Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

vodkasesemte

These lawmakers with their endless debates have lead Krypton to ruin - - Help me save our race. We will start anew (new beginning) - We will sever the degenerative bloodlines that lead us to this state - El (Elohim, Eloah, božský, sumerská terminologie) - General Zod - Kal son of El - Council has sentenced you and your fellow insurgents to three hundred cycles of somatic reconditioning (lepší než převýchova v sos centru praha) - This is the end (core collapsing) - I have to believe that you were sent here for a reason (děkuju) - DARPA - 39.39 - I m not running a story about aliens walking among us - Musíš to napsat mezi řádky, krávo – někomu to dojde, někomu ne - 45.30 - Artificial population CONTROL was estabilished (čeká nás stejný osud jako Krypton) - Every child was designed to fulfill a pre-determined role in our society (Brave New World – Huxley, epsilon, hive mind) - As a worker, a warrior, a leader and so on (co je víc – včelí královna). Krypton lost something precious, the element of choice, of chance. What if a child aspired to something greater (třeba řadová uklízečka na pozici v EP)? 2020-05-27 - You can embody the best of both worlds - Aha, tady vzal ten superoblek - The ppl of Earth are different from us. They wont necessarily make the same mistakes we did. Not if you guide them (zlý pastýř). Not if you give them hope. Thats what this symbol means (do roka to zapomenu – věděl jsem, že to není obyčejný „S“ a má to specifický význam pro Krypton). The symbol of the house of El means hope (falešná naděje). Embodied within that hope is the fundamental belief in the potential of every person to be a force for good. Thats what you can bring them - You will give the ppl of Earth an ideal to strive towards. They will race behind you. they will stumble (tumble – Město andělu předtím). They will fall (jako on). But in time they will join you in the sun, Kal. In time, you will help them accomplish wonders (antikrist a jeho falešné zázraky, hezky si to napsali) - For some he was a guardian angel. For others a cipher, a ghost who never quite fit in (celej já). As you work your way back in time, the stories form a pattern - What if I dont want my story told? Its going to come out eventually (Salvation včera). My father believed that if the world found out who I really was, they would reject me (jako Ježíše) out of fear. He was convinced that I had to wait. That the world was not ready (ted už je) - Seš debil? Ty pujdeš pro psa? Nebylo by lepší, kdyby rodině zustal otec? Jo aha, ten mentos nic neudělal – svět na to ještě nebyl připravený - Perry gunning for you - Dramatic entrance - You are not alone - Surrender in 24 hours, or watch this world suffer the consequences - The entire world is being threatened here - Hele, verbal… - You just have to decide what kind of man you want to grow up to be, because whoever that man is, good character or bad, hes gonna CHANGE the world - 1.09.39 - What does your gut tell you? - Sometimes you have to take a leap of faith first. the trust part comes later - What that S stands for? Its not an S. On my world it means hope - Sir, you cant expect us to not take precautions. You could be carring some king of alien pathogen. Been here for 33 yrs, doctor (kristovy léta) - Ten si to uměl načasovat, mesiáš - Lets put cards on the table here. You are scared bcs you cant control me (Final Destination). You dont, and you never will. But that doesnt mean I m your enemy (předtím jsem to nebpovažoval za duležité, ale ani jsem si to nemohl spojit s něčím jiným, právě jako strach (having no control) s pandemií) - The foundation has to be built on something - One day, when the time was right, you could be the bridge between two peoples (fakt) - I didnt tell them anything, but they did something to me. They looked inside my mind - You are weak, son of El. Unsure of yourself - The fact that you possess a sense of morality and we do not gives us an evolutionary advantage. And if history proves anything, it it that evolution always wins (nikdy neřikej always) - Fallen angel dawn - A good death is its own reward - You will not win. For every human you save, we will kill a million more (líbí se mi) - Gravity weapon. Somehow they are increasing the Earths mass clouding, the atmosphere with particulates. The are teraforming. Planetary engineering modifying the Earths atmosphere and topography - A singularity can be created. Like a black hole - Pay my respects to an old friend - Silencing me wont change anything - I will harvest the Codex from your sons corpse and I will rebuild Krypton atop his bones - You are cleared hot - Its supposed to go in all the way - Co-pilosts aircraft - Krypton had its chance - You know, they say its all downhill after the first kiss - We could have built a new Krypton in this squalor. But you chose humans over us - I exist only to protect Krypton. That is the sole purpose for which I was born (fízl). Every action I take, no matter how violent or how cruel, is for the greater good of my ppl (když to řikáš). And now I have no ppl (without ppl theres no purpose). My soul that is what you have taken from me - And whos your ppl, than… (dyt to sami řikali, že nemaj kodex morality) - I m going to make them suffer. These humans you have adopted, I will take them all from you one by one. You are a monster, Zod. And I gonna stop you… - I was bred to be a warrior (trubec). Trained my entire life to master my senses - If you love these ppl so much, you can mourn for them - Dokud si nesundal to brnění, tak mu to šlo. Nenasadil by mu ani kravatu - Takže jde zabít, stačí mu zlomit vaz - Nuda - I m here to help. But it has to be on my own terms - What are you smiling about, captain? I just think hes kind of hot (role žen v armádě) - 2019-06-05 - Ne, bylo to dobrý napodruhý. Takovej dospělej vyzrálejší příběh a výborná, přehledná akce - Zack Snyder - Hans Zimmer - Antje Traue (Faora-Ul) 2020-05-27 Myslel jsem, že to nemám ani v seznamu a omylem jsem to vymazal. Pak mi došlo, nebo jsem si někde všimnul, že se to nejmenuje Superman, ale Man of Steel, a dneska si to znovu pustil. Zatím nejlepší filmový zážitek v poslední době (dneska bych dal plnejch pět). Nabytý akcí od začátku do konce, zároven to obsahuje spoustu oduševnělejch dialogu. Rozhodně tydle filmový serie mají tendenci ztrácet tempo (Star Wars atd). To nejlepší jsme už asi viděli. V podstatě nakonec nevím, koho Superman představoval, jesli Ježíše, nebo Antikrista, když v jeho roli obstojně vystupoval i generál Zod, kterému jsem celou dobu fandil. Třeba to nebyl jen jeho protiklad, ale jeho metody – to, odkud přišel, nasvědčovalo, že lidi opravdu nenávidí. Nicméně to aspon neskrýval. Trochu mi to připomnělo poslední Godzillu – tý jsem to dokonce věřil, když ji zabili. Taky že vstane z mrtvejch v jednom z pokračování (Justice League). Je to komplikovaný. Třeba stále ovlivnuje naše životy, když se na něj 2000 let nezapomnělo, a budí vášně. () (méně) (více)

koza3

Tak jestli se o tom dá něco prohlásit, tak je to slovo překvapení. Čekal jsem klasiku, kterou znám už z dob dětství a seriálu, který s železnou pravidelností dávala televize Nova odpoledne, když jsem se vracel ze školy. To že mi naservírují v podstatě scifičko prvotřídní kvality s namakaným supermanem jsem nečekal. Konečně Superman, který nevypdá, že si přetáhl slipy přes silonky. Tenhle maskuliní byl snad nejlepší jakého jsem kdy viděl. Příběh byl taky zajímavý, jak se vlastně dostal superman do Daily Planet potažmo do Smallville? Kdo jsou jeho rodiče a proč že mu vadí ten kryptonit? Sice bez Lexe Luthora, ale zato s nasraným generálem diktátorem, který by moc rád vybílil to naše ubohé stádo. Zkouknul jsem to sice nadvakrát, ale stálo to za to a jsem moc rád, že se autoři odklonili od klasického superman klišé a zkusili si trošku zaexperimentovat. ()

RobinPM100

Dle mého názoru nejlepší DC film - spolu s Aquamanem, naprosto nedoceněný, Zack Snyder opět nezklamal. Defakto film, který nejvíc připomíná CGI vložky ve videohrách, které jsou častokrát natolik epické a rozmáchlé, že si říkáte "tohle ve filmu nikdy nebude", už jen pro ty náklady. No a světe div se, Zack Snyder to dal, over the top akce + destrukce, hlavně film, kde opravdu cítíte, že Superman je Superman s totálně nadliskou super silou. Děj sám o sobě má velmi solidní hloubku, Kevin Costner (jako nevlastní otec) herecky exceluje. Jestli bych si něco přál, tak je to další díl - a nejsem sám, Henry Cavill (který hraje Supermana) se nechal slyšet, že je velkým fanouškem Man of steel a přál by si druhý díl, čili to jsme dva :) ()

megajalec odpad!

Predstavte si, že útočíte na súperovu bránu a vystrelíte. Lopta letí....a trafí rohovú zástavku. Na vlastnej polovici. Asi tak ma netrafila táto zmes fantasy a sci-fi (asi moje najneobľúbenejšie žánre). Ale jeden primát predsa len u mňa Muž z ocele má: zaspal som pri ňom až trikrát. ()

Germanicvs

S časovým odstupem je třeba uznat, že tenhle úvodní "supermanovský" film je dosud nejlepším dílem z celého obtížně tesaného prostředí DC universa. ()

Dejvecd

Tak som si znova pozrel slávneho Muža z Oceli od Zacka Snydera. Epický hrdina, ktorý zachraňuje životy obyčajných civilistov v tejto fantastickej óde na počesť komiksom... až na to, že vôbec. // Považujem sa za veľkého fanúšika komiksov a za svoje detstvo som ich prečítal viac ako mraky, kedy medzi moje obľúbené sa po boku Spideyho zaradil aj Superman. V tomto bohovi som vždy videl nejaký ideál/vzor, ktorému viac záleží na zachraňovaní jednotlivca, ako na nejakom väčšom dobre. Dobráka, ktorý sa v súboji proti zloduchovi snaží zachrániť aj samotného záporáka. Hrdinu, ktorý nebojuje päsťami, ale ideálmi prostredníctvom dialógov. // No a tento film nie je ničím z menovaného. Namiesto toho tu sledujeme neporaziteľného emo-boha, kedy hlavný konflikt filmu, ktorý do hl. postavy (v žiadnom prípade nie hl. hrdinu) zasadí jeho nevlastný otec, je o tom, či má vôbec zachraňovať ľudí, aby neriskoval svoje odhalenie svetu! To je najhorší možný konflikt hl. hrdinu, ktorý podkopáva celý ideál Supermana a jeho adoptívnych rodičov, ktorí vždy verili v to, že Clark bol k nim/na Zem poslaný z nejakého väčšieho dôvodu = zachraňovanie ľudí. // A to ani nehovorím o zvyšku filmu, ktorý je len bezduchý CGI bordel, v ktorom Superman a Zod zdemolujú celé mesto. Silno pochybujem, že niekto z týchto ľudí niekedy čítal Supermana a ak áno, tak to na neho očividne bola dosť ťažká literatúra, pretože Superman nikdy nebol o zastavovaní záporáka za každú cenu aby nenapáchal zlo. Doslova na obálke jedného z prvých komiksov o Supermanovi zloduch uteká, zatiaľ čo Superman pomáha civilistom, na ktorých padá auto. Naopak v tomto filme Superman bojuje proti zloduchovi zatiaľ, čo na civilistov padajú mrakodrapy a autá... fakt skvelé. // Samozrejme nemôžem zabudnúť na fakt, že Superman na konci Zoda zabije!!! Toto by nikdy PRAVÝ Superman a vlastne PRAVÝ hrdina nikdy dobrovoľne neurobil. Namiesto toho by sa záporáka snažil presvedčiť o opaku, o mylnosti v jeho zlých ideáloch, kedy by ho nakoniec poslal do väzby aby sa poučil... Ale to chcem od týchto odpadových Superhrdinských filmoch, ktoré nemajú nič spoločné so SUPERHRDINAMI asi veľa... 3/10 ()

Bakli

Umí létat, z očí mu šlehají paprsky, je silný a odolný prakticky proti všemu. Dámy a pánové, toto je Superman. Nejvíc Over Powered a zároveň nejhůř napsaný hrdina DC. Jestli vás zajímá děj tohoto filmu, tak si představte něco ve smyslu Pérák vs Hitler, později snad pochopíte. Zní to jako bych na film nadával, ale není tomu tak. Efekty vyrovnaly děj dostatečně. Snyderovo dílo je skvělé i přesto, jak Supermana jako hrdinu nesnáším. Doslova nejlepší Sci-fi co jsem za poslední dobu viděl. Jediné co vytýkám je hrozně svižný děj: Zhruba hodina příběh a zbylá hodina Bossfight, který je rozložený do více etap. Souboj pak působí jako nějaká videohra. I tak film ale doporučuju. ()

Edgerton

Poctivej letní blockbuster. Přiznám se, že mě u Supermana akční scény nikdy moc nebraly a tady sem taky nebyl nějak super nadšenej (furt ale o několik tříd lepší než sem čekal), nicméně to měřítko filmu jen tak už něco asi letos nepřekoná. Snyder uspěl. Henry Cavill je sympaťák, ale nejradši sem stejně měl scény s Russellem Crowem a především s Costnerem. Michael Shannon jako záporák taky super. Neříkám že bych byl fakt nějak super mega nadšenej, ale líbilo se mi to moc a myslim, že to je ten typ filmu, co u mě dozraje časem. Zatim hodně silnejch 80%. ()

jaqubko

Po predpremiére v Cinemaxe v Nitre, 3D.V prvom rade - nie, nie je to temné ako Dark Knight, ale je to o to nabušenejšie. Keby som chcel tohto Supermana jednoducho popísať, tak poviem, že si spomeňte na najakčnejší a najväčší film aký ste kedy videli a vynásobte to piatimi. Tak veľký je MoS. Bez nadsázky s úplne serióznou tvárou - nie je 5 minút bez trikových scén. Úvod na Kryptone schováva celých Avengers. Transformeri sa krčia v kúte a cmúľajú si palec. Dokonca si myslím, že ani ten Pacific Rim nebude väčší, pretože zatiaľ sme videli jeden tanker v ruke, ale tu je takých scén 5 za 1 akčnú scénu. Doteraz som považoval za naj komiks(film) First Class (i keď z iných dôvodov než MoS) no to sa teraz mení. Neredefinuje sa akčný žáner, ale redefinuje sa škála a pojem pod ktorým si akčný film predstavujeme. Dokonca i poondené Supermanove oblety, prelety a piruety sú tak fantasticky natočené, že som zažil ten pravý Nerdgasm. Obecne kamera v akčných scénach mi prišla super a vynaliezavá. zimmer si s hudbou odviedol svoj štandard a silné tóny fungujú v symbióze s dianím na plátne. Jediná chyba je príbeh, to ale si nepamätám, že by sa pravému akčnému nárezu podarilo udržať v kvalitnej rovine. Na záver ešte slovo ku 3D. Nechoďte naň. Ak máte možnosť, berte 2D, o nič neprídete, naopak získate väčšiu prehľadnosť. ()

FSLV

5*, ale hodně těsných. Film je to sice úžasný, co se akčních scén týče, efekty absolutně skvělé, soundtrack od Zimmera jako obvykle velice kvalitní (i když se jeden určitý motiv neustále opakoval, ale co, když je skvělý :)), s hereckým obsazením jsem byl taky velmi spokojen. Co mi ale vadilo bylo, že přece jenom to už nebyl Superman, který by představoval čisté dobro. SPOILER I kdybych nepočítal zabití Zoda, tak přece jenom pomsta řidiči kamiónu a to, že po výbuchu ropné věže si jen tak ukradl oblečení mi k jeho charakteru nesedí. Možná ale jenom na téhle jeho vlastnosti si až moc přehnaně potrpím. /SPOILER Co se týče Snydera, myslím si, že předvedl práci na výbornou, i když mi ke konci vadilo trochu nedodělané přeskakování z jedné scény na druhou. Jsem zvědavý, jestli se na takové úrovni předvede i ve dvojce. Co se týče 3D, tak si nemůžu na nic stěžovat. ()

Matrix007

Vůbec to nebylo špatné. Z počátku jsem čekal, že klasický Clark Kent bude jakýsi novinář a v deníku zjistí, že musí čelit nějakému nepříteli odkudsi. Ikdyž podle toho konce - něco na tento způsob bude dvojka...... Ale takhle, kde vlastně začali úplně od začátku se mi to líbilo mnohem víc. Efekty super, zbořené 3/4 města úplně na "cympr-campr" fakt dosti dobré. Lois hraje konečně nějaká pěkná herečka, vlastně Amy Adams znám jen ze Superpsa. Nicméně mám-li to srovnat s Temným rytířem, tak minimálně tomu poslednímu (Temný rytíř povstal) nesahá dál jak do pasu. Ale stejně - dobrý film. ()

Coufi

První půlka pro mě docela nuda.. Na půlnoční premiéře sem měl velké problémy neusnout.. Ale za to druhá půlka kde akce střídá pro změnu další akci, která v imaxu vypadá opravdu skvěle to plně vynahrazuje. ()

ifca88

Skvělý úvod na Kryptonu, z kterýho mrazilo, výborné flashbacky do dětství a hledání sama sebe, ale od začátku velkolepých digitálních bitek to proste ztratilo dech...Henry Cavill je velky sympatak,ale Amy Adams mi typove do role Lois Lane vubec nesedla.. ()

Jack_F.

Hodnotí se to fakt těžko. Nebylo to zlé, akce byla velmi slušná...ále...to mezi tím bylo hrozně nudné a uspávající zlo. Příběh jako takový je slepenec, je to pochopitelně zrychlené, aby se tam toho nacpalo hodně. I tak dám asi jen lepší tři(horší čtyři) a letos drží prapor sci-fi zatím nový Star Trek. Ovšem nechápu tu chválu na "citlivou" stránku filmu a prý to zabíjela právě akce? :D Pche...takže film o supermanovi udělejme pro romatické knihomoly a bude to za pět. To teda NE! Mimochodem jsem jediný, který se u smrti otce supermana nudil a jen vrtěl hlavou? Hodně keců, hodně klišé...těším se na epičtější pokračování...asi s Luthorem, že? ()

Nicole32

Zatiaľ najlepšie filmové spracovanie Supermana ale stále je dosť toho čo by sa dalo zlepšiť. Skrátiť aspoň o 20 minút - buď ten začiatok alebo koniec. Predsa len takmer polhodinové, opakované demolovanie mrakodrapov vás chtiac či nechtiac začne nudiť Henry je v pohode, síce nepodáva nijak oslnivý výkon ale nenarobil si hanbu. Problém mám s Amy Adams ako Lois Lane. Je to neuveriteľne talentovaná herečka ale na rolu Lois sa mi nehodí. Okrem toho ani spolu im to nejako extra nefungovalo. Zvyšok obsadenia je výborný. Flashbacky sú niektoré dobré, niektoré smiešne ( Pláton v 12- tich?), niektoré hlúpe ( otcova smrť). Všetky sú však samoúčelné. Trošku humoru by tiež nezaškodilo. Porovnávať s Batmanom je somarina ale v Batmanovi bola postava Bruca prepracovaná až na kosť. Vyvíjala sa a v divákovi vyvolávala emócie. Tu sa nič také nedeje a je to chyba scenára. Chápem však, že príbeh Supermana je neuveriteľné komplikovaný a enormný takže napchať ho do jedného filmu je prakticky nemožné. Teším sa, čo prinesie dvojka a možno po zhliadnutí všetkých dielov sa môj postoj zmení ale zatiaľ teda v eufórii nie som. ()

pan_ponozka

Generál Zod nediskutuje, nevyjednává. Generál Zod jedná! Místo souboje dvou hlavních frajerů se lítá tam a zase zpátky, za doprovodu nejukecanějšího Jor-Ela, jakého kdy Krypton odpálil + všechno proložené reportážním fastzoomem, který je časem vážně otravný. Kde je zákaz do zasahování osudů lidí? Kde je Supermanovo charisma? Vždyť i jeden Fishburnův pohled s ulomenou dopravní značkou vydal za víc, než všechny emočně kýčovité psí oči Supermana. Takže se bojuje s magnetickými kuličkami, likviduje město a vymýšlí kraviny. No, nevím, jestli Thor, jako poslední letošní komiksový hero předvede něco horšího. Tento Superman byl pro mě dalším zklamáním. 3/10 ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce