Pozitiva: náročný Smithův výkon v hlavní roli, atmosféra prázdného New Yorku, několik vydařených lekacích scén, nutnost tvrdého fyzického tréninku před zdatnějšími a fikanými infikovanými. Negativa: v době kdy se těšíte na závěrečný akční rozjezd přichází konec, velmi slabá předloha příběhu, vševysvětlující monology a špatně zahrané pasáže dramatické, na svou dobu nic moc triky. Film byl k mému překvapení velmi komorní (a jako komorní drama to vůbec není špatné), rozhodně jsem čekal více a ve výsledku jsem zklamán. Čekal jsem minimálně něco mezi 28 dní poté a 12 opicemi, do 12 opic to má i postapokalyptickou atmosférou na míle daleko, 28 dnům se to přiblížilo, ale zůstává v závěsu. Za to zklamání bych nejradši dal dvě hvězdy, ale ty tři si to s odřeným uchem zaslouží. Přesto škoda, mohlo být lépe, ale asi nebylo kde brát, maximálně předlohu překopat k lepšímu výsledku. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech