Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

Dejnasp

Musím přiznat, že od tohoto filmu jsem čekala víc. Myslela jsem, že zůstanu očima přikovaná na obrazovce, ale nestalo se tak. Děj mi chvilkama přišel vleklý a občas mi to zdálo jako film Avengeres bez avengerů. Přiznávám, nikdy jsem neviděla žádný film ani seriál, kde se vypráví příbeh Supermana, tudíž nejsem jeho velký fanda, jako jiných a ani se jím nejspíš nestanu. Ale šanci jsem mu dala, kterou však dostatečně nevyužil. Třeba v dalším pokračováním bude mé očekávání naplněno, v což doufám. Příběh Clarka se mi líbil, mimozemský chlapec, který skončí na naší planetě, kterou příjme jako svůj pravý domov, ve mě vyvolával dojetí a sympatie ke Clarkovi. Ano, film občas nudil, ale jinými psážemi se to dotáhlo, avšak plný počet dát nemůžu, alespoň pro tentokrát. ()

BeranSon

___Muž z Oceli___ Film jsem shlédnul zaslepený , a to tím, že jsem nikdy nevyhledával postavu Supermana to znamenalo, že jsem jí někdy neměl rád, dokonce jsem jí pohrdal. No tento film mi dokázal že Superman má ještě naději na to se udržet na špici!!! Je vidět, že kvalitní režisér, fungující herecká sestava a především propracovaný scénář dokážou udělat z filmu skutečný MEGAFILM. Film mi, ale na jednu stranu dokázal, že i když do filmu ,,naperu" od začátku do konce strhující akci tak mu nemusím dát 5*. Russel Crowe je prostě suverén který jako vždy umí podržet našlapaný film, ale v tomto případě je to velmi těžké proto že jde o takovýto HIT. Henry Cavill působí jako muž z planety Krypton až překvapivě dobře, lépe než jsem čekal, no příliš jsem toho od něj nečekal, dokázal mě příjemně překvapit. Je to nesmírně divné, ale na filmu mi vadí postava a role Amy Adams , prostě mi nesedí její herecký styl a nevím jak je to možné, ale naprosto mě ve filmu odpuzovala a to je o důvod na vrch proč nedat 5*. Všechno nahrává tomu že jsem měl čest vidět parádní film, ale zase tak mě to nevzalo.- 7/10 - Muž z Oceli je dalším cenným kouskem do sbírky DC Comics. ()

Hubis_

Až na pár detailů,které kazí celkové hodnocení,to nebyl zas tak špatný film.Vizuálně moc pěkně udělané,jen mi chybělo více akce.Skoro celý film je o jeho dětství a když přijdou na scénu záporáci,tak po 20 minutách je po všem.Snad se dočkáme lepšího pokračování,protože tohle dílo moje velké očekávání neuspokojilo! ()

bobrux

Dvou a půl hodinové demo dnešních možností CGI, nic víc nic míň. Příběh je ve filmu pouze jako jakýsi doplněk destrukčních orgií. Důkladnější prokreslení Supremanova charakteru je vždy okrajově naťuknuto, ale vždy se rychle odvede divákova pozornost k tomu pozlátku v podobě padajících budov, létajících aut, autobusů, vlaků a jiných dopravních prostředků. Hvězdy ve vedlejších rolích slibovaly mnohé, ale scénář jim dá sotva pár minut, z čehož se těžko dá vytřískat něco víc, než pár výplňových scén. Lze vůbec Snyderovi vyčítat, že z hovna neuplácal žulový supermanův pomník? Mistr by měl zvládnout i takové zázraky a ne jen řemeslně převést pár stran papíru do podoby audio-vizuálního dema, které bude z Blu-ray plnit obývací pokoje celým viditelným spektrem barev a hladit divákovo ouško proudy perfektního zvuku. ()

Marykus

Prvních 20 minut bylo podle mě možné nacpat tak do pěti minut. Nazval bych to hobití syndrom. Ale zbytek filmu mě poměrně potěšil. Říkám si proč vždycky musí zbořit nějaké město. Proč si ty účty nevyřídí někde na jižním pólu. Ale co no, už se s tím musím naučit žít.. 80% ()

Rannveig

Není divu že šel Krypton do kytek, když v té společnosti raději vypustí do vesmíru velezrádce místo přeživších a sami se nechají odbouchnout a ve vězeňském systému budují cely s přístupovým panelem do celé sítě... ale no tak... Mimochodem, to byl tak velký problém terraformovat si jakoukoli jinou planetu? Naše pohostinná soustava jich nabízí hned dalších osm! (sedm podle nového počítání) Aneb Harry Potter, chlapec který přežil, Supermanem. ()

Kum0r

Po prvních 40 minutách jsem si říkal... Ty jo, ještě že Kah-El nespadl k nám na Cejl, tam by mu vštípili úplně jiné hodnoty. Pak jsem přemýšlel, jak je možné, že vojáci z Azgardu ...teda... Kryptonu, byli dokonale vycvičení v prostředí s téměř nulovou gravitací (na jejich poměry), plně spoléhajíc na svou nezranitelnost, kterou taky nikdy předtím nezažili. Pak mě napadlo, odkud mluví anglicky? Ne, že by angličtina byla nějak složitý jazyk, ale neměl jsem pocit, že by nad ním strávili byť jedno odpoledne. Teprve když rozflákal tu mašinu a natahoval ruku k slunci, jsem pochopil skutečnou nutnost vitamínu D. Pak objal Lejnu a já říkal, jak chuděrka její vágina bude zítra vypadat. Hned na to jsem žasl, že dokázal škubnout, když mu jí předtím neudržel na jednom místě (umyslně neříkám co a komu, nechci Vám tento svost kazit). A vidět jeho ztrápený výraz při pohledu na 4 mrtvé, udělalo se mi ouzko, protože jsem si uvědomil, jak se bude tvářit, až se pujde podívat ven, kde leží další 3 miliony. ()

Nikkilee

Příjemné překvapení!!! Líbil se mi hodně casting až na obsazení Lois Lane - trochu nechápu, v Hollywoodu jsou zřejmě jen tisícovky pohledných a určo schopných hereček a oni tam strčej Amy :-/ I Cavill přesvědčil, ke kterému jsem byla trochu skeptická, jelikož mám prostě za Supermana Wellinga a to nikdo nezmění. Kamera, střih, efekty...ano, funguje to! ()

MickeyStuma

Nápad odvyprávět příběh znova nebyl špatný, ale takhle překombinovaný výsledek jsem vskutku nečekal. Z romanticky-pohádkového dobrodružství se stalo temné sci-fi fantasy. Apokalypsa planety Krypton vypadá věrně , ale to létání na dracích zdá se mi už poněkud přehnané. Myslím, že éra draků je již za námi, tak proč je cpát i na Krypton. Vše důležité z původního prvního dílu je odvyprávěno ve flaschbackcích, takže se rovnou skáče na hrozbu a hlavně zničující souboj s generálem Zodem. A skutečně je to souboj s velkým S. Kam se hrabou všechny snímky o terminátorovi dohromady. Tak zničené velkoměsto snad ještě nikde vidět nebylo. Mohutný souboj překonal i snímek 'Avengers'. V příběhu mi chybí reakce presidenta. Přeci není možné, aby se k takovým událostem nevyjádřil. Překombinované je i první setkání s tajemným mužem novinářky Lois. Její postavení v ději tak dostalo zcela jiný rozměr. Slovo -Superman- uslyšíme pouze dvakrát a to asi půl hodiny před koncem v rámci jednoho rozhovoru ve velíně. Nebyla to Lois, jak by se dalo předpokládat, ale pojmenoval ho tak lid. Ze speciálních efektů bylo vytlačeno vše co se dalo a tak laťka byla opět posunuta o něco výš. Jedna drobnost však stále ještě není podchycena. Některé animované pohyby postav jsou stále ještě viditelně nerealistické, což kazí celkový dojem. Je to hold problém. Jinak, co se týče příběhu, čekal jsem na příchod novináře Clarka Kenta a vskutku, dočkal jsem se ho až ve finále. Loise pochopitelně nemá ani tušení, koho to má před sebou. Co dodat? Snímek je vytvořen dle standartu 21.století a podle toho to také celkově vypadá. Nová image, nový vypravěčský postup, nové ego. Znalce klasiky asi vyrazí dech. ()

franya69

Co se mě týče, tak velice povedená věc, výborný tempo, akce, příběh - moc se mi to líbilo a ani vteřinu jsem se nenudil. Dal bych jasně pět hvězd, ale půl hvězdičky musím bohužel srazit za ten konec. Poslední akce mohla bejt trochu míň mega a superman si mohl odpustit ty patetický kecy o hrdém správném Američanovi ... PS: No a Lois jsem čekal hezčí :-) ()

hEROic

tak od Zacka se dal cekat jedine neotrelej pohled, coz je samo o sobe super, casting taky na jednicku, ale me to bohuzel nedostalo ani zdaleka tak, jak jsem doufal... zacatek super, stredni cast o nicem a nebyt megalomanskeho provedeni souboju, tak zaver opet o nicem... bohuzel ty souboje jsou zaroven tak neosobni a chladne, ze neni ani radost se na ne divat... 70% ()

Heroine odpad!

Superman ve světě, kde není Kryptonit, kde neexistuje Lex Luthor, kde Jonathan Kent zemřel tak, že zachraňoval pejska před tornádem, kde Superman přeci jen (aspoň trošku) zabíjí, kde Lois Lane vypadá jako protivná teta v kombinéze, kde Superman nechrání svět ale Spojené Státy, a kde se tak dobře kamarádí se všudepřítomnými vojáky a generálem, tak takovýho Supermana sledovat nechci. Je sice fajn, že se celý film obešel bez nějakých triků typu "v brýlích Tě nepoznám", a i když se Cavill na Supermana fakt hodí, tenhle film je jenom další příliš dlouhá, militantní a agresivní fraška. ()

Lobotomas

Bohužel další Superman, další zklamání. Musel bych se hodně zamýšlet, kdy jsem naposledy viděl film, který má takto hrozně povrchní a primitivní dějovou linii. Ne že bych od tohoto filmu čekal nějaký psychologický výplach, to zas ne, ale mohla se tam sem objevit nějaká ta myšlenka, co vytváří děj samotný nebo ho přinejmenší někam táhne. Samozdřejmě po vizuální stránce jsou 3D efekty celkem cool a nic jim nechybí, ale už dávno mi není 8 let takže to tak trošku nestačí. Technická na závěr. Podle auktuální verze je Superman nadčlověkem, protože zachycuje radiaci ze žlutého slunce. Tedy každým dnem, rokem sílí, neboť zachytí více a více radiace. Jak je tedy možné že Zod a jeho armáda jsou stejně silný po jednom dni jako Superman po 30 letech? 50 % ()

Anty94

Nemôžem si pomôcť, ale po všetkých tých sklamaných recenziách sa cítim trochu rozpoltený. Od ďalšieho reštartu som veľa nečakal a to asi zohralo svoju rolu. 134 minút bezodnej deštrukcie uplynie a Vás zanechá mierne unavených a premýšľajúcich čo by sa dalo vyzdvihnúť. Trocha tej rozvahy by pri efektoch nezaškodila, no možno sme len svedkami zámerného build-upu. Aj tak je toto film, ktorý sa dostane do domáceho piatkového kina Emmericha s Bayom, kde si pri pive užívajú svoje osobné nebo. Vizuálnych 200 mega baví, ale na čo ten farebný filter? Soundrack do toho od začiatku búšil čo to dalo (veľmi výrazný, po čase mi trochu vadilo, že sa hlavná téma dosť opakovala). Ku koncu kradol show, aj keď sám osebe tvoril väčšinu napätia v momentoch, kde iné popcornovky povrchne tápu. Prvá polovica prepchaná častými flashbackmi si prekvapivo držala pomyselné čaro, no po nej to už pomaly spadlo do konkurenčných vôd priemeru. Treba však oceniť pokus vniesť tam nejaké pocity a skúsiť iný prístup. Najväčšími nedostatkami tak pre mňa ostáva nenaplnený potenciál a niektoré nedoladené, miestami fakt tupé, dialógy. Na koniec ešte otázka. Je slovo inšpiratívny pochvalou ak si celý čas predstavujete, čo by sa dalo spraviť inak? ()

helloween93

Zajímavá a v některých momentech i dojemná a příběhová linie, která filozofuje nad chováním lidí a nad tím, co je vyšší dobro. Druhá dějová linka, boj s Kryptoňany, už je hodně komiksová. V rámci komiksových filmů silný nadprůměr, čemuž pomáhá i Kevin Costner.:) Váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami, nakonec i přesto, že Supermana nemám rád, dám 4. ()

Wallis3

Bylo to teda setsakra dlouhý, ale zvládlo se to. Když jsem to kdysi viděl poprvé (jaj Satan, ještě jsem neměl ČéeSeFDé profil) nijak mě to neoslovilo, ale teď, ten smradlavej chlupáč ví proč, jsem to zkousl fajnově. Možná v očekávání toho rozšířeného Universa, co se má kolem Supermana a jeho netopýřího kámoše točit. A v neposlední řadě, konečně mu schovali ty slipy pod gaťata :-) důstojný pokračovatel saprmena ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce