Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

krumlajs

Jestli chtěl Snyder napodobit Batmana tak to se mu teda nepovedlo. Je to poctivej akční film, ale na Supermana je to prostě slabý a zbytečně dlouhý. Snad takhle nedopadne i S proti B ()

Charlinka

Jsem pravděpodobně jediná, ale mě ten film přišel stupidní. Jo mělo to hezký efekty a Henry Cavill byl vybrán dobře ale všechno ostatní mě štvalo. Nečetla jsem komiksy takže nemůžu hodnotit nakolik se scénář řídil předlohou, ale samotný příběh mi přišel takový nijaký. Na rozdíl od nových Star Treků, Avengers a jejich filmů či Nolanových Batmanů si tenhle film vzal od každýho kousek udělal z toho mišmaš a neřešil jak z toho postava Supermana vyleze. To i nový Spiderman mi přišel lepší. Tady se vám prvních 20 minut řeší Origin story a poslední hodinu se bojuje přičemž hodný Superman ničí a nechtěně zabíjí vše kolem sebe. Zod je celkem chabý záporák, to už se mi víc líbí ta žena, co je jeho pravá ruka. Nevim jak bude vypadat pokračování když vzhledem k tomu jaká škoda na Zemi byla napáchána je lidstvo zredukováno minimálně na polovinu. Pro někoho kdo Supermana moc nezná jsem také nechápala to celkové vyobrazení Kalova otce. Kevin Costner aka Clarkův adoptivní otec pak Clarkovi říká, že má radši nechat lidi umírat než aby odhalil kdo je? A pak Superman stojí a nechává svého otce umřít v hurikánu? Jednu hvězdu dávám čistě za Henryho a efekty. ()

Sakulnikov

Perfektní obsazení (zvláště vedlejších rolí), ne tak trapný kostým (hlavně žádné "nepoznatelné" převleky) a vysvětlená mytologie Kryptonu (aspoň částečně) způsobily, že se mi líbil i Superman, ač to není můj oblíbený superhrdina. I když myslím, že skoro celé hodnocení, které tu dávám, je kvůli Hanse Zimmera. ()

MaxPower

Pěkné sci-fi. Splnilo se naprosto moje očekávání, jaké jsem měl od filmu o Supermanovi. Tempo pěkně stupňované. Snad jediná chyba skoro nevyužité 3D. Dávám 90% ()

klichem odpad!

O tomto filme bolo toho povedane uz tak vela. Ale najdolezitejsiu vec nikto nepovedal - Neskutocne divny pocit ktory vo vas vrie uz od zaciatku sa pocas sledovania stimuluje a pri zavere, aj ked ste mali neviem ake velke nadeje, sa neubranite pokruteniu hlavou. Je to jednoduche uvedomenie si faktu ze tento film si urcite viac nepozriete. Jednym slovom - zhrnutym pomenovanim - TRAP! ()

piknik

Začátek filmu? Byl jsem navýsost spokojen. Russell dnes a denně dokazuje, že je špičkou mezi herci. Zbytek filmu už mě osobně tak neoslovil. Cavill mi k srdci nepřirostl a toho superhrdinu jsem mu prostě nevěřil. Roztřesená kamera při soubojích není vždy až tak na škodu, pokud se to ovšem umí. To se tu ale zdaleka nepovedlo, čímž jsme byli svědky nepřehledného běsnění, kde si člověk většinu času mohl tak maximálně domýšlet, kdo jí komu zrovna šikovně plácnul a výherce souboje jsme zjistili až poté, co se kamera ustálila a podle toho, kdo stojí na nohou a kdo prdí na nočníku. ()

Shark0561

Celkově vzato slušný film, ačkoliv si myslím že vic jak 3* je moc. Mimochodem proč se klaďasi vždy oblíkaj jak buzny a záporňáci vypadaj tak skvěle? PS: Úžasné hi-tech zbroje. ()

thePivl

Studio Legendary opět ukázalo, že jejich skvělé efekty umí udělat z filmu, které není režijně špatné, naprostou salátinu. Efekty všude a pořád a místo slušného fantasy hrdinského dramatu, tu máme jen další sci-fi monstrózní projekt, který vytahují jen herecké výkony ostřílených veteránů (Crowe, Costner...) Konečná část filmu to trochu vyzdvihuje, jen mě překvapuje, jak se během minuty náš superhrdina rozhodne, že Krypton prostě zachraňovat nebude (ikdyž to bylo prakticky to jediné, co po něm jeho superchytrý otčín chtěl) a že to nevadí více divákům. Přišlo mi to v daný moment dokonce i více stupidnější než zrychlená změna Anakina na Dark Vadera, ale co už. Změny původních motivů mi nevadí, ale musí být lépe zpracované. ()

Jorge4005

Clarka Kenta si si zahrál britský herec Henry Cavill u kterého mi vadil jeho přízvuk .Amy Adams: Lois Laneová je moje oblíbená ženská postava z DC Comics.Když jsem zjistil že do její role obsadily Amy Adams říkal jsem si kdo to sakra je ?Řekl bych že toho na filmu nejvíce pokazila!!! Lois Laneová jak jí všichni známe je drzá repotétka pro kterou novinařina znamená hodně.Zatímco ve filmu se o to jenom pokoušela a nedařilo se jí to . Celý film jsem si říkal co to na ní ten Superman vidí.Kevin Costner : v roli Clarkova adoptivního otce který chtěl po svém synovi at skrývá svou identitu i kdyby to mělo ohrozit životy ostatních lidí což je pravý opak u čeho jsme u něj zvyklí. A to že v prvním filmu Superman hned někoho zabije mi přijde na začátek trochu moc.Jediný kdo splnil svůj úkol byl Russel Crowe který si zahrál Jor Ela . Supermana beru jako symbol Ameriky postavě které nejvíce záleží na lidech,která je schopná se pro ně obětovat.Ale jinka atmosféra skvělá.Hans Zimmer opět ukázal své kvality.I s několika mínusy který Man of Steel má dávám 5 hvězd. Hlavně za skvělý zážitek s kina. ()

Daggeron

Prekvapuje ma, že po tom, ako dokázal Christopher Nolan spracovať Batmana, sa jeho meno objavilo podpísané aj pod týmto projektom. Neviem, akou mierou sa podieľal na jeho produkcii, ale ak sa aj Muž z ocele snažil vyznieť podobne reálne, mám obavy, či sa to podarilo. Áno, snaží sa o monumentálnosť, ponúka doslova audiovizuálnu nálož, obsahuje prvky epickosti, osudovosti a namakaného Henryho Cavilla, ale čo z toho, keď výsledný dojem je až príliš rozpačitý. Úvodná hodina ešte v sebe ako tak nesie stopy scenára, hľadá odpovede na otázky o mieste hrdinu vo svete, s viacerými peknými, aj keď klišé myšlienkami. Zaujme prepracovanejšia mytológia Kryptónu a jeho úchvatné vizuálne stvárnenie, prostredníctvom flashbackov zasa film buduje a postupne dopĺňa kocky do stanovenej línie. Lenže pokus o akúkoľvek dejovosť sa v druhej polovici nemení na nič iné než len na more digitálnych trikov. Viem, že ide o blockbuster, viem tiež, že je to robené výhradne pre kiná a že tvorcovia kladú dôraz najmä na atraktívnu formu. Ja sám si viem vychutnať podobné žánrovky s dávkou akcie a efektov, ale v Mužovi z ocele to na môj vkus už prekročilo únosnú hranicu. Aby som sa príjemne zabavil a bola to pre mňa audiovizuálna bomba, nepotrebujem vidieť, ako všetko vybuchne a ako spadne každý mrakodrap v meste. Na plátne to istotne vyzeralo bombasticky - s veľkým podielom hudby Hansa Zimmera, ktorá geniálne dotvára pocit osudovosti - ale súhlasím s názorom, že viac ako audiovizuálny orgazmus to bol digitálny bordel. Neviem, prečo dnes producenti nadobúdajú dojem, že čím viac výbuchov, ruín alebo efektov, tým väčší divácky pôžitok. Ale asi to stále zaberá, pretože aj podľa tunajších hodnotení je vidieť, že tento štýl má stále svojich priaznivcov a mnohí si to vychutnajú. Ja zvyknem tiež, ale tu toho bolo toľko, že po záverečných titulkách som bol mierne rozladený a ten emočný zásah z úžasného zážitku neprišiel. Vidím to na tri a pol hviezdy ako trošku lepší priemer, ale za tú druhú polovicu štyri dať nemôžem. Mrzí ma to aj kvôli skvelému castingu, kde si vedľajšie úlohy vychutnávajú Russel Crowe s Kevinom Costnerom, Michael Shannon je zasa v roli záporáka dostatočne démonický. A Henry Cavill je a bude vynikajúci Superman. Uvidíme, čo prinesie pokračovanie - aj s mojim najobľúbenejším komiksovým hrdinom Batmanom (hoci po skvelom Baleovi je Affleck veľkým otáznikom). Šancu tomu určite dám a budem dúfať v triezvejšie spracovanie. ()

johnsnow

Dokonalosť. Po kokotskom filme Watchmen a nič moc rozprávočke o sovách si u mňa Zack Snyder znovu napravil reputáciu. ()

BTNband

Nemám ani takový problém s tím, že se ze Supermana snažili udělat nového Temného rytíře. Mám problém s tím, že všechno o co se tvůrci ve filmu snažili naprosto selhalo a jako někdo, kdo není obrovský fanda Supermana se na Man of Steel koukám, jako na špatný film nejdřív a jako na špatný film o supermanovi až potom. Mohl bych se rozepisovat hodiny, ale pro mě je nejpřesnější Man of Steel přirovnat k jeho trailerům. Trailer na MoS má 2-3 minuty a samotný film má dvě a půl hodiny ( je pravda že jsem se cítil, jako kdyby měl 5 hodin), to je ten největší rozdíl a zásadní problém filmu. Dialogy ve filmu mají stejnou úroveň jako ty v traileru a na něco víc, než na „You were made for great things“, „You are space jesus and you have to save us all“ se film nezmůže. OK, film nám okatě vnucuje, že Superman je náš spasitel a jedině on nám může pomoci od hrozby, kterou na nás svým příchodem na zem sám seslal. S tím by se asi dalo něco dělat. Jenže netočíte komorní thriller ani osudové drama, ale film pro popcornové publikum, které chce vidět akci. Když máte scény, kde ze Supermana děláte našeho spasitele a vizuálně na to několikrát odkážete, tak nesmíte v další scéně nechat našeho spasitele naprosto zlikvidovat půlku města, jenom aby praštil zloducha, který těmy budovami prolétává jako papírem, tím pádem nemá jeho akce žádný dopad, kromě destrukce našeho světa. Když trosky zavalí jednu z reportérek a film věnuje dost času na to, aby nám jí bylo líto a chtěli jsme ji vidět přežít, možná by měl taky trochu času investovat do seznámení se s postavou a ne ji jenom ukázat na 5 minut na začátku filmu(Sears a IHOP jsou na plátně déle než ona). Kolem naší reportérky umírají tisíce lidí, Superman se někde na druhém konci světa pere s obřím chapadlem (WTF?!?) a nás to má zajímat? Russell Crowe je ve filmu jenom proto, aby mohl doručovat expozici, protože je mnohem snadnější všechno divákům přímo vysvětlit, než se snažit příběh vygradovat a trochu popřemýšlet o tom jak by měl postupovat. Stejně je na tom Amy Adams, která je tam jenom, aby tu expozici poslouchala a Superman musí přece někoho zachránit ne?(řekněte to půlce obyvatel Metropolis). Jediný, kdo mě na filmu opravdu bavil je Michael Shannon, který asi chodil do herecké školy Jeremyho Ironse v Dungeons and Dragons a pokaždé, když byl na plátně jsem se smál na celé kino. Henry Cavill neměl co hrát, protože Superman ve filmu kromě poslouchání o tom jak nás musí spasit a rozdávání pěstí nic nedělá. Je to typický příklad filmu, který jde přesně na půl cesty mezi temnou a drsnou podívanou (The Datk Knight) a popcornovým trhákem pro fandy co chtějí vidět akci a bavit se (The Avengers). Jedno nebo druhé je super, ale když skončíte někde na půli cesty je z toho nesourodá a pitomá slátanina. ()

Turby

I když mám radši starší superhrdinské snímky a novým remakům moc neholduji, tak tento film mě opravdu usadil. Pro mě hlavním pozitivem je, že se film věnuje hlavně původu supermana a ne jeho vyrůstání na Zemi. Také tu nenarazíte na obvykle vymýšlení superjména, výrobu superpřiléhavého oblečku a také začátky v podobě zachraňováni koček ze stromu. Zkrátka až na občasne přehlcení vizuálními efekty je to opravdu skvělý snímek. ()

SharpeR1

Dobrý filmek, určitě se povedl pro fanoušky supermana to musí být asi něco, ale mně moc superman nezaujal a nikdy asi moc nezaujme, podíval jsem se konec filmu už jsem přetáčel bylo to ničení celé země a konec jsem si už domyslel, jakože zachránil zemi, ale to, že zničil půlku planety to už se neřeší :D ()

blondboss

Nedá mi nenapísať hneď prvú poznámku, že Singer nebol prekonaný. Snyder je síce digitálny boh, ale v tejto verzii Supermana mi chýbala tá mrazivá atmosféra, ktorú som pociťoval počas celej doby snímku Superman sa vracia. Prvá polka tohto filmu bola zaujímavo a inak spracovaná, čo kvitujem, avšak potom to už bolo len bohapusté digitálne divadlo. Tá mrakodrapová apokalypsa už bola vcelku dosť premrštená. Lois Lane nevýrazná a Henry Cavill v pohode. Bonusom boli otcovia Crowe a Costner. Pravdupovediac, čakal som od toho niečo viac epického, čo ale určite neznižuje hodnotu tohto filmového počinu. 80 % ()

Elephant13

Čekal jsem hodně kýčů, Amerického patriotismu a plno počítačových efektů. Vše jsem dostal! První půle byla hodně povedená, konečně jsme dostali odpověď na to, odkud se bere Supermanovo "SUPER" a rozkryla nám další nejasnosti. Scénář měl kvalitu, Henry Cavill nám ukázal, že nemá vycpaný oblek jako předchozí Brandon Routh. Musím uznat, že po tolika letech se Superman dočkal kvalitního filmu. ()

Slam7

Pro mě je SUPERMAN jednoznačně NEJLEPŠÍ akční hrdina ZE VŠECH...ostatní jsou proti němu jenom slabej odvar superhrdinů!!! Ale to jsem odbočil, nemohl jsem si to odpustit:) Konečně! Konečně pořádnej film o Supermanovi, samozřejmě respektuju uplně první díl od Donnera, kterej mam rád, ale už je to dávno a chtělo to hodně zmodernizovat. Je taky nutno říct, že po Superman se vrací (ten radši ani neměl bejt natočenej) bylo "snažší" natočit lepší díl. Tohle naprosto překonalo moje očekávání a jako zarytej fanda Supermana říkám, že tvůrci jsou machři!!! Je vidět, že v tom měl prsty Nolan a výběr hlavní postavy nemohl bejt lepší...Henry Cavill je Superman jak má bejt!!! ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce